Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

Mozda i nije neko razmisljanje, al ja bi u Jevropi vozio Jevropski auto.. Sto zbog delova (dostupnost) i sto zbog cene istih. 

Npr Suzuki ima jako los odnos prema kupcima i jako dugo traju popravke u ovlascenim servisima za aute u garanciji (karoserija posebno), Japiji traju i traju al kad zvekne nesto ume da kosta da ti nije dobro (Subaru, Honda, Toyota). Sto kaze kolega, baci pogled na Hondin forum, tamo ces pre naci neke relevantnije informacije.. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suzuki se pravi u Mađarskoj (swift, scross, vitara) :) tako da nije do delova već do EuroSumara koji je, slažem se, neprofesionalan totalno. 

Poznaniku zaribao menjač na swiftu taman istekla garancija. Pošto je održavao u ovlašćenom servisu, ovom gore navedenom, odvezao tamo na servis. Odgovor bio, zaribao jer nije menjano ulje u menjaču kad je trebalo. A čovek redovno vozio auto na servise u ovlašćeni. Niti je znao šta se kad menja niti ga je interesovalo. Bilo je u principu Evo ključevi, odradi šta ide na ovoj km.

 

Inače, auto je prešao 200kkm, sad je kod mog kuma, 2010. godište.

 

Isto tako i Toyota ima fabrike po Evropi, pojedini modeli dele rešenja sa PSA grupacijom (Aygo, C1, 107/108). 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se oko Euro Sumara, kod njih je i koleginica uzela auto. Uopste nije zadovoljna. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Das meni 2100e i ja ti dovezem automobil pod garanciju tri meseca :D ( Postao sam kao onaj sa FB )   Salim se naravno.

Moja preporuka je i dalje Lancia Musa ili Fiat Idea 1.3. Imas i vise nego dovoljno mesta u kabini i za tebe i za porodicu. Hendikep gepek ali moze u visinu. Odrzavanje jeftino,registracija jeftina,potrosnja mala. Jednostavna,pregledna,dovoljno udobna,nema pljivajuci zamajac.Nije za dugacke puteve ali moze na odmor..itd...Imas i vise nego dovoljno novca za te modele i ostace ti u dzepu. Jedino ako ti se ne svidjaju to je onda druga prica. Ni meni se nije svidjala Idea ali gde me je sve prevezla i dovezla jeftino,instant sam je zavoleo.

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, werp690 said:

Das meni 2100e i ja ti dovezem automobil pod garanciju tri meseca :D ( Postao sam kao onaj sa FB )   Salim se naravno.

Moja preporuka je i dalje Lancia Musa ili Fiat Idea 1.3. Imas i vise nego dovoljno mesta u kabini i za tebe i za porodicu. Hendikep gepek ali moze u visinu. Odrzavanje jeftino,registracija jeftina,potrosnja mala. Jednostavna,pregledna,dovoljno udobna,nema pljivajuci zamajac.Nije za dugacke puteve ali moze na odmor..itd...Imas i vise nego dovoljno novca za te modele i ostace ti u dzepu. Jedino ako ti se ne svidjaju to je onda druga prica. Ni meni se nije svidjala Idea ali gde me je sve prevezla i dovezla jeftino,instant sam je zavoleo.

e svaka ti je ko Njegoseva

39 minutes ago, rkoma1986 said:

Kad vec spomenuste hondin forum, danas sam dobio jako zanimljiv mail 

 

Tako da je mozda bolje da se ne uclanjujes :D

Screenshot_2021-01-10-20-49-01-655_com.yahoo.mobile.client.android.mail.jpg

hoce gica kuruza

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kad vec spomenuste hondin forum, danas sam dobio jako zanimljiv mail 
 
Tako da je mozda bolje da se ne uclanjujes
Screenshot_2021-01-10-20-49-01-655_com.yahoo.mobile.client.android_mail.thumb.jpg.59d491e151ba0e576410b691aac9f238.jpg
to ti je umesto clanarine verovatno

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da li si se u vezi sa Civicom raspitao na forumu "Honda Club Srbija"?
Kako da se registrujem? Nigde ne vidim opciju, a sadrzaj foruma ne moze da se vidi bez registracije.
Das meni 2100e i ja ti dovezem automobil pod garanciju tri meseca  ( Postao sam kao onaj sa FB )   Salim se naravno.
Moja preporuka je i dalje Lancia Musa ili Fiat Idea 1.3. Imas i vise nego dovoljno mesta u kabini i za tebe i za porodicu. Hendikep gepek ali moze u visinu. Odrzavanje jeftino,registracija jeftina,potrosnja mala. Jednostavna,pregledna,dovoljno udobna,nema pljivajuci zamajac.Nije za dugacke puteve ali moze na odmor..itd...Imas i vise nego dovoljno novca za te modele i ostace ti u dzepu. Jedino ako ti se ne svidjaju to je onda druga prica. Ni meni se nije svidjala Idea ali gde me je sve prevezla i dovezla jeftino,instant sam je zavoleo.
Sta bi dovezao? Samo da nije nesto penzionerski. :)

Ako sam vec ustedeo daj da uzmem nesto sto mi se dopada, a odrzavanje/potrosnja je solidno. Ne trazim ja da kupim polovni auto koji je kao nov i da prozvodi gorivo. Malo mi bzv da sa 32god kupujem Fiat Ideu.

Vidim da tema uvek ode u pogresnom pravcu. Necu da dosadjujem. Raspitacu se na HCS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto sam preporucio :D Salim se ja malo ne bavim se time, mada postoji covek....

 

Zavisi sta ocekujes od automobila. Da ne hvalim bzvz Ideu..Ona je kranje ekonomican automobil bez skupih kvarova,jeftine registracije,male potrosnje..itd...ali slazem se sa tobom i uzmi nesto sto ti se dopada. Ima vremena za ekonomican automobil ;) 

Moj ti je savet da onda uzmes nesto sto kod nas ne spada u egzotiku,.Uzmi ono sto se vozi i cega ima da ne bi sebe kasnije doveo u neprijatnu situaciju sa cenom delova i odrzavanja. Lako mozes da zakljucis i sam sta se vozi i kojih modela ima najvise na ulicama. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost oba koja mi se dopadaju...Civic i Delta spadaju u tu grupu retkih.

Nadao sam se da cete prokomentarisati oglase za Civica koje sam nasao. Ne znam koja im je realna vrednost pa se vrtim u krug. Ima ih dosta kupljenih u Srbiji pa je to valjda neki +. Jedan 2012 za 7,700€. Jaka cena, ali mozda je duze na oglasima pa da spusti cenu. Nisam pametan.

Za Deltu znam sta cu gledati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hondu ako kupujes nadji od nekoga ko je odrzavao taj auto a ne kome je sluzio da se preveze od tacke A do tacke B.
Za pocetak 1.4 motor u svemircu je bul.a, ne ide nikako, 1.8 je prava mera a oba ce ti trositi skoro identicno, izmedju 9 i 11 po gradu... Cene su sarene kao i stanje, onaj crveni sto si okacio iznad je kako se na slikama vidi izakan totalno, dok sve ispoliras, utegnes itd nema racunice...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni nije + ako je kupljen u Srbiji.  Ako ima full servisnu istoriju iz nekog dobrog servisa ( Sto je retko) onda ima apsolutni plus ali je to redak slucaj. Ostalo se " odrzava " po potrebi, teraj to dok ne ispadnu lageri iz lezaja, nema veze sto se cuje. Amortizere ko to menja? Itd... Da ne nabrajam....

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze se porediti stanje automobila koji je vozio neko ko obraca paznju na svaki detalji i na nesto onako zapusteno. Pogledaj samo suvozaceva vrata gde je sa ivice skinuta ona zastitna guma i ostao lepak i delici iste. Zadnje desno krilo tj tub i vrata, desni far matirao ne mozes laserom kroz njega da vidis, rucica menjaca kao da su je dva rotvajlera glodala itd...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, rkoma1986 said:

Kad vec spomenuste hondin forum, danas sam dobio jako zanimljiv mail 

 

Tako da je mozda bolje da se ne uclanjujes :D

Screenshot_2021-01-10-20-49-01-655_com.yahoo.mobile.client.android.mail.jpg

Znači kod @neshaoctjoš i dobro prolaziš kakvih sve ima :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nazalost oba koja mi se dopadaju...Civic i Delta spadaju u tu grupu retkih.

Nadao sam se da cete prokomentarisati oglase za Civica koje sam nasao. Ne znam koja im je realna vrednost pa se vrtim u krug. Ima ih dosta kupljenih u Srbiji pa je to valjda neki +. Jedan 2012 za 7,700€. Jaka cena, ali mozda je duze na oglasima pa da spusti cenu. Nisam pametan.

Za Deltu znam sta cu gledati.
A da ti nisi već istu priču o kupovini auta potegao na još par automobilskih foruma, npr Cars, Garaža....

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@clover

 

koliko vidim planiras porodicu a jos si visok. Svi ti auti koje si naveo radiće ti posao ali uvek ćeš mučiti muku oko mesta i udobnosti. Drugo, radiće ti posao dok bebac ne poraste, kad poraste, onda je druga priča. Zbog tvoje visine, išao bih na neki MPV ili neki stariji SUV model jer uvek ćeš imati mesta za sebe i za ostalu ekipu a i sedećeš komforno. I ne znam sta svi kukaju na zamajac, kvacilo. Deo kao i svaki drugi, kupis i zamenis i gledaš da je što kvaliteniji.

 

Japanci su kod nas posebna fela za odrzavanje, ima majstora ali moraš ih naći jer nemaju servise koje viđaš na ulici sa natpisima. Limarija je tu najveći problem i u velikom broju slučajeva se moraš orjentisati na polovne delove. Kupio sam ženi Mitsubishi Colt-a pre god dana pa znam o čemu pričam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Hondu ja makar znam za 3 dobra majstora u Bg, za delove imas coveka koji nabavlja iz originala po broju sasije van Delte a imas i par radnji koje od preko narucuju i aftermarket delove ako ih ima. Buljavih imas i po otpadima ali znaju da preteraju sa cenom delova. Svakako Civic nije mali auto kao sto izgleda a ima i solidan gepek plus zadnje sediste koje se podize pa i tu dobijas dosta prostora. Moj savet je jedino 1.8 benzin, dosta su se dobro pokazali i nisu namuceni kao 1.4.. Samo treba naci dobar a to je za 4000€ prakticno nemoguce.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko su svi razmaženi, to je strašno.
U peglicu bih ja sve, kakva bre udobnost, stvarno preterujete za par somića.
Sve je u komforu, širini, u displeju, blututu, dajte ljudi malo realnosti, prevozno sredstvo je to, nije nova beba !

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja 1,95, supruga 1,62, ćerke jedna 1,68 druga 1,48 cepamo u Puntu u Kruševac u Leskovac ,Niš iz Vojvodine...
Nekada bre kec bio pojam,od NS do Le bez kvarova,eej!1.1 motor,55ks gorivo blaga katastrofa (normal 88 oktana, super 98 oktana i po neka trunka unutra)

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod japanaca, moj kum uzeo accorda kupljenog u Srbiji, prvi vlasnik, sve uredno, servisna, kilometraža 2.0 150ks, benzinac, 2 seta felni, 4200€ čini mi se. Auto bombona, sve od opreme, koža, jbm li ga koje godište tačno, zaboravih.
Servisiran u Delti i nakon toga kod Pileta a ja mu našao još jednog majstora bliže mu kući, tako da ima svega i majstora i delova, nije honda bauk.
I Kum se tako premišljao, ovo ono, samo švabe priznaje, mak na konac i kad je na moj nagovor seo u hondu tako je iskeširao evriće. A jurilo se i gledalo svašta, fordovi, citroeni.... al dok ne vidiš konkretno i ne opipaš, džabe naklapanja.2fcc2775a3945c0c85058314b28da23f.jpg

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne moze se porediti stanje automobila koji je vozio neko ko obraca paznju na svaki detalji i na nesto onako zapusteno. Pogledaj samo suvozaceva vrata gde je sa ivice skinuta ona zastitna guma i ostao lepak i delici iste. Zadnje desno krilo tj tub i vrata, desni far matirao ne mozes laserom kroz njega da vidis, rucica menjaca kao da su je dva rotvajlera glodala itd...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


A sta mislis o ona dva siva 1.8?

Onaj od 4.800 Executive ima i-Shift poluautomatski menjac. Da li moze da se prebaci na manuelno saltanje. O njemu nisam nista mogao da nadjem. Da li je dobar ili nije.

Dugi je 5900.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, neshtry said:

Holandez...jel 1.2?

Sent from my motorola one macro using Tapatalk
 

Iz Holandije bas slabo ima benzinaca jer su skuplji od dizelasa a zbog toga sto imaju  dosta manje poreze za benzince.

1,3Mjet sa 84ks.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A sta mislis o ona dva siva 1.8?

Onaj od 4.800 Executive ima i-Shift poluautomatski menjac. Da li moze da se prebaci na manuelno saltanje. O njemu nisam nista mogao da nadjem. Da li je dobar ili nije.

Dugi je 5900.
Mozes rucno da saltas pomocu papucica na volanu ili samim menjacem. U principu doata cudan sistem koji na neki nacin uci tvoj nacin voznje i procenjuje kada je najbolje da presalta. Kratko sam jednom prilikom vozio i dosta je cudno iskreno ali moze covek da se navikne. Znam da se menja ulje kao i na svakom menjacu ali i da im crkava aktuator na istom a sada koliko se to cesto desava i ima li veze sa zamenom ulja vec ne znam. Mogu ti dati broj od coveka koji poznaje Hondu pa da se raspitas....

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...