Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

Gde da stavis bocu, jedino na krov :D Jel znas da kad podignes lakat udaras u zadnje staklo :D Slazem se sa Totijem za ovo sto je napisao. Moji utisci su isto takvi ( za benzinca). Neverovatno bucan, onaj patos zakrivljen ne mozes noge da stavis kako treba. Klanja se kad salta, nervira me sto kad je u mestu uvek je u leru, ne moze npr.da bude u brzini i dignuta rucna. Moze da bude startan po gradu, da fino povlaci ali u tom rezimu trosi ko i svaki prosecan auto :D Benzincima jedu problem turbine i ne znam sta jos bese, jednostavno mali motor i ne moze da traje. Za dizela sam samo cuo da stvarno trosi malo.
Ako hoces neki tako manji auto, moja preporuka je Lupo u bilo kojoj varijanti :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, voodoons said:

A moj smart dizel? Vijati dizela ili benzinjaru? Jel ima mesta tamo za neku bocu za plin ako se uzme benzinjara?

Sa drugog foruma:

 

Quote

pa teoretski moze,al' tu je stvarno bez veze ugradnja,i to bi svakako bilo skloni boze nakaradno, nije tu problem motor vec smestaj boce,po zakonu ne moze napred naravno,a pozadi iznad poklopca motora,uzas,na smem ni da pomislim na sta bi to licilo...ja tu svakako ne bih nikom ugradjivao gas,i sigurno bih svakom rekao da zaboravi na tu ideju...

Ako te interesuje auto sa što manjom potrošnjom i održavanjem, Smart ma koliko zvučao pametno ipak nije.

Imaš izbor dosta malih auta u tim dimenzijama. PUG 106 1.5D, 107 1.4 HDi, Citroen Saxo 1.5D, C1 1.4HDi, C2 1‚.4 HDi, Toyota Aygo 1.o VVTi, Ford Fiesta 1.4 TDCi (1.4HDi), Fiat Punto 1.3 MJTD. Imaš i VW Lupo 1.2 TDI 3L sa rekordno niskom potrošnjom ali retko šta pasuje od delova sa običnog Lupa, pa spada u skuplje održavanje, pa je bolji izbor Lupo sa 1.4 TDI motorom.

Zaboravio sam Seat Arosu, brata bliznaca VW Lupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, The Punisher said:

Jesi, minirao si prodaju. Kako ga je on prodao na kraju se tebe ne tiče, kao što nije trebalo da te se tiče ni prodaja. Ne želiš da ti drugi komentarišu oglase ali zato sa puno truda komentarišeš tuđe oglase kad se vidi naznaka da možeš da se omastiš.

Ja sam na Internetu od 1994. i šta sad? Ovo treba valjda da bude ono čiji je veći poređenje? To što ti nisi banovan ne znači ama baš ništa, znači da si se držao pravila foruma a ne da li si pošteno ili nepošteno prodavao vozila.

Tvoje predstavljanje automobila je sve samo ne pošteno. To je jedna velika bajka u koju veruje sve manje ljudi na ovom forumu.

I sta? Propala ti prodaja  a taj koji je hteo da kupi Leon nije ga kupio ni od mene?

Ajd malo ozbiljnosti.

I ajde daj primere gde sam ja komentarisao  tudje oglase!!!!!!!!!!!!!

Jedan jedini oglas  koji sam ikada komentarisao je oglas  sa Toyotom Auris  gde sam rekao da je to sjajan ali auto koji se teze prodaje i sto je ziva istina dokazana na sopstvenom primerku koji sam prodao pre dve godine.

Izmisljas  a dokaze nemas. Ajde da vidimo gde sam ja pljuvao po necijem autu na oglasima.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sto se tice tog N47 BMW motora  sa 177ks moj vam je savet da ga zaobidjete u sirokom luku jer je jedan od najgorih sto postoje.

Zasto?

Prvo,lanac mu se menja na svakih 180k km a zamena kosta minimalno 700€ i pritom se motor mora vaditi napolje.

Drugo,sam blok je od aliminijuma  i veoma je tankih zidova izmedju cilindara i  usled velike snage  cesto zna da pukne izmedju drugog i treceg cilindra.

Trece,usled  tog naprezanja  veoma je cesto da prolupa na lezajevima radilice a specijala jos nema za taj motor i sve je u standardu pa onda  ljudi ,ako ne kupe drugu radilicu koja kosta skrpomnih 350-400€, stavljaju lezajeve od nekog drugog auta  a dovedu  radilicu na tu meru ali BMW-ovi lezajevi su ojacani i kostaju 15000 dinara dok ovi lezajevi kostaju 3000 dinara pa sad vi vidite koliko ce to da traje.

Imao sam jedan  sa tim motorom i to mi je bio prvi ikada BMW sa tim motorom i isao sam na  srecu jer je u startu imao problem sa motorom pa sam racunao da ima lufta  i da  cu to resiti za 500€ koliko sam mislio da moze da kosta u najgorem slucaju ali..... mene je izaslo 1000€ da bi motor opet prolupao na lezajevima posle svega 20km  a onda sam ga dao drugom trgovu na rate samo da ga ne gledam vise i on je onda ulozio jos 1460€ i jedva ga se resio jer kupci BMW-a znaju da je to los motor  da bi mu se vratio posle nedelju dana  i  dobio reklamaciju  da je usisna grana pukla  a koja je kostala ne znam koliko.

Auto je bio jedan od najlepsih na oglasu  ali sta je to vredelo kad je srce bilo lose.

Navodno je problem resen posle juna 2009  gde su prosirili blok za nekih 1-1,5cm  pa se dobilo na debljini zidova cilindara ali ja ga svakako vise ne uzimam.

Taj sa 163 ks je mamara  i nema nikakvih izrazenih problem a osim onih standardnih sa zamajcem,kvacilom, turbinom...

Eto to je jedan od retkih automobila gde sam kiksnuo ali ko ne rizikuje taj i ne profitira kako bi to jedan englez rekao.

Sto se tice Smarta ja sam letos imao jedan predivan sa malo km i koji sam prakticno uzeo za svoju zenu jer je oduvek mastala kako bi joj bio dobar.Ali kad sam joj dao da provoza  nije joj nikako legao  prvo zbog menjaca  a drugo zbog nepreglednosti  nazad i ja sam ga okacio na oglas i kupio ga je Goran Zemun sa ovog foruma i on je prezadovoljan kako kaze  mada je prvenstveno trazio dizelasa jer ga je ranije imao i pricao mi je da je to bolja opcija.

Kod benzinca Smarta znam samo da mi je receno da nikako ne uzimam onaj sa 600 ccm nego sa 700.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sklonjeni su upisi koji nastavljaju raspravu koja vise nema smisla. Znam i Duleta i Kuvalju, nema sansi da bi se ovako svadjali uzivo, nemojte vise ovde da vodite rasprave ko je kakav covek i slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam dizela i benzinca....Dizel je extra...ide lepo...trosi do 4l sa klimom...Ako gledas benzinca...racunaj na potrosnju i do 6l. Od benzinaca samo onaj 0.7l....oni slabiji hoce da prolupaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Dule 021 said:

Sto se tice tog N47 BMW motora  sa 177ks moj vam je savet da ga zaobidjete u sirokom luku jer je jedan od najgorih sto postoje.

Zasto?

Prvo,lanac mu se menja na svakih 180k km a zamena kosta minimalno 700€ i pritom se motor mora vaditi napolje.

Drugo,sam blok je od aliminijuma  i veoma je tankih zidova izmedju cilindara i  usled velike snage  cesto zna da pukne izmedju drugog i treceg cilindra.

Trece,usled  tog naprezanja  veoma je cesto da prolupa na lezajevima radilice a specijala jos nema za taj motor i sve je u standardu pa onda  ljudi ,ako ne kupe drugu radilicu koja kosta skrpomnih 350-400€, stavljaju lezajeve od nekog drugog auta  a dovedu  radilicu na tu meru ali BMW-ovi lezajevi su ojacani i kostaju 15000 dinara dok ovi lezajevi kostaju 3000 dinara pa sad vi vidite koliko ce to da traje.

Imao sam jedan  sa tim motorom i to mi je bio prvi ikada BMW sa tim motorom i isao sam na  srecu jer je u startu imao problem sa motorom pa sam racunao da ima lufta  i da  cu to resiti za 500€ koliko sam mislio da moze da kosta u najgorem slucaju ali..... mene je izaslo 1000€ da bi motor opet prolupao na lezajevima posle svega 20km  a onda sam ga dao drugom trgovu na rate samo da ga ne gledam vise i on je onda ulozio jos 1460€ i jedva ga se resio jer kupci BMW-a znaju da je to los motor  da bi mu se vratio posle nedelju dana  i  dobio reklamaciju  da je usisna grana pukla  a koja je kostala ne znam koliko.

Auto je bio jedan od najlepsih na oglasu  ali sta je to vredelo kad je srce bilo lose.

Navodno je problem resen posle juna 2009  gde su prosirili blok za nekih 1-1,5cm  pa se dobilo na debljini zidova cilindara ali ja ga svakako vise ne uzimam.

Taj sa 163 ks je mamara  i nema nikakvih izrazenih problem a osim onih standardnih sa zamajcem,kvacilom, turbinom...

Eto to je jedan od retkih automobila gde sam kiksnuo ali ko ne rizikuje taj i ne profitira kako bi to jedan englez rekao.

Sto se tice Smarta ja sam letos imao jedan predivan sa malo km i koji sam prakticno uzeo za svoju zenu jer je oduvek mastala kako bi joj bio dobar.Ali kad sam joj dao da provoza  nije joj nikako legao  prvo zbog menjaca  a drugo zbog nepreglednosti  nazad i ja sam ga okacio na oglas i kupio ga je Goran Zemun sa ovog foruma i on je prezadovoljan kako kaze  mada je prvenstveno trazio dizelasa jer ga je ranije imao i pricao mi je da je to bolja opcija.

Kod benzinca Smarta znam samo da mi je receno da nikako ne uzimam onaj sa 600 ccm nego sa 700.

Hvala za detalje oko Bmw-ovih dizela ;-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je cilj povecanje posete sajtu tj forumu, sve ove svadje i to sto ih administratori dozvoljavaju, imaju neki smisao. Neumesno komentarisanje oglasa nema smisla, pogotovo sto je zabranjeno pravilnikom ovog foruma. 

Ako vec administratori ne postuju svoja pravila, sto bi i ostali? Eto moji komentari o temperaturi za Bozic stoje na oglasu za auto... Sprdnja.

BJB forum, recimo, dozvoljava zakljucavanje oglasa od strane korisnika. Nema glupih "bump"-ova, nema izmotavanja, stavis tekst, sliku, telefon i zakljucas. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se u potpunosti,dobijam po 100 obavestenja na email ,u vezi ovih prepiski. ovo nema nikakvog smisla i polako prelazi u budalastine. Licno ne razumem ako je ovo sajt za Fiat ,Lancia i Alfa automobile,bilo bi nekako logicno da se samo o njima prica,a ne da se ovde pominju svakakvi smartovi,bmw-ovi,mercedesi,renoi ,pezoi,honde i sta ti ja znam. Ako je u pitanju kupovina do xxxxxx evra,zadrzite se na automobilima kojima se ovaj sajt bavi,ovako ocekujem da neko ponudi ili se raspituje za kamione ,kombije,autobuse i sl. Od mene toliko,a vi kako hocete. 
Sretan bozic....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dale

 

- Uvrede ne mogu. Skinuto je blagovremeno sve, upozorenje izdato. Ko nastavi biće na kraće ili duže vreme udaljen sa Foruma. Napisano je to gore.

- Komentarisanje može. Da li je neko nešto dokazao/pokazao, ko je imao jače, a ko slabije argumente - to je na slobodnu procenu ljudi koji čitaju bilo koju temu na Forumu, pa tako i ovu.

- Komentari o temperaturi za Božić stoje gde ne trebaju? Vapiš za tim da budu prebačeni gde treba? Klikni na Report opciju koja postoji pored svakog posta. :thumbup: 

- Broj poseta u pojedinačnoj temi je nebitan na FLCS Forumu. Ovo nije Forum koji ima mesečno par hiljada poseta, pa mu par stotina više na nekoj temi znači.

Ovaj Forum ima mesečno oko 200.000 poseta...par stotina plus ili minus od tog broja su nebitni.

 

@mitros

 

Svako može da podešava svoje notifikacije (njihov broj, učestalost). :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mitros Ovo je pre svega forum posvećen ljubiteljima automobilizma i svemu vezanom za to pa tako nema razloga a još manje smisla da se ograniči na samo jedan ili dva brenda odnosno jednu grupaciju vozila. 

Takođe, pored svega toga forum pun i prepun različitih sadržaja koji pored automobilizma povezuju i vezuju veliki broj ljudi na istom a sve više i van njega tako da nema potrebe praviti ga suvoparnim izvorom osnovnih podataka o ovom ili onom autu...

Što se tiče obaveštenja sa ove ili bilo koje druge teme jednostavno isključiš notifikaciju pa ti neće ni stizati mail za svaki post napisan ovde ili bilo gde. Evo meni ni jedna poruke sem tamo gde sam tagovan nije stigla niti sam pročitao više od jednog posta gde je prepucavanje bilo u pitanju. Uđem, pročitam šta me interesuje a preskočim članove i postove koji me ne zanimaju.

Srećno Badnje veče i Božić takođe ;)

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, neshaoct said:

Komentari o temperaturi za Božić stoje gde ne trebaju? Vapiš za tim da budu prebačeni gde treba? Klikni na Report opciju koja postoji pored svakog posta. :thumbup:

Ne vapim ja da prebacite komentare koje nemaju veze sa oglasom na pravo mesto, samo sam primetio da se ne postuje sopstveni pravilnik.  Mene niko ne tera da budem clan, samo dajem predlog da se uredi i izgleda lepse. Na primer, preporucim prijatelju oglas za felne koje sam video da je kolega objavio, a on me posle pita kakva je to sprdnja tamo, sta sam mu poslao...

Na forumu ovde su vecinom izuzetno dobri ljudi sa vrlo korisnim informacijama i iskustvima, steta da ih zasene postovi koji su neumesni i pre svega na pogresnom mestu. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, igor0511 said:

Giuliu i Stelvio

Juče u Rumi vidim crni Stelvio, prvo sam se oduševio a onda komentar žene "ko još kupuje auto za Betmena, ne živimo u filmu". Mada sve se teško živi...

Ima i jedna Gulia blizu mene, neka plava boja. Ima ih, novi automobili, ne kvare se, garancija...

Kad crkne motorić za recilkulaciju, biće ih i ovde :rolleyes:

A slažem se da Fiat nema auto koji bi napravio bum kao što je to stilo uradio ili bravo/brava pre njega. Tipo je, makar meni, njah...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta god se desilo mislim da necemo jos barem 5 godina imati temu o kvarovima na Giulii na forumu. Da nesto i crkne tu je garancija. A dok dodje vreme za polovnjake ko zna kako ce se pokazati.

 

Stilo je napravio bum jer je bio relativno pristupacan i kao nov auto za ono sto je nudio + postavio je standarde kako C klasa treba da izgleda. Da ne pominjemo sto je mozda i najkvalitetniji Fiat napravljen.

 

Od Tipa ocekujem da prodje dosta neopazeno kakvu god prodaju imao. Jednostavno nije ni planiran da ti srce zaigra na njega vec da ponudi sto vise funkcionalnosti za sto manje para.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/7/2018 at 9:28 AM, Bingodalton said:
Mir Bozji. Hristos se rodi!

Vaistinu

 

f2da4a41e401eb075d234058237bb0a1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/6/2018 at 11:49 AM, zunto said:
Ja mogu da ocitam auto, ukazem na greske, ne dajem savete i necu da resavam probleme. Da li me razumete? Necu da neko sutra kaze Zunto me zajebao.

Mene si zajebao Zunto. Uspeo si. Svaka ti cast!!! Reko si ce zoves da pijemo kafu al te nema nikakav!

Inace, Srecan Bozic! HRISTOS SE RODI!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...