Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

Nisu dizeli baš tako skupi za održavanje ili skloni skupim kvarovima kako ih kod nas uobičajeno bije zao glas. Ja sam za 17 godina vožnje automobila sa dizel motorima samo jednom imao kvar EGR-a. Čak ni kao "polovnjak" po meni dizel nije toliko za izbegavanje, sve pod uslovom da se nadje neki u korektnom stanju. Uostalom, ako nemaš sreće, i benzinac može da bude gori nego pokvarena bomba kašikara u džepu  
Jedini dizelas mi je bio trocilindras 1.4TDI skoda fabija. Uvek me je iritirao zvuk motora, od hladnog, pa i kad se zagreje. A potrebnih cca 6/7 km za postizanje radne temperature me izludjivalo.
Da sam imao neki normalan cetvorocilindras, mozda bi sve islo u njegovu korist. Sa fabiom sam imao 4.74L/100km. Ali sam ocekivao i nize, ipak je sve to bila otvorena voznja. Verujem da bi manje trosio neki pezo, reno....

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo nagadjam : ecoboost pre 2015. nije bas na glasu. Poznati su problemi gubljenja rashladne tecnosti i pregrevanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan mi bila mušterija i žali se... ima Mondea četvorku sa Powershiftom, koji je naravno bacio kašiku. Polovan kod nas ne može nigde da nađe (na kraju je valjda našao u Albaniji), remont ne rade, nov u Grandu košta 3.900€

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

 

 

 

To da, ali onaj 1.0 motor.Za ovaj nema nešto puno informacija

 

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

 

 

Važi i za ostale ecoboost-ove da su problematični. Vrteo se dugo na oglasima i onaj Focus 1.6 (što je išao iz ruke u ruku) sa naprslom glavom beše... isto je neka surova cena nove glave, nešto oko 2 soma. 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forda voli a Citrosa vozi, to je njegov moto :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog onog Forda nekada sto je bio. Od fokusa mk1 je skroz ok

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, MS PK said:

Zbog onog Forda nekada sto je bio. Od fokusa mk1 je skroz ok emoji846.png
 

Od kada su HDI motori u Fordovima sve je kako treba. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uff juče u perionici, stade pored mene jedan C-MAX 2019. godište, ko čaša, kupljen nov u Srbiji, baš popričao malo sa vlasnikom, prelep! Vidim da će bidnu muke kad se bude menjao Scenic!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazu ljudi da je 1.0 ecoboost djubre. Ali Focus je sa tim motorom isao i do 10 000e na popustima.

 

Znaci 125ks, C klasa i ok opremica za 10 000e. I onda zvekne nesto na 150kkm sto vecina nas postigne za 10-13godina i muka.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je to ok sa aspekta prvog vlasnika, ali danas se takvi polovnjaci krecu od ~5k pa na gore (2012+), i sad, uz malo nesrece i prodavackog podmetanja, takav auto lagano moze da napravi novom gazdi ceh ~1000, pa mozda i 1500e, dok recimo za iste pare moze da se kupi slican auto sa motorom bez nekih specificnih problema, pa izmedju ostalog, cak i isti taj Focus, samo sa 1.6 atmosfercem ili hdi-om.

 

Ne sugerisem da je sad nevidjeni greh sto crknu, ali ako se co'ek interesuje za polovnjaka, treba da zna sta je situacija i izbegne potencijalno problematicne. :) 

 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

A meni su krajem 2019. za focus karavan sa tim 1,0 Ecoboost 125 tražili oko 24,5k :) 

A još hiljadarka i eto ga 1,5 Ecoboost 150, a još jedna hiljadarka i eto ih i 4 cilindra, tj. 1,5 TDCI 120

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svasta sa cenama. 
Ja sam gledao Focus 1.0 125ks za 10-12k u nekoj srednjoj opremi. Ali bas mi nije bilo nista posebno.

 

Tada je, inace, ST 2.0 250ks bio 22000e

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su bile cene sa popustom oko 2.500e, za Titanium Business paket, sa još nekoliko opcionala (od ukupno 3.800e)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Horvat je sjajno objansio, kod polovnjaka pada u vodu sto je mozda prvog vlasnika fenomenalno sluzio prvih 10 godina ili 150.000km, a kod polovnjaka je realno problem ako nosi rizik u vrednosti od 20-30% automobila, pogotovo ako tih 20-30% otpada na samo jedan problem, a gde su sve ostale stavke koje mogu zakacati svaki polovnjak od starosti i kilometara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni reče ovaj lik da je C-Maxa 1.6 u family paketu opreme i sajamski popust platio 16k!

Share this post


Link to post
Share on other sites

C-max je bio veoma jeftin na zalasku karijere.

Što se tiče novog Focusa, ti i danas možeš da ga nadješ u baznoj opremi sa baznim motorom za relativno malo pare, ali, kada usporediš enterijer i opremu tog baznjaka i nekog više paketa, odmah vidiš da to nije mala razlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

emisijaSATyoutubelogonovi.jpg EmisijaSAT: Kakvi su polovnjaci do 10.000 evra i koliko koštaju popravke?

 

Čitava emisija posvećena je polovnim automobilima, u želji da odgovori na pitanje da li je bolje kupiti novi ili polovan automobil do 10.000 evra:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljamo uskoro da stavljamo Peugeot 2008 na oglase i da predjemo na klasu vise tipa Karoq, Quashqai, eventualno Q3, Tiguan mi je previse ruzan a i nekako je vw
Razlog je sto zena cesto ide sama van grada sa detetom i jos par ljudi pa se desava da mu zafali malo snage a i komocije pri duzim putovanjima (znam malo smo se svi razmazili).
Neko misljenje sta od 3 modela koje sam naveo mislite da je adekvatna zamena, naravno i ovaj put automatik je must have 

 



 

Edited by neshaoct
prebačeno / formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

VW grupacija jede sve sa gepekom. Tj Karoq, Ateca i Tiguan. 
Meni se QQ pre bas svidjao, ali nesto mi je unutra bezveze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...