Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

11 hours ago, Dule 021 said:

Samo sto Dacia iz tih gpdina ima bas losu lumariju i zastitu od korozije.

Potpisujem za Logana, mi imamo i dalje službeni Sandero Stepway iz 07-me, vožen kao terenski. Zato kažem da je dosta bolje pravljen auto od običnog, jer nismo našli koroziju iako se Logan istog godišta sa 350Kkm doslovno raspao...od korozije. 

Za obični Sandero ne znam, ali verujem na reč.

 

11 hours ago, Dule 021 said:

Thalia se tesko proda ali je dobar auto i to je u stvari Clio al sa ogromnim gepekom. Vozio sam je godinu dana i bio prezadovoljan. 

Ovo potvrđujem isto, samo lično mislim da je ružan auto (lično). Istina da je to Clio, nema šta, ima i omanju pećinu od gepeka pa neka bira. 

 

@vasqe

Nije loše pogledati još stariji auto tipa Stila / Libra, već navedenih...ono, komfor je dosta bitna stavka, kako god okreneš, a veći su i pouzdaniji auti u smislu bezbednosti od Punta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vasqe i ja sam uvažavao ženino mišljenje da je vw najbolji na svetu... ali onda sam je poveo da proba Deltu i to je bilo to. Pogledala unutra, sela, probala... Ne mili joj se golf više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi u obzir da taj auto treba sutra prodati, a od svega toga punto i drzi cenu i najlakse ce se prodati od svega navedenog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko o Ford Fusion, u suštini to je Fiesta sa većim klirensom. Dobar autić, čvrst,naročito sa 1.4 hdi motorm. Ali tvrd auto u pm

I mala sedišta, ako si većih gabarita, zaboravi. U auto mora da se sedne i proba da li ti odgovara. Ja sam sa Fiestom sa tim sedištima prošle godine išao do mora, kičmu sam izlomio. Ja sam 203 cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam 183,ali i 120 i jace kg :) stila verovatno ne bih,jer nema nikakav klirens,a ja po selu vozim cesto,pa bih vrlo verovatno bez kartera ostao...fusion mi odgovara zbog klirensa,talija jeste vencanica,jeste ruzna,meni je samo zbog vec gepeka ok,i sto moze plin da se ubaci...Milos je lepo rekao,i sam sad razmisljam o puntu...mala registracija,jeftino odrzavanje,gume....jeste da se mozda moramo stiskati,ali ima ljudi koji njime i dalje idu na more,nekad fickama isli,sto ne bi mogli i puntom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vasqe Moj brat se fino navozao sa librom 1.6 i dalje se vozi. Servisi su jeftini, ima plin i lepo ide auto. Možda je u svemu jedno 15% skuplji od punta što se tiče servisa, delova, potrošnje, ali je što se vožnje tiče, udobnosti bar duplo ispred. Pogotovo ako se pogodi visok paket opreme. 

Nije isto kada se pravi auto za široke narodne mase, dostupan svima kao prva kupovina  kao što je punto i auto kada se pravi auto da bude da kažem perjanica kao što je libra. Ipak se više poklanja detaljima, opremi i završnoj obradi.

Mana te libre 1.6 je 3500+ rpm na 130 kmh na autoputu ali i to se reši zamenom zupčanika pete brzine.

 

Moj savet, napravi kratak spisak želja, probaj svaki pa prelomi. Benzin+plin je najjeftinija vožnja definitivno kao i održavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno vozim tu kombinaciju,pa znam da je najeftinija...sto se tice libri,na oglasima su uglavnom 2001,2 godiste,a trenutno vozim auto 2001...ima li neko iskustva sa Astrama g classic?Znam da su u poljskoj sklapane,ali ne znam nikog ko ih vozi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trenutno vozim tu kombinaciju,pa znam da je najeftinija...sto se tice libri,na oglasima su uglavnom 2001,2 godiste,a trenutno vozim auto 2001...ima li neko iskustva sa Astrama g classic?Znam da su u poljskoj sklapane,ali ne znam nikog ko ih vozi...
Davno sad već sam imao u posedu libru, bio mi je to prvi auto made in Italy.

Za te pare, Libra je The Auto za sve pomenute, jedino ume da bude osetljiva na trapu ali u svemu ostalom je iznad pobrojanih automobila. Tako da još jedan glas za Libru :)

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, vasqe said:

Trenutno vozim tu kombinaciju,pa znam da je najeftinija...sto se tice libri,na oglasima su uglavnom 2001,2 godiste,a trenutno vozim auto 2001...ima li neko iskustva sa Astrama g classic?Znam da su u poljskoj sklapane,ali ne znam nikog ko ih vozi...

 

Dobar je auto taj model Astre, zahvalan, ali generalno daska od auta. Krut, neudoban, dosadan u potpunosti ali generalno dobar auto.

S obzirom da vozis Corsu C, Astra G bi ti bila dobar napredak, klasa iznad Corse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao Astra G Classic sedan,sa 1.4 twinport motorom i 66kw(90ks),moja je bila delom sklapanja u Rusiji,a delom u Mađarskoj...
Da je nije ćale slupao još bi je vozio...
Bila kupljen 2009. i odmah i Ćirkomu, u salonu u Zrenjaninu ubačen plin
Pravi auto za Srbiju

Sent from my moto g(8) using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je jak (slab) taj motor u astri,isti mi je takav u korsi,takodje plin,manje vise sam zadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima moja komsika tu astru, prva vlasnica, presla 70-ak hkm. Nije slaba uopste jer ima bas kratak prenos, deluje startno ali zato 120km/h ide na nekih 4000rpm koliko se secam . Ovo drugo, astra ko astra, star model sa mladom godinom proizvodnje. Za te pare mozda nije uopste los izbor jer mozes da ih nadjes sa malom kilometrazom, samo ne vidim da ona ima veci klirens od bilo kojih koji su ti niski :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista prica kao sa mojom korsom,na 100 na sat je na 3000 i jace obrtaja...mislim da je ona sa klirensom bolja od stila...u sustini ja bih auto na fazon punta,mala rega,jeftino odrzavanje,al da je malo komforniji :) kontam da to svi hoce :) al eto trazim neki kompromis,pa na sta naletim,nasao sam astre g karavan,1.7 cdti,kupljene nove kod nas za oko 2000-2200e...samo su karavanke...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, vasqe said:

Ista prica kao sa mojom korsom,na 100 na sat je na 3000 i jace obrtaja...mislim da je ona sa klirensom bolja od stila...u sustini ja bih auto na fazon punta,mala rega,jeftino odrzavanje,al da je malo komforniji :) kontam da to svi hoce :) al eto trazim neki kompromis,pa na sta naletim,nasao sam astre g karavan,1.7 cdti,kupljene nove kod nas za oko 2000-2200e...samo su karavanke...

Na 3300 obrtaja se najbololje oseća ,to mu je optimum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi vozili fusiona 1.4 od 2004 i nema njive po vojvodini koju nije obisao (geometar u pitanju) . Znaci vozen kao sluzbeno i kao porodicno vozilo. Posle vise godina presla kod strica i tu je i dan danas. Vozi ga stric i njegov sin sa porodicom.
Preporuka.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Benzin 1.4, malo trom ali je presao boga oca.
Imala je zena 1.4 tdci u fiesti isto 2004 - sto se to lepo vozi.
Fusion ima isto tvrdu plastiku unutra kao fiesta ali je dosta losijeg kvaliteta na srednjem delu table. Cesto poklopac dela za odlaganjena vrhu komandne table pukne i vide se tragovi koriscenja. To nisam video kod fusiona restyle.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam davno prodao Fusion 1,4b drugarovom bratu i on je to vozio godinama zadovoljan. Ima odlican gepek i klirens. Jeste malo vise plastikaner unutra ali je dobar za te pare. 

Astea Clasic nije na nivou originalne nemacke Astre. Imao je Kum ganc novu i bilo je kvarova u prve tri godine e sad verovatno su ti kvarovi za ove godine otklonjeni. 

A ovo da je najjeftinija voznja na plin nije bas najtacnije jer je najjeftinija voznja na metan. 

Ima o sam nekoliko automobila na metan i to vam je voznja za 400 din na 100 km a koji plinas trosi 4,2L s obzirom da je plin 95 a metan 99 din. Metanci trose u kilama i obicno trose od 3 do 6kg koliko trosi Zafira u gradskoj voznji a to je znaci 600 din za koji mozete da uzmete nesto malo vise od 6L plina a retko koji plinas trosi manje od 8L u gradu a samo idu na jos vecu potrosnju. 

Ja trenutno hocu da malo doteram ovu Zafiru i da je kacim na oglase ali ona svakako izlazi van ovog budzeta ali malo sam morao da napravim ispravku o najjeftinijoj voznji. 

 

PHOTO_20220104_155606.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, vasqe said:

Stila verovatno ne bih,jer nema nikakav klirens

Posto se par puta naglasava - ne navijam na tu stranu, nego samo da dodam primedbu posle decenije posedovanja od 2007., kao i druzenja sa gomilom bivsih vlasnika forumasa... Danas ih je masa neodrzavanih, sa propalim amortizerima i oprugama. Pali napred pod tezinom JTD, susplehovi pokidani i vezani vezicama (ako ih i ima), struzu napred i teraju ih bez ulaganja dok se ne raspadnu... A dovoljno je uporediti takve lesine, sa onim kako stoje neki 5v ili MW sa kraja produkcije, lepo odrzavani, od vlasnika... Ili recimo Stilo Uproad. Takodje, ako je neko od pomenutih komsija vozio, 3 Porte Stilo je primetno nizi, nize se sedi cak i unutra u kabini... Pre 12-13 godina sam paralelno vozio i svoj Stilo i sluzbenog Classica za po gradu - suvisno je i porediti, bez obzira sto je Classic bio nov. A sto ljudi vec rekose, Lybra je generacijski, platformom, elektronikom i motorizacijama starija, ali kvalitativno jos stepenik iznad.

Od pomenutih Italijana, za predvidjenu svotu, mladji Grande tesko... Ako su u igri i ti poviseni malisani - od "nasih" mozda Idea/Musa 1.4 77/95 atmo benzinjare? Nesto vece medjuosovinsko, duze, sire, veci gepek od Puntica, bagatela odrzavanje, cisto naglas razmisljam...

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/19197831/lancia-musa

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/19200472/lancia-musa-14i

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/19018475/fiat-idea

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto,njih sam preskocio,a svakako sam i njih gledao, više mozda ideu nego musu,meni nekako lepsa,sta znam...apropo stila,jedan komšija jeste vozio 2/3 vrata,i mislim da je bio jtd, drugi je vozio 1.2 i cini mi se da je stavljao neke plocice da li na solje amortizera ili tako nesto,da bi ga podigao malo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo,ponovo se javljam.

Konacno sam prodao svoju korsu,ali sam i dalje u dilemi sta uzeti...Za sad sam ovo odvojio u oglase,pa ako moze jos neki savet,ili nesto slicno..izvinjavam se sto nema printscrina,nesto me laptop zeza

 

Ovo mi je najblize,najbolje opremljeno...

oglas 1.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/19211669/fiat-idea-14-ch-poklon-probe?attp=p9_pv0_pc0_pl11_plv0

 

ovo zato sto je dizel,nema potrebe za plinom 

oglas 2.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17929655/fiat-idea-13?attp=p9_pv0_pc0_pl11_plv0

 

Ovo je poput Ideje,samo sto ima i plin,mada mislim da mi je ova ideja gore u boljoj opremi

oglas 3.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/19058498/lancia-musa?attp=p9_pv0_pc0_pl11_plv0

 

Ovo mi je isto blizu,rekoh da sam iz Loznice,ima malo veci gepek,moze i plin....Da se ne pitate sto smaram sa plinom,dosad sam vozio na plin,zadovoljan bio,pa ako uzmem nesto ovako jeftinije,onda bih ga opet mozda ugradio...

oglas 5.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18524865/skoda-fabia-14-ambiente?attp=p9_pv0_pc0_pl11_plv0

 

I ovo za kraj,pisao sam da bi mi nesto ovako odgovaralo...

oglas 6.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/19406922/ford-fusion?attp=p9_pv0_pc0_pl11_plv0

 

Unapred hvala za svaki savet, kritiku i slicno :)

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen-ove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...