Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

Uff sto ne volem te majstore koji gaze za 20m pa koče...kod mene barem 70 procenata su tako, mahom BMW,VW i Audi starije proizvodnje...

Svi koji su kupili taj dci 1.6/130 kod mene se posle godinu-dve ponovili sa novim benzincima...kod žene u firmi(dom zdravlja) od novih, 90 posto novih su Dacia, Renault i Nissan...

 Zemuna devica sa talismana 1.6 dci na qq 1.3 benzin,nas lokalni popa sa talismana dci na Megan na benzin, sedan

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh sad, a ja 90% vidim alfe fiate da divljaju mahom...

Ocigledno bmw audi i vw vise bodu oci cak i kada su starije proizvodnje.

Npr. Cesto po gradu vidjam raznu stoku da parkira na invalidska mesta, trzni centri pogotovo, ali nekako mnogo vise bode oci ako je neki veliki premium dzip npr porse kajen, nego ako je stao neki scenic, meriva, punto itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poznato je da alfa i bmw mahom loze mlade vozace. A oni su skloni i da im dusu vade, narocito Alfe jer su u proseku puno jeftinije i dostupnije.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene alfe voze matorci,koji ne rizikuju kvarove na vešanju ili mehanici,a zato ovih drugih ima ko salate….će da divlja sa 159 karavanom …:rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po gradu divlja ko stigne, ne mogu da odredim ni marku ni table i sve je ok dok me ne ugrozava ali zato po magistrali zna se ko su glavni kauboji, nemac + NP table. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

NP i NI table….

evo i primera od malopre,majstor 30 metara od rizičnog pružnog prelaza na (često radarski kontrolisanih) 50 km/h se zaleće da me pretiče,iz suprotnog smera 40tona Actros….sa 10 godina starim mercedesom C klase….

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zamalo naJ od jednog šlepere NP table, na putu ka Raški, ja iza njega, a šljunak samo pljušti po šoferci, ja ga obilazim, a on gas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni jedan takav rascepao šoferku,davno,dok sam još vozio Asconu C,nije za zezanje situacija…

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako biste sutra morali da kupite auto (jer morate pošto je stari otišao na doboš :() i da imate budžet od 10.000 - max 10.500 evra šta biste kupili danas i sada?

Tročlana porodica. Kuća. Dvorište. Garaža. Pas. 40% vožnje medjugradska, 40% gradska, ostatak autoput kad se ide letovanje, zimovanje. Put itd. Otprilike.

Hvala!

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objektivno C klasu Golf, Tipo, Focus i slicne.

Subjektivno ili da udari masta na volju - D klasa, SUV, Passat, Tiguan,  Kadjar, A4 stariji… svasta :D

 

Kod mene je racionalna odluka jedanput pobedila, za sledeci ne znam :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo :) Hvala.

Jedino što mislim da Kadjara nema u toj ceni, recimo.

Prodao sam auto. Nije da nisam želeo, planirah, ali nisam se ni žurio, uletelo Jbga.

I potpuno sam zbunjen šta uzeti u toj ceni :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zar se nismo pre neki dan zajedno dogovorili sta pazarimo sledece :whistle: ? Samo sto je problem krs ponuda istog i nema belog :D .

 

PS: Nema potrebe da otvaramo novu temu ;) , spojeno je sa postojecom.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh[mention=205]Ivan[/mention] smešno je što tad nisam znao da će auto otići.
 Imao sam ponudu. Crv me vukao al definitivno ode.
 DS5 za 10k evra default_).gif Može li se?
 Uplašili su me da je neudoban default_(.gif
 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

10.000 + kreda ili toliko je pa izvoli? 

Ovako bi se slozio sa Igorom, C klasa je definitivno, a da opet bude mlad auto i u iole pristojnom stanju. 

 

Sumnjam da bi podneo nov auto sa 3 cilindra i turbo da vozis posto se zna sta se moze uzeti bez kredita ili sa mizernim kreditom. 

 

Neka unikatna zajebancija sa polovnjacima, koji nisu toliko zastupljeni na trzistu po pitanju limarije (delova uopste ali limarija pogotovu) ili koja kosta kao neko rebro, bih licno izbegao. Cemu unikatan auto kad deo lima kosta kao Sv. Petra kajgana. Ono, lepo a gorak ukus u ustima posle. Cist primer je Lancia Delta (dok se nije pojavila na otpadima, pa i dalje kosta prilicno). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih išao preko 11k - 11.500 maksimalno.

C klasa je širok pojam, znaš i sam.
Tu spada i Volvo v40 i Fiat Tipo. A razlika je velika.
Takodje, ipak je prošli auto pripadao više D segmentu i imao je blago povišeno sedenje.

Iskreno, gledao sam oglase, dok sam bio u fazonu menjacu kola, al nisam - i sad kad je otišao auto baš ne znam šta bih uzeo.
Baš zato što mi se u c klasi od svega što sam probao svidjaju jedino baš taj v40 i recimo Citroen c4 u smislu same vožnje, kvaliteta kabine. Megan novi sam probao, pa ono je grozna plastika.

I zato i pitam, rekoh kad sam već sludjen ajd' da me ovi dobri ljudi s foruma odglupe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaj da kupis srcem, a da ne sahrani novcanik :D

Ja iskreno ne znam ni sam sta bih uzeo da imam buzet od 10 000e. Stavise ne znam sta bih ni uzeo za 20 da je tip-top.  Oba su cifra da toliko malo fali da bude nesto bolje, ali ipak fali.

 

DS5 mi se svidja licno (znao sam sta Ivan da spomene :D ), ali iskreno nisam siguran da ima za 10 000e da valja. Deluje mi generalno kao kul automobil, ali vise za entuzijaste jer je bas redak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam baš upoznat sa kvalitetom kabine, ali čitajući testove, komentare , razumeo sam da Pežo, i Reno imaju sličan kvalitet, dok Citroen kaska za njima, mada naravno sve zavisi od nivoa opreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja deff. ne treba da učestvujem u ovoj temi   :lol:

 

 

1 hour ago, Jug said:

Ne bih išao preko 11k - 11.500 maksimalno.
...

Baš zato što mi se u c klasi od svega što sam probao svidjaju jedino baš taj v40 i recimo Citroen c4 u smislu same vožnje, kvaliteta kabine... 

 

Ne razmišljaj dalje. Nađi najbolji mogući V40 trenutno u ponudi i pazari. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam pre nekoliko meseci prelep Peugeot 3008 2015,jos uvek stari model a koji se uklapa u cenu od 10000 i kad sam ga provozao bas me je prijatno iznenadio. Ovaj moj je pucao od opreme za kojom ja ne patim ali je bio takav.

Jako je lep osecaj kad se sedne a pogotovo provoza pa eto mog predloga. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima.

 

Kolega, i ja bih najradije da ne učestvujem u ovoj temi ;).gif' alt='default_;).gif' alt=';)'>.gif'>

 

Stvarno ko što neko napisa nije načisto šta bi čovek kupio.

 

Obzirom da je tu jedan novi auto u kući skroz (djira ga zena pretežno, ponekad i ja) i da je otišla Croma izlazna godina sa dobrom opremom, pa se femkam u koji bi segment jer je ona def. D bila, evo sta mi se vrzma po glavi:

 

- nizi segment: Volvo v40 ili Scenic novi ili Picasso C4 novi. Sve malolitražni dizeli. Zašto mogu da se nadju ok u toj ceni. Tu bi pridružio i Octaviu "noviju", bude da se desi limuzina sa 1.6 motorom (karavan njen mi je bezveze lično).

 

Visi (d) segment: 2015 godište sve: 508, Mondeo (preglomazan), c5/insignia. Zašto? Pa Jbga računam limuzine su, udobne su.

 

SUV (za ovim realno imam potrebe jer volim visoko sedenje plus u Sremu nadomak sve malo vise od zemlje može biti prednost): tu gledam ili nekog starijeg Tiguana, "noviji" Sportage (imam iskustva sa tim autom u bližoj okolini prešao je 300k a da se nije nakašljao, plus mogao bi naci kupljenog u Srbiji sa koliko toliko poznatom istorijom i ok i dalje izgleda) i naravno Nissan QQ 2014+.

 

DS5 da mogu da nadjem u toj ceni 2.0 i restajling kada je vešanje poboljšano bih, ali da se vozim na tvrdoći i sa 1.6 mislim da bi se zeznuo u tom konkretnom slučaju.

 

 

Pišite. Da se suzim, 'ebo me auto default_D.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volvo zna se sta je i rado bih posedovao jedan V60. Dobra marka, dobar auto, samo miskim da ces se sa V40 razocarati gepekom i malo mestom pozadi (negde mesta kao u Giulijeti) ali sam auto je odlican na putu posebno u nekoj opremi sa spojlerima i malo spustenim vesanjem. Mislim da su tek jaci dizeli i turbobenzinci volvoovi, ostalo je PSA grupa od motora (hdi). 

V40 je bas odmeren za grad, C30 je bio cist promasaj. Ipak imaj u vidu da Volvo za te novce mislim da moze oko 2013-15g, mladje mislim da sheme nema a da valja. 

 

Nekako mi Megan i C4 (aktuelni) nisu nesto... Reno grupa vapi za novim modelima (Talisman i Megane IV se bas nesto razvukli) a licno mi C4 ne ostavlja neki utisak. 

 

U svemu sto mi pada na pamet, Volvo i Alfa (kad bih licno birao) bi dosli u neki uzi izbor. I dalje nisam u fazonu preudobnog auta i masazera za 00, vec malo sportski orijentisanog u svakom smislu.

 

Ono sto znam da bi moja druga polovina volela, to je B8 pasat, limuzina, za karavan kaze kao da je iz dva auta (zadnja grupa joj se ne svidja). 1.6 dizlo mislim da svakako vrsi posao, auto je lep, moderan i direktorski. 

 

 

PS

Ako njega gledas Volvo,dobro pretabaj servise ko odrzava dobro. Nema ih mnogo kao za npr Fiat/Vagene. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, neshtry said:
Ja bih,sebi,uzeo ili friški 500L ili Tipo karavan...u opremi...

Imamo potpuno novi friški 500L već (preso ni 5k). Pomenuh (zena djira pretežno)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...