Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

preporuka za auto do 20.000e? 
90% gradske voznje 

petoclana porodica, 3-4 puta godisnje putuju pa je pozeljak i dobar gepek >400L

mali potrosac (placa se samo gorivo, firma placa servisiranje auta)

 

meni sto je bilo zanimljivo su Gulietta 1.6 full oprema, Tipo 1.6 full, Ford Kuga (ne znam koji motor), Octavia bez opreme 19K (nije mi nesto privlacna)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hyundai i30 ili Elantra, vozim sutra komšinicu na probnu vožnju....kia nema do januara, menjaju gamu


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da gledaš isključivo dizele, pošto su benzinci jeftiniji od navedenih cena.

Škoda alpros prodaje ovu za 17.000e iako je cena po cenovniku 19.500e.

Screenshot_12.jpg

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13254346/skoda-octavia-ambition-16-tdi-5g

Inače ako možeš da se pruzis ili izboksujes popust gledao BiH najjači paket opreme jer se dobije dosta premium opreme iz visoke klase tipa ful led farova, sve samozatamnjive retrovizore, automatsko dugo svetlo, trozonska klima i svašta nešto.

Mada bi moj izbor za tu cifru bio seat Leon, fr TDI 150ks za ~22.000e sa ful led svetlima, velikom pokretnom panoramom, velikom navigacijom itd.
1.6tdi 115ks je samo 1000e jeftiniji.

Svakako traži popust ili makar neke vredne poklone tipa zimski set točkova, par besplatnih servisa itd.

Škodu ti mogu reci da garantovano dobijaš ispod cene u cenovniku jer ima dosta dilera.
Mada i seat daje popuste da bi pojačali prodaju pogotovo sada pred kraj godine.

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Danilo1 said:

Giulietta 1.6 sa full opremom 20k

Octavia 1.6 bez icega 19k

Astra K - vozio prijatelj do CG, kaze da se nije vozio u neudobnijem sedistu tako da ona otpada
Superb jedino polovan 2016-2017
Insignia tesko da moze da upadne u budzet..

Opel Mokka- ima gepek manji od Giuliette :lol:

 

Fiat Tipo limuzina ili karavan isto full oprema za <20k

 

auto bi se 90% vremena vozio u gradu, stim da je to petoclana porodica pa idu 3-4 puta godisnje na put..

Evo cenovnika, pa pogledaj. Ocvavia i u Style opremi 1.5 tsi ili 1.6 tdi, bez DSG-a (ili u Ambition sa DSG-om). Eventualno 2.0tdi u Ambition opremi i to 4x4 sa DSG-om.
Superb 1.5tsi, istina u Active opremi, ali moze.
Astru benzince da biras, dizele tu i tamo. Jeste, mozda nije najnakrcanija oprema, ali Djulka je oprema od pre 10 godina kao i sam auto.
Insignia sad i nije na akciji kako vidim, pre je bila i za ispod 20.000.

Superb Intersrem.jpg

Astra cenovnik.jpg

Octavia Cenovnik 2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa auto bi bio uzet verovatno pocetkom sledece godine jer se tad pravi plan troskova za sledecu godinu i tek tad moze biti odobren novac.. Jos ako naleti neka polovna Giulia za 20k bilo bi vrh :lol:

 

Octavia sa dosta opreme bi bila sasvim ok, jedino je problem da li ce se uklopiti u budzet.. 
Jos jedna stvar koju sam cuo, na primer, Superb 2016 ili 2017 koji je polovan ali ga prodaju ovi iz salona  (firma koja daje pare i salon moraju da imaju potpisan ugovor)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj kum vozi test astru j koja je kao testno vozilo prešla 4500,puna opreme...
Ne žali se

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intersrem Novi Sad.

Kod drugih dilera nema te druge cene, sa popustom. Ali generalno svi imaju iste cene, iste popuste. 
Jos bolja situacija je da cekas sajam automobila, posto svakako tek sledece godine kupujes auto, pa se ogrebes za neki dodatni popust ako je moguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi Mondeo.
Dizeli su ispod 20.000€, benzinac je u Februaru bio na akciji 17.500€.
Nov, velik i prostran auto. Ja ne vidim šta je bolja kupovina od njega, a u tom cenovnom rangu i toj veličini.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, totti said:

Novi Mondeo.
Dizeli su ispod 20.000€, benzinac je u Februaru bio na akciji 17.500€.

Screenshot_13.jpg

 

Sa sajta ''Auto Market Group'' iz Šapca jer na sajtu Grand Motorsa nisam pronašao cenovnik. Ovaj iz Šapca je na listi Grand Motorsa kao ovlašćeni diler.

https://fordsabac.rs/putnicki-program-bc/

 

Ako se već gledaju cene od preko 20k evra, za te pare ima i Renault Talisman:

 

Screenshot_16.jpg

 

Elantra je meni ostala u glavi kao auto od 11k-12k evra, jel to nešto poskupljivalo ako sada ''hvata'' skoro 20k ili...? :D 

Nije pominjan Megan u limuzinskoj verziji:

 

3ebcf640d473-1920x1080.jpg657cc605d7cf-1920x1080.jpgea2677ecc82d-1920x1080.jpgb8aca588cf12-1920x1080.jpg

 

Screenshot_17.jpg

 

Za te pare ima i Tipo karavan (imate već karavan :D, pa kontam da je to ok) , dopao mi se na sajmu (najviše od sve tri njegove verzije), ako se dobro sećam, onaj sa sajma je bio sa dizelom 1.6 i opremom Lounge (velike felne, šipke na krovu i svašta nešto):

 

tipo kar02.jpgtipo kar03.jpgtipo kar01.jpg

 

Screenshot_19.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po onome što sam lično video najviše za novac daju,za benzin-Elantra a za dizel-Tipo(sw)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, totti said:

Te cene nemaju veze sa životom.

Nije da nemaju veze sa životom, nego u tom cenovniku dilera nema verzije sa dizelom od 120 konja, nego su sve jači sa 150 ili 180 konja. Kada se takav (dizel sa 150 konja) pogleda u ponudi Grand Motorsa na PA, dobije se istih (kao u cenovniku tog dilera iz ŠA) oko 25k evra:

 

Screenshot_12.jpg

 

EDIT: Tol'ki auto sa 120 konja...ne znam...lično ne bi nikada uzimao. :D

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako gledas benzince, za 21 000 imas novog pasata B8. Doduse sa 1.4 TSI motorom od 125 konja.... Ali za nekog ko tezi porodicnoj varijanti, to bi bio dovoljno.

Oprema, prilicno pristojna.... Odes, provozas, restartujes potrosnju, pa u realnim uslovima vidis koliko je to otprilike.

Da li je prihvatljivo. Sigurno nece biti u rangu hecbek dizela, ali nije ni gepek od skoro 600 litara.

Sto se udobnosti, sigurnosti i prostora tice... za petoclanu porodicu svakako racionalnije resenje od Djulijete. :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci ovako:
Mondeo
Superb

Octavia

Tipo

Francuzi verovatno otpadaju..
samo moram jos da saznam sa kojim salonima firma ima ugovor pa da suzimo izbor (VW verovatno otpada)

niko mi nista nije rekao u vezi Kuge ili Karoqa? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...