Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

Pošteno!
Ja sam na mom menjao haubu jer mi se skidao lak... Bilo jeftinije od farbanja!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam rekao u kontekstu da sve treba da bude u mikron, naravno da je svaki auto farban negde, ali vidjao sam aute sa po 4-5-6 cm debelog sloja gita, npr po krovu, ko da je plocice lepio, to je jasno da nije isto kao i cukanje, koje se resava na kasko :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno ali sve to moze jedino uzivo da se vidi a i nisam post namenio tebi konkretno, vise generalno a i kolegi koji preskace oglase tek tako na prvu. Naravno dobronamerno i drugarski kao savet :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se delimicno da ne moras se bas biti picajzla i da nema apsolutno savrsenog automobila polovnog. Svakako, ako je neko voljan od forumasa i blizu tog placa danas, sutra, da pogleda taj auto i javi utiske ja bih bio zahvalan, ja sam na poslu + ns i tek u subotu mogu da se otisnem put placa i put Gorana na proveru. Takodje, ne bih se slozio da auto ne treba pregledati, pogledati, meni je jasno da je taj auto, konkretno ovaj star eto tacno devet godina i da su ga ptice usrale zilion puta, medjutim govorimo ovde o menjanom krilou, o ozbiljnije udaranom autu, cukanje na parkingu, ogrebotine to svi imamo... U tom smislu mi se cini da je Horvat pricao o farbariji, limariji, evo sada vidim i sam je pojasnio.

 

@Aca Todorovic je kralj. Covek poslovicno u svakom textu pljuvao Italijane do mile volje, svaki text uzmite Japanca nemojte talijana, e onda je kupio 156 alfu i onda u svakom textu covek nudi Alfu sa jtd motorom. Ludjak.

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako vam se cini ova Croma, jedan poznanik mi je kazao da je bio da je gleda, i da je ok, da deluje zdravo, da je jedina stvar koju je primetio u smislu enterijera mali zader na vozackom sedistu, na rubu ka vozackim vratima (vidi se na slikama). Koza deluje ok, vrlo dobro cak. Zapusenost dpf 18 %, auto je proveren preko tabli imala je prosle god. na tehnickom oko 170 000 km, auto je stajao, vlasniku, potom je data u zamenu Brandini autu i odatle je kupljena https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14247989/fiat-croma-19-jtd-executive

 

Vlasnik placa kaze (uvek im je tesko verovati) da je bio problem, stabilizator i nesto oko trapa, da su auto proverili, i da nisu nasli nista ozbiljno da joj fali, sem sto treba da se uradi mali servis preventivno i da se uradi veliki servis u smislu kaisa zamene itd. Mene iskreno plasi ovako niza cena? Vas? ;) Plasi me i potencijalna zezancija sa 150 ks Croma boljkama, usisa itd. Ali ostale u oglasima nisu najsretnije, vec prema slikama, pa sam i ovu uzeo u obzir. Ne ocekujem da je savrsena... Ja ne primecujem, barem na slikama, da je nesto raznjakanja, ali reko vise ociju je pametnije. Idem posle posla da je pogledam, ali rekoh da se konsultujem, tome valjda i sluzi forum, izmedju ostalih blagodeti. Hvala svima, neto sam zapenio za Cromu.

cromica.png

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odes pogledas auto. Ako ti legne i bude tebi potaman, odes sa majstorom. Ako majstor kaze da je ok auto, onda kupujes.

 

Jedino taj drvo trim je uzas :D i oko USB-a je plastika sva nekako izbodena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sad gledam, i meni se ne svidja ta drvenarija ala stara mecke a to nije :D

 

Eto, vidi oko USB-a to nisam video.l NIje mi zapalo za oko. Hvala.

 

U opisu moze da mi pise voli talijanska kola i corav. Jer je ocigledno.

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites

58375130_325328058172955_7870173617370169344_n.thumb.jpg.3dbbdcc43d34e65a5a2a4100d7fc1cdf.jpg

 

Kaparisana Croma, bila kod Gorana, bila kod Limara, proverena km prema IT tablama, u servisu takodje, deluje ok, a kod Gorana mi je jedan od majstora kazao da dugo nije video tako ravnu i pravu Cromu, kao obicno su, kako rece, prilicno iskrivljene sto zbog Fiata :P, sto zbog udaranja. Trenutno je na tehnickom, nadam se da sam kupio dobar auto, da ne ureknem, jer sutra treba da je preuzmem i odvezem na registraciju. Motor 120 ks, prema svim proverama (servis table/tehnicki poslednji), presla pravih 141.000. Cilj je bio prodati svoj (Astra h 2004) i kupiti sto bolji primerak modela u izlaznom godistu, kada je vecina stvari resena ili nekih mana, ili nesto 2012. 2013. Ova se ucinila ok i prelomih. Croma je 2010. Hvala svima na pomoci, narocito kolegi @dekirs, hvala i kolegi forumaskom @MS PKkoji je umeo da se nasali na racun nas koji trazimo polovan auto u sumi zajebancija koje svejedno mogu da te strere :) I hvala svima ostalima na pomoci. Nadam se da sam pazario dobar auto, jer ako nisam vlasnik placa moze da me ocekuje sa kolegama iz zenine inspekcije hehe Evo jedan fotka da uvid.

 

Uglavnom, ovo je jedan skroz ok forum, za prosecnog gradjanina Srbije :)

 

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nek si ti konacno pazario auto :) citam postove, znaci napravio si takvu filozofiju oko kupovine, kao da uzimas avion :D naravno, ne mislim nista lose, taman posla, samo komentarisem. Veruj mi, sto jednostavnije, to bolje. Idealan polovnjak za 3000-4000 eura ne postoji. U zdravlju je vozio

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe, iskreno, jesam se ustezao, kao klinac sam lkase kupovao automobile, secam se kad sam kupovao stila kupea, seo provozo i dao pare, isto je bilo i sa drugim autima. Libru nisam ni vozio recimo, kupio je na slike i najbolje me i sluyzila hehe Sad, kako sam stariji (38), teze se odlucujem na bilo koju kupovinu, a nisam cicija znaju drugari. U kafani lako platim i zahebem se :)

 

Trenutno mi je specificna zivotna situacija, + imam izdataka u gradjenju kuce i morao sam biti obazriv, nadam se da se nisam zajebao, mada kako moj komsija kaze, uvek ti spadnu gacu kako god da okrenes :P

 

Hvala vam svima na pomoci! I strpljenju of course

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa morao sam da te opustim i da ti dam malo vetar u ledja sto bi se reklo, a eto, cuo si i sam i to od majstora :D Neka je srecan auto i u zdravlju da se navozate. Registruj, odradi servis i operi povremeno a o precim stvarima razmisljaj :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma jasno, bio sam ja tezak, znam to, ali kazem to je ponajvise zbog te specififne zivotne situacije trenutno i ogromnom ulaganja u kucu, nove stvari i sve, no to je to.

 

Iskreno, meni je bila simpaticna tvja sala, i o'ma sam je dobro razumeo ;)

 

 

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jesam, vec me je udavio opel, a i imao sam regu + veliki servis, uzeo uradio sve na trapu, sredio ga i prodao. Covek ima da uradi veliki servis. Inace, auto bio ok, sem tih ulaganja, koja sam preneo na Cromu, u smislu reg. i veliki servis.

 

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/22/2019 at 11:02 AM, Nidza Savin said:
Ma jesam, vec me je udavio opel, a i imao sam regu + veliki servis, uzeo uradio sve na trapu, sredio ga i prodao. Covek ima da uradi veliki servis. Inace, auto bio ok, sem tih ulaganja, koja sam preneo na Cromu, u smislu reg. i veliki servis.

Da se ne ljutis...presipanke iz supljeg u prazno ali pozdravljam...dobio si mladji i veci auto. To je i cilj. Otprilike po meni godina doplate je oko 500 eur.
Svi mi kada mebjamo i kupujemo mladje u kalkulaciju je uzmemo u obzir cenu guma/diskova/plocica/v.servisa/sitnica na trapu/troskova pregleda i potrage...ali to je za ljude. Ja sam do sada sam na potragu i preglede kola po Srbiji za ovih 11 godina i 6 automobila, ukljucujuci i ove gore pobrojane stvari spicio oko 5 do 5500 eur. Uglavnom, kupujes auto, i koliko god davje tip top pohesce u prvoj/drugoj godini do 1000 eur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvaraj temu cim dodje, pa da cestitamo kako valja
Na slikama je delovala lepo Croma. Izvini ako pitanje nije na mestu, jesi uspeo da ubijes cenu?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zunto slazem se u velikoj meri, ali ovoj astri bi uskoro trebalo osvezenje, resenje je bilo ili to uciniti ili, pak, to raditi sa nekim malo novijim i mladjim autom. Takdoje, po mom misljenju skromnom, Astra nema sta da trazi u usporedbi s Cromom. Ali generalno u pravu si dok nisam nasao auto vec sam puko slep + put + put + probne itd itd..

 

Ali, cudno je covek nekada prosto ima taj osecaj da ga napadne promena, realno mogao sam ja taj opel jos terati, picajlza sam i bio je skroz ok mehanicki, ali vec kad kola predju tu magicnu 12 godinu traze nesto vise paznje, barem se meni tako pokazalo, tu do desete neke, pa i 12 godine drzali su mi se svi automobili, posle to krene da se ucestalije posecuje majstor i obicno se naprosto, sto od nasih puteva sto od krsa od delova po radnjama, rastreskaju, pa krene menjaza najbesmislenijih delova.. mehanika tu bude najmanji problem, u smislu motora. nego se nakupi drugih gluposti.


Ali da, ni meni nijje ovo prvi auto, stavise, ko zna koji, i uvek to bude i stres i kinta potrosena i ulaganje kod kupovine. Rekoh i gore, kad sam bio nesto mladji, lakse sam ja to menjao. Evo, ja sigurno od ulaganja u startu minimalno 40.000 rsd za regu, plus veliki servis, gume imam neke zimske, i imam jos jedan zimski set viska, pa cu njega menjati za letnje gume za Cromu (ove zimske su nove i pod garancijom + imaju felne).

 

Uvek je to neko cimanje.

@djomla jesam, ubio sam je koliko sam mogao, po onom @neshaoct principu, jer sam znao koliko takva Croma moye da kosta s tom km preko i koliko vlasnik placa ima lufta jer je u startu stavio malo visu cenu da moze da se cenjka, a mi kao mislimo spustili smo :) Pokusao bezobrazno 300 e dole, jer sam isao na to da i ja lupim, iako sam znao da na to nece pristati. Vlasnik placa mi je irekao dotle mozes, a to su 4.000, odatle nema sanse, ako ti se ne svidja, idi trazi krseve od 3.500.

 

Ja reko ok covo. Istovremeno, u Goranovom servisu kazali da sto se tice mehanike, sem velikog servisa nema ulaganja, kao ni na trapu, da je sve utegnuto, za divno cudo, cak i kocnice rece mi rekose da mogu da teraju jos ihaj, te da je motor suv ko barut, kako rekose. Jedino DPF je bio jako zapusen i onda je ugasen, ali to ovde radi masa sveta svejedno. Posto imam gareza u Engleskoj, kolega iz bivse sada vec ino firme, rekao mi je i da ga tamo gase, i da varaju tako sto samo uzmu neki polovan dpf mete ga :) pri tehnickom i to je to :D odnosno isti njihov, ima neka fora, verovatno da ga samo dodaju kao satro, moyda neko i bolje zna od vas, ja nesam skolovao....Ja mislio Srbi prevaranti kad ono. Da mi nisu rekli da je ok mehanicki sve, kao i da veruju da je prava km u pitanju, ne bi prelomio, jer sma gledao jos dva auta, jedan 308 skuplji dosta, kao i jednu Octaviu ali benzinjaru. A bila je i opcija da potpuno odustanem i da konzerviram moj bivsi auto do daljnjeg hehe.....hocu predstavicu je naravno, treba da odradim sve formalnosti, nadam se da ce biti sve ok. Nije ovo jedini 'talijan kojeg sam vozio do sada. bila je tu i jedna Libra, lepotinja, jedan kupe stilo, jedna alfa takodje, s njom sam najmanje bio zadoboljan, dosao los primerak jbga. Libra je bila pobednica, i dalje je to meni vrh auto, kad je utegnut.

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa neka te srecno sluzi. 

Ne bi pogresio da si uzeo i neki od ova dva ali su bili skuplji a kad se zida kuca ponekad i par stotki znaci. 

Inace da vas obavestim da je Nidza Savin jedan od onih ultra retkih kupaca koji ne zali novac da dobije ono sto hoce. 

Imam obavestenja i dokaze za to ali glupi prodavac jedne druge Crome nije znao da ga procita i poneo se kako ne treba i trgovina nije pala. Posle se ispostavilo da je to lik kog ja i ne poznajem a da usluzno drzi kola na tom placu gde je Nidza isao da je pogleda. 

U svakom slucaju super sto je relativno brzo nasao auto za sebe. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...