Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

Jesam, bas mi se svidja. Jurim nesto drugo cisto da ne vezem tri 500L za redom. Ali po onome sto vidim, fiati su best bay, nadjes lako 2019-2018 za smesne pare.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/6/2020 at 5:29 PM, Dule 021 said:
Ma vi ste amateri. :lol:
Znate kako nasi to rade u Nemackoj? 
Dok jedan zamajava vlasnika ovaj drugi odvrne  cep na posudi za antifriz i spricem usprica preradjeno ulje u posudu.  I onda kao “Ajoj sta je ovo? “ i svaba se skenja i tad pocinje obaranje cene. :devil:


I usput sabotiraju video nadzor... ili jbg, idu sa maskama, korona, ovo ono...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je ziva istina i naravno da to ne rade svi ali neki i na taj nacin obaraju cenu. :popo:

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, debelizmaj said:

Evo kakoo je isao tok dogadjaja ovog jutra. Krenuo da obidjem placeve, svratio u deltu da vidim megane i captur. Testirao c4 cactus i kupio ga.
Super radi, mogu da platim preko racuna, automatik...
Iskreno, nekako mi se bas svideo, bas bas, kupljen je na emociju.

 

cestitke, uzivaj u voznji
e da, predstavi auto i to je to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/7/2020 at 12:22 PM, debelizmaj said:

Evo kakoo je isao tok dogadjaja ovog jutra. Krenuo da obidjem placeve, svratio u deltu da vidim megane i captur. Testirao c4 cactus i kupio ga.
Super radi, mogu da platim preko racuna, automatik...
Iskreno, nekako mi se bas svideo, bas bas, kupljen je na emociju.

Mislim da je ovo bolje nego da sam krenuo plac da opisujem. Svi dobro izgledaju, ali su vredni bar 1K manje. Bilo je mesta za pregovor ali ne ovoliko. Realno si i najbolje uradio :D Mene kiša uhvatila, a ovaj na placu je bio u fazonu "koj K si sad ti došao"..maltene pogled sa "aj izađi" :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pričate za "By my car" placu, isti stav su imali i pre dve godine!

Čestitke za Cactus, mada nije my cup of tea!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bar si uzeo auto sa veoma karakteristicnim nazivom - Kaktus. Sad kad god budes sedao za volan pazi da nema neka bodlja :lol:

 

Ajd pa da ga predstavis, deluje kao zanimljiv autic. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/7/2020 at 6:43 PM, bane1321 said:
Ako pričate za "By my car" placu, isti stav su imali i pre dve godine!

Čestitke za Cactus, mada nije my cup of tea!

Bas o tom placu pricamo!

 

Jedva cekam da ga se dokopam panslikam i pricam pricu default_).gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi posao, siri je od 500L, zadnji klupa ce da radi posao za malo dete, gepek je ok - oko 400L, koliko sam video.
Morao sam da se pomirim sa time da jos neko vreme necu moci lepo da strpam bajs u gepek. Ali dobro.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi nosac za 5.ta vrata za bajk, koštaju smešno na Kupujem prodajem. Tipa 40-50E. 2 Gurtne da drže i osiguraju od lakog skidanja i to je to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cactus zbog kutijastog izgleda, pruža utisak mnogo većeg auta nego što jeste. Inače je uži od 500l za 5cm, sa 100l manjim gepekom.

Ono što je sjajno kod njega jeste veoma mala masa (malo preko 900kg) te ga svaki od ponuđenih motora nosi ok i naravno, funky izgled eksterijera. 

Ono što mene odbija od njega je unutrašnjost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fun fact...
U poslednje vreme, kod mene u mestu, svi koji kupuju polovnjaka a nemaju unapred spreman plan,vrate se kući sa Citroënom...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, debelizmaj said:

Imam jedan i odlicno radi posao, nekad mi je zao da vozim vredan bajs tako izlozen na duze. Priznajem, vise volim svoj bajs od auta...

Razumem potpuno... Argon 18 gallium pro, arsis 11... I opet ga vezujem pozadi sa par gurtni na Grand Fondo 2 jer nema brave. Nemoj da te limitira prostor gepeka, retko kad ces i moci da spakujes bajk bez da ga vise rastavljas. Ako je MTB da 29", skini samo tockove da ti ne prave otpor na vetru zbog debljine gume, hoce da vuce bajk nazad (ako je kacenje poprecno). 

Veruj mi, mnogo prakticnije i sigurnije je sa par gurtni, treba vremena da se skine. 

 

400L je odlican gepek, kao kod Brava. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, ISV_01 said:

400L je odlican gepek, kao kod Brava. 

Pre je oko 350 :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod kaktusa? Kod Nuova Brava je deklarisan 400L, da znam :blink:

PDF Novi Bravo

 

Str 226. Jbg, ako ga neko prao na 90°C pa se skupilo, to se ne racuna :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, bane1321 said:

Cactus zbog kutijastog izgleda, pruža utisak mnogo većeg auta nego što jeste. Inače je uži od 500l za 5cm, sa 100l manjim gepekom.

Tipicna prevara moderne autoindustrije :) . Jos su ga marketinski progurali pod imenom C4 (tj. pod imenom modela iz klase iznad). Da ne pricam sto je, kada je ukinut "pravi" C4, iza toga C4 Cactus ostao kao njegov naslednik :blink: .

A u stvari nema veze sa Compact klasom - za "broj" manji auto, na manjoj platformi Subcompact segmenta. Sto automatski znaci i manju nosivost, manje dimenzije, manji gepek... Dovoljno je reci da je na PF1 platformi, na koju idu C3, DS3, 208, Elysee/301, itd...

Mislim, nista sto ne rade i drugi proizvodjaci (ukljucujuci i Fiat), primera je gomila. Na stranu platforma, motorizacija i ostale bitne (i za proizvodjaca najskuplje stvari) - bitno je da je tu sto veci ekran, sljastece ambijentalno ili LED dnevno svetlo i ostale gluposti za zamazivanje ociju savremenog kupca.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koliko se ceka na potvrdu iz amss kod uvezenih automobila? Ja sam ovog kaktusa pokupio izgleda odmah, sa kamiona maltene.
 
Može da bude i mesec dana,sa obzirom na kovid...

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...