Jump to content
FAS Goran
boki

Kamere & presretači

Recommended Posts

dokle god se budemo ponasali kao ovce za shishanje tako ce nam i biti, jer niko drugi do nas samih nece zastupati nase interese. Jednom se moramo probuditi iz ove magle 70-to godisnjeg ispiranja mozgova i uzeti stvar u svoje ruke. Nismo mi uljezi u sopstevnoj zemlji a ova grdna gomila koja sedi na vlasti koristi sve sto moze kad joj to i dopustamo. Krajnje je vreme da pocnemo da svoja prava sprovodimo u delo a ne da dizemo ruke iz sopstvene lenjosti a onda nam je uvek neko drugi kriv. Treba terati mak na konac pa taman nam to bilo zadnje. Sve je to jedna velika igra u stilu APP (ako prodje prodje) i posle mnogobrojnih zezancija vise od 95% stanovnistva dize ruke. Kad se broj onih koji ne odustaju bude promenio, svima ce nam biti bolje. Ja iz cistog principa teram pa taman u to utrosila ne znam ni ja koliko vremena. Trenutno se prepucavam sa infostanom i njihovom racunicom popusta od 5% za redovne platise, a suma je "samo" 25 dinara. Ako ne znaju da je sracunaju sikter svi u skolske klupe pa ponovo na ucenje matematike. I sad izracunajte koliko se mesecno racuna izda u zemlji Srbiji, ili u ovom slucaju Beogradu, pa ukradu svakom 25 dinara mesecno. Glava da te zaboli. Elem, izvinjavam se sto primer nije iz domena saobracaja al trenutno mi je to na dnevnom redu.

Svaka cast onom isterivanju pravde koje sprovede dovla onomad sa onim putarima i ono sto je uradio nas clan sa osiguravajucim drustvom.

Ne smemo polaziti sa tim pogresnim stavom "oni su jaci" , nismo mi ovde zbog njih vec obrnuto a kako su dosli tako mogu i da odu. Moc je u nama, samo da nam jednom dodje iz dupeta u glavu.I da bre prestanemo da se plasimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam veceras skrenuo desno iz bulevara Nikole Tesle u Pupinovu, jbg zeznuo sam se a nisam hteo preko mosta. Jel ima sta da tu slika?

Mislim da nema, ali oprezno ubuduće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne smemo polaziti sa tim pogresnim stavom "oni su jaci" , nismo mi ovde zbog njih vec obrnuto a kako su dosli tako mogu i da odu. Moc je u nama, samo da nam jednom dodje iz dupeta u glavu.I da bre prestanemo da se plasimo.

Bravo Irokanji, to, slazem se, treba da se podignemo i da menjamo nesto ovde. Ovako vise ne ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko primetio kada se vozi iz pravca hotela Jugoslavija, Bilevarom Nikole Tesle, na samoj raskrsnici za Usce, stajala je kamera za crveno svetlo (okrenuta ka semaforu), poslednjih nedelju dana sam primetio da je kamera (tacnije tri neke stvari sto podsecaju na kameru) :) okrenuta nasuprot semafaru, da li ona sada hvata brzinu u Bul. NT? Tu bas greota da covek vozi po propisu 40-50 koliko li je vec ogranicenje, pogotovo nocu.

Da li je stiglo nekome nesto ?

Usce.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bacio sam pogled, cuo sam za tu vest jos onaj dan kad sam ovde postavio pitanje... ali nema odgovora.... :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam to, video sam i ja u vestima , nego sam mislio na ono sto je promenjen polozaj kamere prema celom Bul. N. Tesle. Nema veze, neka clanovi obrate paznju na brzinu u tom delu u svakom slucaju da ne bi stigla cestitka :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki dan tuda sa 70km/h i do sada nijedna cestitka nije stigla. Od 1. juna cemo videti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimaju me iskustva (ukoliko ga neko ima): NS, sinoc, oko ponoci, idem Bulevarom u pravcu autobuske, kod Futuske sam hteo da napravim polukruzno, lagano prilazim raskrnici sija "strelica" za levo i kada sam bio naspram samog semafora (dakle prednji tockovi uveliko na pesackom) strelica se gasi, kontam ako zakocim zaustavicu se na sred posackog i prodjem...E, sada posto je data raskrsnica pokrivena kamerama da li da ocekujem "cestitku"? I sta da radim ako dobijem istu - da idem na to da se nisam mogao bezbedno zaustaviti ili reci uopste nisam video vdeo gasenje strelice?

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako je kamera tu, ta kamera se ne nalazi na onom objavljenom spisku "aktivnih" kamera....

A i za one ostale, koje su objavljene, nesto sumnjam da su aktivne jer do sada nisam cuo da je bilo ko dobio kaznu u Novom Sadu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, hajde, recimo i da nije aktivna - mene generalno zanima da li neko zna kako taj sistem radi i sta da se radi u ovakvim situacijama: zakociti ili proci? Nisam neko ko brzo vozi i ne postuje propise, ali sa svim tim kamerama i cudima nema sanse da te ne uhvate bar u nekoj od tih "granicnih situacija".

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako si prešao preko zaustavne linije (ili počeo da prelaziš) dok je bilo zeleno, a pri tom nema ono da trepće pred gašenje, sve je valjda u redu.

Edited by Zvukoljub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, nije ni bilo treptanja - samo strelica, ostatak semafora je vec bio "crven" :) Kontam i ja da sam na zeleno presao zaustavnu, al' sad se vec toliko istripovao da sam sebi ne verujem... :thumbsup:

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kamere usporile vozače

kamere%20blic.jpg

Za nepunih godinu dana, od kako je po važnijim lokacijama u Beogradu postavljen sistem kamera za automatsko evidentiranje saobraćajnih prekršaja, broj nedozvoljenih vožnji žutom trakom, prolaska kroz crveno svetlo i prekoračenja brzine smanjen je čak devet puta. Primera radi, saobraćajna policija je juna prošle godine u Beogradu zabeležila 11.801 prekršaj zbog vožnje trakom rezervisanom za javni saobraćaj, dok je samo nekoliko meseci kasnije, u februaru 2012, taj broj smanjen na svega 1.237.

Dragan Bogosavac, načelnik Uprave saobraćajne policije Beograda, otkrio je da su od 1. juna 2011, kada je sistem počeo s radom, do maja ove godine kamere evidentirale više od 58.000 saobraćajnih prekršaja.

- Kamere za automatsku detekciju saobraćajnih prekršaja postale su neminovnost. Njihovom primenom počeo je da se menja način na koji Beograđani pristupaju vožnji. Pre uvođenja ovog sistema bilo je potrebno tridesetak policajaca samo da, na primer, na Brankovom mostu obezbedimo nesmetan prolaz žutom trakom za vozila javnog prevoza, a čak ni tada rezultati nisu bili ni približno dobri kao posle korišćenja kamera - objašnjava Bogosavac. On još dodaje i da je ovaj sistem sve više zastupljen u razvijenim zemljama, navevši primer Pariza u kojem se dnevno naplati čak dva miliona eura od saobraćajnih kazni snimljenih kamerama.

Statistika Ministarstva unutrašnjih poslova pokazala je da beogradski vozači najčešće budu uslikani zbog ulaska u žutu traku, čak 54.000 od uvođenja sistema, dok je oko 2.000 prošlo kroz crveno svetlo i isto toliko prekoračilo brzinu. Iako je najveći broj prolazaka kroz crveno i prekoračenja brzine zabeležen u Bulevaru Mihaila Pupina i Bulevaru kneza Aleksandra Karađorđevića, ipak je najpotrebnije postaviti kamere oko škola.

- Prioritet je da kamere postavimo u zonama škola. Trenutno proveravamo infrastrukturu i telekomunikacione veze na pojedinim lokacijama, gde se nadam da će do kraja godine biti postavljene prve kamere. Jedna od mogućih lokacija je i ugao Crnotravske ulice i Bulevara oslobođenja - kaže načelnik beogradske saobraćajne policije. Kako kažu iz MUP-a Srbije, cilj razvijanja sistema saobraćajnih kamera nije naplata što većeg broja kazni, već smanjenje broja prekršaja.

- Uspećemo onog dana kada vozači budu razmišljali o prekršajima, ne zbog straha od kažnjavanja, već zbog posledica po druge i sebe - zaključuje Bogosavac.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sam hteo da napišem neku o ovome... postavili su sada table na kojima stoji upozorenje da postoje kamere za snimanje prekršaja tako da su time obezbedili neoborivost dokaza i efikasnost sudova. Doduše, SVE table su postavili onako džukački iza nekih bandera, drveća i sl. al' 'ajde... bar su ih postavili, a i dužni su da ih održavaju tj. ako ih neko iščupa prekršaji se neće "važiti" dok ne postave nove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove kamere već stoje odavno na par mesta od ovih nabrojanih (za par ne znam, nisam prolazio tuda skorije), samo će od sada da prorade i za brzinu.

Ali, ljudi će i dalje da zabadaju kočnicu na Gazeli zbog onih kamera koje očigledno nisu još uvek aktuelne po pitanju brzine. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma bitno je da su oni stavili kamere a oni sto izgibose ko novog sada nema nista vuk pojeo magarca...

onaj Mirko Alvirović nije mogo ni u jednoj jedinoj emisiji posteno da isprati temu da ne pricam o satro namestanju signalizacije dok su ih islikali i sad sve po starom...

A nasa lica iz unutrasnjih organa su ko i uvek odradila posao: delo izvrseno pocinioca nema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Prema njegovim rečima, kamere su podešene tako da će vozačima koji voze malo brže od propisanih 50 kilometara na čas u naselju biti progledano kroz prste.
- Neće biti kažnjen onaj koji je vozio 52 kilometara na čas."

 

Al' su popustili :laughing: , taman za eventualnu gresku brzinomera...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...