Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

ja jurim nesto do 3000 sa registracijom, samo 3 uslova imam da je sto jeftiniji za odrzavanje, da sto majne trosi i da nije fiat punto :)

pisite, sve ostalo moze da dodje u obzir 

p.s.

preferiram japance ali sam ogroman 115kg pa ono :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, ficicaaa said:

ja jurim nesto do 3000 sa registracijom, samo 3 uslova imam da je sto jeftiniji za odrzavanje, da sto majne trosi i da nije fiat punto :)

pisite, sve ostalo moze da dodje u obzir 

p.s.

preferiram japance ali sam ogroman 115kg pa ono :)

Sa tim gabaritima Colt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas gledam mami auto u slicnom cenovnom rangu, doduse jos malo ogranicenijem. Ako ti nije previse zenski - Lancia Ypsilon :D Mos odlicnu za te novce, a jeftino odrzavanje, stanu u nju i gabaritnije osobe. 

 

Druga varijanta - C3. Po meni, 1.4 8v 75 ks TU3 motor, jedan od boljih, a dosta ovako redovan auto, sa povisenom pozicijom sedenja, takodje moze bruka primerak do 3k sa registracijom da se nadje. Cini mi se cak i Dule da ima jednog, u mint stanju, ali 1.1. Ista prica i za 206, s tim da mislim da je za gabaritnije osobe komfornije u Citroenu, uspravnije i vis(LJ)e se sedi malo. 

 

Fiat Pandu isto u vrh stanju mozes za te pare, auto mali a kao veliki (iznutra) - i nije Punto :D 

 

Nissan Micra, Toyota Yaris, isto ok, al mi ponuda nesto tanka. 

 

One Citroen C1/Pezo 107/Toyota Aygo bih izbegao, ti su auti bas kao serpe neke... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

predpostavljam da ne smem da postujem sliku prodavca ovog brava, ali lik izgleda doslovno kao juce da je izasao iz zatvora zbog nekog sitnog muljanja "necega"...kada sam se cuo sa njim...insistirao je samo na "prenosu apsolutnih prava" ali mi deluje kao neko ko je sve ali posten ne :) E sada to moze da bude i paranoja ali i moja obazrivost jer 3k eura na nesto sto sutra moze da ti bude oduzeto ni krivom ni duznom i nije bas pametna ideja.

u 206 ne mogu da stanem, c3 jedva...grande punto i bravo mi deluju ok po onome sto mi treba, naravno i musa ali je otisla u k....sa cenom. Problem je sto mi je auto poprilicno hitan a izbor se sveo na "preslab" kao i cene su otisle za po 300-400e navise...nisam pametan.

P.S.

Da li neko moze da mi preporuci nekog servisera koji bi samnom "trazio" a posle odvezao proverio i "odabrao" samnom najbolje za pomenutu svotu ?

 

Edited by ficicaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da to postoji. Jedino da nadjes nekog drugara koji se malo bolje razume, ili da gledas registrovane aute, pa da ih vozis kod nekog u radionicu... Mozes i sa neregistrovanim, al onda slep...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom mozes sam da proberes i izbunaris neki primerak vredan daljeg i detaljnog pregleda (ovo sto Horvat kaze). Pa da njega majstor pogleda ili da se preslepa u servis ako nema table.

A da neko ide sa tobom i trazi - tesko da ce iole ozbiljan majstor gubiti vreme na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ficicaaa Jednom sam u nekoj temi napisao malo opsirniji post, kako pristupiti kupovini, ali sada ne uspevam da ga nadjem. Pokusacu da sazmem malo. 

 

Prvo se odluci koji model hoces, a to ces uraditi tako sto ces morati i uzivo da ih vidis, sednes, opipas. Dok to radis, idi bez para i namere da kupis (malo bezobrazno prema prodavcima, al izes ga...). Kada odaberes model, raspitaj se temeljnije za tacne specificnosti tog modela. Koje motore zaobici, koje eksplicitno juriti, na sta obratiti paznju, sta su tipicni problemi, itd. Takve stvari ce ti najbolje reci speficirani majstori za taj brend. Meni su barem takve savete davali besplatno. Kada si opremljen tim znanjem, onda kreni u potragu konkretnog primerka. Ako uzivo pogledas ~5 komada (ili vise), 90% sam siguran da ces bez icije pomoci ubosti dobar primerak :D 

 

Samo je potrebno malo vremena da sva ta saznanja slegnu lepo, zato se auto ne kupuje kao cipele, odes, probas, svidja se, platis i odes. Barem sa polovnim, po meni, treba malo studioznije pristupiti problematici, pazljivije i strpljivije, i bice ok. 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

stilo dobar sa 3 vrata , sediste do kraja i uzivaj.Seo sam u alfu 159 karavan i nisam mogao da verujem koliko je mali unutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 5-6 dana sam prodao jako lepu Opel Merivu  a ono sto je cinjenica je da moj jedan drugar koji je oko 180 cm visok i ima 165kg u nju seda opusteno i odusevio se kako sedi i koliko prostora ima. 
Auto je bio 2008 sa 1,3 CDTI motorom i dao sam ga za 2700 a registracija mu je bila 23700 dinara i sa servisom je izasla 3000 tako da se uklapa u pricu. 
Poenta je sto tezi ljudi traze vise pozicionirano sediste jer lakse sedaju i ustaju i ovajmali veliki auto zaista zadovoljava te uslove. 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ficicaaa ne znam koliko juriš godište ali u duhu ovog foruma moram da predložim libru. Pruža jako puno za malo para. Pre svega mislim na 1.9 jtd gde je mala potrošnja, jeftino održavanje i delova ima na svakom ćošku. Pogotovo možeš juriti primerke sa kraja proizvodnje sa finom opremom (Intesa paket opreme). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa pazi jurim sto mladje iz poznatih razloga ali prvenstveno mi treba nesto uslovno receno hitno, mada vidim da je i izbor jeziv a cene otisle drasticno na gore...

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cene ce tek da idu gore. 
Ja o tome drvim mesec dana i svi se smeskaju ali cete videti jer em je uvoz opao em je slaba ponuda dobrih primeraka a to da su placevi preko poluprazni je ziva istina i vozaci kazu da kad odu da je ono bas za neverovati i da od 12 kamiona radi 6 ili od 6 samo 3. 
Prepolovio se uvoz a potraznja je velika a krseva je u ogromnom broju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ti se nisam smejao a sve sto si napisao ima potpunog smisla (nazalost) to kazu oglasi...do pre samo 3-4 meseca primera radi najskuplja musa sa panoramomom i full opremom se nalazila do 2200 sada polupana kosta toliko...

uopste ne znam sta da radim.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je, kaze i nas kum koji treba Xtraila mojima da pogleda van i doveze ako valja, da je ponuda oslabila i cene skocile u odnosu na 2-3 meseca.. Verujem sto kaze Dule da ce tek da skoce... 

 

Sto ne pogledas Bravo tjet? Mozda Pug/Citroen u C segmentu ne bi bio los izbor. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sacekas da prodje ova situacija pa ce cene da padnu i vise nego sto je bilo pre ovoga. Ne razumem sto je nekome ko je prosecan korisnik automobila toliko hitno da odmah kupi bas taj auto ( ne mislim bukvalno na tebe ficicaa) nego uopste? Hoces bolji od tvog,nije momenat, strpi se, cuvaj pare ili jos uvecaj cifru za to vreme. Prodao si svoj auto bez razmisljanja..ok,kupi drugi bilo koji koji ces moci da prodas sutradan relativno lako. Kupis punto, stilo, golf2, sta bilo da ti vrsi posao dok ovo sve ne prodje. Ne kraju krajeva prosiri vidike sto bi se reklo, postoje i druga vozila ne samo taj jedan model default_D.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, MS PK said:

Sacekas da prodje ova situacija pa ce cene da padnu i vise nego sto je bilo pre ovoga. Ne razumem sto je nekome ko je prosecan korisnik automobila toliko hitno da odmah kupi bas taj auto ( ne mislim bukvalno na tebe ficicaa) nego uopste? Hoces bolji od tvog,nije momenat, strpi se, cuvaj pare ili jos uvecaj cifru za to vreme. Prodao si svoj auto bez razmisljanja..ok,kupi drugi bilo koji koji ces moci da prodas sutradan relativno lako. Kupis punto, stilo, golf2, sta bilo da ti vrsi posao dok ovo sve ne prodje. Ne kraju krajeva prosiri vidike sto bi se reklo, postoje i druga vozila ne samo taj jedan model default_D.gif

Tako ja kupio Punto,da premostim i zalepio mi se za dušu....

Možda bi kupio Passata 5,5 kada bi našao nekog održavanog,bez obzira na km(ali da nije baš 400k km+)

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Dule 021 said:

Ja o tome drvim mesec dana i svi se smeskaju ali cete videti jer em je uvoz opao em je slaba ponuda dobrih primeraka a to da su placevi preko poluprazni je ziva istina

Ne vidim ko bi te "minirao" :) po tom pitanju, kada je situacija ocigledna. Stariji modeli jos i nekako, ali za iole mladje je bas ocigledno. Pisao sam vec, vidim i po sebi da bukvalno vise ne da ne mozes da biras - nego maltene da nema korektne ponude pojedinih modela starih 4-5 godina. I to sto ima, cesto su sa nekom ulaznom opremom i motorizacijom, sto me bas i ne zanima.

@ficicaaa

Cisto drugarski savet - i meni deluje da previse "saras" u potrazi, a to tesko da moze da izadje na dobro. Cesto se zavrsi tako sto ljudi izlude od trazenja, zalete se i zavrse sa necim neodgovarajucim ili raspadom.

Apsolutno se slazem sa Horvatom, samo sto bih ja rekao da pre svega treba da se odlucis za segment koji ti odgovara. Trazis od Silvane do Nirvane :) - Musa i Xsara Picasso koje si u startu pominjao su dva razlicita sveta - B i C MPV, Grande/Bravo SubCompact i Compact. Ljudi ti predlazu od C3 do Lybre, valjda si svestan da su to 2 klase razlike, du*e i glava... Na osnovu potreba, odlucis se za klasu, odvojis par modela iz nje koji ti se svidjaju i informises se o njima. Na osnovu licnih prohteva, troskova, kvaliteta - odaberes dizel/benzin i konkretnu motorizaciju... Kada tacno znas sta hoces i izbor svedes na 1-2-3 stvari, mozes mnogo vise da se posvetis detaljima, pogledas i uporedis vise konkretnih vozila. Mnogo je veca verovatnoca da tako izaberes nesto sacuvano, a sto ce ti se svidjati na oko i u cemu ces uzivati. Sa "svastarenjem" se ta verovatnoca poprilicno smanjuje, tj. prilicno sigurno ces sa necim na kraju ostati nezadovoljan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Flex said:
Lakse naci iglu u plastu sena nego dobro odrzavan 5.5 sa manje od pola miliona.

baš tako....
A B6 neću,ima višak delova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...