Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

Prebaciće admini gde treba, a mislim da je GP pravi odabir. Mogu se naći sa dobrom opremom, 1.3mjet ekonomičan, a ako hoćeš nešto žustrije onda 1.9mjet

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bane11

Spojicemo sa odgovarajucom temom, pisalo se vec slicno pa moze da se pogleda:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/64016-kupovina-automobila-do-xxxxx-eura/

 

Slazem se sa Andrejom. Mada, premalo je "input" podataka :) . Ako se ide na sto mladje, onda je kompromis niza klasa, tj. Grande Punto. Moooozda nekako moze da se nategne za neki jos mladji Punto Evo.

Ako se trazi veci auto, za te pare se ide na starija godista. Dobar Stilo sa kraja produkcije i da ostane u steku. Nuova Bravo za te pare tesko, mozda nesto sa samog pocetka produkcije, u upitnom stanju i verovatnim ulaganjima. Ako je potrebno nesto vece, za te pare moze da se cenjka i dobra restyle Croma.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, bane11 said:

Sta uzeti od Fiata do 3000e, da ima 6 brzina, i da je dizel...?

 

 

 

Screenshot_2021-01-17-00-03-21-976_com.infostud.android_pa.thumb.jpg.6676e0cd7d404eca0209bf45b51c3639.jpg

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17531595/fiat-bravo-sport

Protegni se za koju stotku i uzmeš proveren auto.

Grdio sam vlasnika zbog slika na šta mi je odgovorio da već ima potencijalnog kupca te ga nije briga.

Sa rečima "dobar auto se lako proda" a verovatno ostaje u bližem krugu prijatelja.

No, to nije razlog da se ne raspitaš.

Moja preporuka.

Edited by Mijailović P.
Ubačen printscreen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mogao da uzmem lep Bravo 1,6Mjet 2008 sa 245k km u Dinamik opremi i on bi se uklopio u tu cenu ali posto uglavnom gledate asport i Emotion nisam ga uzeo. 
Patite od te opreme ko John Holmes od  side. :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Flex said:

Pa ne bih uzeo sad klotaru koliko god da je proverena prica. Oprema menja utisak 300%.

Sent from my Nexus 7 WiFi using Tapatalk
 

Gde ti je kamera za rikverc? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto vidite a razlika u ceni nije mala ako je auto dobar.  Eto npr Bravo Sport koji sam prodao a koji je bio 2007 i otisao za 4300.  
I jel tu mala razlika izmedju klotare i tog opremljenog a klotaru 2008 sam dao za 3150 tj Dinamika jer klotara je Active. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
...kad se popka pocipeli...

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока


Isto mislim

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Flex said:

Pa ne bih uzeo sad klotaru koliko god da je proverena prica. Oprema menja utisak 300%.

Sent from my Nexus 7 WiFi using Tapatalk
 

Ziva istina, kod malo skupljih automobila do zna da bude i po 2-3-4.000e, ali itekako vredi, ako dobijes opreme u vrednosti 10-15.000e, ti automobili samo lice jedan na drugog.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Isto mislim  

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

 

 

Nije svakome poenta da ga pretera auto od tacke A do tacke B i da gleda da sto manje ulozi dok se kotrlja u istom dok od opreme imas volan i menjac.

Da je cilj samo proci sto jeftinije vozio bih bicikl a ne bih ciganio na odrzavanju i opremi.

 

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, Flex said:

Da je cilj samo proci sto jeftinije vozio bih bicikl a ne bih ciganio na odrzavanju i opremi. emoji106.png

Sto je najjace, jedva cekam prolece da djiram bajs :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, vagenovac said:

Ziva istina, kod malo skupljih automobila do zna da bude i po 2-3-4.000e, ali itekako vredi, ako dobijes opreme u vrednosti 10-15.000e, ti automobili samo lice jedan na drugog.

Apsolutno tačno. U FLA grupaciji čak su i manje izražene te razlike. Pogotovo što oprema ne utiče toliko na cenu koliko utiče pređena km, npr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao bih sad da se raspisem i dajem raznorazne primere kakvu razliku pravi oprema, ali nema smisla, ko zna zna, a kome ne znaci sve to zvuci apsurdno.

 

Uglavnom se svede na razmazenost i kako se nekad vozilo sa peglicom, a to ne smeta istima da koriste mobilne telefone, internet, forum, TV u boji itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Bmw-a je bas izrazena razlika u nivoima opreme, posto kao sto kolega rece samo lici jedni na druge.
U Balkanu sam iz radoznalosti usao u jedan bmw 3, i krajnje je smesan unutra, sa sve onim ravnim sedistima kao iz Juga.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika izmedju klotare i primerka sa dosta opreme je dupe i oko. Jedino zajednicko im je oblik i oznaka.


Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A pogotovo je izraženo u zemljama kao naša kupovina novog automobila bez opreme. Po zapadu i severu sam uglavnom viđao da se vozi srednji viši paket opreme pa naviše, nezavisno od proizvođača. 

Kod nas se prodaje ona parola Novo je novo... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nije svakome poenta da ga pretera auto od tacke A do tacke B i da gleda da sto manje ulozi dok se kotrlja u istom dok od opreme imas volan i menjac. Da je cilj samo proci sto jeftinije vozio bih bicikl a ne bih ciganio na odrzavanju i opremi.
 
Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
 
 
 
 
Ćale čitav život terao dobre aute(kupio novog Audija 1978),ja kao klinac imao budženog juga,da mi istera adrenalin,žene jurio 90tih kada nije bilo bezina,tri ženske mi u kući....isfurao svoje...
pre bih kupio matoru mečku ili Citroëna(DS ili CX),da uživam,nego kompjuterizovano lajno, iskreno,da se stalno kvari

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kod Bmw-a je bas izrazena razlika u nivoima opreme, posto kao sto kolega rece samo lici jedni na druge.
U Balkanu sam iz radoznalosti usao u jedan bmw 3, i krajnje je smesan unutra, sa sve onim ravnim sedistima kao iz Juga.. 
U BMW-u samo Professional i obična navi čine dupe i oko razliku, a da ne pričamo o ostalim stvarima.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...