Jump to content
FAS Goran
boki

Kamere & presretači

Recommended Posts

On 5/2/2018 at 4:59 PM, totti said:

Ja im za tu poziciju znam barem 15 godina, a možda i više emoji4.png
Stanu na onaj pojas između traka.

 

Ma to znam i ja. ovo je nova rupa...nije 15, znam 25...stajali su ranije i u traci za skretanje ulevo na semaforu pre zemun polja, neko ih je prijavio da ometaju saobracaj i tu ih vise neces videti...

@totti ti pricas o ovoj pozicji, e sad gledajuci ka zemun polju oni stoje sa strane zemun polja, hvataju ove sto se iskljucuju sa autoputa...bukvalno na ulazu u firmu sa tvoje desne strane, kada ides ka zp.

evo pozicije na koju ti mislis, a ovo je druga sada...

 

zzzzz.jpgzzzzzzzz.jpgzzzzzzzzzzzzzzz.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nema ih na slici

Ok, kapiram šta pričaš za poziciju... ali od kad je sveta i veka, na tom delu od petlje do lakat krivine su mali milion puta bili na raznim pozicijama. Zato uvek oprez.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam, ali ih jako dugo nije bilo u ovom delu za koji smo sada diskutovali, ali bas dugo, bare cetiri puta nedeljeno prodjem tuda u oba pravca...

no izgleda da stvarno vise nema sale, propisi, propisana brzina i cao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Počeli su često da stoje kod uključenja sa Petlovog brda na Ibarsku prema gradu stim da gadjaju prema metrou jer se od metroa nevidi ništa dok se nedodje na onu malu nizbrdici a tada je kasno 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravac ka Pančevu, sad stoje kod prvog semafora (iza samog stuba) čim se siđe sa Pančevca, od kad su tu češće viđam da imaju žrtve.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruku na srce nekih kilometar ranije stoji znak Radarska kontrola brzine,ali taj znak je oduvek stajao tu iako nije bilo nikakve kontrole. sad ce mnogi da se upecaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam prosao pored sajma iz pravca Gazele. Video sam u petak da su postavljali novu kameru, jer koliko sam primetio skinuli su onu sto je snimala zutu traku. E sad, cini mi se da ova nova snima iz pravca Gazele vozila, kao da snima brzinu. Ili mi se samo ucinilo??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čisto sumnjam da će snimati samo žutu traku ove nove kamere su kao kafa 3/1, duže vreme ima kamera na raskrsnici kod Ade Ciganlije iz pravca mosta na Adi čini se da prati semafor 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ne, ova nova je bas usmerena ka vozilima iz pravca gazele. Nalazi se na postolju na kom je bila kamera za zutu traku a koke vise nema ( bar koliko ja vidim).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na sajtu MUP-a piše da ta kamera kod sajma snima samo žutu traku,a sada je okrenuta kontra tj.prema gazeli,samo nerazumem kako snima žutu traku kad je baš do kamere dozvoljeno da se vozi radi lakšeg uključenja u srednju traku.Dosta novih lokacija kamera nepominju nigde, što je to tako ko zna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bude snimala i brzinu, moraće da postave onaj znak negde tamo od Mostara ka Sajmu kako bi mogli da koriste snimke sa nje. Kao što svuda po gradu stoji prvo ta tabla, pa onda ide kamera...npr. Bul. Mihajla Pupina, pored SIV-a ka Ušću:

 

dsa.jpg

 

Sve dok nema tog znaka...džabe im kamera. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnjih 20 dana često ima saobraćajaca na motoru službenom i civilnom na obrenovačkom putu,od Ostružnice do Umke .Kod Eko pumpe prate punu liniju a usput i brzinu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ovom SAT-u navodno mapa i spisak kamera po gradovima.

IMG_20180815_101852.thumb.jpg.e9403135b6544f31faa2279cd9ad8044.jpg

 

Ono što mi je upalo u oko je da npr u NS jedna kamera samo beleži prekršaje (a znam da sam ih video više) a npr Kanjiža 4, Čačak xy....

 Malo su mi sumnjivi ovi podaci :ermm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam jutros u sat+ da kamere koje snimaju prekoračenje brzine sad snimaju pojas i mobilni telefon. Javljaju se ljudi koji su dobili prijave pa morali da se izjasne da li su oni vozili.

IMG_20190124_113209.jpg

 

IMG_20190124_113251.jpg

Edited by dach@

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1, za neke osnovne stvari apsolutno podrzavam uvodjenje reda i zestoko sankcionisanje. Alkohol, pojas, telefon, tehnicka ispravnost i osvetljenje vozila, divljanje - samo stvar svesti vozaca, i odgovornost pre svega prema drugima, pa onda i sebi. 

Nije mi dobro kad neko pocne ispred mene ili jos gore u susret, da sevrda levo-desno... Ili vrati pogled sa mobilnog na put, a da kao tele nije svestan sta se sve desilo oko njega, dok je presao desetine metara gledajuci u ekran...

I to u dobroj meri vlasnice/vlasnici fancy vozila, sa fancy telefonima. Pa zar je tesko nakaciti se na Bluetooth i koristiti handsfree kada ga vec i ove nase sklopocije fabricki imaju?

Vrhunac koji vidjam po BG ulicama je tipkanje na drustvenim mrezama u toku voznje. Stav - ne desava se to meni...

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posmatram ćurku od PKB škole na Krnjači do Bogoslovije, nije ispustila telefon! Pri tom gestikulira, diže ruke sa volana... Kaže koleginica, zamisli da je neko iznervira na telefonu, pa pobila bi 5-6 ljudi.

Što kaže Ivan, otkad sam nabavio auto sa bt, mobilni nisam takao u vožnji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

+2, imas BT, sluske, sta god. Ali kucanje poruka ili drndanje instagrama FB-a itd, za to bajo dozvola na metar dana, drugi put na 2, treći prekršaj 6 meseci.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mi je mobilni u džepu,ni ne javljam se...Ako mi je na nosaču,javim se pa na spirekfon...
Da ga držim u ruci i telefoniram nema šanse.
I gledam mrčentajzere po obom snegu i ledu,ne hebu živu silu...a sve novi auti!
Stojim na raskrsnici iza kombija 10minuta,ni nazad ni napred,a on čovek telefonira,natenane...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...