Jump to content
FAS Goran
boki

Kamere & presretači

Recommended Posts

Da vidim da će me neko zalepiti od pozadi verovatno bih prošao, bolje kazna nego polomljen neki pršljen kad naiđe hardver  :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Branik bih i prežalio, ali me više brine da mene neko ne polomi od nesavesnih vozača. A da se desi takva situacija i da moram da prođem kroz crveno zbog ovog iza tražio bih snimak ako stigne kazna pa da pitam sudiju jel bolje proći u desnoj traci gde nema uklučenja kroz crveno ili stajati i čekati da te neko pogura i opet da prođeš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neku godinu sam imao neprijatno iskustvo sa naletanjem koje se srecom dobro zavrsilo. Iako sam bio sam na suvozackom mestu, od tad zestoko obracam paznju pri svakom stajanju, pogotovo u koloni. Uvek ostavim malo mesta ispred, da eventualno moze da se manevrise za ne daj Boze. I cim krenem da stajem u koloni, koliko gledam napred, toliko vodim racuna ko se i kojom brzinom priblizava otpozadi (kao da vozim na autoputu :) ).

Sto kazu, ko se na mleko opece i u jogurt duva, da ne off-ujem vise...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najvrednija saobraćajna kamera u Britaniji zaradila skoro 2 miliona evra
 
kamera%201.jpg
 
Saobraćajna kamera na jednom putu u Vusteru u Engleskoj, instalirana 2004. godine, do sada je na ime kazni zaradila neverovatnih 1.9 miliona evra. Uređaj instaliran na deonici poznatoj kao ''Novi put'' je od 2004. do 2012. uhvatila 22.942 vozača, odnosno 2.867 godišnje ili oko osam dnevno. Ruku na srce, statistički gledano reč je o jednom od najbezbednijih puteva u Vusterširu, a u poslednjih osam godina samo je jedna osoba zadobila ozbiljnije povrede u nesreći. Svi vozači koji su prekoračili ograničenje od 50 km/h, prihvatili su plaćanje kazne od 70 evra, što je državi ukupno donelo 1.608.573 evra. 3.049 vozača je prošlo kurs bezbednosti u saobraćaju, što je u kasu donelo dodatnih 302.855 evra.
Kamere su 2004. godine uvedene iz prostog razloga - od 1994. do 2004. na ''Novom putu'' je devetoro ljudi poginulo ili zadobilo povrede opasne po život. Međutim, pojedini stanovnici ovog kraja nisu oduševljeni kamerom, optužujući lokalnu vlast da samo želi novac, umesto da je brzinu regulisala ležećim policajcima. U Vusterširu, oblasti na zapadu Engleske, nalazi se 55 mobilnih i statičnih saobraćajnih kamera.
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam video nikakve kamere na tom mostu.

Bolje bi im bilo da su napravili vest da one kamere na Gazeli snimaju brzinu, bar bi neko poverovao... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma da a AMSS sajt se azurira redovno :thumbdown:

a ako su ovakve kamere kao sto je na linku milkobgd onda nisu za snimanje brzine vec za snimanje saobracaja kojih ima skoro na svakom semaforu po gradu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedine kamere na mostu preko ade su na vrhu pilona. Ove druge nisam mogao nikako da vidim a četiri puta sam danas prelazio most. Ili su male ili ih uopšte nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedna kamera kada se ide sa nbg-a prema Topcideru sa desne strane na stubu , otprilike  kada se predje most gde nastaje suzenje , ali mislim da je obicna kamera samo za snimanje saobracaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otplatili bi most bez prisupnih saobraćajnica za godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ste videli onu kameru u Engleskoj koja je od 2005 valjda do sada "zaradila"  1.9miliona evra , ako nadjem link ubacicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema od te kamere kazne. ta je za snimanje saobracaja i super je postavljena da gleda i gornji i donji deo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

 



Na Mostu na Adi nisu postavljene kamere koje beleže prekoračenje brzine iako se pre tri dana u pojedinim medijima pojavila takva informacija.

Na Mostu na Adi postoje kamere, ali njih nije postavila saobraćajna policija već izvođač radova kako bi se nadgledalo gradilište.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros sam gledao nesto na Studiu B, kazu da u Beogradu postoji 14 kamera koje snimaju saobracajne prekrsaje, od toga 5 mere brzinu ... a ostale su verovatno za zutu traku

 

sto se tice tih kamera na mostu, pricao mi je covek koji je radio tamo da su jednom prilikom skupljali armaturu da prodaju na otpad, kad su skupili odredjenu kolicinu i krenuli da izlaze kamionom sa gradilista uhvatilo ih je obezbedjenje i tad im je jedan covek rekao da postoji kamera koja sve snima i da vise ne pokusavaju tako nesto ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...