Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

Trazim auto za sestru koja je tek polozila.

 

Koji auto preporucujete do ove cene...?

 

Bilo bi pozeljno da bude:
- benzinac, 1.0,1.1, 1.2...do max 1.4.

- mladji od 2000

- jeftiniji za odrzavanje.

Edited by Marko-Topola

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIje sto je ovo Fiat forum, ali ja bih za te pare gledao Punta. Ispunio bi, ja mislim, sve te uslove koje navodis, realno. Neki 1.2, probralo bi se nesto. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto ima vise mesta unutra od svih njih, sem za 306 nisam siguran, a opet nije puno veliki zbog parkiranja i slicno, jer  kazes da je pocetnik.

Khm, khm....a da prodas ti njoj tvog Brava, i ostane joj kusur za registraciju. A posle ti uzmes sta si planirao. 2u1. :thumbsup:  Sve to pod uslovom da nije rodjena sestra. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sta jako, stavi ciglu jednu ispod gasa, i taman ce imati tih 60ks. :D
E, a to kad krene 1300-1700-1800e, lako predje i 2000e + ono sto te ceka kad kupis polovan auto. (registracija, servis, mozda gume i slicno) Cisto da ne bude posle iznenadjenje. 
Ja kad sam pre kupovao kola, posao sam od Una koji je bio 1000e, i zavrsio na 3500e kolima. Toliko o mom karakteru. :whistle:

Da ne lupam vise, moj glas ide Puntu. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može da dođe u obzir i Seićento. Mislim da njoj za početak to uopšte ne bi bilo loše da vozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seicenta je dosta teško naći mlađeg, ali svašta ima. Može i neka Lancia da naleti za te pare koliko čujem. Ja bih gledao Y,Punta i Seicenta pa šta bude u najboljem stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje neko razmisljanje je da je za pocetnika najbolje uzeti nekog Jugica. Za 800 evra ima da se biraju mladji od 2005. godista, plus sto ti ne bude zao ako ga negde lupi, ocese, zakaci... KAsnije kada se ispraksuje, uzima neki bolji auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao neko ko je u sreći i veselju vozio dva jugića 45 godinama (i stigao oho-ho na mnoge destinacije i leti i zimi) mogu reći samo jedno: Jugić je OK za nekog ko ume i voli da "čeprka ispod haube" i za nekog ko ume da prepozna kvar / nepravilnost u radu motora odmah nakon nastanka.

 

Za sve ostale je polovni jugić "bure bez dna" i vlasništvo trajno neispravnog (poluispravnog) vozila, koje će češće biti na servisu nego u upotrebi. Naravno, pod uslovom da je limarija, kao, dobra, ako je to uopšte teoretski moguće. Ako je limarija loša - onda tu nema leka.


I da još dodam, bez obzira što je ovo Fiat forum: Fiat je na svetskom glasu kao najbolji brend za male automobile. Naravno, kod polovniha automobila brend ne igra preteranu ulogu, već očuvanost konkretnog primerka, ali uveren sam da može da se nađe dobar primerak.


Seićento jes' malo ružnjikav od pozadi, ali i ja mislim da bi to bio idealan auto za mladu žensku osobu koja je tek položila vozački.

Edited by Mihailovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

a neki peugeot 206 ima zanimljivih do te cifre 1800e.

meni su oni lepi zanimljivi.

i gledaj joj da po mogucstvu auto ima klimu i obavezno servo volan,jer zensko je to tesko je da mota u mestu kad se parkira :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Fiat Bravo? Prodaj joj svog, ako ga nisi zalivadio. Evo moja žena je provozila na Bravu 1.9JTD, i to čipovanom. Jeste da sada ne bi umela da vozi nekog 1.0 benzinca, jer bi joj se gasio, ali jbg, zato je bar relaksirana, radi klima, ne misli da li će da povuče ili neće itd. Jedino na šta se žali je da joj je bravo nepregledan. E sada, naučio sam je da ne zabada gas, jer bi se u suprotnom zabola sigurno, pošto je pre vozila nekog juga, i to veoma retko, a svi znamo kako se na jugu kreće i kako se jugo vozi: kao skuter, ili je na leru, ili je gas u patosu :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Seicento, topla preporuka, pogotovo za devojku. Mali, zgodan i lak za parkiranje, malo trosi, a u te pare moze da se nadje odlican primerak! Cak i sa klimom i elektronikom!

 

Sa druge strane, sto neko rece Jugo. Jos da nadjes neki tempo, ona verzija Jugo Ciao, sa branicima i plastikama, oni se proizvode svi u nekim zenskim bojama, pa bi joj se i to dopalo. Za pocetnika bi bio idealan, a jeftin! U tu cifru mogao bi i da ga kupis i da mu zamenis sve sto ne valja, te da ti jos i ostane para! 

 

Srecno u izboru! ;)

 

I mali edit: ovo ti sve govorim iz prve ruke, posto sam imao i Seija, a sad imam i Jugica, za 1000e i manje mozes naci 2004.godiste i mladji (Jugo), a u onih dodatnih 800 mozes i citav motor da mu promenis, ako treba :D da ne cuje zlo, pu, pu, zelim ti da nadjes nesto 100% ispravno, a ostatak od 800e da popijes  :cheers:

Edited by delakroa

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da nosi uvek rezervne ručice za podizače prozora, metalnu šipku da tuče starter kada neće bendiks da zakači, da nauči sama da zameni, kako je zovu, šaft keblu.... Ma koji jugo, nije to za onoga neće da masti ruke. Pa ne bih ga vozio nema te sile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bre! Samo da se ne žali da joj troši mnogo, ne znam šta ljudi očekuju, ako je mali auto da troši 4l/100km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto ne trosi mnogo, nego je gorivo preskupo :D 

 

Uglavnom, mi smo naredjali ovde modela, pa ti sad vidi sta ces, jos jednom, srecnu kupovinu ti zelim! :thumbsup:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne lajem sada na žene :D, ali ženama je lakše da voze dizele poput Brava 1.9JTD. Lako krene uzbrdo, može da krene i drugom a da se ne ugasi, ako ne prešalta brzinu nije strašno... Još da ga čipuješ, ma milina, zato što mu se smanjuje turbo lag. Jedino ti ostaje da je naučiš da ne zabada gas previše, naročito kada je hladan, i da lepo šalta, da se ne vuče drugom brzinom 50 i slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na savetima i predlozima.

Ona je jedini vozac u svojoj porodici, i to ce biti jedini auto, pa mislim da je Seicento mali.

Auto bi morao da bude u skroz ispravnom stanju, posto se ne razumeju oko toga nimalo.

Mnogo je tvrdoglava, i nece, ni Juga, ni Korsu, ni Seicenta...tako da ce biti muke dok se nadje nesto...

Edited by Marko-Topola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj savet je da se nipošto ne upuštaš u to :D 

 

Prvo, ona će tražiti auto koji je LEP. Dakle, razum u toj kombinaciji ne dolazi u obzir. 

Drugo, finansijeri ako se ne razumeju u kupovinu kola će biti u fazonu - ali eno onaj tamo je 50€ jeftiniji. 

Treće - ŠTA GOD da se dogodi (a sigurno će biti nekog ulaganja) ti ćeš biti kriv

 

Tako da ono... batali :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...