Jump to content
FAS Goran
Zhorz

Fiat 500L - kvar brave na vratima prtljažnika

Recommended Posts

Na srecu ne mojih vrata. Drug, komsija juce me zove i pita da nije mozda slucajno zakljucao i slicno gepek jer ne moze da ga otvori. Pritiska dugme ali se nista ne desava ili cuje. Znam da niko nije pricao nista o blokadi gepeka a bilo je 15:30 rekoh mu da pozuri dole do Radulovica sto je i ucinio. Crkla brava, imali na stanju zamenili i otisao za manje od 45min.

 

Cisto da ako se nekom ne daj boze desi da zna da odmah ide u servis. Ono sto me vise cudi/buni/nedoumicu stvara zasto su imali na stanju  :question: kad obicno te "stvarcice" niko nema na stanju. Ili on nije bo prvi ili ......sve u svemu sreca pa mu se desilo sada a ne kad dodjete u Grcku  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbdown:  kvalitet brave posle 5meseci

 

:thumbsup:  resenje problema

 

nadam se da neces morati da vadis 50kg kafe da bi stigo do brave gepeka  :hrhr:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ti kaže da već nisam probao da izvadim 50 kg kafe bez otvaranja gepeka;-)

Sirove ili przene, kolega? Cinjenice, samo cinjenice!!!!  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugaru crkla brava pre pola godine, a evo i meni pre neki dan :) Zato imaju na stanju, crkavaju bravice kao sijalice od 100W. Zanimljivo je što meni nekad radi, nekad ne. Još ne stižem da odem u servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5.4.2014. at 6:44 PM, Zhorz said:

Na srecu ne mojih vrata. Drug, komsija juce me zove i pita da nije mozda slucajno zakljucao i slicno gepek jer ne moze da ga otvori. Pritiska dugme ali se nista ne desava ili cuje. Znam da niko nije pricao nista o blokadi gepeka a bilo je 15:30 rekoh mu da pozuri dole do Radulovica sto je i ucinio. Crkla brava, imali na stanju zamenili i otisao za manje od 45min.

 

Cisto da ako se nekom ne daj boze desi da zna da odmah ide u servis. Ono sto me vise cudi/buni/nedoumicu stvara zasto su imali na stanju  :question: kad obicno te "stvarcice" niko nema na stanju. Ili on nije bo prvi ili ......sve u svemu sreca pa mu se desilo sada a ne kad dodjete u Grcku  :thumbsup:

 

Bio danas, 04.06.2016. u AK Kompresoru. Redovan servis sa plinom izašao 15870 dinara (12370+3500). Prijavio bravu petih vrata i škripu u upravljačkom mehanizmu. Zaključili da treba menjati bravu i šolje amortizera. Pošto je u garanciji, kao slikali auto i treba da prijave FAS-u. Za nekoliko dana će mi javiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dobio nov mehanizam bravice od FCA Srbija, pokrila garancija. Kome se ovo desi van garancije, neka spremi oko 7K dinara. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da prijavim da sam i ja zamenio. Na zalost, van garancije sam, ali desavalo se svakih par dana da blokira. Da odlepim: na 35 stepeni, u prtljazniku uvek barem kolica za dete.. dok nabodem kroz oboreno sediste i stvari dugme za otvaranje brave, ko ginekolog naslepo....

Nekih 7.500 dinara (5 hiljada i nesto brava, ruke 2 hiljade i nesto). Majstor mi rekao da se desava, ponudio da probaju da malo podmazu dok ne crkne skroz, ali sto da cekam. Cini mi se da nova brava mekse radi, pre sam imao utisak da nesto kaci.. Staru sam dobio nazad, igrao se kuci pola sata ali nisam uspeo da blokiram, otvorio/zatvorio jedno 100 puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crkla jos jedna. Jel moze iznutra nekako da se otvori?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/5/2017 at 4:02 PM, Kosta Smosta said:

otvaranje gepeka.JPG

 

Ja sam probao ovo kad je meni crkla brava, ali nisam uspeo. Vozio sam tako danima. Mada su u servisu naravno otvorili nekako. 

 

On 3/5/2017 at 4:49 PM, nikola0406 said:

Hvala. Sad radi bem ga. 

 

Par dana radi, par ne radi.. i na kraju više ne radi uopšte :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio u sredu ali su morali da kontaktiraju Fiat da vide da li spada pod produzenu garanciju.

Vratio se u subotu i zamenili je. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...