Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

Sto se mene tice, mogu da napustim temu... ali necu :D 

Ipak je ispalo neplanski, iskocio je jedan jako dobar e46 i kaparisao sam ga, da momak sredi papirologiju i uzimam ga uskoro. 320d vrlo lepo utegnut, sa jako zanimljivom opremom - sport sedista, navigacija, xenon, crn, 18" m felne, 16 zimski set itd...nisam mogao da odolim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dellas nije valjda da idu 2 seta felni uz BMW?! :blink: to neka super hightech verzija

Nek je sa srećom :cheers: pa da bude predstavljenje

@neshaoct Nešo, može li novi skup tema BMW da ima odvojenu sekciju na forumu? Sve ih je više...fjn8OAdw-VHugjXT27JOcs8n2-UFX8n7iuxT-1D8

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/6/2018 at 10:24 PM, andreja.micovic said:

A slažem se da Fiat nema auto koji bi napravio bum kao što je to stilo uradio ili bravo/brava pre njega. Tipo je, makar meni, njah...

 

Da li se vi šalite ili ste stvarno ozbiljni? Stilo je za Fiata bio globalni fijasko. Jedini "bum" koji je napravio je bio onaj kada je kao polovnjak počeo stizati u Srbiju... A jedini pravi Fiatov bum unazad dosta godina gledajući je mali 500 koji im je i dan danas (uz minimalne izmene) najprodavaniji model. Vozim Fiat i volim ga, ali treba biti realan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina je!

Čak i Ameri voze 500 sa oduševljenjem!

Čak i 500L

 

 

 

 

Edited by Woodoo
ne citiraj upis iznad

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da da, ameri su posebno odusevljeni sa 500L default_laugh.png



Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jugo i 500l su neuporedivo i u klasi i po proizvođaču i po kvalitetu

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshtry
A ovaj klip pokazuje šta? Najavu pocetka prodaje 500L u USA. Klip je iz 2013.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, neshtry said:

Jugo i 500l su neuporedivo i u klasi i po proizvođaču i po kvalitetu

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 

Ne bas, ali po jednoj stvari su ocigledno u klasi :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da su pametni kao sto nisu bazirali bi se samo na A i B klasu jer jedino ih je to odrzalo i proslavilo, ovi pokusaji sa visim klasama su se po pravilu neslavno zavrsavali, ne kazem da su losi automobili ali su katastrofalno prosli na trzistu...E zato ce ovaj klub polako da zamre svi odose u druge tabore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gorank82

 

Hoće. :D

Fiat je među najprodavanijim novim automobilima u Srbiji. Fiat 500L je na prvom mestu, Fiat Tipo u prvih 6.

Detaljnije, npr. VW-a Golf je u prvih 11 meseci prodato 715 komada, Astri 794, Tipa 581, Fiata 500L 987 komada, Fieste 528, itd, itd...

Ono važnije za naše tržište po broju komada, FCA brendovi su među automobilima koji se najviše uvoze kao polovnjaci. To šta vozi par desetina ljudi na Forumu koje lično poznaješ nije ukupna slika tržišta, a ni Foruma, jer ima mnoooooogo više ljudi koje lično ne poznaješ i voze neki od FCA automobila, plus se svaki dan registruju novi. Normalno je da ljudi povremeno promene brend automobila.

 

Fiat 500L, pošto se o njemu počelo pričati, je najbolje što evropska autoindustrija ima da ponudi u segmentu malih MPV modela. Zato i jeste od prvog dana na evropskom tržištu najprodavaniji:

 

- Opel/Vauxhall Meriva

2013. godine 57.381 komada

2014. 57.033

2015. 53.250

2016. 48.813

 

- Ford B-Max

2013. 68.557 komada

2014. 53.889

2015. 46.147

2016. 40.474

- Citroën C3 Picasso

2013. 59.799 komada

2014. 49.067

2015. 39.430

2016. 36.754

 - Fiat 500L

2013. 74.536 komada

2014. 94.114

2015. 85.357

2016. 82.150

 

Glavni izazov za Fiat 500L nije konkurencija, jer ih je potukao na tržištu za koje je i pravljen.

Glavni izazov je promena ''mode'' u tome šta evropski kupac želi, a to je pomama za krosoverima i SUV modelima svih veličina. Segment koji najviše ''trpi'' zbog ekspanzije pomenutih modela je upravo segment malih MPV automobila. Zato će biti zanimljivo u kom pravcu će ići Fiat 500L. Hoće li imati klasičnog naslednika, ili će i njegov naslednik biti neki jeftiniji krosover, ili će biti potpuno nov segment u KG posle Fiata 500L...

 

29 minutes ago, gorank82 said:

Da su pametni kao sto nisu bazirali bi se samo na A i B klasu

To bi uradili da su glupi. :D Nema nikoga u Evropi ko se bazira samo na jednom ili dva segmenta. Nijedna fabrika to ne radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Fiat je odavno prdnuo u cabar pusti ti statistiku na nasem bednom trzistu...Uvoze se polovnjaci, pa sto se uvoze jer su najjeftiniji...Ne vozi ga narod iz ljubavi nego sto su duhovni naslednici Yuga i kompanije...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ista klasa nepouzdanosti na istom kontinentu..... dark_rtfm.gif citaj bre, ne mogu da crtam 
Nekvalitet ne prolazi na američkom tržištu,prvo zbog konkurencije,pa zbog federalne kontrole(periodično izlazi javno glasilo sa podacima grešaka i kvarova),pa zbog udruženja potrošača koja imaju svoja glasila i na kraju ima advokatskih kuća koje žive samo od neposrednosti automobila...
Seti se kako je vw prošao

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Italijansku auto industriju je saranio Markione, videcemo kad ode sta ce biti. Doduse uradio je i nekoliko pozitivnih stvari ali generalno je srozao poprilicno

Share this post


Link to post
Share on other sites
Italijansku auto industriju je saranio Markione, videcemo kad ode sta ce biti. Doduse uradio je i nekoliko pozitivnih stvari ali generalno je srozao poprilicno
Slažem se

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice statistike, jedan od najjednostavnijih nacina (mozda ne bas precizan) je npr otici na sajt polovni automobili.com, upisati u pretragu marku automobila i polazno godiste. 

Uzevsi za primer ponudu automobila koji su 2010.godiste i mladje, pa i novi automobili dolazi se do sledecih brojki (trenutnog karaktera) 

Audi 857 oglasa

Citroen 647

Fiat 546 (punto i grande oko 200kom, 500 50ak, 500L 50ak....)

Ford 364

Opel 806

Peugeot 730

Renault 810

Vw 1122

 

Po meni ovo je jedan od pokazatelja trenutnog stanja na trzistu. Mozete menjati godiste ali kontam da je oko 8god i mladje dovoljno staro ako pricamo o necemu sto ce prosecan forumas kupiti kao SLEDECI auto nakon ovoga koji sada vozi. Ne verujem da bi se bitno promenili rezultati ni za 2god plus ili minus. 

 

Sto se tice USA, decko, jedno je ocigledna laz, drugo je nepouzdanost i nepopularnost. Voleo bih i ja da je drugacija slika veruj mi.... 

 

E da, slazem se da je moja statistika vrlo verovatno losa, slazem se da je trebalo izuzeti nove automobile, slazem se..... Ali ovo sam uradio na blic. Onda mi je za oko zapao nesrecni ford za koga sam mislio nesto sasvim drugacije. Kad bolje razmislim oni imaju samo focus i fiestu koji su super popularni. B/c/s max su vec neka druga prica. Ali isto kao fiat imaju odlican teretni/dostavni program. 

Moram da dodam jos jednu stvar, u 2017. god sam proveo dosta vremena u Italiji. Ne mozete da verujete koliko tamo ima nove Lancie Y, 500x... 

 

Ford ecosport im jedan od najpopularnijih automobila na ulicama Bolonje. Na svakom cosku ga ima. Pande, 500 haos koliko ih je. 

 

Odem u Bec skorije i NISTA od ovih automobila NEMA!!! Eventualno neki 500. Skroz druga filozofija. Zato se slazem sa @neshaoct da ne mozemo suditi o uspesnosti necega samo na nivou nase zemlje ili naseg vidokruga. Voze ljudi svakakve gluposti po svetu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sto se tice statistike, jedan od najjednostavnijih nacina (mozda ne bas precizan) je npr otici na sajt polovni automobili.com, upisati u pretragu marku automobila i polazno godiste. 
Uzevsi za primer ponudu automobila koji su 2010.godiste i mladje, pa i novi automobili dolazi se do sledecih brojki (trenutnog karaktera) 
Audi 857 oglasa
Citroen 647
Fiat 546 (punto i grande oko 200kom, 500 50ak, 500L 50ak....)
Ford 364
Opel 806
Peugeot 730
Renault 810
Vw 1122
 
Po meni ovo je jedan od pokazatelja trenutnog stanja na trzistu. Mozete menjati godiste ali kontam da je oko 8god i mladje dovoljno staro ako pricamo o necemu sto ce prosecan forumas kupiti kao SLEDECI auto nakon ovoga koji sada vozi. Ne verujem da bi se bitno promenili rezultati ni za 2god plus ili minus. 
 
Sto se tice USA, decko, jedno je ocigledna laz, drugo je nepouzdanost i nepopularnost. Voleo bih i ja da je drugacija slika veruj mi.... 
 
E da, slazem se da je moja statistika vrlo verovatno losa, slazem se da je trebalo izuzeti nove automobile, slazem se..... Ali ovo sam uradio na blic. Onda mi je za oko zapao nesrecni ford za koga sam mislio nesto sasvim drugacije. Kad bolje razmislim oni imaju samo focus i fiestu koji su super popularni. B/c/s max su vec neka druga prica. Ali isto kao fiat imaju odlican teretni/dostavni program. 
Moram da dodam jos jednu stvar, u 2017. god sam proveo dosta vremena u Italiji. Ne mozete da verujete koliko tamo ima nove Lancie Y, 500x... 
 
Ford ecosport im jedan od najpopularnijih automobila na ulicama Bolonje. Na svakom cosku ga ima. Pande, 500 haos koliko ih je. 
 
Odem u Bec skorije i NISTA od ovih automobila NEMA!!! Eventualno neki 500. Skroz druga filozofija. Zato se slazem sa [mention=3]neshaoct[/mention] da ne mozemo suditi o uspesnosti necega samo na nivou nase zemlje ili naseg vidokruga. Voze ljudi svakakve gluposti po svetu
Nađi mi ovde 500L
500 je tu!
https://www.consumerreports.org/car-reliability/10-least-reliable-cars/

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...