Jump to content
FAS Goran
Elra

Nasljednik Punta - 500B

Recommended Posts

Meni se renderi sviđaju, naročito nos svetlo plavog koji mi deluje agresivinije od crvenog.

Dizajn mi je potpuno logičan korak baziranja imidža na seriji 500, s tim da bih ja lično voleo da se zove 500.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fiat 500 5 porte

 

fiat%20500%20b.jpg

 

Naslednik Fiatovog Punta (2005. godine predstavljen kao Grande Punto, kasnije se prodavao i kao Punto Evo) će po nekim ranijim vestima navodno poneti ime Fiat 500 Plus (500 +), dok ga italijanski magazin Auto kratko najavljuje kao Fiat 500 5 porte (takođe je objavljen i render njegovog mogućeg izgleda). Kako je objavljeno još u maju prošle godine, prilikom predstavljanja Fiatovog petogodišnjeg plana, naslednik Punta će se u prodaji pojaviti tokom 2016. godine.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat 500 sa petora vrata

 

fiat%20500f.jpg

 
Naslednik Fiatovog Punta (2005. godine predstavljen kao Grande Punto, kasnije se prodavao i kao Punto Evo) će po nekim ranijim vestima navodno poneti ime Fiat 500 Plus (500 +), dok italijanski OmniAuto (odakle je i ovaj render njegovog mogućeg izgleda) predlaže oznaku Fiat 500F (F za ''Five''). Fiat bi ovaj automobil tržištu trebalo da ponudi tokom 2016. godine, što je uostalom i najavljeno u maju prošle godine prilikom predstavljanja njihovih petogodišnjih planova. Ime automobila je međutim i dalje nepoznato; neki izvori su ranije pominjali oznake kao što su Fiat 500B, 500 Plus i 500 +, a neki kažu da postoji šansa da se upotrebi naziv Fiat 600. Kao što je pomenuto na početku, OmniAuto predlaže i oznaku Fiat 500 F.
Što se izgleda tiče, tu navodno neće biti iznenađenja, budući da se očekuje da će naslednik Punta biti sličan Fiatu 500X, samo u manjem pakovanju i sa nižim klirensom. Ovde je red i da se podsetimo na neke glasine sa početka ove godine koje kažu da bi ovaj automobil mopgao da se proizvodi i u našoj zemlji, mada se ranije pominjala i Poljska. Pomenute glasine su govorile da se naslednik Punta neće proizvoditi u fabrici Tychy u Poljskoj ni u Melfiju u Italiji, već u FAS-u u Kragujevcu gde se trenutno pravi 500L (uz 500L Living i 500L Trekking verzije). Tako bi fabrika u Kragujevcu dobila i taj famozni drugi model koji priželjukuju mnogi u Srbiji. Kako stvari sada stoje, naslednik Punta će biti napravljen na platformi Fiata 500L, pri čemu će dužina tog novog automobila biti oko četiri metra.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi renderi Fiata 500 sa petora vrata

 

135471-fiat%20500%207.jpg

 
Fiat bi do kraja 2016. godine trebalo da ponudi novi model koji će efektivno u gami italijanskog proizvođača zameniti još uvek aktuelni Punto (koji se inače pojavio još pre deset godina, s tim što je do sada već nekoliko puta obnavljan).
 

135472-fiat%20500%2077.jpg

 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih volio da ovako izgleda, bio bi to samo spoljosteni 500X.

Mislim da Putno/njegov nasljednik treba da bude nezavistan model, nesto poput Aegea ili Pande.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo mi sto volimo mikija  :smoke:

 

??????????????????????????

 

Nisam u toj grupi. Jok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas bezveze, svaki novi Fiat, isti prednji kraj, koji po meni, nije lep.

 

Pa i svaki novi Wagen ima isti prednji kraj, skoro da nema razlike od modela do modela i opet im je prodaja odlicna.

 

Meni se svidja 500B.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mocna je i cena.Mi ovde pricamo o nasledniku auta koji ce kostati od 10k pa navise.


Mozda cak i maje od 10k ako se ima u vidu cena auta koji treba da zameni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko, molim te, sta je mocno na Polu i Skodi Fabia?

 

Jesu mozda kvalitetniji od dosadasnje konkurencije medju Fiat automobilima (Punto, GP, Punto EVO, Linea) mada se ni sa tim ne bih 100% slozio, ali su po dizajnu 10 godina za bilo kojim od njih (opet mislim na vozila u istom cenovnom rangu).

 

Nova Fabia sa 6 predjenih KM je u moj posed stigla 22.03. ove godine, nista tamo nema mocno, samo to sto lici na svoju vecu bracu koju Wagen proizvodi.

 

Fiat krenuo da prati trend koji je Wagen zapoceo (sasvim svojim brendovima koje poseduje), pa mu sada jedan deo palete automobila lici jedan na drugi.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali kad vidiš vagena prvi utisak vau. Pa Polo daleko luksuznije izgleda od svih u klasi a da ne pričam o ostatku (izuzev Turana).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...