Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

9 hours ago, vagenovac said:
Sta je vozio pre toga bas me zanima, kao i koja je kombinacija motor/menjac/oprema u toj petici i koja karoserijska izvedba default_D.gif

520d sa manuelnim menjačem, oprema je verovatno ne baš skroz klot.
A 530 od drugog komšije je isti samo svetlije siv i u fullu(stranački grebator)
Prvi je imao Insignia (izgoreo),a drugi je ima Golf mk4
Mićo, Odžaci,Zapadnobački okrug (Sombor, Odžaci, Kula), Vojvodina

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic

Ko zna, možda već "sutra" slupam neka od kola koja "danas" imam, pa budem morao da ih "menjam"  :) Moram (svakodobno) biti "u toku"  :)

Edited by moron

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, Axic said:

Na pitanje što opet limuzinu kad pređete 90% vremena u gradu sa jedva 7.000 km dobih odgovor "Ali ovo je BMW, ne žalimo ni eura, znaš kako nas drugačije komšije gledaju sad."

Aj što ih komšije drugačije gledaju, nego im se i svi u saobraćaju sklanjaju!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/8/2021 at 11:39 AM, neshtry said:
520d sa manuelnim menjačem, oprema je verovatno ne baš skroz klot.
A 530 od drugog komšije je isti samo svetlije siv i u fullu(stranački grebator)
Prvi je imao Insignia (izgoreo),a drugi je ima Golf mk4
Mićo, Odžaci,Zapadnobački okrug (Sombor, Odžaci, Kula), Vojvodina

Ih bre, Vrbas, Kula, Crvenka, Kljajicevo, Sombor pa Knez pumpa, pa Bezdan...tu sam prolauzio i po 2x nedeljno godinu ipo dana. Bio sam i na Odzake - Bogojevo par puta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, neshtry said:

Evo kod mene ,ne vidi se i 530d u daljini
 

IMG_0294.jpg

moj drugar uzeo 5icu karavana 2007mo i to 525,a ima i cip oko 230 ima,tako mi rece juce me provozao malo,brutalno ubrzava i bas je udoban,a ful oprema.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, bane1321 said:

Aj što ih komšije drugačije gledaju, nego im se i svi u saobraćaju sklanjaju!

Posebna vrsta definitivno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas otvorena firma koja proizvodi sedišta za automobile (Magna Sitting,Canada) i klinci pouzimali kredite i svaki po BMW a kuće im se ruše....
Toliko je to važno!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Došlo je vreme da kupim auto, da ne bih došao na skup u SU bez sopstvenog auta. :)

Prošle godine sam planirao kupovinu, ali kako je godina bila usr*na za mene na privatnom planu, odustao sam od kupovine.

Budžet je oko 10.000 EUR za polovnjaka, a ako bi se uzeo nov, mogao bih se protegnuti do Fiata Tipa 1,4/95ks u Lounge nivou opreme. I novog i polovnjaka bih uzimao iz kredita.

Nažalost, nova vozila koja su skuplja za nekoliko hiljada eura i koja su opremljenija i sa boljim motorm, nisu mi dostupna. Tu mislim na Reno Megan, Mazdu 3, Hyundai Elantra, KIA Sprotage, Fiat sa 1,6 dizelom, Ford Focus6 1.0 itd.

 

Znam "pravila igre", da ne treba u kupovinu ići sa poslednjim novcima ali mi trebaju neke smernice od upućenih kolega forumaša.

Da li je sada dobar trenutak za kupovinu Tipa, pošto stiže podmladak (ali biće skuplji samo ne znam koliko)?

 

Mene će i polovan i novi koštati svaki mesec npr. 150EUR zbog kredita, samo kod polovnog bih imao neke druge potencijalne troškove koji mogu da mi opterete budžet.

Da napomenem, ne patim od plivajućeg zamajca, trubine, promaje i izlaska napolje posle pranja kose :)

Ako se desi neki kvar, popraviće se, ali ne bih da robujem autu i da mi dobar deo budžeta ide na popravke ili da mi auto stoji na parkingu iza zgrade, ako je kvar skup.

 

Bliži sam benzincu ali može i dizel. Benzin+gas kombinaciju ne bih.

Godišnja kilometraža je između 10 i 20.000km (prema trenutnim potrebama).

Vozilo sa 5 vrata zbog klinaca.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj predlog onda par godina star tipo u sto visem paketu opreme, sad ili benzinac ili dizel od 120ks, zavisi od ponude.

 

Ima ih sad od 7-8000 eur pa navise. Posle par godina nece izgubiti toliko na ceni kao novi, a imaces auto sa svi gedzetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se, potraži kod uvoznika polovna vozila, koja još uvek imaju kakvu-takvu garanciju i poznatu servisnu istoriju. Tako ćeš opet moći da uzmeš namenski kredit.

Ili uzmi keš kredit pa čekaj da nekom "zapne" za novac i da ponudi ok auto za ok cenu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo bih ti predlozio da pregledas polovnjake, par godina stare, ima sa malom kilometrazom. Bolje nesto za keš za npr 7/8000.... Mislim da vredi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, dodao bih da su i PUG308 i Megane veoma zanimljivi u tom cenovnom rangu i tog godista (2016.-2017.). Kao i Astra, 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi da li si nesto "zacrtao" ali imas u ponudi benzince do 100 000km. 

rrt1.jpg rrt2.jpg rrt3.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodaje moja drugarica Qashqai 1.2 turbo benzin sa lepom opremom, 2016., prvi vlasnici, ovde kupljen, sa ispod 80.000km, za 13k. Placen je ja mislim 25k na sajmu tada porucen.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima.

U par navrata sam vozio 500L za 1.4/95kg motorom po gradu. Dosta je trom i kilav (klima je bila uključena). Prošle godine, kada sam probao Fiata Tipa, sa istim motorom, išao je bolje, ali je bila zima i nisam uključivao klimu. 500L bih gledao sa 1.6 motorom.

Našao sam nekoliko Astri K sa 1,6 CDTI motorom, ali me odbija što se ljudi žale na kratak radni vek lanca.

Ne znam koliko je isti problematičan ako bih ga zamenio odmah posle kupovine.

Ukoliko se odlučim za polovnjaka, gledao bih ga na placu koji daje jednogodišnju garanciju na motor i menjač.

 

Potraga je počela pa ću videću šta će se izroditi iz nje :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@IDzO Ne znam kakva ti je matematika oko kredita. Ali ako nema značajnijih razlika, možda je bolje da uzmeš keš kredit, jer kad prospeš lovu na sto, svi prodavci drugačije reaguju!

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, IDzO said:

Hvala na odgovorima.

U par navrata sam vozio 500L za 1.4/95kg motorom po gradu. Dosta je trom i kilav (klima je bila uključena). Prošle godine, kada sam probao Fiata Tipa, sa istim motorom, išao je bolje, ali je bila zima i nisam uključivao klimu. 500L bih gledao sa 1.6 motorom.

Našao sam nekoliko Astri K sa 1,6 CDTI motorom, ali me odbija što se ljudi žale na kratak radni vek lanca.

Ne znam koliko je isti problematičan ako bih ga zamenio odmah posle kupovine.

Ukoliko se odlučim za polovnjaka, gledao bih ga na placu koji daje jednogodišnju garanciju na motor i menjač.

 

Potraga je počela pa ću videću šta će se izroditi iz nje :)

Neki pišu da se taj problem ne reši trajno ni sa zamenom lanca (da tu ima neki konstrukcioni promašaj). A da je lanac sa zadnje strane, pa da motor navodno mora napolje (?). Opet, neki tvrde da su prešli i preko 100 kkm sa 1,6 CDTI bez ikakvih problema (oko lanca).

Na sličan način, čak i za taj renoov 1,2 TCe ima dosta tekstova o problemima (prekomerne potrošnje ulja). Bio je o tome tekst na AutoRepublici (pre par meseci), preuzet iz francuskih medija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas kod mene u butiku 3008 napucan opremom a kraj 2015. Pravi porodicni auto. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta ćeš uzeti, tvoja stvar.

Ja bih npr ovaj auto, karavan, praktičan, dugotrajan atmo motor, možeš da ugradiš TNG za cca 400eur, to će ti se otplatiti za godinu dve, kasnije ćeš imati manje troškove. Motor je jednostavan, lanac, dugotrajan, uz iole valjanu instalaciju TNGa, menjaš filtere i voziš

 

.1.thumb.png.8ab51d2eefd3a02d3219edf3b09a252a.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bane1321kod namenskog auto kredita je manja kamatna stopa. Keš kredit mogu uzeti ali kao refinansiranje i onda je kamata još viša. Regularan keš kredit 10,75%, a za refinansiranje 12%. Auto 8,49%.

@moronČItao sam na više mesta da se vadi motor. Ova gimnastika je oko 900EUR. Gledao sam šta su pisali na Opel formu.

@Dule 021hvala. Pogledaću na PA.

@shuxxhvala. Proveravam na PA.

 

U glavi, sam nekako "najmirniji" sa novim Tipom (ima kod "Koleta" sa kamerom) ali moram pregledati šta se nudi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, IDzO said:

Pogledaću na PA.

Upravo sam okacio oglas i ovde na forumu na oglasima za automobile. 
Auto pun opreme a danas to svi hoce. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, IDzO said:
[mention=1367]bane1321[/mention]kod namenskog auto kredita je manja kamatna stopa. Keš kredit mogu uzeti ali kao refinansiranje i onda je kamata još viša. Regularan keš kredit 10,75%, a za refinansiranje 12%. Auto 8,49%.

[mention=16577]moron[/mention]ČItao sam na više mesta da se vadi motor. Ova gimnastika je oko 900EUR. Gledao sam šta su pisali na Opel formu.

[mention=1455]Dule 021[/mention]hvala. Pogledaću na PA.

[mention=21356]shuxx[/mention]hvala. Proveravam na PA.

 

U glavi, sam nekako "najmirniji" sa novim Tipom (ima kod "Koleta" sa kamerom) ali moram pregledati šta se nudi.

 

ja sam pri kupovini Mecke uzeo kes kredit kod CA.Uzeo sam 1200000finara,rata mo je 23500 dinara na 60 meseci,razmisljao sam i o auto kreditu,trebalo je da dam 30 posto ucesca i rata bi bila oko 160 eur isto ma 5 godina,na 10000 eur

Racunica mi je ova...kes kredit vracam 1410000,znaci oko 210 000 dim vise ili po kursu od 118 oko 1400 eur,a ovamo bih dao 3000 za ucesce i vratio kroz rate jos 9600eur,dakle sve ukupno 12600 odnosno,2600 eur vise.

Kod kes kredita nema ucesca,proverite koja banka daje najpovoljnije uslove,ja sam uhvatio ako se dobro secam kamatu na oko 7 posto kod kesa a kod auto kredita je bila 5 ili 5.5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...