Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Iako se naslon lepo uklopio, iskreno sam uvek za fabriku. Pogotovo kod omasovljenih modela kojih vec ima po otpadima koliko hoces. Ne znam kakva je situacija konkretno sa djulijetom ali sigurno to moze da se iskopa negde. Inace mi je drago sto si zadrzao i muzu, nekako je taj rastanak sa dragim ali vec pri kraju karijere kolima manje bolan kada se kupi noviji auto a stari vozi jos neko vreme. I mene ceka rastanak sa grandisom koji me odlicno sluzi ali vec 17-a godina, uskoro ce doci trenutak rastanka..

Sent from my SM-A805F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To si u pravu i ja bi najvise voleo da je sve to fabrika,al kad sam video za koliko prodaju komplet sedista za djulijetu,odlucio sam da ugradim univerzalni.Po 200  300 eura prodaju sedista..Mislim da je ok ovaj naslon za ruku,lepo se uklopilo u enterijer

Nisam prodao musu,em mi je zao,em mi je musa radni auto,a da je prodam za 2000 eura neznaci mi nista,a hvala Bogu sluzi me odlicno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne prodaju naslon zasebno? Samo u kompletu sa sitzevima?
Sto se muze tice, pametno kazes, ne vredi je davati za smesan novac a auto i dalje sluzi kako treba.

Sent from my SM-A805F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Lufti said:

Ne prodaju naslon zasebno? Samo u kompletu sa sitzevima?
Sto se muze tice, pametno kazes, ne vredi je davati za smesan novac a auto i dalje sluzi kako treba.

Sent from my SM-A805F using Tapatalk
 

ne,zato sto je naslon na Alfi fiksiran za sediste,kao na musi,nisam hteo da menjam sedista,zato sam i kupio univerzalni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan kupio u BeoCaru,doboše i paknove da promenim na musi,jer ide za koj dan tehnicki.Doboši su bosch,6000 dinara par,a paknovi su neka spanska firma 2700 komplet,danas zamenio.Paknovi bili istroseni 70 %,a doboši su mogli jos,al smo ih zamenili,zasluzila je musa:thumbsup:.Sve ostalo kako treba

viber_slika_2023-03-07_18-48-06-609.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isterao Djulijetu na novi put,inace moram da kazem na prvu odlicna deonica,barem ce meni ciniti mnogo skraccivanje puta i do posla i do grada.Ima tu jos dosta da se radi,al bitno je da je otvoren za saobracaj.

Vise ni biciklom preko Ledina

viber_slika_2023-04-02_11-42-57-765.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ima guzve na kruznom toku?

Sent from my SM-A805F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam bio danas dva puta na kruznom,nije bilo,sve islo normalno,nedelja je,e sad dal ce sutra biti kad je radni dan,videcemo.

Danas kad sam se vracao od kruznog toka,prema Surcinu,bilo je dosta auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas konacno zamenio gume,stavio letnji set,čak sam pozadi stavio i distance od 10mm.Sad malo manje prelazim sa musom,jel vozim pomalo i sluzbeni.

 

viber_slika_2023-04-22_21-44-09-671.jpg

Konacno kupio danas delove za servis za djulijetu,filtere kupio u Beocaru,a ulje kupio u Surcinu prema ledinama,Oil Shop.Kod njih je jeftinije nego u Beocaru.Bas sam se zbunio danas oko izbora ulja,fabrika kaze 0W30,prodavac mi nudio neke zamene,pa sam zvao našeg kolegu Ivana,koji mi je odmah rekao koje ulje da uzmem i da nerazmisljam.

2litra je 2200,a u Beocaru je 1250 dinara litar.Ove kantice od 2 litre su stare zalihe i vise ih nemaju,samo ima crne flase sad Selenia

https://oilshop.rs/bp-motorna-ulja

Ovo je radnja gde sam kupio ulje,imaju dosta vrsta ulja

 

 

viber_slika_2023-04-22_21-44-08-594.jpg

viber_slika_2023-04-22_21-44-08-770.jpg

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog toga sto mi laptop bio u kvaru,nisam nibio na forumu,Pre  mesec dana sam narucio 4 znaka Alfe,,znaci na masini je radjeno ,vez na tekstilu,tako se zove..Jedan komad je 500 dinara,firma Penda radi te stvari.To sam hteo da prisijem na patosnice,e sad vozaceva patosnica nije origina,dok je kod suvozaceva original za djulijetu.Ova original ima fiksatore a kod vozaca,nema,a nikako nisam mogao da kupim samo jednu original patosnicu za djulijetu,pa sam ,kupio  original fiksatore za aflu i ugradio na vozacevu patosnicu koja nije original.Kupio sam fiksatore u firmi auto patosnice.rs ,nalaze se na nbg u omladinskih brigada..Na kraju sam prišio na ove dve patosnice po jedan znak Alfe i to sad ovako izgleda

Pa ako nekad budem nasao original patosnicu za vozaca,kupicu

viber_slika_2023-05-31_20-02-05-539.jpg

viber_slika_2023-05-31_20-02-05-699.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za vikend isli malo do Budimpeste,pa u povratku svratio u Suboticu i posle produzili do Backe Topole,jer pre nikad nisam bio tamo.

Gulijeta lagano skoro 800km,sad ovih dana da uradim mali servis

viber_slika_2023-07-03_16-45-58-635.jpg

viber_slika_2023-07-03_16-45-59-051.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao juce do banje Gornja Trepča,isao po majku.Isao na Miloš Veliki,pa se iskkljucio na Takovo i pose preko Gornjeg Milanovca penjao se ka banji.I taj put od Milanovca do banje je odlican,nema puno saobracaja,dosta krivina i bas sam testirao Alfu,ide kao po sinama i bas dobro ubrzava na izasku ioz krivine,potpuno drugaciji osecaj voznje,nego u musi.

Kad smo se vracali,isi preko ibarske i bas nema guzve,najvise cepaju motoristi,a odlican put sve

viber_slika_2023-07-09_21-16-48-120.jpg

viber_slika_2023-07-09_14-23-04-380.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno veceras zamenjeno ulje i filter ulja,kao i filter vazduha zamenjen.Gedali vizuelno ispod auto,sve kako treba,nema greške,majstor za ruke trazio 500 dinara ,a dobio je 1000;)

Ja cu sutra il u cetvrtak da zamenim filter klime i da skinem i ocistim taj MA filter.

U subotu napunjena klima,jer nije bio nista freona,3000 dinara punjenje,od kako je dosla iz Svajcarske,nisam nista radio nikakav servis klime,a ni redovan servis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bas juce pricam, reko 11god kako je kod mene, klimu nikad pipnuo nisam, dal da odem do servisa da provere, mozda fali neki gram, sta znam, kazu ni lud, ne diraj kad radi :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko kad i na koliko km se čisti taj MA filter ili se to radi na svakom malom servisu?

Silen i, kad budeš skidao i čistio MA filter, dokumentuj, možda nekom zatreba.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najobicnije sito, usrafljeno sa suvozacke strane MA jedinice, koje se ispere. Kacili smo i ovde po forumu, a ima toga i po netu koliko hoces.

Obicno se cisti (ili menja posto nije skupo) po kupovini auta i velikom servisu. Pogotovo zbog produzenih intervala zamene ulja, kada se uvezu iz inostranstva.

Caskah sa nasim Goranom par puta na tu temu - identicno sam razmisljao i pre toga, a i covek mi je pricao iz svog iskustva... Sa dobrim i kvalitetnim uljem, redovnim i "normalnim" intervalima zamene, nema potrebe cimati se oko toga bas i na malim servisima.

Bar koliko sam ja bio u prici za tih 5-6 godina istrazivanja i posedovanja - prica oko MA je poprilicno napumpana najvise zahvaljujuci onim prvim serijama iz 2010-2011, sa uzim uljnim kanalima na koje su se jos kalemili intervali zamene ulja po 35.000 km. Niko ne garantuje da ne moze da se desi ali sa novijim revizijama je bio evidentan napredak. Da su toliko nepouzdani, ne bi ih dan danas ugradjivali u FireFly motore, sa trecom iteracijom MA sistema.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo juce skidao taj MA filter,veoma jednostavno,ko se iole razume u mehaniku,filter se odvija inbusom 10.Ja sam ga malo ocistio ,iako i nije bio bas prljav,kao filter kabine,on je bas bio štrokav i vidi se sve sta je iz njega ispalo,jos sam i usisavao.

Baš je nezgodno ga zameniti,e sad na slici,dal sam ga dobro okrenuo,a mislim drugacije nemoze.

Neki dan kad sam bio kod majstora da menjamo ulje,pokazivao sam mu papire od servisa sve sta je radjeno u Svajcarskoj i sve pise na francuskom,on je procitao da je radjen veliki servis,sad ne znam koji tacan datum.

Ivan i ja smo gledali te papire i bas je toga dosta radjeno,npr diskovi i plocice i zadnje i prednje kao nove

viber_slika_2023-07-21_20-06-03-222.jpg

viber_slika_2023-07-21_20-06-03-430.jpg

viber_slika_2023-07-21_20-06-03-612.jpg

viber_slika_2023-07-21_20-06-03-768.jpg

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...