Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

On 12/28/2020 at 9:55 PM, Ivan said:
Tu su kolege sa foruma, ako treba da prepricaju  :
 
1. Fiat Nuova Bravo
2. Opel Astra H
3. Toyota Avensis
4. Audi A4 B6 & BMW E46
5. Peugeot 207 & Peugeot 307 Facelift
6. Peugeot 407
7. Mazda 3 Mk1
8. Fiat Grande Punto & Opel Corsa D
9. VW Polo Mk4 Facelift & Skoda Fabia Mk2
10. Fiat Punto Classic & Dacia Sandero Mk1

Hvala, hvala ovo vredi za pivo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze, samo 'ladno kao svekrvin pogled ;)

34 minutes ago, MS PK said:

Odkad to ima Bravo do 3000e i da pricas posle ljudima da je najbolji :D

Odgledam ponesto, ali generalno nisam pobornik ove poplave savremenih auto vloggera, bloggera i slicno. Iz gomile razloga.

Ovde bih dodao i jednu bitnu stvar, a to je - generacija i starost ovih automobila, koja nije uzeta u obzir i medjusobno uporedjena kao vrlo bitan parametar.

Upravo ovo sto i Mica i jos par ljudi pomenuse - Nuova Bravo je generacijski u vrhu liste. Takodje se od svih pomenutih moze uzeti kao jedan od najmladjih, jer se pravio do 2014. godine. Za razliku od pojedinih "metuzalema" sa liste, koji su debelo usli u trecu deceniju od predstavljanja ili prestali da se prave kada se Bravo jos nije ni pojavio. Uz sve sto to naravno nosi.

Samim tim, za 3 soma moze da se uzme samo neki klot Bravo, u upitnom stanju, sa pocetka produkcije (07-08). Tako da je cela prica da neki lepo opremljen i sacuvan primerak upadne u ovakvu klasifikaciju prilicno finansijski nategnuta :) . A isti takav iole mladji nemoguca. Pricam kao neko ko je pratio ponudu modela ranije, a i sada s vremena na vreme bacim pogled kako mu se krecu cene, u slucaju da mi istrci nesto interesantno i mladje.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od silnog gledanja oglasa poslednjih 3 meseca i citanja informacija me boli glava. Pojedine clanove "uznemiravam" privatnim porukama. Da ne bih vise to radio bolje da otvorim temu.

 

Ne znam sta da kupim. Nikad u zivotu nisam bio ovoliko neodlucan.

 

Benzinac ili dizel. Znam da je dizel bolji za onog ko prelazi vise kilometara, ali kad iskrsne neki problem sve se to anulira...takodje moj nacin voznje je slobodno mogu reci blizu "penzionerskog".

 

Nekoliko godina nemam svoj auto i inace sam osoba koja nije u materiji oko automobila, a pogotovo posle tako dugackog perioda.

 

Prva na listi je bila Delta. Medjutim neki dan se povela prica oko kvacila i zamajca za 1.6mjet - 2.0mjet i ajde sto je cena takva kakva je, ali mi je neshvatljivo da ljudi imaju odredjenih problema iako ugrade nov deo.

 

Koji god auto da uzmem planiram da ga vozim minimum 5god..tako da sam svestan da ce me na svakom docekati popravka tog tipa, a prethodni mesec je bio dosta tezak za mene i ne bih da dodjem u situaciju da ugradjujem nove delove i da to ne radi kako treba ili da repariram nesto vise puta.

 

Da ne duzim vise i kukumavcem...posle Delte sam na preporuku gledao Yarisa i Fiestu. Oba benzinci. GP Evo - dizel. Moje misljenje da ta auta nisu za mene. Visok sam 190cm i sutra/prekosutra ce biti mali za porodicu. Ono sto je meni takodje zanimljivo je Honda "svemirac" CIvic.

 

Ako idem na dizel to je Delta 1.6, a kod benzinaca Civic svejedno 1.4 ili 1.8.

 

Ili mozda nesto drugo.

Voleo bih da cujem sta kazete.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

I trebao bi malo da suzis izbor, bar sto se tice motorizacije, posto gledas automobil od 100ks a i onaj od 165.

Nije mala razlika i za kupovinu a i kasnije za odrzavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 ovo sto martin navodi, ali i koliko km prelazis, kakve su ti najcesce voznje, koliko si zahtevan vozac, koliko ti je stalo do nekih karakteristika da odskacu iznad proseka, stabilnost, udobnost, oprema, snaga motora itd.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo šta bih ja uzeo sebi. 
Keš za Deltu ili Hondu daš kao učešće i plaćaš ratu narednih 5 godina. A voziš auto odličnih performansi. Jeste klotara, ali odličan 1.0 TSI uparen sa DSG-om. 

 

plv01.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17433430/skoda-fabia-10-tsi-dsg-combi?ref=picked-ads-profile

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

@skile86 Delta 1.6mjet je od 120ks, a Civic ona jaca verzija 1.8 ima 140ks...mada bih ja pre 1.4 sa 83ks. Ne znam na koji od 165ks si mislio?

 

@Martin Nemam nesto odredjeno. Aj da kazemo 5.500€

 

@vagenovac Nisam zahtevan uopste. Snaga motora totalno nije bitna. Da nije klot, a ne mora ni ful oprema. Udobnost- golf mi je ok recimo...mada ja ne pravim razliku. Avensis 2010 mi je udoban, Superb 2005 takodje. Kilometraza ne mogu tacno da odredim pa bih rekao 13.000-17.000

 

Edit @Martin Ovo je bas mnogo novca za klot auto i inace za mene. Jos 1.0 i karavan. Jeste mala kilometraza, ali ipak ne bih.

 

Edited by clover

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gde puno - auto sa 30k km i dve godine star, u garanciji. Troši između 5 i 7 litara. Nosi gume 185/60/15, registracija cca 200e. Gde ćeš više. Naslon za ruku, komande na volanu i slično zbudžiš za par stotina km. A i takve klotare obično budu odlični polovnjaci. 

Razlika u performansama između te Škode i moje Crome sa 150 ks - jako su male. Od 0-100 za 9.5 sekundi. 

 

Ako si kreditno sposoban, razmisli o kupovini nečeg novijeg i mlađeg. Manje će te boleti glava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi polovnu Daciu Logan 1.4.

 

Taj ispunjava sve tvoje zahteve.

Jeftin u nabavci, jeftino (skoro džabe delovi) održavanje, zamajac koji ti roliko zadaje briga ovde ne crkava, ima mesta ohoho.

 

Ostaće ti dovoljno para da odvedeš većinu ljudi sa foruma na ručak ili piće. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Martin Mali je ovo auto za mene i dosta je to para za prevozno sredstvo.

 

@skile86 Spomenuo sam 2.0 zbog toga sto je komentarisano neki dan oko cene zamajca, a ja svakako ne bi uzimao taj motor. To je previse za moj nacin voznje.

 

@BaneJ Nije meni problem zamajac. Razumem ja da je to potrosna roba..samo eto ti problemi oko zamene. Koliko sam procitao neki su stavili nove delove i nisu resiki problem.

 

Jel ima neko svemirca? Vidim da je malo jaca cena kad uzmemo u obzir godiste, kilometrazu i stanje. Voleo bih da cujem nesto pre nego sto okacim oglase koje sam video?

 

 

Edited by neshaoct
popravio tagove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad već spomenu fiestu, u tom slučaju za malo veći auto bolje gledati focusa koji ima najveći gepek u toj klasi, ne uzimam karavana u razmatranje naravno. Motor recimo 1.6 hdi sa 66kw 90ks, nema plivajući, nema DPF a izuzetno elastičan motor pritom i mali potrošač. 

Ista prica je sa PUG 308. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rocket Dvoumim se izmedju dva navedena modela. Uzecu neki, ali ne zelim da se zalecem i posle da se nadjem u nezgodnoj situaciji. Voleob ih da se javi neko ko je stabio novo kvacilo+zamajac na Delti i da je bio zadovoljan i miran.


@Axic Da i 308 nije los. Samo mislim da oni imaju DPF....ili od nekog godista imaju dok oni stariji nemaju.

 

 

Edited by neshaoct
popravio tagove

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Druze, sto ne uzmes ovo i da si miran? Sa budzetom kojim raspolazes ostace ti za odrzavanja naredne dve godine opusteno.. jednostavan a pouzdan motor, fin auto, prostoran, ne znam koje bi mu zamerke nasao

Edited by rkoma1986

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, clover said:

Da ne bih vise to radio bolje da otvorim temu.

Za veliku vecinu pitanja imamo vec otvorene teme (pre otvaranja nove, proveriti pomocu Search foruma). Pogotovo vazi za tehnicke price. Tako da nema potrebe da svako otvara svoje nove teme za ista pitanja ;) . Ovaj nepotrebno otvoreni topic cemo spojiti sa nekim od postojecih, gde vec mozes da procitas prilicno toga sto te zanima, bilo je i vise slicnih dilema, za slican novac:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/46612-večita-dilema-koji-auto-kupiti/

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/64016-kupovina-automobila-do-xxxxx-eura/

 

On topic: Vec od Euro 4 motora (citaj 2007-8. godiste) imas problematiku oko DPF, od ranije sa EGR (ostavljas, skidas, cistis, sta god, uglavnom se sve resava i sve je dosta jeftinije nego ranije). Apsolutno se slazem sa ostalima da sa ovakvim pristupom neces nikada nesto kupiti, samo se bespotrebno mucis. Licno uvek izaberem segment/klasu koji mi odgovara velicinom, iz nje modele koji mi se vizuelno svidjaju i na osnovu potreba dizel ili benzinac motorizaciju. Naravno ono sto mozes kvalitetno da odrzavas i za sta ti i najskuplji kvar nece predstavljati neko opterecenje. I krenes da razgledas, poredis i pecas priliku. S obzirom da se moderni turbaci sve vise priblizavaju cenama ukupnog posedovanja, ako su i benzinski i dizel motori kod nekog modela dobri, kriterijumi mi se u zadnje vreme obicno zavrsavaju na prva dva.

Za sta god da se odlucis, dobar i do detalja pregledan primerak i malo srece se podrazumevaju :) . Prati malo i forumske oglase, umeju da istrce lepi primerci i iz uvoza i od vlasnika. Jedino sto je generalni problem - u zadnjih par meseci, zbog Corone, ponuda je ocajna i sve gora. Gledao sam aktivno i za sebe, pa sam od letos malo o'ladio kapislu zbog takvog stanja (nigde ne zurim, osim da uzmem nesto par godina staro).

PS: Ako ti je Golf udoban, onda sto se toga tice mozes sta hoces :stuart: .

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, clover said:

@Axic Da i 308 nije los. Samo mislim da oni imaju DPF....ili od nekog godista imaju dok oni stariji nemaju.

Mislim da taj sa 1.6 sa 66Kw koji je išao u 307 restyle, 308, 207, Focusa nema DPF. 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Briga tebe za koronu..ti vec vozis Brava.

 

Golf sam dao kao poredjenje, ali iskreno mi se ne dopada niti bih to kupio. Ne kazem da je los vec smatram da je precenjen. Nesto slicno kao kod telefona. Samsung sa istim specifikacijama kao Xiaomi kosta do 150€ vise.

 

Hteo sam da okacim neke linkove za Hondu Civic pa da prokomentarisete, ali ako ce tema da se brise onda da ne kacim?

 

@Axic Neko je napisao da od 2009/2010 imaju DPF..mada nije ni bitan DPF je 70% imam otvoreng puta.

 

 

Edited by neshaoct
popravio tagove

Share this post


Link to post
Share on other sites
51 minutes ago, Ivan said:

Ovaj nepotrebno otvoreni topic cemo spojiti sa nekim od postojecih...

 

@clover Kako si onda razumeo da će da se briše? :D 

37 minutes ago, clover said:

...ali ako ce tema da se brise onda da ne kacim?

Spojene su teme. :thumbup: 

 

-----

 

Čini mi se da previše razmišljaš o potencijalnim kvarovima. Ne može se biti toliko ''plašljiv'', jer kao što rekoše već ljudi onda nikada nećeš kupiti auto.

Kvalitet delova na tržištu je takav kakav je... Održavaj auto kod jednog servisera, njegova je nabavka delova, ali je na njemu i rešavanje reklamacija...i oni uglavnom nemaju problem sa prodavcem oko reklamacija jer povlače dosta delova iz te prodavnice svakog meseca.

 

Kod polovnjaka je uvek najbolje da uzmeš onaj koji je u najboljem stanju, pa ako to bude dizel uzimaj njega pre nego benzinca u lošijem stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct  Mislio sam da se obrise tema. :D

 

Sta mislite o ovim oglasima?

 

Screenshot_2021-01-10  Honda Civic 1 8 Sport Polovni Automobili .png

Nije registrovan, nema zimske gume. Pise "na njemu su letnje gume" znaci oglas stoji od leta.

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15200985/honda-civic-18-sport?ref=search-normal&position_ref=15

 

Screenshot_2021-01-10  Polovni Honda Civic sport 2012 god Polovni Automobili Srbija, Novi Sad .png

Vozila zena. Ima na nekoliko mesta gde je udaren. Dosta jaka cena. Nema drugi set guma.

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17392776/honda-civic-sport?ref=search-normal&position_ref=20

 

Screenshot_2021-01-10  Honda Civic 1 8 Type S Polovni Automobili .png

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17429071/honda-civic-18-type-s?ref=search-normal&position_ref=10

 

Screenshot_2021-01-10  Honda Civic 1 8 Executive 5D Polovni Automobili .png

Ne znam kakav je ovaj i-Shift menjac. Ima na par mesta oljustena farba. Felne u losem stanju.

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17205557/honda-civic-18-executive-5d?ref=search-normal&position_ref=8

 

Screenshot_2021-01-10  Polovni Honda Civic 1 4i 2007 god Polovni Automobili Srbija, Beograd .png

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17504030/honda-civic-14i?ref=search-normal&position_ref=4

Edited by clover

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...