Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

konacno seo u musu posle skoro 6 dana,sredjen kontakt sa stubom,nisam nesto detaljno zagledao kako je uradjeno,al kolko sam video nepoznaje se da je nesto radjeno i plus sredjeno jedno udubljenje na vratima gepeka,sve zajedno 65 evropskih,sutra slikam

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma odlicno je sve,dobar je farbar,nije on miksovao farbu vec firma koja se sa tim bavi,a vakumom nije moglo nikako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steta bas.Sta je moj farbar uklopio,flekovanje kraja polustranice.Kao da nikad nista farbano nije.Tako da omanjivanje boje ne tolerisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma samo mi je krivo kad vidim lepo ocuvan auto,a boja nekog dela malo odskace.Al bitno je da si ti kao vlasnik zadovoljan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad za vikend isao do zlatibora i prvi put isao ovim novim autoputem od ljiga do preljine,odlican autoput,jedino u ona dva tunela asfalt neravan,al ostalo sve dobro,140 dinara,sasvim korektna cena,a bice dobro kad urade ceo autoput od surcina do cacka npr.

a kad sam isao tamo bas na autoputu bio sudar titana,jurio se sa jos jednom musavom,znam da je dizel,jer dimi ko i moja,kad ubrzava,a ne znam dal je 1.3 il 1.9 jer bolje je ubrzavala,bio je to tempo 130 140,sacuvaj boze:Dleteli smo po autoputu,isto BG table

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kroz jedan tunel je asfalt,a kroz ostale beton to su EU norme.Samo sto je nasa masina za te stvari stara 40god,pa zavrsni sloj nije ispao fin.Vodi samo racuna pecaju na kamera kroz tunele jer je 80 ogranicenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa bolje da su kupili onda novu masinu,a ne avione stare,a vozio sam kroz tunele 80 do 90,i hvala za obavestenje,ti si cudo danijele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu.Taj ap je od mene 12km,pa znam cesto cujem o desavanjima na njemu.Pre godinu dana  neki lik je razbio novog rava 4,tako sto je udario jelena.E sad jelen na auto putu,samo u Srbiji moze.

Inace leti su cesta pojava radari na nadvožnjacima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav crni EU standard, dovoljno je otici imalo na zapad pa uporediti :) . Ili zemlje bivse Juge, vec par puta sam pri odlasku na more prolazio novom deonicom autoputa Sarajevo-Tarcin (deo buduceg autoputa ka Mostaru i planiranog ukrstanja sa vec dobrano izgradjenom "Dalmatinom"). Ima par tunela na deonici, najduzi mislim da je Suhodol (ili tako nesto) duzine oko 3km. Ono je milina za voznju, asfalt kao staklo, moderno opremljeni tuneli sa signalizacijom, komunikacijom, naravno ventilacijom...:

 

220820153056.thumb.jpg.8a78d55a4cf7c011f4918ffd89f5a463.jpg

 

"Dalmatina" vec da ne pricamo, kuda su ljudi provukli autoput alal im vera - vijadukti, tuneli, uz more, kraj Biokova, kroz dalmatinsko zaledje i krs... Npr. Sveti Rok je duzine oko 5700m:

 

107691575.thumb.jpg.6f7e3b928543f8ec8650ed7177f82e3c.jpg

 

Videcemo na sta ce liciti kada nasi zavrse ovo dole na Koridoru, za sta cujemo da je najteza deonica u Evropi :) . A drndanje automobila i kloparanje po tunelima duzine par stotina metara na Ljig-Preljina je u najmanju ruku bez komentara ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas vala,ono je bas gadno,onaj tunel Šarani i jos jedan,onaj beton kroz njih kao da su nogama gazili i ravnali,a ovaj novi auto put kroz bosnu od Doboja do Laktasa je dosta bolje odradjen,al i duplo skuplja je putarina,a da nepricamo o ostalim autoputevima po Bosni i Hrvatskoj,al sta je tu je neka ga nasi naprave sto pre,barem ovaj prema grckoj taj koridor 10

pa kako udario jelena,pa valjda ima svuda zastitna ograda sve uz duz autoputa,il su i to poplasili braca

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi kod nas su valjda naknadno skidali asfalt u tih par tunela kako bi skidanjem tih nekoliko slojeva dobili 10-20 cm ''prostora'' zbog problematične visine tunela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kad sam ulazio na temu videh onu gornju sliku,gde je silenci slikao kako su ofarbana vrata,pa se setih.Pre mesecak dana sam vozio jednog calovog prijatelja po kola ,da skratim pricu,mercedes c220 kupe,2002god,radio sajtne.I sad limar odlican ali kao farbar amater.Radio je sajtne samo i to on ofarbao.Boja siva,ja reko mora da se poznaje bar malo nijansa.Kad ono nista i pitam ga ja,kaze kad ofarbam uspricam i pokaza mi neku malu bocicu i u njoj nesto smesano.Kaze to mi zamesaju ovi od kojih kupujem boju i posle farbanja uspricam to i to razlozi boju i sjedini staru i novu.Prvi put cujem za ovo,a budala ga ne pitah kako dolazi do toga.Mislio sam da otvorim novu temu ili ovde da stavim.Pa videh Nesu online,pa nek premesti gde bi trebalo da bude.Izvini silenci na off-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, neshaoct said:

Ovi kod nas su valjda naknadno skidali asfalt u tih par tunela kako bi skidanjem tih nekoliko slojeva dobili 10-20 cm ''prostora'' zbog problematične visine tunela...

a to su ti tuneli,sto su bili niski pa nisu dva kamiona slepera da se mimoidju,e zemljo otvori se,dal ima nesto normalno kod nas

a opusteno Danijel,samo piši,pa eto svako majstor ima svoju foru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran, ali mislim da zidovi sto odvajaju trake,mogu da se otvore.U slucaju odrona ili neke druge nezgode u tunelu u jednom smeru,saobraćaj bi mogao da se preusmeri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

one diode vrisnule sto sam koristio za dnevna svetla pa sam ih skinuo,a kupio i stavio bas dnevna led svetla,sto se prodaju kod nas na KP,platio 1000 dinara

dosta bolje svetle,sad kako ce se pokazati ne znam,a valjda sam ih metnuo na pravo mesto:thumbup:eto malo sam se igrao i stavio nov ram za tablice ,onaj pukao,a jos moram da kupim neke led pozicije ova jedna crkla,a druga radi

 

IMG_20180701_201300[1].jpg

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

isao neki dan u obrenovac u silver auto i kupio te sijalice Power Tech sto svi hvale,kolega Kuvalja ih koristi na autu,ja kupio H7 super white,880 par,imaju vise vrsta,one platinuim ,cini mi se, su najskuplje 1200 par,pa videcemo kakve su u eksploataciji

 

IMG_20180725_185430.jpg

 

IMG_20180725_190435.jpg

IMG_20180725_201024.jpg

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas imao havariju,:rant:vracao se sa posla i negde kod ostruznicnog mosta,kad sam sišao sa obilaznice,nisam trebao,naletim na kamen,više stenu,nisam je video od prašine,razvalim karter,iscurelo skoro svo ulje:wallbash:,pa me komsija doslepao do majstora,karter havarisan,uzimam nov i plus ulje,iovako treba da menjam,ponovo castrol EDGE 5w 40

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre mesec dana drugar imao slican slucaj.Samo sto je on naleteo na neki ostar kamen,pa mu nije razvaljen karter bio vec napravljena rupa od oko 1cm,ali iscurelo svo ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...