Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

Znači zaključak je da za te pare može samo 2010 godište u najboljem slučaju.

To mi je malo problem jer vozim auto 2009 godište i mogu da izguram još godinu dana najmanje sa njim bez ozbiljnog ulaganja (tj verovatno ikakvog osim redovnog) , pa je bolje ipak malo sačekati i uštedeti još malo ako bude moguće pa sledeće godine uzeti neko trajnije rešenje za malo više para. Hvala svima na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zavisi kakav hoćeš auto. Evo npr. bio je neki VW Polo 1.6 TDI 90KS na oglasima 2014. godište, prešao 49.000 km, pod garancijom za 9900 evra, cena bi mogla dole, ali to je značajno skuplje od 7-7.5K.  Za te pare možeš da kupiš nekog Francuza dizelaša 2013.-2014. 208, pa čak i 308 HDI, Megana, Clia... zatim Bravo benzinca, Corsu 1.3 cdti, Fabiu 1.6 TDI karavan 2013. sa 75KS.  Pretpostavljam da juriš auto sa realno malom kilometražom. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 7500 može da se ubode i neki auto 2012. godište iz uvoza i sa slabijom opremom, izbor je relativno mali ali ako se dobro potrudiš verujem da može da se nađe solidan auto. Možda je bolje da uštekaš još 1000 ili više ako si u mogućnosti pa da onda gledaš nešto 2012.-2013. godište.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smorio sam se kao rezervni točak od potrage za autom. U izbor su mi ušli Golf 4, i nećete verovati - Fiat Idea.

Golf 4 samo 1.9TDI PD130, ili 2.0 benzin. Idea 1.3MJET. Što bi rekli niđe veze, ali tako mi se u glavi prespojilo. Inače gledao sam dve Fiat Idea, i bjak.

Ovaj golf

Capture.JPG

je baš "prešminkan", danas sam ga opet gledao. Volan je obšiven, kožica oko menjača je menjana, stavljen je neki tanak skaj, boja sa lajsni oko radija se skida noktom.  Lepo je što je zamajac remontovan, ali ko garantuje da neće da crkne kroz 2000km?

Sve više mi se dopada ovako nešto: http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6662494/volkswagen-golf-4-20

ovaj po slikama nije "šminkan". Samo mu fali da ga počastim jednim TNG uređajem.

Capture.JPG

I na kraju, ovo mi ne da mira, pa neka se žena češe kako će da vozi:

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7908729/lancia-lybra-lx-executive

Capture1.JPG

Ovo je najbolja Lybra 2.0 na oglasima, ima sveže ugrađen TNG.....

Malo mi fali da odem da je kupim ako je dobra, i da kupim još nekog krnta 1.2 TNG edition za akanje po gradu, ili još bolje, Opel Agilu.

P.S.

Trenutno vozim Ford Fokus 1.8TDDi karavan, dali su nam prijatelji da ga vozimo dok su odsutni. Auto je prešao navodno 260.000km, 2001 godište je. Motor radi perfektno, ali je auto zapušten, jer se ne održava poslednje 2 godine, imaju drugi auto, a ovaj im dođe kao rezerva. Ali enterijer se sav raspao, krcka, ispada sve živo, nebo se potklobučilo, i smrdi kao i svaki Ford to godište. Sada mi je jasno što su onako jeftini. Pa ne bih Fokusa MK1 nikada kupio. Inače oni su sa njim sabili tipa 150.000km, i bio je pristojan kada su ga kupili, ali sada je jeziv.

 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, znacila bi mala pomoc oko ovog mog troumljenja :)

Naime, vreme je da promenim auto, Lybra karavanka (jtd) me je zaista odlicno sluzila i sluzi, kolega ce je uzeti, a ja cu nakon godina udobne voznje potraziti neku novu masinu :) Posto se dvoumim izmedju par solucija, vise od par :), znacila bi mi pomoc, savet, jer s enisam susretao, niti vozio te automobile, neke sam probao na test voznji, neke, pak nisam vozio nikada. Lybra je bila po meni best buy, neotkriven tada auto, a vrh limuzina, bez ikakvih kvarova, samo redovni serrvisi, malo me je i strah, posto ulazim u nepoznato, a ne kupujem novi auto iz fabrike, a opet vreme je da se uzme nesto mladje, Lybra je 2004

 

Razmisljam se o sledecem:

 

Fiat Croma mjtd (2009+

Pezo 308 hdi (2009 +

Ford Mondeo Limuzina Mk4

Toyota Auris (2008 +

i vrlo malo me interesuje Lancia Delta (2008 +) pre svega jer mi je taj auto totalna nepoznanica, za razliku od svih drugih Lancia modela

 

Dakle, jesu razliciti automobili, ali pre svega me interesuje sta mi je tu najbolja kupovina, iliti sta kosta manje od japanaca, nemaca, a da se pokazalo  i smatrate ga dobrom kupovinom....Ja iskreno naginjem na Cromu i 308/cu jer mi se cini da je kvalitet dosta dobar, samog modela, a cena je danas koliko toliko pristupacnija od konkurencije koja mi se cini ne nudi bog zna koliko vise....

 

Hvala svakako

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja glasam za Deltu. PUG bi u startu opisao, za dizajn Aurisa nemam dovoljno jak stomak, Croma mi je ok, samo je za moje potrebe prekabasta. Mondeo možda, samo ne znam ništa o tim, da kažem novijim fordaljkama. 

Ima nekoliko Delti na forumu, pitaj slobodno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kakvoj voznji si u najvecem procentu. Ako je 80 i vise % grad, onda batali Cromu i Mondeo. Ako ipak mnogo provodis na otvorenom putu onda iskljucivo gledaj jednog od njih dvojce.

308 je mnogo lep ali bih ga i ja zaobisao, nezan je to auto. Auris je za nekog sve i sja, meni nije ruzan toliko spolja koliko su mi Toyote unutra nemastovite, hladne i penzionerske pa sve to pomesano, a meni licno je bitnije kakav je ambijent u autu nego kako izgleda spolja. Delta je prelepa i ne bi trebalo da se po pitanju odrzavanja nesto bitno razlikuje od Nuova Bravo. Ima ih dosta na forumu i cini mi se da su ljudi zadovoljni.

Dakle, od ovog sto si nabrojao, ako si uglavnom po gradu ja bih gledao Deltu, a ako si puno van grada... hmmm... sta da ti kazem, ja volim Cromu, imao sam je, vrhunski auto, ali u njoj treba imati barem onaj 1.9 od 150ks ako ne i 2.4 ali je onda registracija skupa. U oba slucaja hoce lepo da popije tako da po gradu ne racunaj potrosnju ispod 9-10 l.

Sa Mondeom nemam licnih iskustava ali ih par poznanika i jedan rodjak imaju i svi su zadovoljni a koliko znam 2.0 TDCI ne trosi ni blizu kao 1.9 16v u Cromi

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delta je odlican auto a imas i dosta solidan izbor motora od 1.4 tjet, preko 1.6 mjet do 1.9 biturbo pa kako kome odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Jug said:

i vrlo malo me interesuje Lancia Delta (2008 +) pre svega jer mi je taj auto totalna nepoznanica, za razliku od svih drugih Lancia modela

Nema sta posebno da ti bude nepoznanica, posto je jedino sminka razlika u odnosu na Fiat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ljudi :)

 

Malo objasnjenje, napisao sam da mi je Delta nepoznanica, u odnosu na druge Lancija modele, jer sam vozio sve od Kappe do Y, naravno Lanciju, jedino Deltu nisam, relativno je noviji auto, i nisam nikada imao priliku da je probam, niti znam nekoga ko je ima pa da cujem iz prve ruke.  Da budem iskren, posto ce kupovina ici od prodate Lybre, malo dodatog u kesu i zadnjeg dela u kreditu, prakticno trecinski finansirano :), bitno mi je kad sam se vec odlucio da uzmem nesto od ponudjenih sto mladje, sa sto manje kmh, pa sam u tom smislu ponajvise za Cromu, jer se danas za novac koji je ok moze naci pristojan primerak, Mondeo i Delta su vec malo skuplji....Pezoa sam probao, bas juce, fin auto, francuz pravi, ali mi nekako nije to to....

 

Naginjem na Cromu i zbog toga sto mi je dobar deo kmh na otvorenom putu, ali naravno ima tu dosta i grada.... E sad ja sam Cromu probao sa 120 i povlacila je ok, premda zbog gabarita verujem da je 150 ks bolje resenje...

 

Hvala puno svima, svakako, ali cini mi se da je Croma po zavrsnoj obradi, koji ipak malo nadilazi Fiat, motoru koji je proveren nekako najbliza meni u ovom trenutku, samo jos da nadjem neku dobru na oglasima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Croma sa 120 ks je sasvim ok, osim sto manje trosi od one sa 150 i jeftinija je za odrzavanje, odnosno ima manje potencijalnih kvarova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala!....verujem da je ok, mada nisam probao onu od 150 ks, ova od 120 ne lepi bas za sedista, ali sasvim lepo povlaci i dobro ide...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe, verujem, generalno jtd grupacija, ako nema nekih problema, svi dobro idu, rastegljivi su, uostalom zna se sve, stoga ne sumnjam da 150-tka leti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao sam u godine kada bih trebao da imam neki auto, medjutim limitiran budžet (do 1.500 evra) za samo vozilo i održavanje istog su me naterale da vas pitam koji model ili konkretan auto preporučujete.

Listao sam ceo dan na http://www.mojtrg.rs/Oglasi/Cela-Srbija/Automobili i nemam ideju šta da kupim. Bukvalno.

 

Hvala

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko km prelaziš godišnje, vožnja isključivo po gradu ili ne, porodičan čovek sa malom decom ili ne, finansijske mogućnosti održavanja automobila npr. skali od 1 do 10 (da li uopšte onda gledati neke matore turbo dizele)...generalno, daj malo više informacija oko konkretnih potreba jer ovako ljudi mogu da ti preporučuju sve živo, od malih gradskih automobila preko neki velikih limuzina starih mnoooogo godina... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili kupi ono šta srce hoće :) Evo ja sam nedavno kupio auto, jurio sam samo Golfa 4 1.9 TDi PD130 i Seat Leon FR 1.9 TDi PD150. I smorio sam se od krševa i kupio sam Ideu 1.3mjet, jer nisam imao više vremena za kupovinu. Znači za 3500 ne može da se kupe takvi Golf i Leon. Za 4000 i više možda, ali sam već dugo bio bez auta i kupio sam tu Ideu. Da sam imao drugi auto na raspolaganju duže vreme  sigurno bi našao nekog Leona FR, ali jbg. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja da prodam perfektnog golfa 4 sa 5v 2003 god. 1.9tdi 131ks 6brzina, uvezo sam ga iz Svajcarske, treba da odem po njega na carinu. Uradjen veliki servis pre 15-20.000km ima racune. Za 3500e :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...