Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

On 12/3/2020 at 1:10 PM, neshtry said:
Ja teram moga puntišu i sređujem kuću...8,5k jura sam utresao u kuću ove godine...prošle 5k i to je 12,5k jura, jedan nov auto ili baš dobar polovan...
Ništa mi se ne sviđa u ponudi,onako, da je to auto koji moram da imam i digao sam ruke od auta...možda Abath 500,ali mi je maleni

Po mojoj racunaljki je to 13500eur @srdjos ne moras bukvalno bas da me shvatis ali i do sada kao sto znas si za neki iole normalan polovan auto morao da izdvojis cifru ko za neke vec solidne nove, i sad ,ako cene polovnih nastave da skacu malo ces vise da se zapitas mozda sta radis i sta je pametnije da uradis sa tim parama a i ne bih se bas slozio da nema nikakvih olaksica za kupovinu novog automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne opterecujem se sta se moze za koje pare, u nasoj zemlji ces uvek platiti vise nego sto treba za skoro sve i navikao sam na to. Ja cu sada da cekam prolece i pratim cene

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar uzima auto pa pratimo oglase intenzivno zadnjih mesec dva, mogu reci da cene padaju solidno, jer je potraznja nikakva.

 

Ali sa druge strane kako se nekom solidnom automobilu obori cena 2-3.000, proda se uglavnom za dan dva ako je dobar auto.

 

Kod automobila starih 10-15g, jedna godina manje vise vrlo malo znaci, ali kod mladjih automobila recimo na 5 godina starosti, tu godinu dana mora da obori cenu, sve i da oni od 15 godina poskupe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nemate pojma sta znaci dva dana se boriti oko cene a to nisu male pare u pitanju. 
Nekada davno sam u isto vreme imao dva dzipa od preko 20k i znam da sam ih resio jos tada kroz zamenu za jeftiniji auto tako da se to verovatno i ovde sad podrazumeva. Ali opet ovde kad nesto zaradis onda zaradis dok na onim jeftinima se prcka za nekoliko stotki a naradis se vise s tim autom nego sa ovim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/3/2020 at 1:15 PM, horvat said:
Neshtry, ja sam u tebe polagao nade da ces da uzmes Tipo 1.4 T-Jet  
 
Al posto novih vise nema, onda samo polovnjaci dolaze u obzir  

Sad mi nešto GUI 1.4tjet 120 ks interesantna....nova ili polovna...pre jedno mesec dana sedeo u jednoj skroz novoj, skoro klot, gledam napredak u odnosu na bivšu 147..."Alfa u srcu..."
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Dule 021 said:

Ma nemate pojma sta znaci dva dana se boriti oko cene a to nisu male pare u pitanju.

Joj Dule, evo ja ti verujem, gledam našeg kuma koji pizdi maximalno kada mu dođe kupac i uzme 1-2 sata vremena natezanja, a još više kada krene da bogokumi i psuje pola univerzuma dok sređuje auto za prodaju pa pođe nešto naopako....Mislim se svaki put, do sad bih ja flipno i počeo odavno da zavrćem-odvrćem sijalice...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/3/2020 at 1:47 PM, MS PK said:
Po mojoj racunaljki je to 13500eur [mention=326]srdjos[/mention] ne moras bukvalno bas da me shvatis ali i do sada kao sto znas si za neki iole normalan polovan auto morao da izdvojis cifru ko za neke vec solidne nove, i sad ,ako cene polovnih nastave da skacu malo ces vise da se zapitas mozda sta radis i sta je pametnije da uradis sa tim parama a i ne bih se bas slozio da nema nikakvih olaksica za kupovinu novog automobila.

Jes vala...
I to što kažeš za kreditne linije je tačno, čovek zaista može lep nov auto da uklopi u kreditnu liniju...samo da ga ne zalupa posle mesec dana kao moja drugarica,...ganc novog Seata Ibiza...a ni kriva ni dužna...dužna jest banci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešeno je, ali šta imaš od toga... šleper pun šećerne repe ugazio Seata totalno, osiguranje isplatilo, kredit plaćaš,taj auto nemaš...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili npr uzela drugi novi za iste pare?! 

Mada osiguranje ne racuna total cenu kao onu za koju je kupljen auto, uvek ima amortizacija koja obara cenu

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshtry said:

"Alfa u srcu..."

Ovi u Cuore Sportivo fazonu sada obicno prelaze na Vagene :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/3/2020 at 4:23 PM, srdjos said:
Ako je osig isplatilo auto, zasto nije vratila pare banci?I kupi drugi.. default_).gif @Ivan video svojim očima

Pa to i pričam,ali nije onaj koji je htela

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi,
Treba mi pomoc. Imam budzet od oko 10 000e da kupim auto.
Po oglasima sam kopao i nasao par njih koji rade posao.
1. Autoland ima lepog belog 500L 1.3 dizel. - Vec sam imao dva 500L pa mi se bas ne kupune treci, iako sam u globalu zadovoljan autom
2. Na istom placu imaju i skoro nove Tipo 1.4 2019 g - odbija me taj 1.4 motor koji sam imao u starom 500L,mnogo je slab.
3. Poslednji koji sam iskopao je beli Tipo 1.6 karavan na Caruso placu u NS. Ja sam u BG i problem mi je da se sa malim detetom cimam tamo.

E sad, jel ima neko da je gledao tog Tipa u NS? Neka iskustva sa ovim placom?

Ne znam da li je ovo prava tema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.4 u tipu i 1.4 u 500L se drugacije ponasaju zbog vise stvari kao stu su tezina i aerodinamika koje su vece na 500L. Mislim da bi mozda mogao da probas 1.4 tipo kao test drajv kod dilera. 

 

1.3mjet je samo za nijansu startniji zahvaljujuci Nm koje dizel pruza u odnosu na atmo benza i malo elasticniji. 

 

Ofc opcija 1.6 Tipo limo je <3 po svim pitanjima (posebno ako je visa oprema) pa bi vredelo njega razmotriti. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, ISV_01 said:
1.4 u tipu i 1.4 u 500L se drugacije ponasaju zbog vise stvari kao stu su tezina i aerodinamika koje su vece na 500L. Mislim da bi mozda mogao da probas 1.4 tipo kao test drajv kod dilera. 
 
1.3mjet je samo za nijansu startniji zahvaljujuci Nm koje dizel pruza u odnosu na atmo benza i malo elasticniji. 
 
Ofc opcija 1.6 Tipo limo je

Ovaj prvi deo mi bas znaci, jer sam i ja sumljao da je tako, da se Tipo drugacije vozi od 500L sa tim motorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@debelizmaj Prva stvar koja meni mnogo bode oci u ovim oglasima je tipo 1.6 mjet za skoro 10K ojra sa kilometrazom ohohoooo... 

Tipo 1.4 sa lounge opremom za opet priblizno 10K i 40K predjenih skoro... Pa nekako bi pre isao na potpuno nov Street koji je mahom uvek na akciji, iako siromasniji sa mizerno vecom razlikom, makar bio i mini-kredit. Em nov, tvoj od pocetka, malo siromasniji. 

 

Ja bih na tvom mestu gledao npr ovako nesto:

Tipo 1.6 mjet easy

Dovoljno opreme za prosecnog korisnika, prihvatljiva km (ako je prava) + ti ostane love za npr felne i gume. Karavanka

 

Imas i 1.6 mjet Tipo lounge Tipo SW 1.6 mjet lounge sa snizenkm cenom (opet moze dole ofc kada se cenjkas) i ostane love za servise i sta jos treba...neko mini zimovanje, alarm, zeder... 

 

120ks je iskreno bas prava mera za ovaj auto. 1300kg je slicno kao 1.4 u Bravu, za nijaaaansu mozda podnosljivije. Iskreno ne bih gledao auto ispod 120ks posebno kada se natovari familijom ili babinom tursijom za poneti, cesto auto lepo legne.

 

Ofc bez pregleda istih, nista. 

 

Screenshot_20201205_102722_com.android.chrome.jpg Screenshot_20201205_102914_com.android.chrome.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj u loznici je i meni upao u oko, jedino me zeza sto nemam uslove da odem i vidim auto.
Bas cu danpogledam ovaj easy, jedino sto nema auto klimu ali i to je ok skroz.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kliknes, iskljucis.. Ni ja se ne zalim sto nemam u Nivi klimu, vec i grejanje leti :D Ponekad sto manje elektronike, manje problema i maltretiranja :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, debelizmaj said:

Ovaj prvi deo mi bas znaci, jer sam i ja sumljao da je tako, da se Tipo drugacije vozi od 500L sa tim motorom.

Ima cela diskusija na temi o Tipu/500L vezana baš za ovaj matoro-moderni Fire motor kojeg više nema u ponudi i o ks/kg odnosu, potrosnji....

Pa kako, PDV jede živu decu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...