Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

^ima xtrail sklapan i u Evropi negde. Kolega kad je kupovao pre 2 godine po broju šasije je gledao koji je gde sklapan i samo tražio da je iz Japana. Na kraju je kupio neki skoro klot, a propustio par sa finom opremom jer nisu made in Japan

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Dule 021 said:

E pa bas je u tome problem tj u tom mestu sklapanja. 
Juce crce frizider i majstor kaze da je taj Liebeher sklapan u Turskoj i da nema veze sa Nemackom odakle inace potice

Turska je poprilicno jaka, mnogo toga se sklapa u Turskoj i nema veze zemlja gde se sklapa nego proces kontrole kvaliteta u samoj fabrici i trziste za koji je proizvod namenjen

japansko trziste je posebna fela a eu trziste je opet fela za sebe a nase Adriatic podneblje je treci svet

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, srdjos said:

ti samo neke linkove saljes

jesi otisao da pogledas neki auto?

 

12 hours ago, srdjos said:

ti samo neke linkove saljes

jesi otisao da pogledas neki auto?

to mi i jeste najveci problem od svega...jer ja verovali ili ne nemam NIKOG ko bi mogao da krene samnom (ne odveze) a da se IOLE razume u kola osim da ih vozi osim jednog lika koji je u 80% zauzet u trenutku pojavljivanja "pristojne ponude"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi jedini,ne brini. Ti gledaj, pa kada nadjes nesto sto ti se bas svidja, odgovara,onda u tom trenutku dogovaras sa vlasnikom auta i majstorom sta bi i kad moglo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/15/2020 at 1:51 PM, MS PK said:

Nisi jedini,ne brini. Ti gledaj, pa kada nadjes nesto sto ti se bas svidja, odgovara,onda u tom trenutku dogovaras sa vlasnikom auta i majstorom sta bi i kad moglo.а

da ali u 99.9% vlasniku se j**e da ceka tako nesto al druge nemam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece niko da ceka naravno,ne bi ni ti. Prvi ko izbroji novac kupuje ali ides na kartu da se takav nece pojaviti do tada ili jednostavno ostavis neki euro kao kaparu :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već 3-4 nedelje koliko pratim neka auta za kupovinu, doduše između 7-10k eura i nikakvih promena. Džabe su svi povećali cene kad trgovanje miruje.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto uvek i miruje u decembru. 
Plus kupac mora da se naviknena vece cene jer ne moze tako brzo da shvati da nesto za sta je trebao da da 7000 sad mora da da 7500. 
Misli da je do naseg prodavca a nije uopste tako nego je do onih preko i luft jednostavno ne postoji. 
Evo ja sam sad trebao da uzmem jednu lepu Kugu 2011 i cena je priblizna onim pocetnim na nasim oglasima. I koljem se sa uvoznikom od sinoc za nju misleci da mi spusti jos cenu i na kraju je auto kupio neko drugi koji je dao te vece pare. 
I sad za utehu tu je Tiguan 2.0TDI 2008 koji izgleda dobro ali nema veliki ekran a svi koji kupuju takva kola smatraju pod obavezno da ga mora imati. Cena nekoliko stotki niza od prve na oglasima. I hde je tu matematika kad se iskljucivo prodaju oni najjeftiniji na oglasima ako su iole pristojni? 
Zato cekam da se naviknete na cene i ne kupujem na silu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja to kazem,nije auto lek ili prehrambena namirnica pa da moramo da ga kupimo, ionako ih velika vecina kupuje iz nekog meraka a ne iz preke potrebe,mislim zamenis dobar auto za mladji, ne iz nekog moranja nego onako ili ti se svidja drugi... mogu da dizu cene koliko hoce sto se mene tice, da li cu da vozim stilo illi lupam golf VI, bas me briga. Na kraju ce naterati mnoge da stave prst na celo pa da kazu, cekaj bre, a sto ne bi kupio nov auto sa nekim olaksicama koje idu uz to (akcije staro za novo, krediti...), garsonjeru - stan , nego da bacim ziv kes za precenjenu krsinu iz uvoza :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/3/2020 at 12:55 PM, MS PK said:

a sto ne bi kupio nov auto sa nekim olaksicama koje idu uz to (akcije staro za novo, krediti...), garsonjeru - stan 

nista od toga sto si nabrojao nema olaksice niti akcije osim marketinga, jedino povrat PDV-a na stan ako nemas nekretninu :D

 

On 12/3/2020 at 12:54 PM, Dule 021 said:

Kao sto uvek i miruje u decembru. 

a sta onda radi u januaru i februaru ako u decembru miruje?

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja teram moga puntišu i sređujem kuću...8,5k jura sam utresao u kuću ove godine...prošle 5k i to je 12,5k jura, jedan nov auto ili baš dobar polovan...
Ništa mi se ne sviđa u ponudi,onako, da je to auto koji moram da imam i digao sam ruke od auta...možda Abath 500,ali mi je maleni

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neshtry, ja sam u tebe polagao nade da ces da uzmes Tipo 1.4 T-Jet :D 

 

Al posto novih vise nema, onda samo polovnjaci dolaze u obzir :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovali ili ne u Decembru je mnogo losija prodaja nego u Januaru i Februaru. 
Mislim da mi je prosle godine skor bio nula u Decembru. 
 A evo sta sam ovih poslednjih dva dana pokusavao da uzmem i kod dobrog auta se moze malo iscenjkati ali malo. Ja pokusavam vise ali ovaj je presao 116000 km i to ga vadi iz jeftinih automobila tj tu oscilira cena po 10000€ u zavisnosti od kilometraze. 

 

BA16E0B6-AF15-4529-8C18-7CF91DA92E13.jpeg BBBE0C64-1A13-4F0D-B411-E826120FFFD5.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opa Dule, svaka cast, podigao si lestvicu, jos malo pa sa Koracem i Gajicem :lol:

 

Salim se malo naravno.

 

116h za ovaj tip automobila je zaista nista :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...