Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

1.4 16v je po meni taman, verovatno da je to isti motor kao i kod Punta ? A za opremu i izgled auta :unworthy:  stvarno je prelepa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

au gledao sam je,fantasticno izgleda,a jos i platino oprema,imao opreme,kao neke velike limuzine :unworthy:

da ovo je benzinac,kao sto ide u 500L,a prava mera ovom autu je 1.9mjet,

Lancia musa je sjajan auto,zato sam je i kupio,a ne znam zasto se kod nas slabo uvoze,koliko sam video u nemackoj bas i nisu jeftine,a u italiji se mogu naci za 3000 eura i malo vise,moja je placena oko 33oo u italiji

ja jedino sto cu da uradim u buducnosti da stavim neke lepe alu felne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti reče da ih nema puno. :D Tvoja i još 2-3  ... :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je manji brat lancia Ypsilon :unworthy:

zato sam i namerno parkirao pored ove lepotice da vidimo ima li razlike

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šalim se naravno, primetio sam i liče samo tako.  :) Gledam obe spreda i sviđa mi se kako su upasovali maglenke kod oba modela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Photo_0002.jpg  '> 

 

Photo_0004.jpg  Photo_0006.jpg  Photo_0005.jpg

 

konacno su pale presvlake,stvarno dobar i kvalitetan materijal,radjene su po meri,a pedja i bojka su uzeli mere i sasili i napravili presvlake,oni imaju tezgu na buvljaku i siju po meri sedista,sve pohvale za njih

ja sam ih sam montirao,ima dosta posla,da se sve to lepo ispegla i montira kako treba,jos ova sedista su pomalo i specificna,pa kad sam izracunao trebalo mi je oko 5 sati,da sve uradim kako treba

 

Photo_0007.jpg

 

mozda je moglo i malo bolje da se utegne,al iovako je ekstra ispalo,a zadovoljan sam nijansom presvlaka,jer se uklopilo u ceo enterijer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos da je dizel ;)

 

Čisto da dodam nešto oko dizel vs benc oko Muse i Idea-e

Za ovaj auto 1.3 mjet je odličan, motor a 1.9 je savršen ali to savršenstvo ima svoju cenu koja se zove zamajac!

Zamajac je takav da odgovara na samo dva tipa auta, Musa i Idea, pretpostavljate da je cena istog malo višlja :-)

 

Pošto je ovo gradski i autić za kraća putovanja, definitivno je najbolja kombinacija benc  (i to onaj od 1.4) + LPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

to si u pravu kolega,jeste 1.9 jaci motor,nego 1.3,al sve ima svoju cenu,imao sam punta 1.9 d,znaci obican dizel koji je startniji nego musa,al musa sa 1.3 motorom je superioran za potrosnju,koliko manje trosi od punta jos nemogu da verujem

sad ne znam koliko je zamajac na musi,cak ne znam jos ni koliko su delovi za nju jer nisam nista menjao osim pk kaisa

a mislim da benzinca nebi nikako barem u ovom autu,nekako su mi prikladniji 1.3 i 1.9 dizel motori

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamajac na Musi džabe :) Tj nema plivajući.

Lepo si rekao, ima i za i protiv. Ja se što se toga tiče slažem sa kolegom Jankovićem. Zanimljivo je voziti auto od 100+ konja, ali ne previše potrebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš mi je sinoć to palo na pamet. Neka dva klinca u Cliu i staroj Jetti se jure. Uđemo sva trojica u krivinu istovremeno i ja dam gas na izlasku i ostavim ih debelo i razmišljam u sebi "Šteta što ne žurim negde"  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo je voziti auto od 100+ konja, ali ne previše potrebno.

 

Ih, komocija je zakon, uvek bila :-)

 

to si u pravu kolega,jeste 1.9 jaci motor,nego 1.3,al sve ima svoju cenu,imao sam punta 1.9 d,znaci obican dizel koji je startniji nego musa,al musa sa 1.3 motorom je superioran za potrosnju,koliko manje trosi od punta jos nemogu da verujem

 

nisam bas uveren da je drasticna razlika u potrosnji jer mali motor mora mnogo više da se vrti nego veliki da bi postigao isto što i veliki,.Više se vrti, više troši.

Meni Idea na mojoj relaciji kroz grad u ljetno vreme troši oko 6-6.5L dizela. Ja verujem da bi taj mali trošio oko 5-6L na istoj relaciji

 

Jedino što je ultra jeftin za održavanje, tu skidam kapu

Ako se dobro sećam, što se tiče rezervnih delova, oko 70% mehanike i vešanja sa Punta mk II paše na Ideu i Musu jer su sva tri auta na istoj platformi (Idea i Musa su izdignuti Punto mk II)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa meni je potrosnja oko 4 litra kombinovane voznje,a sigurno da mozda malo vise trosi 1.9,al zato ide i bolje

au ako je tako oko delova i mehanike,pa i neka je malo skuplja za odrzavanje od punta,pa ima da pevam

a to sam citao,da je idea uradjena na platformi punta,a da je lancia izbacila musu,samo sto je malo luksuznija

i svidja mi se to sto sam za punta izabrao pravog naslednika,jer je eto musa nastala od punta

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSCF0326.jpg

 

veceras sam se igrao malo i kao nesto napravio,e sad dal se vama drugari dopada,kako to izgleda,bolje izgleda,nego na slikama,jer je padao mrak

odradjena samo jedna strana samo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako dobro vidim to je neko dnevno led svetlo pored tablice ? Ukoliko  je to u pitanju odradi i drugu stranu pa da vidimo kad kompletiraš, možda će izgledati lepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma da to je dnevno led svetlo,jako kvalitetno i diode su zalivene,mi smo to ugradjivali na jednom hotelu,kao sulfit,skriveno svetlo,pa sam ja uzeo metar pa da vidim kako ce izgledati na lanciji,kad odradim sve kako treba,a drugu stranu cu da uradim jedan dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se, i ja mislim da su možda malo duži nego što bi trebalo i da je mesto ispod maglenki idealno da bude i lepo i funkcionalno, ovako nešto

 

Photo_0046.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...