Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

Možda će nekom značiti, provozao DS5, čisto da me crv ne jede i ne odbacim ga jer me privlačio, auto daje zaista poseban osećaj.

Sa 2.0 motorom ide odlično, taman. Juče sam imao vožnju.

Svi ste u pravu, nema takav auto s čim da se uporedi. Jedinstven je osećaj. Prosto, sve je dosadno spram tog cirkusa default_).gif I spolja i unutra. Jako interesantno.

ALI, za moje poimanje udobnosti auto je bio pretvrd i to pretvrd za svakodnevnu upotrebu.

I drago mi je da sam se u to uverio.

Ako se uzme u obzir stanje naših puteva to bi za svakodnevnu upotrebu, a auto manje više tako koristimo, bilo ipak nešto što bi dosadjivalo i žuljalo.

Ne bi prijalo. Stvarno je jbga tvrd.

Jer, ipak, na kraju dana i pored ženo-mobila taj auto bi trebalo da bude ipak prijatan da se vozi svakodnevno.

Meni je ova doza tvrdoće u pre-restajlingu (auto je dati bio 2013) ipak bila čudna, previše izražena.

Na otvorenom putu stvar je dosta bolja, jer auto ima fotelje, naročito u mislim da se zove chic ili tako nešto i tu je auto udobniji, pre svega, zbog sedišta i jer nema akanja toliko u gradskim "svuda rupa" uslovima.

Ipak, udobnost je jedna bitna stvar za mene barem kod automobila i teška srca se opraštam od ideje DS5 jer da nije tako sve drugo daje osećaj potpune nedosadnosti za vozača. I kome izraziti tvrd auto ne smeta dugoročno tople preporuke za sve ostalo.

 

Edited by Ivan
Sredjen format, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj savet - sedi sledeci put u Volvo V40, poato je svakako u uzem izboru. Istina, njihov dizajn unutrasnjosti je zanimljvo - sterilan ali opet mi zanimljiviji od vagen grupacije (cele). On je malo tvrdje trimovan, ali mozda je manje tvrd od DS5 (premda gledajuci medjuosovinski razmak sumnjam, ali ogibljenje je mozda bolje). 

 

Jbg, kada se daje takva suma novca za auto, bolje provozati par komada i biti siguran da ces na kraju uzivati u autu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako.
DS5 je baš bio blizu ali stvarno je nerazumno tvrd. Boli kako ne upija neravnine.
Volvo je druga priča. Klasičan heč. Nisam ga voziobdovoljko, tek jako malo po parkingu, nedovoljno rečju.
Ali sedenje samo je odlično. Brzo se nadje položaj. Sedišta su jako udobna prednja. Vozački je auto. Jedino nazad nema mesta. Ali pokušaću
da ga provozam, naravno.
Juče sam recimo vozio Astru K, kolega je baš uzeo i to u nekoj Innovation napucanoj opremi. Karavan.
Iznenadio sam se da je auto stvarno dobro sklopljen (enterijer je odmeren posebno) i fino se vozi. Naravno, ne zaigra srce kao kad sedneš u onaj blesavi DS5 :D
 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, sredjen format, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se udobnosti tiče veoma mi se dopao Hyundai Elantra, dosta je i komotan, motor klasičan, probaj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao prilike da vozim.
Tebi se očigledno nije bez razloga dopao.
Taj auto je i od ino vlasnika ocenjen dobro jako.
 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, sredjen format, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/23/2021 at 3:14 PM, Jug said:

Zavisi sta trenutno vozis. Novi Sandero je pristojan auto, ali ako recimo vozis trenutno neki auto koji je bolje sklopljen

to moze da ti zasmeta. Govorim generalno, jer ma koliko je ova novija dacija ok ipak je unutra i dalje osecaj nizem segmenta i low cost automobila.

 

Ali je uradjen i ogroman napredak u odnosu na prethodne modele.

Šta god da vozim, nisam slep da vidim da je novi Sandero Stepway neuporedivo bolje vozilo od bilo koje dosadašnje dačije, a da je po mnogo čemu uporediv ( pa možda i  bolji ) od nekih aktuelnih modela drugih brendova slične dužine. Rekao bih možda i "klase", ali više pojma nemam šta kojoj klasi uopšte pripada, jer je meni to često dosta fluidno i izmešano. Pa ne znam ni gde "da stavim" novi Sandero Stepway.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, moron said:
Šta god da vozim, nisam slep da vidim da je novi Sandero Stepway neuporedivo bolje vozilo od bilo koje dosadašnje dačije, a da je po mnogo čemu uporediv ( pa možda i  bolji ) od nekih aktuelnih modela drugih brendova slične dužine. Rekao bih možda i "klase", ali više pojma nemam šta kojoj klasi uopšte pripada, jer je meni to često dosta fluidno i izmešano. Pa ne znam ni gde "da stavim" novi Sandero Stepway.

Slažem se, novi Stepway je skroz ok auto i podigli su baš kvalitet.
Mislim da se niko ne bi bunio da ga poseduje.
U suštini, ceo produkt marketing je bio sjajan i na vreme. Prvo su ušli sa veoma jeftinim, a novim automobilom, zadovoljivši želju onih koji su želeli jeftin, ali nadasve nov auto i oni su im bili ciljana publika.

I, sada, unapredjuju proizvod i uzimaju market share drugim proizvodjačima, peglajući modele da budu konkurentni u širem potezu dok u boljim paketima opreme nisu više ni tako jeftini.
Opet razlika izmedju Dačije i Renoa nije neka, sem kod onih modela koji gadjaju višu klasu.
Rekao bih da ovaj Stepway pripada nekoj segmentu malih gradskih crossovera gde su i ostali podignuti hatch-evi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne budem pogresno shvacen, ali u salonu sednes u clio, pa sednes u daciu i osetna je razlika, nije samo sminka, nisam vozio oba uporedo, ali verujem da je i na putu razlika.

 

Dacije i dalje imaju odlicnu cenu, jesu skuplje u odnosu na stare, ali su danas svi automobili skuplji manje vise, pa u odnosu na ostale i dalje imaju povoljnu cenu.

 

Stepway u najjacem paketu opreme sa automatikom je 13.990e, sto je sjajna cena za nov automobil u pristojnoj opremi sa automatikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da zvučim kao prodajni savetnik dačije (niti kao administrator Dačija foruma ), ali, novi Sandero Stepway treba uživo videti :) 

A pošto su saloni Dačije i Renoa uvek jedan pored drugog, nakon što čovek negde detaljno pogleda tog salonskog Sandera, obavezno da sedne i u salonski Clio i Captur (napred i pozadi), da vidi taj odnos veličina kabinskog prostora. 

Sandero Stepway može da posluži i kao dobro porodično vozilo.

On je veličinom unutrašnjeg prostora neuporediv sa ogromnom većinom vozila B segmenta, a veći je po tom pitanju i od nekih vozila SUV B segmenta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne bih da zvučim kao prodajni savetnik dačije (niti kao administrator Dačija foruma ), ali, novi Sandero Stepway treba uživo videti  
A pošto su saloni Dačije i Renoa uvek jedan pored drugog, nakon što čovek negde detaljno pogleda tog salonskog Sandera, obavezno da sedne i u salonski Clio i Captur (napred i pozadi), da vidi taj odnos veličina kabinskog prostora. 
Sandero Stepway može da posluži i kao dobro porodično vozilo.
On je veličinom unutrašnjeg prostora neuporediv sa ogromnom većinom vozila B segmenta, a veći je po tom pitanju i od nekih vozila SUV B segmenta.
 
Zato sam ono gore i napisao, sedeo sam i u jednom i u drugom automobilu i složio bih se. Ako i nije u korist Stepwaya, a onda nije ni u korist pandama u Capturu. Ja iskreno nisam tu primetio razliku u korist Renoa.

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi ne znam kakav je, ali mk1 imao je zanimljivih stvari: rez.tocak ISPOD vozila (dal ispod rezervoara), prilican gepek u koji staje dosta opreme (posto je koriscen za terenske radove, zaista je moglo stosta da stane), odlican i izdrzljiv suspleh kod dizelke, mesta pozadi onako solidno ali ubedljivo najbolja stvar je 1.5 dizelka u njega sto je isao i to mi je najzalije sto nema u novom Sanderu. Sve ostalo sto se tice mk1 je gomila plastike i zaista kriminalni enterijer, ali moram da priznam vrlo izdrzljiv. 

 

Najnoviji je dakako bolji u svemu od prethodnih generacija u ne bi trebao biti iskljucen od kupovine ukoliko zadovoljava potrebe. Bolje je uradjen od obicnog sandera svakako. 

 

Licno ga ne bi posedovao jer mi enterijer nekako 'nalepljen' i patim od manjka prostora dok je spolja bas upecatljiv. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
I?  

#kupiliga    dark_rolleyes.gif

 

Ako mene pitaš, neću da ti kažem ćelavi default_).gif  

Da se našalim i parafraziram klinku iz domaćeg filma.

 

Evo ovako druže forumaški. Ako mene zaista pitaš, nisam još našao auto koji mi svojim stanjem i da me makar malo izgledom "radi" (a ukusi su različiti) i odgovara (i da ne bude nerazumljivo tvrd za vožnju) da bi ga platio 10-11.500evra. I da stvarno vredi toliko.

 

Nije vreme za kupovinu automobila trenutno i da nisam za svoj auto dobio jako dobru cenu ne bih ga prodao jer sam već slutio šta kako. I izbor je vrlo upitan.

 

Probao sam par auta pre svega ono što se nudilo iz okoline od poznanika.

 

Bilo je tu svega, čak i jedna Mokka, jedan noviji 308 (2018 cenjen oko devet i po soma), ali pošto imamo ženobil (nov auto sa svega par hiljada km) nije me ništa ubedilo da treba da ga platim te pare.

 

Izbor na placevima nije sjajan. U bgdu i tako tako. Idem ove nedelje da posetim autoplac Balkan gde se nalazi par modela, koji se uklapaju u cenu, budžet, a koji su mi na slikama izgledali stvarno očuvano i ide neka garancija uz njih. I drugar je nešto sebi tamo kupio (sličan budžet), pa mi je rekao da su ti koji upadaju u moj budžet dobrog stanja jer ih je i sam gledao dok nije izabrao

 

Ako tu ne "legnem na rudu", uzeću nekog jeftinog benzinca čisto da se služim dok nešto ne naleti i okolnosti i ponuda budu bolji.

 

 

 

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Jug said:

Ako tu ne "legnem na rudu", uzeću nekog jeftinog benzinca čisto da se služim dok nešto ne naleti i okolnosti i ponuda budu bolji.

 

nema više ni jeftinih benzinaca a da nisu kante

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
nema više ni jeftinih benzinaca a da nisu kante
Mislim na auto kupljen nekad i odrzavan kod do max 5.000e. Realno, do 4k.

Od Punta malolitražnog benzinca pa nadalje. Na tako nešto sam mislio.





Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Jug said:

Mislim na auto kupljen nekad i odrzavan kod do max 5.000e. Realno, do 4k.
Od Punta malolitražnog benzinca pa nadalje. Na tako nešto sam mislio.

 

sve će ti se samo kazati kad počneš da tražiš

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
sve će ti se samo kazati kad počneš da tražiš
Već mi se kazalo.

Polovni automobili su precenjeni trenutno i to kažem ja koji sam uvek auto plaćao više od proseka za neki auto jer je "vredeo".

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem,

 

Idem sutra da pogledam na Balkanu jedan SUV, malo prelazi cenu, jednu Insigniu teski ristajl (kada bi trebalo da je ok) u ceni.

 

Drugar ih je pogledao i kaže da su u dobrom stanju. On je tamo isto kupio kola i vrlo je zadovoljan. Pa ćemo videti.

 

Ako ne, onda nekakav benzinac jeftiniji, kako sam rekao.

 

 

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daj linkove da pogledamo
Sad vidim da je auto koji sam gledao otišao. Jedan od njih, pomenuti SUV.

Balkan prilično brzo i dobro trguje, verovatno zato što od njih svi uzimaju i što se ok primerci uzmu na dojavu, pa i to što dodje do oglasa, ako valja, brzo ode.

Ostalo je ovo da pogledam: https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18701157/nissan-qashqai-16-dcinavled4x4?ref=search-profile

Premda mi to ide preko planiranog budžeta. I već u kategoriju budžeta "kupi bolje novi auto".

Takodje, ima par Insignia koje gledam isključivo jer i dalje dobro izgledaju i u tom restajlingu znam par vlasnika koji su stvarno zadovoljni autom.

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18238886/opel-insignia-20-cdtinavledaut?ref=gen_ad

A snimio sam i ovu, neki drugi plac ali o njima nemam pojma. To mi je drug poslao, kaže da ta koža deluje uživo mnogo bolje u sveukupnom utisku: https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17481054/opel-insignia-20-cdticosmo?ref=search-profile

Al nisam nešto pregrejan.





Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...