Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

Volvo je skoro isti kao tata mu, Ford.... Ne vidim razlog za tako skup servis.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se, Volvo XC 60 je u pitanju naravno, noviji, ali ne i nov ;) Auto je odlican, azdaja, dizel je, nakrcan opremom, medjutim evo proverio sam s njim da ne bude da sam nesto lupio u official servisu mali servis kosta prakticno 370 evra i frtalj.

Meni je to odvratno puno, iako sam bas pre neki dan vozio taj njegov automobil i brutalan je. Ozbiljna masina, i preium potpuni, ali je brate 400 evra na svakih 10-15 k km puno. On se nekako miri s tim, jer je auto prepouzdan, gume je dobio lako, jer radi za jednu veliku ino firmu s gumama, gde sam i sam radio. Dakle, ajd da kazemo da mu gume, koje su isto preskupe nisu bile trosak, kupio ga je novog, nije imao problema, ne prelazi ekstremno puno (do 20.000 km), pa je imao i neki popust fin kod kupovine, jer je pre toga isto djirao Volvo, opet kupljen nov, ali svejedno, nista to nije toliko bitno, previse mi je to love za fuckin' mali servis :D

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od ženi ih šefova je uzeo ovo, ali da održava u običnom Ford servisu i nisu mu servisi toliko skupi:

e734baa868900b61f43714d5cbd7f784.jpg

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena servisa je relativna, jer su neka kola prosto mehanički kompleksnija od drugih. Ko kupuje auto, naravno da treba da se informiše oko svih očekivanih troškova.

300-400e nije objektivno preskup servis, ako uzmemo da za nova kola košta bar 100 za najosnovnije vozilo do par hiljada eura za neke najmoćnije automobile.

Kupiš lepo ono što možeš da isfinansiraš i ne boli glava. Za taj Volvo je verovatno mnogo veći problem krštena guma, polomljen retrovizor, šoferka itd.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem ni da tih delova ima u prodaji, osim u ovlaštenom... Jer je prodaja novih volvo do skoro bilo na nivou statističke greške
Sada ih reklamiraju, pa se verovatno malko popravilo

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd...ako se uzima za pomenutu gospodju, moze da prodje jer je automatik, limuzina... Skoda superb mi je za ovo dzambo dzet. Izgleda pasat spolja al skoda mi unutra deluje bolje, lepse i ima malo 'dizajna' dok je ovde nekako...bas kako treba, al fali nesto..
Realno bi i manje platio a dobio ekvivalentno ili nijansu bolji auto sa superbom.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, poznanik ima u planu da prodaje Astru H 1.6 benzinac 85kw, 2013. godište. Prešla je do sad oko 30 000km, vožena je samo po gradu. Još nije okačio oglas ali na PA ne nalazim sa sličnim godištem i kilometražom pa ne znam koja je neka realna cena. Ne bih da propustim ovu varijantu jer je auto maltene nov..

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takvi auti "nemaju" realnu cenu i tesko se prodaju, jer opet sa 6g nije nov, niti ima garanciju niti je aktuelan model, po meni vredi onoliko vise koliko ti potencijalno moze ustedeti novca i zivaca u periodu posedovanja, npr. ako ti za 3g ustedi recimo 1000e u odnosu na takav sa 150-200k to je to, ako vlasnik trazi tipa 5000e vise onda tu nema matematike.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/18/2019 at 8:43 AM, Nidza Savin said:

Volvo i >Saab su super automobili. Narocito Volvo, jer i dalje drzi status u razvijenim zemljama na neki nacin premium automobila drugacijeg kova i izuzetno bezbednog.

 

Ono sto je kod Volvoa problem, narocito tih "novijih" za nas dzep jeste bezobrazno skupo odrzavanje u ovlascenom,

 

Zavisi koji model motora, za onaj model sa 1.6 dizel motorom, odrzavanje je smesno jer je to Pug/Citro/Ford motor koga ima svuda i delova na svakom cosku.

S60 / V60 nosi dosta delova od Forda Focusa, vesanje, motori, delovi elektronike. Ima i automatski menjac u njima koji je u stvari poluautomatski ali lepo odradjuje posao.

 

E sad, motori od 2.0 nose oznake D3, D4, D5 i tu pocinje zurka i oko delova kojih ima malo i koji su skupi a i oko odrzavanja

 

Limarija i plastike ista prica, slaba ponuda

Uglavnom, Volvo dodje kao eksluziva za nase sirotinjsko trziste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudima je jako teško da shvate da je kultni Volvo u stvari Ford...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/12/2019 at 7:51 PM, stefankmn said:

Sta kupiti do 10 000€ ?

- Da bude automatik

- Ne ispod 2009god

- limuzina ( ili hatchback ali kao fora hatchback verzije insignie, ne mislim da klasicne hatchback poput megana, golfa, citroena itd) 

- do 2000cc

 

Ako volis plastikanere, Renault EDC menjaci  (duplo kvacilo) su se pokazali kao veoma dobri

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14650822/renault-laguna-20dci-black-line

 

r-lagu.png

 

ili nesto manje

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14395578/renault-megane-15-dciaut

 

r-megu.png

 

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, neshtry said:

Ljudima je jako teško da shvate da je kultni Volvo u stvari Ford...

 

U tom periodu (vezano za modele S60/V60) vlasnik Volva je bio Ford, zato i ne treba da čudi što je tako. Čak i Mazda 3 iz tog perioda je ista priča jer su Ford i Mazda sarađivali

Otkako su Volvo kupili Kinezi, krenula je sasvim druga priča.

A i Mazda se posle prekida saradnje okrenula sebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kolko ima komfora u ovim renault-ima. Zbog posla mi najvise znaci prostor iza vozaca i suvozaca. Da iza ima prostora za noge bez nekog mucenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko od forumasa ili da nekog poznaje ko bi prodao GP 2011-2013,sa svim "zezalicama" ESP,ASR,start-stop,tempomat,naslon za ruku,itd,jel ovo sto ima po oglasima je strasno,prodavci masovno cekiraju sve opcija na autu,a bar pola ih ne postoji.Ima li neko iskustva sa placem RS auto u zemunu,banatska. Imaju dosta ovih puntica,daju garanciju godinu dana ili 15000km i moze na rate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino da sam pao sa Marsa... bd2602ae605657eeba92f407d17435c4.jpg

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korektni su maximalno, komuniciramo sa njima vec mesec dana ali jos nismo nasli nista odgovarajuce. Gledali su nam jednu deltu ali je turbina bila losa pa smo odustali. Poznaju dosta ljudi sa placeva gore i nece uvesti automobil koji je los osim ako neko ne insistira na tome.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš mi je drago!
Ali ja sam kruševački zet, znam priču još od 2002.,dok su bili u drugom biznisu...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...