Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

Jako si racionalan a meni je jako dosadno pa da proserem i ja koju, mada ne bi trebao...

 

SVE što si pobrojao su neki standardni, uobičajeni predlozi kojih ima na svakom ćošku. Tu ti nema, niti ti treba pomoć. Prežvakano 1000 puta. Izaberi i kupi najbolji primerak bilo kog od tih auta i nećeš pogrešiti. Ali meni to nije to... Duletov predlog (3008) mi je biiip i tvoja inicijalna ideja (DS5) mi je duplo super. Ostalo - njaaah. 

 

Ili lepo uzmi e70 4.8 od mene za special SALE offer od 9.998.95   :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima racionalnih a zanimljivih automobila u toj cifri, tj. da odskacu karakteristikama, motorizacijom i opremom od proseka i standarda, a da su relativno racionalni.

 

Evo nekih primera, nisam ih detaljno zagledao, ne mislim na njih konkretno nego na takve ili slicne modele.

 

Recimo g6 gti.

 

gl01.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18718646/volkswagen-golf-6-gti-ch?ref=search-normal&position_ref=1

 

G7 2.0tdi dsg karavan.

 

gl 02.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18124981/volkswagen-golf-7-golf-tdi-20?ref=search-normal&position_ref=1

 

A4 allroad quattro restyle stronic (nije cvt multitronic)

 

gl 03.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16773491/audi-a4-allroad-20tdi-quattro-177ps?ref=search-normal&position_ref=4

 

A4 quattro karavan saltung restyle

 

gl04.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18699969/audi-a4-20-tdi?ref=search-normal&position_ref=6

 

C klasa 220cdi 7g 

 

gl05.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18683800/mercedes-benz-c-220-cdi220?ref=search-normal&position_ref=2

 

bmw 125d 2.0 218ks zf8

 

gl06.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18442571/bmw-125-d-urban?ref=search-normal&position_ref=12

 

reno clio rs

 

gl08.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18618799/renault-clio-rs?ref=search-normal&position_ref=6

 

volvo xc60

 

gl09.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18061966/volvo-xc60?ref=search-normal&position_ref=13

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen-ove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne shvati pogrešno (zaista nema zle namere), ali, šta povezuje sva vozila sa tih oglasa ? Za početak, veoma su različita formom (klasom kojoj pripadaju ) i ponudom prostora koja iz toga sledi (čak i da sve ostalo zanemarim )...  Meni deluje teško za razumeti da bi potencijalni kupac u isto vreme sagledavao i klasu jednog Clia RS, HB-a, karavana, povišenog karavana, limuzine i SUV-a :) Hajde da "juri" sledeće vozilo u dve klase u isto vreme, ali, u baš ovoliko, meni "nemoguće"  :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povezuje ih što su zanimljiva kupovina
I ja bukvalno tako gledam sledeći auto, samo bez karavana ali sa kupeima.

Ja bih predložio i Seat Leon, za te pare bi trebalo da može baš dobar da se nadje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima najpre

1 hour ago, vagenovac said:

Gledao bih neki dobar 2.0 samo, sad ne znam jel gledas karavan, limuzinu, hecbek, koji segment, menjac, oprema koja ti je bitna koja nije itd.

Taman kad sam hteo da te pitam na koji 2.0 tacno mislis, u kom konkretnm modelu, ti si se ponovo oglasi i ponudio konkretna pristojna resenja. Istina, neka od njih mi prelaze dva nula u smislu registracije, pa bi ih izbegao, ali recimo taj audi a4 je uvek dobar predlog. U toj ceni mislim da moze da se nadje dobar karavan, verovatno.

 

@PremieRacingu pravu si, ni mene taj stari 3008 ne radi, jbga. Ali me rafi ds5 ako nista drugaciji je, ali kako rekosmo njega 2.0 i u ristajlingu, kada je navodno udobniji, nema u toj ceni :( 

 

Iskreno, nikad mi nije teze bilo da gledam auto, pre sam znao svidjaju mi se ti i ti, a sad je sve to nesto isto. A ono sto je bas novije i sto bi hteo eventualno, penje sa na 15k plus a tu vec ne bi zalazio u polovnjake.

 

Tako da nisam pametan, a vidim da su i drugi forumasi slicno prokomentarisali sto se tice izbora. Zapravo dugo sam se kanio da prodam auto. Navikao sam da menjam na neki period, iako mu mozda nesto posebno ne fali. Ranije bih znao na keca, a jbga ova tri modela me zanimaju za to imam para i to bih bas voleo da vozim, a sad mi nista nije ono kao interesantno.

 

Eto mozda tah DS5 jer je opicen barem hehe

 

Ili neku BMW 3-ku 2014 plus, tad bi trebalo da su im ti motori dobri. Il bi bi posle pricao kako BMW ne valja i kako deru na odrzavanju. Eto, ne znam.

 

Zao mi je ako smaram.

 

E, da, neko je pitao za potrebe: troclana porodica. Voli da sidje s puta, u prirodu. Ne mora biti kamion niti premalo nesto. Sto se tice opreme, ok mi je u manualac ili automatik, sto se tice ostalog, bilo bi kul naravno da ima dvozonsku klimu, tempomat i te tako osnovne stvari, ne mora da ima grejanje sedista itd.

Edited by Jug

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ostani pri V40, jos gledaj CC verziju. 

Ili sto je @vagenovac napisao a4 quatro.

 

Mada sam i ja uvek za exotiku, V40/V60 CC je retkost inace po putevima i oglasima. Samo su razocaravajuce maleni (spram novog V60 i V90)

 

Stari 3008 ne bih ni komentarisao... Praktican jeste ali dizajn... Da ne kazem PUG verzija 500L

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, stefanan said:
Povezuje ih što su zanimljiva kupovina
I ja bukvalno tako gledam sledeći auto, samo bez karavana ali sa kupeima.

Ja bih predložio i Seat Leon, za te pare bi trebalo da može baš dobar da se nadje


Zanimljiva kupovina, a i cena okvirno, dok nismo definisali strogo segment.

Sve ovo bih mogao rado voziti, mozda ne bi bio moj prvi izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oktavija A7? 

 

Nije što je vozim, nego ne vidim da za te pare može nešto bolje da se dobije po pitanju kvaliteta, odnosa spoljašnjih dimenzija i unutrašnjeg prostora, gepeka, komfora, praktičnosti, držanja cene - kasnije prodaje, dostupnosti delova i servisa...

 

Glavni problem je naći primerak sa "malom" kilometražom koliko vidim :) A u cenu ti se uklapa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomenuo sam gore i Octaviu a7. Nisam je vozio, ne znam kakva je udobnost?

Ali ona se uklapa da, s tim sto vidim da ih vise ima sa 1.6 motorom u toj ceni ipak, ako govorimo o limuzini, jer kod nje karavan mi je bezveze.

Karavan Audi ok, ok i 508 karavan, ne znam Talisman cak ali Octavia ne.

Ti imas Octaviu A7 kako sad razumem, ako da please ili sibni ako ima tema ili neki kratki info tvojih utisaka o autu. Ako zelis mozes i ovde ono u najkracem.

Imace i neko drugi dilemu.

 

Jeste 500x je interesantan automobil, cak mi bolje deluje od Renegade/a jer ovog sam probao, sem interesantnosti spolja nisam odusevljen bio.

5 hours ago, stefanan said:

A 500x ? Meni bas fin auto

5 hours ago, andreja.micovic said:

Onda ostani pri V40, jos gledaj CC verziju. 

Ili sto je @vagenovac napisao a4 quatro.

 

Mada sam i ja uvek za exotiku, V40/V60 CC je retkost inace po putevima i oglasima. Samo su razocaravajuce maleni (spram novog V60 i V90)

 

Stari 3008 ne bih ni komentarisao... Praktican jeste ali dizajn... Da ne kazem PUG verzija 500L

 

stari 3008 mi je bezveze da ali taj Volvo Cross Country je strava da, ali su retki majku im, bas pratim i bas ih retko ima.

Generalno svi ti CC modeli, pa i Insignia Country model su mi strava.

Sminka su ali super deluju, ojacana, drugacije na putu i nesto su podignutiji.

Svakako, vec sam rekao, ali svma sam zahvalan.

 

Nemam sad "svoj" auto. Zena ni nikad nije htela da ga vozi.

 

Imamo taj 500 L novi pa nisam skroz bez auta, mada to je njeno i ona to djira i tako je i uzet nekako.

 

Pa dumam sta u toj ceni i zahvalan na svim predlozima. Iako i ranije kad sam tripovao sta dok je auto bio tu

nisam bio pametan. Kako rece Igor gore ni sam covek ne zna sta bi.

 

Ili smo vise i zbunjeni losom ponudom i cenama koje su malo otisle dodjavola.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, Jug said:

Pomenuo sam gore i Octaviu a7. Nisam je vozio, ne znam kakva je udobnost?

Ali ona se uklapa da, s tim sto vidim da ih vise ima sa 1.6 motorom u toj ceni ipak, ako govorimo o limuzini, jer kod nje karavan mi je bezveze.

Karavan Audi ok, ok i 508 karavan, ne znam Talisman cak ali Octavia ne.

Ti imas Octaviu A7 kako sad razumem, ako da please ili sibni ako ima tema ili neki kratki info tvojih utisaka o autu. Ako zelis mozes i ovde ono u najkracem.

Imace i neko drugi dilemu.

 

Mislim da sam sve pokrio u temi, ako još neki info mogu da ti dam, samo pucaj :) 

I samo bih dodao, karavan u odnosu na ovu varijantu sa 5 vrata i nema neku poentu, gepek je toliko veliki da ne vidim šta bi to mogao da mi pruži karavan što ovde ne mogu da strpam... Ali 100 ljudi 100 ćudi :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako. 100 ljudi, 100 ćudi. Želeo sam da kupim A7, ali, samo kao karavan. LB nikako :) Najpre sam je gadjao sa 2,0 TDI, a na kraju sa 1,5 TSI. I danas bih oktaviju kupio samo kao karavan ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gle, da je ova što sam je uzeo bila karavan, opet bi je uzeo, bez dileme :) Meni se dopadaju obe varijante vizuelno, karavanka posebno u lepoj opremi, da ne pričam o VRS... Samo kažem, što se gepeka tiče, i na 5vr je gigantski i pristupačan, za 98% ljudi cenim da nema neke razlike u odnosu na karavan :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na oktaviju A7 karavan na vrata gepeka može da se montira Thule nosač za bajs. Na LB sam probao i taj nosač ne može, jer je šoferka ( u gornjem delu, gde završava ) isturenija od metala, nalepljena je spolja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, moron said:
Ne shvati pogrešno (zaista nema zle namere), ali, šta povezuje sva vozila sa tih oglasa ? Za početak, veoma su različita formom (klasom kojoj pripadaju ) i ponudom prostora koja iz toga sledi (čak i da sve ostalo zanemarim )...  Meni deluje teško za razumeti da bi potencijalni kupac u isto vreme sagledavao i klasu jednog Clia RS, HB-a, karavana, povišenog karavana, limuzine i SUV-a  Hajde da "juri" sledeće vozilo u dve klase u isto vreme, ali, u baš ovoliko, meni "nemoguće"  

Prosirenje vidika :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da me neko ne shvati pogresno ali oktavija ovde nema sta da trazi, iako jeste nedvosmisleno dobar auto. Sjajna kupovina kao nov, zbog niske nabavne vrednosti, a visoke postprodajne vrednosti.

 

Recimo pomenuti a4 je kostao nov duplo vise, naravno da nije duplo bolji automobil, ali je ipak 2 klase iznad, segment iznad, svasta je tu nesto osetno bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisli o tiguanu. Mnogo se lepo vozi, odlican sa medjugradsku voznju, vikend avanture, a nije glomazan za grad. Ako ti ne treba 4motion i moze slabija verzija, uklapas se u cenu mnogo lakse. Ako kupujes TSI koji je za te potrebe mozda sasvim ok, gledaj da bude izmedju 2012 i 2015 god posto si rekoa da samo starija verzija igra ulogu. TDI mozes i starije. 
Provozaj neki. Ako dodjes do BGa, mozes da probas moj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, vagenovac said:

Da me neko ne shvati pogresno ali oktavija ovde nema sta da trazi, iako jeste nedvosmisleno dobar auto. Sjajna kupovina kao nov, zbog niske nabavne vrednosti, a visoke postprodajne vrednosti.

 

Recimo pomenuti a4 je kostao nov duplo vise, naravno da nije duplo bolji automobil, ali je ipak 2 klase iznad, segment iznad, svasta je tu nesto osetno bolje.

Ima istine u tome.

 

Ipak je a4 visi segmen i premium. Octavia je u sustini sedan ili limuzina izvucena iz Golf klase.

 

Ali Octaviju ljudi hvale. Ne znam kako se ona nosi u usporedbi sa recimo 508, Mondeo, Insignia 2015. godiste.

 

Ili je to stvar licnog utiska. Od tih automobila vozio sam Mondea. Octaviu nisam, iskreno, pa ne mogu da pricam.

8 minutes ago, Dale said:

Razmisli o tiguanu. Mnogo se lepo vozi, odlican sa medjugradsku voznju, vikend avanture, a nije glomazan za grad. Ako ti ne treba 4motion i moze slabija verzija, uklapas se u cenu mnogo lakse. Ako kupujes TSI koji je za te potrebe mozda sasvim ok, gledaj da bude izmedju 2012 i 2015 god posto si rekoa da samo starija verzija igra ulogu. TDI mozes i starije. 
Provozaj neki. Ako dodjes do BGa, mozes da probas moj. 

Hej inace, pa se spremao da ti pisem za taj TSI. Neces verovati, listam temu, ali kao necu da smaram, jer vidim konacno neko vozi TSI Tiguana, jos od ranije sam je primetio.

 

A ja i jesam sa najvise medjugradske. U gradu se zadrzim na sastancima i u poseti roditeljima i to je to.

 

Vidim da si pisao u temi, izlistah je i koliko sam shvatio ti TSI u novijim godistima su skroz ok, barem je tvoje iskustvo takvo.

Edited by Jug

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za auto put je osetno stedljiviji TDI. Po gradu nije velika razlika. Medjugradske su milina. Primer: UE-CA bez jurnjave 5.5 prosek. Ako se vise pretice i koci 6-6.5. CA-BG preko Milosa 8-9. U 6-oj brzini 1500 obrtaja oko 80Kmh, na auto putu 3K obrtaja malo preko 130Kmh. To je za moj koji je 160KS. Slabiji nisam video da postoji sa 4motion opcijom dok jaci idu i sa i bez. Slabiji bi trebalo da trose manje, ali ne znam nikog ko ima takav da mi kaze vise o potrosnji... Slabiji TDI vozi moj ujak po austriji i nije bio zadovoljan snagom prilikom preticanja, ali je posle povecanja snage "cipovanjem" je zadovoljan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam Tiguana 2,0 TDI DSG R-Line. Ono ide fantastično, a smešno troši. A i sam automobil je "bomba" (ne bih imao ništa protiv njega, da je moj :) ). A čim sam seo u njega, popio sam kaznu za prekoračenje brzine :) Mada, sa onim točkovima od 19"i nije baš udoban.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Enterijer mi je licio na neki iz kombija kada sam gledao slike. Uzivo, kada sam se prvi put vozio mi je bio mnogo bolji utisak. Materijali su odlicni. Cela tabla je od meke plastike. Kaseta i otalo u toj visini je od tvrde ,ali ok. Ne skripi nista. Velika mana su otvori ventilacije koji stoje visoko i ne mogu da se podese adekvatno je je ugao zakretanja krilaca samo oko 90 stepeni. Kako god da duva, oseti se na celu. Ostalo sve ok. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...