Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

@neshaoct E, super, hvala pogledacu.

 

Da, bas sam gledao cene odrzavanja 159-ke i jesu vece, pre svega jer je 159 visa klasa od samog Bravo recimo itd. 

 

A zrno po zrno, pogaca, tako uvek bilo, malo ovde malo onde i dodje auto trosak. Cak i ako je redovno odrzavanje u pitanju i samo zamena dotrajalih delova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,moram komšinici,povratniku iz USA da pronađem nov low budget auto sa automatskim menjačem i onako većim(od Punta) gepekom...
Ja ni ne znam da li to postoji i kakva je ponuda u RS...
Ajde ako je neko upoznat sa ponudom,dosad smo samo Hyundai obišli traže 18200€ za Elantra automatic a isporuka 90dana...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshtry Suzuki sx4 scross? Ili baleno? Ignis je onako mali ali podignut kao panda. 

Od ostalih low budget ne znam jel ima Dacia automatik ili neki Clio grandtour. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto ne mozda Tipo 1.6 mjet DDCT? Ne znam kolika bi mu bila cena, ali sigurno moze nize od one zvanicne u cenovniku, s obzirom da nije na akciji. 

 

Zatim, ne znam koliki mu je gepek, ali ako se svidja, mogao bi i Fiat 500x sa 1.3 GSE motorom (150 ks) i DDCT menjacem, ili takodje 1.6 dizel. A tu ima i onaj jeftiniji 1.6 e-torq... 

 

500X ide od 15.990 za 1.6 e-torq u city cross opremi, pa do recimo 19.500 sa 1.3 gse DDCT 150 ks u cross opremi... Po nekim akcijskim cenama u cenovniku, ne znam da li ima tu jos lufta za cenkanje...

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena mora biti ispod 18200€ i neće SUV i SUV nalik aute,mora biti sedan,eventualno heč...Benzin!

Tipo,Logan, taj fazon.

 

12 hours ago, vagenovac said:
Koliko para? Škode su najbolji izbor za jeftine nove automatike jer je dsg za klasu bolji od ostalih u tom rangu.

Šta od škode ima u ponudi.Neka ni mala ni velika
Imala je VW Jetu u NY,a ovde joj za golfa traže 25000€ sa istim setapom.To joj previše.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tipo 1.6 mjet ddct bi mozda i mogao tu negde oko te cene, ali je dizel. :( 

 

Po meni, odlican novi automobil je Ford Focus, ima sa 1.5 atmosferskim motorom u kombinaciji sa automatskim menjacem i osnovnom opremom za 17.190e :) 

 

Ima nova Corolla za ~ 20.000 ali hibrid (1.8 atmo benzinac + elektro pogon) uparen naravno sa automatskim (mislim CVT) menjacem, cena malo prelazi limit, ali hibrid ce ustedeti sigurno toliko u gorivu posle odredjene kilometraze (u poredjenju sa bilo kojim drugim atmosferskim benzincem) :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ići ćemo da vidimo Logana dCe i Tipo...Jel taj Mjet 1.3l?
Nemaju Ameri iskustvo sa dizelima i imaju predrasude,muž joj nadrdani inžinjer i tipa je "dizel je traktore" i to...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

i 1.3 i 1.6 nose oznake 'mjet', i postoji u Tipu taj 1.3 mjet ali on se ne nudi uz automatski menjac i slabiji je naravno. 1.6 mjet sa 120 konja se nudi uz taj DDCT automatski menjac (funkcionise slicno kao DSG kod VAG grupacije).

 

Ne verujem da ce ijedan salon u Srbiji imati vozilo sa tim menjacem registrovano za test voznju, ali vrlo moguce da ce imati vozilo sa 1.6 mjet motorom za test voznju. Provozajte ga malo (ili nek on provoza sam ako zna da salta manuelni), pa kad bude osetio 'boost' fiatovih 320 nm, verujem da ce odbaciti sve predrasude :)  Ja sam prvi koji prica tu pricu, ali 1.6 mjet bih vozio bez ikakvog stida i srama :D 

 

A o pouzdanosti fiatovih dizelasa, pogotovo u kontekstu novog auta, stvarno nema potrebe trositi tastaturu :D 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mog posrednog iskustva sa tipom 1.6 mjet:

Ukraće, ide vrlo pristojno, i ne troši kao američke karakondžule.

Ne znam koji je kxxxc sa tim tetkama iz Amerike, naročito ako su matorije, recimo 65+. Evo moja tetka, došla je iz Filadelfije, nije imala para za nov auto, ali naravno, mora da je automatik i da je veliki. Tamo ima Toyota Crown sa nekim socijalnim motorom za USA, recimo 2.4 ili 2.5 atmo benzin, naravno matik. I šta mislite šta je na kraju ovde kupila, mislim da je to bilo pre oko 7-8 godina, onda je imala oko 65-67 godina. Pa naravno, Mitsubishi Galant 2.4GDi, automatik, koji je napravljen u Mitsubishi fabrici u Ilinoisu (piše lepo na autu). Auto je 2000g, ima nešto tipa 150ks. Kuka da nema para, jer je u pemziji, troškovi itd, a registracija mu je lupam, 60.000 din, srče ko tenk itd. Al bitno je da pliva po putu. Tetka mi je inače Banaćanka, to zaguljeno, mislim da su gore samo Sremice :D

 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, marko.jovanovic said:
Evo mog posrednog iskustva sa tipom 1.6 mjet:
Ukraće, ide vrlo pristojno, i ne troši kao američke karakondžule.
Ne znam koji je kxxxc sa tim tetkama iz Amerike, naročito ako su matorije, recimo 65+. Evo moja tetka, došla je iz Filadelfije, nije imala para za nov auto, ali naravno, mora da je automatik i da je veliki. Tamo ima Toyota Crown sa nekim socijalnim motorom za USA, recimo 2.4 ili 2.5 atmo benzin, naravno matik. I šta mislite šta je na kraju ovde kupila, mislim da je to bilo pre oko 7-8 godina, onda je imala oko 65-67 godina. Pa naravno, Mitsubishi Galant 2.4GDi, automatik, koji je napravljen u Mitsubishi fabrici u Ilinoisu (piše lepo na autu). Auto je 2000g, ima nešto tipa 150ks. Kuka da nema para, jer je u pemziji, troškovi itd, a registracija mu je lupam, 60.000 din, srče ko tenk itd. Al bitno je da pliva po putu. Tetka mi je inače Banaćanka, to zaguljeno, mislim da su gore samo Sremice
 

E taj scenario imam i ja sad!
Ne vozi manuelni menjač,nikad nije ni vozila.Nema šamse ni da će da nauči!Vozila Yellow Cab u NY 15 godina i vrlo je vešta u saobraćaju.VW koji vozila je u USA je amerikancima bzveze low budget auto.A ja pojma nemam šta ću jer jedino što smo do sad probali Tucson dizel automatic,gde je ona skontala da neće SUV.
Od 15.04. krećemo u akciju,pojma nemam da li pored SUV segmenta nešto postoji za probnu vožnju sa automatskim menjačem u celoj Srbiji....možda Logan 0.9tCe i 500L i 500x...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja tetka je davno, sedamdesetih i osamdesetih vozila manuelca u Jugoslaviji, šta ono beše, dedinog NSU Princ i Yugo 45, ali se mnogo olenjila preko bare :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, neshtry said:

Od 15.04. krećemo u akciju,pojma nemam da li pored SUV segmenta nešto postoji za probnu vožnju sa automatskim menjačem u celoj Srbiji....možda Logan 0.9tCe i 500L i 500x...

 

tesko, u Srbiji je automatik uglavnom na losem glasu, mozda nadjes negde kod Skode, neki VW ili Seata neki primerak za probnu

Ako ti nesto znaci, pored DSG-a, Renault EDC menjaci su se isto veoma dobro pokazali,

isti princip rada kao DSG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova je učila da vozi u USA.U Nemačkoj je bila ali tamo je dobar javni prevoz.

Renault i Škoda su mi u fokusu

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam video negde po internetu da ce se ove godine Giulietta nuditi i sa 1.4 tjet motorom (120 ks) u kombinaciji sa TCT menjacem, sto do sada nije moglo. Takva kombinacija ne postoji kod nas u cenovnicima (barem ja nisam video), ali ako ostale stvari pasu, treba se raspitati za taj kombo. Ako postoji za inostranstvo, verovatno moze i kod nas da se poruci :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada su Škoda i Renault najpristonije punude.A 500L,naš domaći,jel ima model sa onim dualogic?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ušli u prodavnicu,ona kada ga je videla,samo izašla

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A bre, mnogo tupe te tetke. Naloži je da kupi neku Mečku E ili S klase sa klasičnim automatikom i barem 3.0 V6 benzincem, i nek se voza. Razliku u ceni između novog smeća i polovne kante daće na popravke kante i gorivo (regujte na invalida), i svi će biti srećni :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...