Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

@igor0511

Ovo je (jos uvek samo) ponuda koja je neplanirano iskocila, ali me interesuje sa koliko si okvirno planirao da startujes za tvoj best buy? Vidim da su cene za FR sarolike, a moze se i videti zasto... Konkretno za ovaj su ostavljene IT tablice, pa cela slika, uz kilometrazu i godiste, bude malo drugacija posle provere ;) . FR je svakako atraktivniji, snazniji i "vozackiji" auto. Cudi me da nema @totti-ja da kaze neku lepu rec za Fordaljku :) , koji je u opremljenijoj verziji prilicno korektan.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa šta da kažem kad ovde sve mrzitelji Forda

Kolega kad je rekao da je "teže poderiv u svakom smislu" pretpostavljam da je mislio na kvalitet izrade i materijale. I tačno je, to je činjenica - daleko bolje trpi kilometre i godine i daleko mu se manje vide nego svima ostalim. Još od vremena Focusa keca i kad njega provozaš, pa porediš sa Stilom, Meganom, 307, Astrom... kao da tenk voziš.
Ogradiću se samo za ove baš najnovije generacije, sa njima još nemam nekog iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na moru trenutno i internet mi je bas slab,bar tog dana, jer danas sam presao u drugi apartman i sad vidim da se radi o novom Leonu kao i Focusu tako da ovo sto sam napisao vazi za mkII Leona i taj motor od 170ks. 

Svakako i Seat i Ford su za postprodaju ocajni ali ce se na konto tog FR znaka lakse ipak prodati Leon koji je licno meni daleko lepsi od Focusa. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, totti said:

daleko bolje trpi kilometre i godine i daleko mu se manje vide nego svima ostalim. Još od vremena Focusa keca i kad njega provozaš, pa porediš sa Stilom, Meganom, 307, Astrom

Za ove starije se apsolutno slazem, u tom periodu su generalno enterijeri u C klasi bili mnogo vise "plastikaneri". Vec sledece generacije su uglavnom kod svih bile sa daleko kvalitetnijim i lepsim enterijerima.

18 minutes ago, Dule 021 said:

Svakako i Seat i Ford su za postprodaju ocajni

Znaci, nema greske :lol: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi kako gledate. Kada sam ja uzimao kola ovakvo je bilo stanje za, u osnovi, vrlo slicnu stvar:

 

  • Leon FR 20 000e
  • Golf GTD 37 000e
  • A3 S-Line 43 000e

Posle kazemo Seatu pada cena, pa sta ocekivati kada je u startu daleko ispod “konkurencije”. 

Sve je to lepo uredjeno po mom vidjenju. Stavise, lakse je prodati 3god starog FRa za 15 000e nego 3god star GTD za 30 000e :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ko je lud da da za 3 god starog golfa 30k, prosle godine kupljen 3 god star Q5 u exclusive paketu za 25000, placen nov oko 70000...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su to nenormalne stvari, vidjao sam obicne Golfove 2.0 tdi 150 ks u vrednosti od ~40.000e, kad se napucaju opremom... Ko to plati, i zasto, pojma nemam, ali ocigledno ih ima... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi

Potreban mi je savet oko kupovine automobila

Budzet je 8000e

Gorisnje predjem od 15-20000km

Treba mi porodicni auto,za dvoje dece, suprugu i mene (mi smo small family svi ispod 175cm :)

Primarno je da je dizel i karavan izmedju 2013 i 2015 godista

Na pocetku mi je best buy bio clio grandtour ali sada u obzir dolaze i  308, astra i megan

Nisam do sada vozio dizele, zadnji auto je laguna 2  koja je dosta starija pa nije imala te nove filtere turbine zamajce i slicno,u sta se ne razumem...Znaci laik za dizele. Hvala puno   

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas karavan, ali odlican porodicni dizelas: 

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14534291/fiat-tipo-16-mjtd

 

image.thumb.png.993bf5feeb7ef34c6934512009ac67e3.png

 

Nisam gledao konkretni primerak, pa ne mogu komentarisati stanje, ali Sporting Auto je kuca na dosta dobrom glasu. Malo je preko budzeta, ali ako vam se svidja, verujem da biste se pronasli negde izmedju :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Ticma said:

Ne znam ko je lud da da za 3 god starog golfa 30k, prosle godine kupljen 3 god star Q5 u exclusive paketu za 25000, placen nov oko 70000...

3 godine star bmw serije 3 jos npr karavan kosta 13-15k kakav seat 3 godine star moze da kosta 15 ili golf 30, ne pricam o nekim R serijama.

Da se odmah ispravim na oglasima moze npr ovakav :) 

 

Screenshot_25.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14583780/seat-leon-20tdi-fr-dsg

 

Po meni potpuno nerealna cena, ovo mi vec zvuci razumno 

 

Screenshot_26.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14759297/seat-leon-20tdi-fr

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen-ove

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, dellas said:

3 godine star bmw serije 3 jos npr karavan kosta 13-15k kakav seat 3 godine star moze da kosta 15 ili golf 30, ne pricam o nekim R serijama.

Da se odmah ispravim na oglasima moze npr ovakav :) https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14583780/seat-leon-20tdi-fr-dsg

Po meni potpuno nerealna cena, ovo mi vec zvuci razumno https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14759297/seat-leon-20tdi-fr

 

jedini primerak Leona sa tom cenom. A ako pogledas kilometrazu iz Italije postaje i cena razumljiva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/31/2019 at 4:08 PM, horvat said:
Nije bas karavan, ali odlican porodicni dizelas: 
 
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14534291/fiat-tipo-16-mjtd
 
image.thumb.png.993bf5feeb7ef34c6934512009ac67e3.png
 
Nisam gledao konkretni primerak, pa ne mogu komentarisati stanje, ali Sporting Auto je kuca na dosta dobrom glasu. Malo je preko budzeta, ali ako vam se svidja, verujem da biste se pronasli negde izmedju   

Extra auto sa extra cenom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto sto kosta 20k ne moze posle 3 god kostati 15 osim ako je presao 5k km, sa 120k je smesna prica. Burazer kupio u nemackoj stelvio sa 20k km godinu i po star za 20k eur manju cenu od novog modela u toj opremu (55k)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To koliko nešto (pogotovo manje komercijalno) košta na oglasu uopšte ne mora da bude merodavno i da je to realna tržišna cena.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka cast onom ko proda Seata starog 3 godine za 15000. Koliko vidim na drugim forumima kolega ne moze da proda svog Focusa starog godinu dana za 11500. Link koji je Ticma postavio je odlican - u Autohusu se za 16-18000 moze kupiti A5 star 3 godine sa oko 100000 na satu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koriste prodavci razne trikove da naduvaju prodajne rezultate...
https://autorepublika.com/2019/07/23/renault-opel-i-nissan-se-kupuju-6-meseci-stari-u-francuskoj-upola-cene/6602304162a9c5540ecc0e903b278ef3.jpg

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
svaka cast onom ko proda Seata starog 3 godine za 15000. Koliko vidim na drugim forumima kolega ne moze da proda svog Focusa starog godinu dana za 11500. Link koji je Ticma postavio je odlican - u Autohusu se za 16-18000 moze kupiti A5 star 3 godine sa oko 100000 na satu.
Dodas na tu cenu transport i sredjivanje papira jos nekih 500-600 plus carina zavisno od modela. Svakako isplati se kupiti. Ja sada cekam jedan 3008 da stigne preko poznanika pa ako je kao na slikama necu uvoziti...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/9/2019 at 11:37 PM, dellas said:

Treba mi preporuka za auto oko 2k eur.

 

Auto bi bio drugi u kuci sa malom km tako da potrosnja nije presudna, dve su opcije ili da bude zanimljiv vikend auto pa da moze i da se zadrzi npr neki hot hatch benzinac ili da bude pouzdan da se ne ulaze nesto puno u njega nego u fazonu sedi i vozi i ne pipaj nista. Sta bi bio vas izbor :)

Ipak je odluka pala na nesto drugo, audi a3 sportback 2007 1.9tdi pravih 160k km, auto iz moje familije kod njih od 2008 i 20k km, nisam mogao da odbijem ponudu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...