Jump to content
FAS Goran
boki

Kamere & presretači

Recommended Posts

Četvrtim rečima: šta ćemo mi u žutoj traci?

Držimo se propisa i nema problema :)

ova ti je dobra, samo treba upoznati takvog beogradjanina koji ce se drzati saobracajnih propisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na toj raskrsnici u Cvijicevoj...stajao sam na crvenom i gledao raskrsnicu...i par puta je blicala. Ljudi nisu prosli na crveno, tako da je moguce da snima i brzinu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi, a što raspravljamo uzaludno i bez argumenata, kad imamo čiku na forumu koji nam šalje te čestitke :question: pa lepo pitamo čoveka šta i kako i gotova priča ... nick mu je: lancia :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio od Sombora do Vrbasa i nisam ni snimio pandure kako sede u 128-ci...cini mi se da samo sede i drze neku skalameriju. Da li moze to da fotka i da posle stizu cestitke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa sajta B92

Kamere snimaju, ali ne kažnjavaju

U Beogradu postoji ukupno 14 raskrsnica sa video-nadzorom, ali se još uvek ne šalju kazne vozačima koji su snimljeni kako prave prekršaj.

Osim na „pametnoj raskrsnici" ulica Starine Novaka i Cvijićeve, u Beogradu postoji još 13 raskrsnica sa video-nadzorom. Iako su neke od njih u funkciji skoro godinu dana, one trenutno služe samo za posmatranje „gustine" saobraćaja, ali ne i za kažnjavanje vozača koji prave prekršaje.

Svih 14 kamera povezano je sa centralom saobraćajne policije u Bulevaru despota Stefana koja nadzire gradske ulice.

Čekaju rezultate ispitivanja

Međutim, iako je snimak, prema novom Zakonu o bezbednosti saobraćaja validan dokaz prekršaja na sudu, do sada nije napisana nijedna kazna nesavesnim vozačima.

Na pitanje kada će saobraćajna policija početi da šalje kazne na adrese vozača, u Upravi MUP- a za Beograd rekli su da „još uvek ne mogu da daju informacije o tome jer se čekaju rezultati određenih ispitivanja". Ipak, kako nezvanično saznajemo, kažnjavanje nije ni bilo planirano kada su postavljane kamere, već je namera bila da se na vozače utiče preventivno tako što će voziti pažljivije misleći da su snimljeni u prekršaju.

U prilog tezi da su kamere postavljene da bi se zastrašili vozači govori naš sugrađanin. - Kamera u Starine Novaka pre mesec dana me je slikala nekoliko puta jer sam, priznajem, vozio većom brzinom od propisane dok sam se kretao nizbrdo. Prepao sam se misleći da ću platiti ogromnu kaznu, ali mi do sada nije stigla. Ipak, od tada, za svaki slučaj, vozim mnogo opreznije kad prolazim tuda - kaže jedan od vozača koji bi, ipak, da ostane anoniman.

Gradski sekretar za saobraćaj Dragoljub Đakonović kaže da neke od tih kamera na raskrsnicama postoje bezmalo već šest meseci, pa čak i godinu dana.

Prate kretanje žutim trakama

- Prema informacijama koje imam iz MUP-a, da bi se podaci sa njih koristili u svrhu kažnjavanja čekaju se atesti Zavoda za mere i dragocene metale i Republičkog hidrometeorološkog zavoda. Sledećeg četvrtka, 28. oktobra, održaće se sastanak sa predstavnicima saobraćajne policije tim povodom i tada ćemo izvesnije znati kada će snimci sa kamera početi da se koriste za sankcionisanje vozača koji prave prekršaje. Svima nam je u interesu da one što pre počnu da se koriste. Nije samo reč o merama protiv nesavesnih vozača, već je nama iz Sekretarijata i grada bitno i sa stanovišta merenja protočnosti saobraćaja, da bismo deblokirali raskrsnice i pratili nedozvoljeno kretanje žutim trakama koje ometaju vozila javnog gradskog prevoza - istakao je Đakonović.

Ostale raskrsnice sa video-nadzorom

1. Bulevar Nikole Tesle - Ušće

2. Bulevar Mihajla Pupina - Milentija Popovića

3. Bulevar Mihajla Pupina - Španskih boraca - SIV

4. Bulevar Nikole Tesle - Trešnjin cvet

5. Brankov most - beogradska strana

6. Omladinskih brigada - Jurija Gagarina

7. Jurija Gagarina - Proleterske solidarnosti

8. Tošin bunar - Studentska

9. Bulevar Vojvode Mišića - ulaz u Sajam

10. Ustanička - Specijalni sud

11. Bulevar kneza Aleksandra - Botićeva

12. Bulevar despota Stefana - Jovana Avakumovića

13. Dečanska - Vlajkovićeva

Izvor - PressOnline (A. Vlahović)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jedared, nesto besan, guzva u gradu a zuuuurim ko konj!!!

Amo tamo nigde lada nemaa a nema ni prolaza...

Vidim ja...

Rupa... malo mesta da se ukrade... smotam volan i otidem tamo...

Kad ja tamo, a ono medjutim...

Ko li spusti trotoar do asfalt, puska ga ubila!!!

A Fica onako malesak pa ce prodje di 'oces!!! Daj da gu provuchem kroz trotoar?!?

Levo, desno, kanta, dzukela, peshak, zena s kolica... Sve sam gu izbego!!!

Pun gas...

Dere se Fica, skoro 50 ide, dusa mu je u nos...

kad tamo pandur...

Al ic vidi... pa gde gda vidi kad fica leti ki soko!!!

ja prodjem raskrsnicu na crveno a ispred mene niki ne ide...

sve prazno, sad vec idem 70 a Fica urla... delovi otpadu...

Ma nema veze... ce se vrnem po kanter ili auspu' sto ispade...

'bem li ga koj je...

Stizem ja tamo, zakasneo sam nekij 5 minuta al nema veze,

bar se ne mlatim s'one budale sto stoju tamo u guzvu i ceku koj zna sta!!!

Ovo je prosecan Srbin koji ne jebe zivu silu, i zbog takvih su nam potrebne kamere!!!

Samo jedna mala digresija...

Ove dzumange u BG ne voze fice, vec dzipove a ljudi u unutrasnjosti neretko Fice.

Edited by chelic

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest maliomladinac

Jutros u pola 6 sam se slatko nasmejao :)

Kamera koja snima ka pioniru, nailazimo ka njoj, ja u levoj traci, golf 4 u desnoj. Neko malo drugarsko peglanje bez besa, i sve tako do nekih dobrih 120kmh, 15m pre raskrsnice i kamere ja zabadam kocnicu iz sve snage jer sam se setio da je tu kamera a golf nastavlja da pegla 120kmh + manje vise... Bilo je ko u nekom klubu, strob, strob, strob... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverena informacija, verovatno je sad krenula i mejlovima da se vrti...

Policija se postarala da kamere koje su ugradili dobiju atest za sud I

ubacene su tablice u bazu podataka. Sve to im je omogucilo da nam kazne

stizu automatski.

Pazljivo vozite.

Kamere se nalaze na sledecim mestima:

CRVENO SVETLO, BRZINA

1. Usce (raskrsnica Nikole Tesle)

2. Usce (raskrsnica Mihaila Pupina)

3. Trg Nikole Pasica (raskrsnica kod Doma Omladine prema tunelu)

4. Bulevar ka VMA 1 (raskrsnica as Humskom)

5. Bulevar ka VMA 2 (raskrsnica pre Humske)

6. Studentski grad (iz pravca Bezanije ka NBG)

7. Kineska ambasada (pravac ka gradu)

8. Omladinskih brigada (ugao as Jurija Gagarina)

9. SIV (u bulevaru Mihaila Pupina)

10. Jurija Gagarina (pre Gazele, pravac ka gradu)

ZUTA TRAKA

1. Brankov most (oba pravca)

2. 29.Novembra (kod zgrade MUP-a)

3. Sajam (ispred biletarnice)

Memorisati negde u podsvest i na put lagano. :thumbsup:

Edited by life master

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjace je kao jedan Jugic sto videh na netu da je zalepio "upali svetla"- napises na papir spisak i zalepis na tablu. Nema greske. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao mom ortaku, cale napisao i nalepio u donji levi cosak sajbe - upali svetlo, vezi pojas i kreni. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teorije nema da su uneli sve tablice, sta vam je ljudi , pa oni ne mogu da povezu dva supa u dva grada a ne da celu Srbiju i sve tablice unesu :)

al svakako pamtite spisak i peglaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bazu svakako imaju, e sad dokle se stiglo...

Uglavnom, Beogradjani na prvom mestu da povedu racuna, mi smo u bazi 100%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi su sad u bazi. Takve stvari se ne rade parcijalno. A što se tiče kamera... mogu da imaju atest suda 100x, ako nema table koja upozorava da se saobraćaj snima, nema dokaza na sudu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je dobra informacija, sutra bas palim na NBG pa u NS, bas cu da obratim paznju da li ima nekih obavestenja. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi su sad u bazi. Takve stvari se ne rade parcijalno. A što se tiče kamera... mogu da imaju atest suda 100x, ako nema table koja upozorava da se saobraćaj snima, nema dokaza na sudu ;)

Mislim da to nije potrebno...

Ono što sam ja primetio je da su posle nove godine na nekoliko mesta gde su do tada stajale one table "Radarska kontrola" iste skinute.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video snimak kao dokaz na sudu trenutno zavisi samo od sudije, kako on proceni.

Sto se tice radarske kontrole, svaka policijska stanica mora upravi saobracajne policije da dostavi elaborat o mestu na kome se vrsi radarska kontrola pa se na osnovu tog elaborata odobrava mesto kontrole. To je proverena informacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već sam pisao, ali evo opet - snimani možemo biti na javnom mestu i to je u redu.

Snimak, načinjen na javnom mestu da da mi o tome nismo eksplicitno bili obavešteni NE MOŽE biti validan dokaz na sudu. Izuzetno, snimak može biti dokaz na sudu ukoliko je načinjen po nalogu suda. Takođe, sud ne može da izda ''trajni'' nalog da se recimo snima neka ulica i beleže prekršaji već nalog mora glasiti na tačno određeno mesto, određenu osobu i određeno vreme.

Dakle, ovo je USTAVNO pravo, a od toga nema dalje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest maliomladinac

Da li stvarno mislis da bi te to spaslo u Srbiji? Mislim sve je to ok, postujem i verujem ali svi znamo da mi obicni smrtnici nemamo nikakav prava ni pravo glasa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već sam pisao, ali evo opet - snimani možemo biti na javnom mestu i to je u redu.

Snimak, načinjen na javnom mestu da da mi o tome nismo eksplicitno bili obavešteni NE MOŽE biti validan dokaz na sudu. Izuzetno, snimak može biti dokaz na sudu ukoliko je načinjen po nalogu suda. Takođe, sud ne može da izda ''trajni'' nalog da se recimo snima neka ulica i beleže prekršaji već nalog mora glasiti na tačno određeno mesto, određenu osobu i određeno vreme.

Dakle, ovo je USTAVNO pravo, a od toga nema dalje ;)

Obaveštenje može biti i na internet stranici, zatim može da postoji broj telefona na koji se može dobiti info gde su kamere i sl.

Nema potrebe da lupamo glavu kada su ljudi sve smislili...

A kakva nam je saobraćajna (ne)kultura da ima tehničkih mogućnosti kameru bi stavio na svaki semafor a vala i pored svakog pešačkog prelaza jer iste niko od vozača ne hebe ni 2%...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, ali vest na internet sajtu se ne tretira kao saobraćajno obaveštenje. Saobraćajno obaveštenje može biti horizontalna ili vertikalna signalizacija, policajac na putu ili semafor ;) Sve drugo nije validno obaveštenje bar kada je ova priča sa kamerama u pitanju. ;)

E sad, o smislu i poenti kamera možemo da pričamo i slažem se za to da treba da se stave na svakom koraku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pitao drugara koji radi u MUP-u i on mi reče ovo što sam gore napisao...

Lično sam video radar, više puta, u ulici u kojoj ne samo da nema obaveštenja "Radarska kontrola" već ga nikad nije ni bilo...

Kako, zašto... puno je pitanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...