Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

Imenjace, ako mislis na 1.9 Multijet Chromu, nju imas u varijanti 8V sa 120KS ili 16V sa 150KS.

Imao slabiji motor u Bravou, odlicno mu pasovao, za Chromu bih isao na snazniji... Ali svakako ni slabiji nije nedovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sta mislite o hromi? Od 140 ili 150 ks...
Odlican auto....ni 120 ks nije malo a sa 150 ks ide odlicno. Za odrzavanje je 120ks sa 8v jeftinija i po gradu trosi manje.
Sve u svemu, u visima paketima opreme(minimalno dynamic) i redizajnirana....pravi izbor porodicne ladje.

Poslato sa JAT-L29 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, pisalo se, ali mislim da nisu bas totalna prevara (u smislu da pokradu pare) ali svakako je bilo u pitanju kilavo i ne bas pozitivno iskustvo :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi imamo pozitivno iskustvo sa njima, auto se vozi skoro 2 godine bez ikakvih problema, dobro ajde crevo turbine je puklo prosle nedelje i posle skoro 40kkm od kupovine

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se secam, bilo je da je neko od kolega uplatio novac, auto nije stigao, oni mu nisu vratili sav uplaceni novac. Ukratko...

Nisu totalno prevara ali evo i jedno pozitivno iskustvo iznad

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko vidim promenili su model poslovanja dosta u pozitivnom smislu, ne znam kako je bilo ranije. Pratim ih na FB stranici i video sam tamo da su odgovorili neke kupce od kupovine jer je auto loš.

 

Opet, najvise je na tebi koliko ces verovati nekom nepoznatom oko odabira i provere auta.

Mene generalno kod Swiss oglasa nervira što su im opisi šturi, neki nemaju ni slika unutrašnjosti . Par puta sam DIREKTNO OD PRODAVACA tražio na engleskom da mi pošalju slike unutrašnjosti i ništa nisam dobio.

I sad ti trebaš poslati i platiti nekog da samo proveri neki auto  ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Ticma said:

U svakom slucaju skuplje je nego kod nas sa "istom" km emoji23.png

 

Ne, nema govora, tu dobijaš auto kakav jeste, ipak je Švica druga priča.

Samo pričam o modelu kupovine i  o tome da ni njihovi prodavci nisu baš poslovni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
koliko vidim promenili su model poslovanja dosta u pozitivnom smislu, ne znam kako je bilo ranije. Pratim ih na FB stranici i video sam tamo da su odgovorili neke kupce od kupovine jer je auto loš.
 
Opet, najvise je na tebi koliko ces verovati nekom nepoznatom oko odabira i provere auta.
Mene generalno kod Swiss oglasa nervira što su im opisi šturi, neki nemaju ni slika unutrašnjosti . Par puta sam DIREKTNO OD PRODAVACA tražio na engleskom da mi pošalju slike unutrašnjosti i ništa nisam dobio.
I sad ti trebaš poslati i platiti nekog da samo proveri neki auto  ...
Vrlo cesta situacija kada preko kupujes auto od vlasnika

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, srdjos said:

Par puta sam DIREKTNO OD PRODAVACA tražio na engleskom da mi pošalju slike unutrašnjosti i ništa nisam dobio.

Šta imaš da tražiš koji đavo? Dovoljno je samo da ostave nalepnicu CH kao garanciju kvaliteta!:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Vrlo cesta situacija kada preko kupujes auto od vlasnika

 

 

Ako se dobro sećam, bili su autoplacevi

 

 

 

Šta imaš da tražiš koji đavo? Dovoljno je samo da ostave nalepnicu CH kao garanciju kvaliteta!

 

 

 

Imam par nalepnica, oli da ih valjamo?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/18/2021 at 9:23 PM, bane11 said:

Sta mislite o hromi? Od 140 ili 150 ks...

Imaš dizel 1.9 mjet od 120 ks i 150 ks, kao i 2.4 mjet od 200 ks.

Od benzinaca imaš 1.8 sa 140 ks i 2.2 sa 150 (nisam siguran) ks.

 

U suštini, ok su sva tri dizelaša, ali izdvaja se ovaj najslabiji od 120 ks jer je pouzdaniji.
Ovaj jači, od 150 ks je malo komplikovaniji za održavanje (zbog usisne grane i famoznih leptira), ali zato ne vidi brdo. Ali bukvalno.  U kombinaciji sa 150 ks, odlična. 

 

Za benzince ne znam kakvi su, jako su slabo zastupljeni.

Što se tiče menjača - u suštini, ako je menjano ulje - dobar je i ručni M32 i automatik Aisin. 

 

O svim ostalim detaljima, informisaćeš se na podforumu Fiat Nuova Croma. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/19/2021 at 2:38 PM, srdjos said:

Ne, nema govora, tu dobijaš auto kakav jeste, ipak je Švica druga priča.

Samo pričam o modelu kupovine i  o tome da ni njihovi prodavci nisu baš poslovni.

Sem ako ne kupis od Svajcarca Milisava/Omera/Hasana/Vlatka ili sl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...