Jump to content
FAS Goran
boki

Kamere & presretači

Recommended Posts

Da ne zaboravimo mladunče od Utisnice nedeljne, unuka srBskog Šerloka Holmsa, što onomad upade u reku, nedaleko od onog mesta gde se slučajno sastadosmo! Ili je on aboliran za smrt maloletnika jer je mama na drugoj strani barikade?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bežanijska kosa ul.  Marka Čelebonovića danas vidim postavili one nove kamere,stub na sredini ulice kao slovo t 2 kamere gledaju u oba smera. To je ona ulica što ide prema kvantašu a kamere su tačno na raskrsnici gde se skreće levo prema bežaniskom groblju 

Screenshot_20190511-192917.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima ih sad kolko hoces,na svakom cosku,to so sve kamere marke huawei,super precizne i snim,aju u svim meteo uslovima,pa neka malo snimaju one kratere i ocajne nam ulice,kao i one kalasture sto se vozaju u svakojakim trabakulama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jer zna neko sta je s onom kamerom velikom na pancevcu u pravcu grada pre semafora i bogoslovije stoji s leve strane jedna velika i jedna manja okrugla kazu da snima brzinu ja sam hiljadu puta tu prosao brze i nikad nista nije stiglo i kolko je ogranicenje ispod nadvoznjaka u pravcu grada kod ade pre neko vece bila fama ja ga terao malo manje od 60km na sat nije me zaustavio sad pitanje dal ce nesto stici i na kolko su podeseni radari i dali uopste necemu sluzi ta kamera na pancevcu vidim da mnogi prolaze pored nje velikom brzinom ili neznaju jos za nju ili nije jos u funkciji a i trebo bi da stoji neki znsk merenje brzine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta kamera na izlazu sa Pančevca ka Bogosloviji služila je (do sada) za kontrolu saobraćaja - ne za sankcionisanje! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ja mislim da je za kontrolu ali ima dve kedna manja i ona velika sad ko ce ga znati svi pricaju da meri brzinu nemam pojma rekli su i na karaburmi da su postavljene pa ih nema al bice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa rekoše imaju i na Gazeli te opasne kamere ali ih ja ne videh...kod Orlovače i kod Rušnja ih isto nema...

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kamera za snimanje brzine mora da ima više od jednog objektiva.

Mora da pošalje lasarski zrak, da ga primi i izračuna brzinu i da slika vozilo koje je merila...

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za beogradjane (ili one koji se cesto voze), silaz sa gazele prema sajmu, koliko daleko hvata kamera za zutu traku?

 

Hteo sam odmah da se prestrojim, medjutim bio neki autobus, i ja umesto da usporim i odem iza njega, ja dam gas i obidjem ga s desna, i naravno uletim u zutu traku. Malo posle vidim i kamere, i sad ne znam da li da ocekujem razglednicu iz Beograda :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na orlovaci ni kod rusnja ja bio pre neki dan na pancevcu jedino ima ta za snimanje saobracaja ili cega vec jedino ako je ne unaprede moralo bi da ima senzor za brzinu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@horvat evo gde stoji kamera i kako snima
image.thumb.png.9abd39d68b6d19a090c188aa68416621.png

 

ako si se iskljucio iz zute trake pre ove raskrsnice za ulaz u sajam nemas problema. Posle raskrsnice se mora skoro pa odmah ukluciti u srednju traku i preskociti zuta, nekako :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa onda mozda i imam sanse. Bas tik pre te raskrsnice sam se iskljucio... Mada je tanko :)

 

Hvala :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko zna koji put vec pitanje za istu tu kameru ;) . Sa Gazele imas fore nekih 250m, maltene do ispod zeleznickog nadvoznjaka, tj. tacno do prosirenja za autobuse.

1 hour ago, horvat said:

ja dam gas i obidjem ga s desna, i naravno uletim u zutu traku

Preko zute trake ide i ukljucenje sa autoputa i sa sajma, tako da kamera hvata tek iza toga. Ako nije izbrisana, imas cak i belu vodilju za ove sa sajma. Evo ti i ovako svi detalji, linije, sve se lepo vidi, a kamera je na stubu i snima u odlasku:

 

Untitled.thumb.png.f3d13d6d1473f693ca69cc28d8fac8d2.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, video sam te bele linije vodilje za ove sa sajma, ali isto tako sam video i jasno zute pre toga, pa nisam bio siguran da li kamera hvata i to malo dalje, ili sam ove blizu :)

 

Ali sad je jasno sve :) Ima sanse da se izvucem, gotovo sam siguran da sam se prestrojio pre toga ... 

 

Ako nisam, onda sramota za TJET :D:D:D  

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, horvat said:

ali isto tako sam video i jasno zute pre toga, pa nisam bio siguran da li kamera hvata i to malo dalje

Preko zute trake svakako moraju da predju svi koji se ukljucuju i sa Gazele i sa Sajma, zato i hvata kasnije i u odlasku ;) . Znaci fore imas nekih 250m (ostavio sam ti distancu u donjem, levom cosku) - odavde do autobuskog stajalista ispod nadvoznjaka:

 

Untitled1.thumb.png.0c4bfd3c0fbe8d24d03e2cc0f27e4f0e.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

E dobra slika, vidis, ja sam pomislio, da mora da se prekljuci pre pocetka te zute trake, tj u tih ~5-10m, sto bi bilo stvarno retardirano, ali ne i iznenadjujuce za nasu saobracajnu organizaciju :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova druga slika, cisto da te smirim ;) . Tj. ako si se iz zute trake izvukao cak i do 10-15m iza one bele vodilje sa Sajma, nemas razloga da brines.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta kamera nestoji kao pre,sad je okrenuta prema mostu. Mislim da neradi više samo žutu traku . Sat+ je pisao našto o ovim novim kamerama 

IMG_20190513_124833.jpg

IMG_20190513_124946.jpg

 

IMG_20190513_125359.jpg

Edited by dach@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eve mene na kosovu ..cisto da znate cim udjete iz bujanovca na kosovo ( put bujanovac gnjilane) imate radar koji je tu 00 24..pozdrav

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...