Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

Tako se proveravaju amortizeri  "shock absorber gone" a auto prešo 20 i kusur milja..Plaćen 25 funti a prodajna cena 199 funti..Na kraju se lik zakuca u bojsijev jaguar odkazale kočnice..:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, kreator said:

Kod nas na oglasima je većina auta u "besprekornom top stanju"..Uglavnom im fale neke sitnice..Al to nije tolko bitno.

Skoro svi izgledaju kao novi imaju dosta opreme servisi su svi na vreme urađeni uvek u poznatim servisima itd.

Uvek malo troše ,pouzdani su u voznji izd..

Što se tiče trapova svi su nekako "utegnuti" mada ne znam baš značenje te reči više me simbolizuje na nešto drugo..

Ne lupaju niti bilo šta škripi i tako dalje i tako bliže ..Uglavnom je vozilo imalo samo jednog vlasnika a retko kad više..

Mislim da bi preprodavci trebalo da budu malo više kreativni u opisima..

Uglavnom svi isto pišu ili prepisuju jedni od drugih..:lol:

A ti bi napisao : presao 340k km,malo je ulubljen sa ove strane a s druge malo vise,volan je bio izlizan ali sam ga ofarbao,letva volana je lupkala  pomalo ali kad vozite na ravnom onda se ne cuje,klima  radi ali kad je -10,ima dva kljuca  a drugi moze samo da otkljuca kola  a ne i da upali motor.....

Ubedjen sam  u to kako ste svi postenjacine  i da cete na oglas da stavite sve mane vaseg auta.:)

Ja na oglas stavljam  da dajem 50€ kupcu  ako auto ne bude onakav kako sam ga opisao kad se cujemo telefonom.

Zamislite jos nijednom nisam morao da dam tih 50€.

I verovali ili ne tad je odziv  slabiji jer znaju da se ne zajebavam i da ce ako dodju da kupe auto ili potrose svoje gorivo i vreme.

Ima dokonih ljudi koji zovu reda radi i ispricamo se po pola sata  a oni se nikad i ne pojave iako su rekli da dolaze.

Lece se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tako i napisao kada sam prodavao kola. Sve uredno kad je i sta radjeno i sta treba i kada u buducnosti.

 

Auto je realno bio u tip-top stanju osim ogrebotina, imao je nesto visu cenu od konkurencije i niko nije zvao :)

 

Prva 2-3 meseca pozove po neki rekreativac tek da i sebi i meni ubije vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo o tome i pricam.

Ti odigras totalno posteno i onda nece niko da te zove.

Precutis neku sitnicu,malo nafilujes tekst  i eto poziva a onda preko telefona  objasnis  o cemu se zapravo radi i vecina ljudi dodje.

Vole kupci da  budu slagani pa to ti je i meni se desava da mi mnogo kupaca otpadne kad im objasnim preko fona da  ima tu i tamo poneka cesa ili da nesto lupka  a obicno dobijam hvalospeve zbog toga tipa da sam najbolji prodavac i  da dolaze sigurno a onda se nikad ne pojave.

Hoce svarsenstvo savrsenstava za svoje pare i ne sme tu da bude slucajno neko govance od musice  jerbo je to ulaganje od par stotki.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro smo brat i ja iz zezanja uzeli Astru J karavan na licitacijama, koja je u bas dobrom stanju osim sto joj je zadnji branik malo izgreban.

Dolazilo je 11 ljudi da je gleda i svi su hvatali za taj branik, kao da je to ne znam koji faul. To sto je uradjen veliki servis, sto su zamenjene komplet kocnice nema veze. :-)

Na kraju je brat prodao svog Brava i uzeo karavelu za sebe. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, beli_Punto said:

Vraca se Dule u svom stilu :D

 

Bar nas postedi svojih bajki, provalili smo te! 

Voleo bih samo da vidim sta je to tebi bajkovito u postovima koje sam napisao u poslednja dva dana?

A to sto ste me provalili pa eto i Woodoo i jos neki clanovi ovog foruma su me provalili pa su zadovoljni sa onim sto su platili.

A da ne pricam o drugim forumima gde su me takodje  provalili pa  eto za 9-10 godina na forumima niko me jos nije napljuvao jer dobio je ono sto je platio.:sleeping:

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Dule 021 said:

A ti bi napisao : presao 340k km,malo je ulubljen sa ove strane a s druge malo vise,volan je bio izlizan ali sam ga ofarbao,letva volana je lupkala  pomalo ali kad vozite na ravnom onda se ne cuje,klima  radi ali kad je -10,ima dva kljuca  a drugi moze samo da otkljuca kola  a ne i da upali motor.....

Ubedjen sam  u to kako ste svi postenjacine  i da cete na oglas da stavite sve mane vaseg auta.:)

Ja na oglas stavljam  da dajem 50€ kupcu  ako auto ne bude onakav kako sam ga opisao kad se cujemo telefonom.

Zamislite jos nijednom nisam morao da dam tih 50€.

I verovali ili ne tad je odziv  slabiji jer znaju da se ne zajebavam i da ce ako dodju da kupe auto ili potrose svoje gorivo i vreme.

Ima dokonih ljudi koji zovu reda radi i ispricamo se po pola sata  a oni se nikad i ne pojave iako su rekli da dolaze.

Lece se.

Nemam pojma odakle si se ti našao prozvan..Ja sam napisao kako izgleda većina oglasa kod nas uglavnom je sve perfektno što po meni nije realno..Što se tiče kako ti pišeš i praviš odglas to me uopšte ne zanima jer se ne bavim preprodajom auta..Al i sam si reko oglas se nafiluje da bi te kupac zvao..Onda sledi pričanje hvalospeva putem telefona a kad dođe to je neka treća priča..Shvatajući kad vidim šta je sve na oglasima i kakve su to nebuloze ja ne bi da me neko folira i ostalo kako ti kažeš kupac "voli da ga lažeš" ja nisam takav kupac ..Više sam za neku realnu varijantu pa šta bude..Pošto imam mogućnosti da sam uvezem auto nikad ne bi kupio ovde auto od preprodavca..

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, kreator said:

ja ne bi da me neko folira i ostalo kako ti kažeš kupac "voli da ga lažeš" 

 

U Srbiji svi foliraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, skroz ste skrenuli sa teme.

Vozio sam dugo 159, mehanički je bilo igrarija zbog lošeg održavanja prethodnog vlasnika, ali enterijer tog auta u višim paketima opreme je skroz pristojan.

Koža na volanu nigde oguljena, sedišta odlična, alfatex kad se očešlja kao nov. Bokovi sedišta su malo imali tragova upotrebe, ali ne materijal, nego sunđer. To se lako zameni, mene je mrzelo.

Sve u svemu neviđeno zahvalan auto za svoj segment. Doduše, mislim da nije realno za 5000 uzeti auto bez ulaganja. Klapne nisu mana jer maltene svi 16v dizeli iz tog vremena ih imaju. To se zavari ili zameni, ja sam novu granu stavio jer utiče veoma na elastičnost motora ispod 2000rpm.

Moja je bila remapirana na izmerenih 190+ ks, ima tema merenja na forumu, nađite ako vas ne mrzi. Kod mene nije od kraja 2016., a kupac je vozi i dalje tako remapiranu sve u 16, bez ikakvih većih ulaganja. Valjda mu je reostat crkao i dopunio je jednom klimu.

Od mene sve najbolje o autu. Kupio bih ga ponovo da nije prestao da se proizvodi 2011, tako da mi je bio smo da celu priču počinjem ispočetka i ponovo kupujem auto star 5-6g.

Moja je bila 2006. Tako da sad gazi 12tu godinu, i ništa joj ne fali. Odlična oprema, odličan enterijer, odlične performanse posle remapa. Sa običnim civilnim gumama od 60tak Alfi je napravila drugo vreme na Adi Huji, čisto da imate predstavu koliko je taj auto brz čak i na stazi koja mu uopšte ne odgovara. Auto je izmeren 1620kg, a postideo je 300-400 kg lakše automobile na polusliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/4/2018 at 6:22 AM, MS PK said:

Iz zezanja Skile, a? :D

Pretpostavio sam da ce neko da prokomentarise ovo. :D

Mislili smo brat i ja da povremeno uzmemo neki auto preko licitacija i prodamo ga ovde, ali slaba vajda.

Da l' se ljudi zentaju sto nismo plac ili sta vec nemam pojma. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kreator

Nisam se uopste nazvao prozvan.

Ja moja kola kad opisujem opisujem tacno i ako auto zasluzuje onda padaju hvalospevi a ako ne onda obican opis.

Eto za sutra imam najavljena tri kupca za tri razlicita auta pa se nadam da ce bar jedan da nadje novog vlasnika.

I generalno sam preko telefona opisao sve onako kako zaista i jeste.

Za jedan dobijam Astru GTC 1,9 CDTI ali sa automatskim menjacem sto me je malo odbilo jer ne znam kako se taj menjac pokazao u toj Astri i dali je to ustvari isti menjac kao u Cromi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li nekog zanima astra gtc 1.6, 2008, kupljena nova u Mirkosu, prvi vlasnik, 120 i neka hiljada, od prvog km odrzavana u ovlascenom sercisu.Auto bez ijedne mane, dva seta felni.Oko 5000 eur je cena
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni sada palo na pamet kada sam procitao. Kolega sa posla, inace ista specijalnost kao i ja, prodaje svoju. Da su mi deca veca uzeo bih je na keca.Ima je negde na oglasima, valjda. Lokacija je Nis

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi meni iskreno zao sto sprdate @Dule 021 ,nisam video u svim ovim postovima a citao sam i ovde u topicu bmw 2002 da se javio neko kome je on prodao auto i da ga je pritom zajebao... mislim ne poznajem nikog pa cak ni doticnog duleta "preprodavca"auta ali u svim ovim vasim postovima nisam video da se neko javio i rekao da mu je doticni prodao trulez od auta a da je posteno platio... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obazirom na količinu oglasa i brojnost ljudi na forumu, prodaja je ravna statističkoj grešci.
Ali ,zato je količina komentara i nalaženja mana prilično velika, što sam mogao da osetim i na svom primeru. Više ništa i ne oglašavam, ne želim da se nerviram.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1.1.2018. at 11:57 PM, vagenovac said:

A ja sam napaljenko jer sam te ns-zr pratio na bkingu bez problema pratio sa puntom, al ti nisi, sta je tu sada inkriminisuce za mene?
Ja sam ti video I omirisao auta I mogu reci da su ispod proseka nasminkane lesine koje ne bih dzabe.
 

 

25.JPG24.JPG

 

 

Krsina nema ni poklopac akumulatora koliko je petljano po motornom prostoru, cekamo da nam objasni da ovako izgleda neopran nenalickan motorni prostor posle 10ak godina i 250k km :)

 

Xaxaxaxa, e moj vagenovac pre kakenja nauci da ima audija sa i bez tog poklopca. Da, i to se naplacivalo.

 

Onaj e46 zbog kog razapeste coveka je odlican, a za alu felne xaxaxaxa kakva glupa prica. "Meni je jadno ovo, meni je glupo ono...." Ko vas sta pita?? Ako je jadno ne kupujete auto, ako nije kupujete a ko sta mili i voli koga zabole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...