Jump to content
FAS Goran
boki

Kamere & presretači

Recommended Posts

trecim recima treba platiti nekom chiki jedno 1000e godisnje da dospesh na belu listu...

sve ostaje kao i do sad, samo skuplje ;)

EDIT: ovo nam je ministar policije, sta da ocekujemo od ove boranije ispod njega?

btw KALE je tvrdjava/dvorac... nema nikakve veze sa brdom i planinskim kalemegdanom :D:wallbash: :wallbash: :wallbash::thumbsup:

Edited by Manfred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Četvrtim rečima: šta ćemo mi u žutoj traci?

Držimo se propisa i nema problema :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Manfe ovo sam video na YT pre dve nedelje mozda i odmah skinuo i prebacio u 3gp i odmah stavio na mobilni.

kakale, brdo, kale, to nema veze sta on prica kale znaci tvrdjava, ali najjaci deo je kad je rekao tu su planine o Boze gde u ravnici ima planina ovaj Francuz je jos ludji sto ga slusa a jadna ova sto je prevodila, tu su turci bili u tvrdjavi, hahaha.

To je covek koji je zavrsio i ima diplomu FPN-a, e tuzna si Srbijo kad su ti ovakvi ministri koji imaju diplomu fakulteta.

E sad ozbiljno kako moze da se ''zamaskira'' blica-ta(ovo sam napisao da ovi neukucaju u google-u pa da im neizadje ovo :D ) ali da stvarno radi neki sprej ili slicno ozbiljno pitam a da moze da se kod nas kupi a i ne mora ali da radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo konstantno 170 i nema šeme da te ufati kamera ;) gledao sam na Top Gear kad su testirali :)

Edited by TOGO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milim da ste mogli da vidite na snimku Top gear-a kako izgleda kamera koja hvata prekoracenje brzine,takvih ima i u Beogradu,licno video,iste su ovakve,kao kutija i jasno se vidi blic i objektiv.Bila je takva na Sajmu i znam da ima na Banjici na putu za Jajince,bas na raskrsnici.Ima onih malih,kao kod Milosevog konaka i onih velikih za nadzor.Sami prosudite koja je cemu sluzi.Ne znam cemu frka oko tih kamera,ako napravimo prekrsaj,a to radimo svesno,treba da budemo spremni da odgovaramo za to,ili da se molimo da nas nisu snimili.Vidim svi spominjete tu zutu traku,a ne znam zasto.Ako nije dozvoljeno da se vozi tom trakom,vi ne vozite,a ako imate para za placanje kazni vi vozite,ne vidim u cemu je problem sa zutom trakom.p.s. NISAM SAOBRACAJAC :police::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su te stare kamere tipa one na Trosarini ili u Dunavskoj u Zemunu prevazidjene i da ne rade. A za ove nove, sumnjam da one koriste blic...tako da otpada teorija o laku za kosu.

Mozda gresim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas viđen novi model kamere na velikom obeleženom pešačkom prelazu bez semafora.

Malo skriven parkiran policijski auto, nepropisno parkiran. Unutra durpan nišani kroz nešto maleno nalik na Canon Ixus ili Powershot A100, na taj prelaz i vreba.

Kamera se aktivira na slobidnu umetničku procenu pomenutog durpana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Danas viđen novi model kamere na velikom obeleženom pešačkom prelazu bez semafora.

Malo skriven parkiran policijski auto, nepropisno parkiran. Unutra durpan nišani kroz nešto maleno nalik na Canon Ixus ili Powershot A100, na taj prelaz i vreba.

Kamera se aktivira na slobidnu umetničku procenu pomenutog durpana.

Vidjeno pre neki dan na NBGD. Pesacki ispred kruznog toka iz pravca Fontane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pocelo je znaci...mada oko Nove Godine primetio sam da se ljudi ne pridrzavaju mnogo propisa...recimo lik pichi preko tramvajskih sima kroz Nemanjinu i sl.

Mozda ce se zakon i primenjivati...

Video sam skele na Brankovom mostu, postavljaju neki stub. Sigurno za kameru za zutu traku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kamere koje su postavljene po gradu pocele su sa radom 10.decembra i kontrolisace sve u saobracaju a slike i eventualne kazne stizu na kucnu adresu :X

Kamere imaju zum do 2000 m 360 stepeni zato momci oprez :alien:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ortak me zove malopre, kaže juče prošao negde kod Batočine sa oko 180-190 pored radara tronošca međutim nit' su ga zaustavqali nit' jurili... pa je sad u dilemi hoće li dobiti čestitku ili ne... zna li neko nešto možda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da pri toj brzini moze da mu snimi tablice, to je malo teze ali nije nemoguce uvek se setim onog ferarija kod Rume sto je proleteo a pandur jedan kaze ''ma pusti ga biiip'' e to mi je najjace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo je svojevremeno u Mythbustersima, americki radar je snimio tablice i na preko 250, tako da mi sa vocnim kolima ne mozemo da djidamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je i na TopGear-u i ako se dobro sjecam brzina mora biti oko 170mph (oko 270kmh) da te kamera ne bi uhvatila.

Jednostavno ne registruje da si prosao i uopste ne slika

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kamere imaju zum do 2000 m 360 stepeni zato momci oprez :alien:

Ovo, bogami tesko da moze :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kamere koje su postavljene po gradu pocele su sa radom 10.decembra i kontrolisace sve u saobracaju a slike i eventualne kazne stizu na kucnu adresu :X

Kamere imaju zum do 2000 m 360 stepeni zato momci oprez :alien:

One kamere sto su od letos po gradu, navodno ne sluze za belezenje prekrsaja, nego za kontrolu saobracaja...e sad..da li je tako ili ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam uspeo da se prestrojim kod sajma pa sam vozio jednim delom zutom a tu ima kamera. Uspeo sam se prestrojiti tek nakon prolaska ispod same kamere. Oce da mi stigne kazna? Sta mislite?

Ne zelim da se vadim napravio sam prekrsaj to stoji nego samo da se spremim na sok po dzepu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kamere samo nicu...

Postavili su ih i na one metalne konstrukcije u Mihajla Pupina i Jurija Gagarina...ali tamo stoje po dve kamere...sa nekim kutijicama kao dodaci...ne znam koju svrhu imaju.

Sto se tice ovih kamera na Brankovom mostu, ja sam cuo jednu totalnu suludu pricu...mada, kakva smo zemlja, uopste me ne bi cudilo...

Naime, te tablice kontrolise softver, kao i u razvijenim zemljama...medjutim, softver ne ume da razlikuje taksistu od obicnih kola posto su tablice iste. Tako da zapravo, te kamere ne vrse funkciju.

Trac, istina...ne znam. Ali ne bi me uopste cudilo da je to tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...