Jump to content
FAS Goran
boki

Kamere & presretači

Recommended Posts

On 8/20/2016 at 8:29 PM, dj90 said:

http://mondo.rs/a931782/Info/Crna-Hronika/Beograd-udes-na-Novom-Beogradu.html

 

evo kao što je i pomenuto, milutina milankovica vapi za tim kamerama

 

Ta dva udesa u pola dana su bila samo zato jer semafor nije radio.

 

On 8/20/2016 at 8:29 PM, dj90 said:

inače u ponedeljak čini mi se kad sam išao ibarskom ograničenje je bilo 60, meni je kazaljka bila između 60 i 65 i snimali su iza neke krivine iz kola pa ćemo videti šta će mi stići

 

Neće ništa stići za to, opušteno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

u tom slučaju eto kazne, ja sam vozio nešto ispod 60

a verovatno su mene snimali jer nije bilo mnogo kola

Edited by dj90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si ispod 60 po satu onda je vrlo moguce da nece ni da ti stigne nista ( jer sat uvek pokazuje malo vise) E sad, ako je to ispod 60 bilo 58km/h onda jbg :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, dj90 said:

u tom slučaju eto kazne, ja sam vozio nešto ispod 60

 

ma da, tako oko 58

 

sad ne znam kako rade ti radari, tj na kojoj daljini se to snima i da li se snima samo taj jedan trenutak ili duže pa se vadi prosečna brzina

i da li se snimaju samo jedna kola u koja se uperi ili sva

 

mada po svemu sudeći eto prve kazne, nije mnogo nema veze

Edited by dj90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ne snimaju prekoračenja do 20 na sat. To sam čuo od par ljudi. I sam gazelom uvek idem oko 90, a nikad mi nije ništa stiglo. A znam da ovi što voze preko 100 stiže :) 

Drugara su na Obrenovačkom putu uhvatili i rekli mu "E prešao si za 1" ovaj u fazonu kao "Zar ćeš da mi pišeš kaznu za 81 km/h", a panduri "Kojih 81, 101 si vozio" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

čitam po netu da im stižu kazne za 5km prekoračenje pa čak i za 1.

videćemo kako god

 

ta ulica je šira nego autoput bg-niš a samo 50 ograničenje, isto i na onom mostu zemun borča, jednostavno ne možeš da ideš lagano tuda

Edited by dj90

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, milan-jtd said:

Proverena informacija, do 70 km/h u Milutina Milankovica ne diraju, za sve preko pisu kazne

testirao covek radar :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja, ali moj gazda je vozio 69 i zaustavili ga ali nisu pisali,  rekao im je da provereno zna da im je naredjeno da tolerisu do 70 pa on namesta tempomat na malo manje :)

 

Ko zna gde radim moze pretpostaviti o kome se radi... Inace ja u Milutina Milankovica vozim oko 60, kao i velika vecina vozaca

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, dj90 said:

sad ne znam kako rade ti radari, tj na kojoj daljini se to snima i da li se snima samo taj jedan trenutak ili duže pa se vadi prosečna brzina

i da li se snimaju samo jedna kola u koja se uperi ili sva

 

Zavisi koji je radar. Najmanje ima onih koji mogu da snimaju više traka odjednom i više automobila odjednom, tj. bukvalno sve što ide automobila nekim bulevarom.

Uglavnom su radari gde tačno izaberu auto i snimaju. Više stotina metara im je dovoljno, tj. ne moraju da čekaju da auto bude bliže. Faktički, dok ih vidiš već je kasno, snimljen si. Imaju kompletan snimak, iz njega izvuku jednu sliku i ona ide zajedno sa Zapisnikom. Mogu da vraćaju frejm po frejm, najviše ih zanima naseljeno mesto od 71 na sat pa naviše, jer se za to (kao što znamo) ide na Sud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kako snime sa više stotina metara ako su iza krivine, sad ne mislim na m milankovica već na neka druga mesta

 

znači uglavnom se snima krajnja leva traka jer su tu obično najbrži vozači

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, uvek stanu na pravcima... :) 

Snima on sve što mu se učini da dolazi brzo, nezavisno od trake...ionako ima vremena da prebaci na sledeći auto ako se ''prevari'' sa prvim izborom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

posle zadnje raskrsnice nema znaka tako da ti vazi 50kmh, e sada za koliko nece da "pisu" to je stvar policajca, ali mislim da ispod 70 nece sigurno zato sto je mandatna kazna. Jure ove za preko 20kmh od ogranicenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar snimljen kod SIVa. Isao 78kmh a tu je ogranicenje 50kmh. posle vise od godinu dana

stigla koverta sa sve slikama,blia noc ali se sve lepo vidi,a tablce pogotovo.Isao sporazumno kod sudije

 i dobio samo 6000din i 4 boda.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh, mene sinoc navatase na ibarskoj pre orlovace, pisali mi pojas samo, sreca pa nisu imali radar, isao 130 gde je ograniceno 60km/h

 

inace, nisam ih video poslednjih 5g tu

Edited by baron21

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...