Jump to content
FAS Goran
boki

Kamere & presretači

Recommended Posts

@WerfAwfhttps://rnk.sipres.sud.rs/ ako sumnjas na nesto na datom linku mozes proveriti  svremena na vreme  tipa menjao si adresu a ti ostao neupucen itd. , semafori bi trebalo biti saobracajna policija i sud tako da ce ti tu izaci dugovanje stim sto se nece pojaviti dok ne zakljuce resenje ali opet mozda su menjali nesto u medjuvremenu pa bude islo brze itd. Sto se tih kamera tice najbolja ti je automatika penzionerski gas da ne zveras previse po banderama ionako ih ima na svakom cosku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kamere za crveno svetlo su uvek postavljene neposredno na raskrsnici ili semafora tako je svuda sto sam ja vidjao a sto se tice prolaska na crveno kako sam cuo ili citao kamera je podesena sa tolerancijom od cini mi se 3 sekunde tako da nece da registruje istog trenutka kad se upali crveno i ti prodjes jer nekad crveno moze da se upali kad je bukvalno nemoguce stati ono tipa kad si paralelno sa semaforom ili neposredno ispred njega zato je i data ta tolerancija u slikanju pa ako si rposao sekund posle paljenja crvenog mislim da nema razloga za brigu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da sam negde naleteo na podatak da su aktivne tek posle dve sekunde od paljenja crvenog. To znaci da se nalazis kod prednje zaustavne a crveno je vec dve sekunde upaljeno, i ti udjes u raskrsnicu... 

Ja na ruti imam jedan semafor koji vise ne trepce nego odmah pali zuto, pa crveno. Vozim klinca u sedistu pozadi i nekoliko puta me uhvatilo "narandzasto", ni jednom nisam hteo da nabadam kocnicu i da stresiram i cimam dete. Naravno, nikad nista nije stiglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@OMP @milan-jtd hvala vam, sad sam malo smireniji povodom cele situacije. Definitivno tamo bas na raskrsnici nema kamera, ima pre raskrsnice, ali je udaljena 20ak, 30ak metara. Nadajmo se da nece biti nista, a ako bude, pisem ovde da i drugi znaju da se paze :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro i 2sec u ok jer nema logike da cim se aktivira crveno odmah i slika, mora da postoji neka bar tolerancija a 2sec nije malo tu moze i onaj iza tebe da se provuce ako je blizu, ako se kreces brzinom 50kmh to je nekih 13-14m/s sto znaci za 2sec mozes da predjes 25m sto nije malo, od prilike bi to trebalo da znaci da i kad se upali crveno a ti si udaljen 20m (od prilike 5 duzina automobila) od semafora mozes da prodjes bezbedno ako se nisam zeznuo u proracunu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, milan-jtd said:

Ja na ruti imam jedan semafor koji vise ne trepce nego odmah pali zuto, pa crveno.

Nema vece gluposti, jos u ovo savremeno vreme.

Na bas brzim raskrsnicama, najkorisnija stvar mi je digitalna sekundara koja odbrojava unazad do promene svetla.

Vec sa nekoliko desetina metara udaljenosti mozes da planiras. A ne da te u brzini hvata promena svetla, ti mislis da ne mozes da prodjes, onaj iza misli da moze i eto belaja :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno se slazem, taj koji je odlucio da ukida trepcuce zeleno, ma pucao bih mu u koleno!

Pre, kada vidim da trepce, u vecini slucajeva sam pustao gas, sada kada mi se upali zuto ja patosiram gas jer necu da nabadam kocnicu i da strepim odpozadi! I to postaje uslovni refleks!

Edited by milan-jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, milan-jtd said:

sada kada mi se upali zuto ja patosiram gas jer necu da nabadam kocnicu i da strepim odpozadi!

Upravo o tome i pricam... Je*es i potencijalno crveno na kraju krajeva, ako neko ko kucka poruke na Viberu treba, s oprostenjem, da te na*uzi.

Zato bar trepcuce zeleno, a sekundara je vec komocija :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

hoce hoce , mozda i proximity senzor da najavi jel valjano sletanje kod albukerkija ili ne :) budzet je to, uvek u manjku 

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kamere za crveno stoje blizu semafora i imaju ono dodatno veliko blic svetlo. Za brzinu su uglavnom malo dalje od semafora i imaju one male plastične kocke tj.merače brzine više njih tj.za više traka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Smederevskom putu gde se skrece za Kaludjericu bus 309, malo posle su stalno stajali panduri i uzimali mito za izmisljen prolazak na zuto, jednom mi i ćaleta navatali za njim proslo jos 5 automobila, on i keva se svadjali al dzaba na kraju 2k dinara u šaku resilo diskusiju. 

E onda su uveli da zeleno trepće pre promene na žuto. Medjutim svega par nedelja kasnije je vraceno na staro, bez treptanja odmah na žuto. 

Mislim da ste razumeli poentu, nije bitna bezbednost vec puniti budzet i uzimati mito. 

 

Mozda sam pisao ovde pre okvirno 7-8 godina sam parkirao auto kad sam ih video i snimao video kako vozac zaustavljenog auta izlazi, prilazi njihovom autu naslanja se kroz prozor, pruza ruku i odlazi - dao mito. Onda su me videli kako snimam i dotrcali, vodili me u stanicu u Kaludjerici i sat vremena verbalno maltretirali sa nekim fizičkim nasrtajima kao da ce da me nabode al me nisu pipnuli, gledali trazili snimak nisu se snasli bio je to fotoaparat stari neki tad, na kraju im rekoh ja radim nocnu smenu il me pustite ili pisite izjavu i smestite u aps i tad me isterase iz stanice da se pesaka vratim do auta. Snimak nisam postavljao nigde. U poslednjih par godina su retko tu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obratite pažnju na obilaznici Zemun -Pančevo u zadnje 2 nedelje sigurno 10 puta su bili na nadvožnjaku isključenje za Zrenjanin odozgo se vidi dobro može da snima šta hoće, znači kad idete od Zemuna. Pre su uglavnom bili posle nadvožnjaka prema Pančevu,sad su našli bolju lokaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda nekom pomogne presretači broj tablica i vozila plus radari u civilnom autu


PA 123 EP
FA 126 KP
BG 1910 HT BMW Serija 5 Plavi
BG 2075 DZ
BG 2380 HT
BG 1513 DJ
BG 1817 PP
BG 1554 JS
BG 1752 ZU BMW Crni
BG 588 DŠ Crveni Audi A4
BG 1530 GH
BG 1593 IC
BG 1564 CF Alfa Romeo Đulija
BG 929 XĆ Škoda Superb Crni
BG 1155 EC Škoda Superb Crni
BG 1923 HH BMW Serija 5 Beli
BG 930 MK BMW Serija 5 Beli
BG 930 MJ BMW Serija 5 Crni
BG 588 DT Audi A6
BG 1953 IA BMW Beli
BG 1854 IC BMW Serija 5 Sivi
BG 1754 KN BMW Serija 5 Crni
BG 750 OM BMW X6 Beli
BG 2198 CE Crna Škoda Superb
PA 126 KP
SU 151 UO BMW
KG 220 PF Crni BMW
PA 076 LU
PA 209 RT puna oprema Fiat Punto Sivi
PA 081 BG
KG 194 CU
ŠA 154 BN
NP 034 CH Tirkizno plavi Audi A4
NP 100 XK BMW Serija 5 Crni
NP 101 ER BMW E60 Sivi
KŠ 052 ŽH Sivi Audi A4
KŠ 149 CP BMW Serija 5 Beli
SU 055 DW Crveni audi A4
NI 329 KN Crni Audi
NI 110 BU Audi A6
NI 142 FV Škoda Superb
ČA 060 FW Škoda Superb
ČA 075 MS Škoda Octavia Siva
NS 249 UW BMW Serija 5 Crni
ZA 070 AC BMW Serija 5 Sivi
VA 111 OZ Teget Fiat Tipo
VA 150 LZ Sivi BMW
ZR 192 NC Crni BMW
BG 299 VR Mercedes zlatni

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, dach@ said:

Možda nekom pomogne presretači broj tablica i vozila plus radari u civilnom autu.


..BG 1564 CF Alfa Romeo Đulija....

Videh je pre par dana, ne radi vise kao presretac, sva stakla providna (bez folija) i nista od opreme za nadzor saobracaja nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/22/2023 at 8:59 PM, dach@ said:

Obratite pažnju na obilaznici Zemun -Pančevo u zadnje 2 nedelje sigurno 10 puta su bili na nadvožnjaku isključenje za Zrenjanin odozgo se vidi dobro može da snima šta hoće, znači kad idete od Zemuna...

 

Išao neki dan i baš tako beše...  Nego, ta 'obilaznica', put skroz do Pančeva, sve vreme je kao AP a ograničenja neka glupšava 50-60km/h i svi koji su išli za ili iz Pančeva su se pridržavali. Ja jedini išao brže. Put je kao autoput, dve, tri trake, nema naseljenog mesta... Ima li nekih kamera koje nisam video i treba li da očekujem čestitku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

bre kolko imaju ovi presretaca kukuuu.... a i dok mu ti vidis tablice kasno je :)...nego kako ovo civilna kola sa radarima, gde oni stoje?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Ivan BG said:

Videh je pre par dana, ne radi vise kao presretac, sva stakla providna (bez folija) i nista od opreme za nadzor saobracaja nema.

E, jbg, celu noc se preslisavao, taman sam zapamtio spisak svih registracija :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi se zajebavate, al' meni presede većina preticanja koja počinih pre par dana na povratku iz prestonice. :( Nisam gledao tablice, al' sam viđao baš dosta auta koja odgovaraju spisku gore. I još se pitam što ovakva kola voze tako sporo ? :cry:

 

Jedino me onaj beli X6 nije navukao da ga pojurim jer je terao preko 180 sigurno. 

 

Nego, koliko ono vremena prođe pa stižu čestitke ? :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Racunaj 3 do 6 meseci okvirno, nema pravila ... kako on sme toliko da ide? sto ga nisi uslikao i gradjanski prijavio? brines za njegovu bezbednost kao :D ja bih ga gradjanski uhapsio i oduzeo bi mu tu igracku 

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au, brate, išao sam jednom mesečno ... :ermm: kad ono behu krenuli da šalju bez zaustavljanja, od novembra ... znači sad bi trebalo da počnu da stižu ....

 

Da krenem ja polako da prenosim imovinu na bližnje i da vatam maglu, pre nego što me uhite zbog neplaćenih milijunskih kazana ... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znaci ti nista , pre ili kasnije opet ce da padne na tebe a dug ostaje dug i nikad se ne brise i sacekace te oni ,ako ne tebe onda naslednike itd, sta mislis sto su kirije skupe koliko i kreda a svi i dalje pod rentom? ;) Ja sam platio pojas a oni nisu videli uplatu i zamalo da bude prdekana , nakraju sam morao ponovo placeno da platim bez popusta za rok od 8 dana i nigde izvinjenje niti prihvatanje njihove odgovornosti za gresku. A moje vreme , novac , i energija izgubljeni. Ima da budes rob i to je to kao i vecina ne svi naravno, moderni rob moderne diktature.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...