Jump to content
FAS Goran
boki

Kamere & presretači

Recommended Posts

Cek, da li sam ja dobro razumeo da jedan presretac predje za 11 meseci 520.000 km??? :shock:

Share this post


Link to post
Share on other sites

4-5 malih servisa mesecno :D .

Ako je to tacno, izadje preko 1.500 km dnevno.

Ako bi vremenski auto odradjivao 2 smene dnevno teoretski bez prestanka, prosecna brzina bi bila 94 km/h.

A da se teoretski ne gasi, prosecna brzina bi bila 62 km/h. Nesto mi to deluje vise od moguceg, ali kako oni navode, gresim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da drzava isplati kao da predje pola miliona km godisnje i za gorivo i za odrzavanje :D 

 

Secam se negde da su kamioni nekog javnog preduzeca navodno trosili oko 300l na 100km i ne, nije bila greska da je neko slucajno napisao jednu 0 viska :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obratite pažnju na naplatnu rampu kod Obrenovca možda 500 metara pre rampe smer ka Zlatiboru stoje kamere. U zadnje vreme često idem za Valjevo pa mi autoput najviše odgovara,smanjivao sam brzinu mada mi nije bilo jasno šta će bas pre rampe kamere. Bude po neka patrola na rampi ali zadnji put pokrili su sve izlaze vidim kod dvojice tableti i odvajaju vozila. Ne mogu 100% da tvrdim da bas zaustavljaju vozila zbog prekoračenja brzine bas kod tih kamera ali lik koji me je preleteo minut pre rampe njega su zaustavili strane tablice ,naravno bilo je još par vozila zaustavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Engleska policija počinje da koristi kamere u neobeleženim kombijima

 

eng kombi.jpg

 

Policija iz engleskog Northamptonshirea je preduzela agresivan korak u suzbijanju saobraćajnih prekrašaja. Koristiće neobeležene kombije s kamerama za merenje brzine. 

Opravdanje za ovaj potez je u činjenici da na lokalnim putevima raste broj stradalih u saobraćaju. Vozilo će biti postavljeno na odabrane lokacije u Northamptonshireu, a policija će koristiti podatke o nesrećama i dojave javnosti. Inače su vozila sa kamerom posebno označena. Vozači su ljuti i misle da je jedina svrha ovih kombija da namaknu dodatni novac u budžet. Northampton Chronicle i Echo izveštavaju da policijski službenik za bezbednost saobraćaja Matt O’Connell tvrdi da kombiji imaju zadatak da redukuju opasnu vožnju. ''S nivoom prekršaja u okrugu, moramo da učinimo nešto drugačije, a korišćenje neobeleženih vozila bi moglo da natera ljude da dvaput razmisle pre nego što uđu u nepotrebne saobraćajne rizike'', kaže O’Connell

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je iz Beograda da znate da u zadnje vreme vrlo cesto stoje sa radarom preko puta kafane Lipov Lad u Bulevaru Kralja Aleksandra ( otprilike od 9-10 prepodne do nekih 14h). Ako uhvati zeleni talas od Cvetka, a cak i ako ne uhvati, cesto se tu ide preko 50kmh jer je nizbrdo. Pa da znate da vas ne iznenade sa kaznom. 

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

U vezi Bulevara:

- na potezu nizbrdo od Cvetka do Lole:  tu se dve kamere, jedna kod Đerma i druga kod Intese (malo iznad Opštine, baš prekoputa Orla)

- na istom potezu uzbrdo: jedna kod Đerma

 

Moj gps live nepogrešivo registruje kamere za brzinu;  međutim, ni jednu od navedenih kamera u Bulevaru ne registruje. Pretpostavljam da nisu brzinske, već za snimanje saobraćaja i/ili prolazak na crveno. Ustvari, siguran sam da su za prolazak na crveno, jer su sve bukvalno namontirane kod semafora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su vec novije tehnologije kolko su izvori istih pouzdani hmm  hmm al dobro znace u svakom slucaju , ja sam opremljen starom mehanikom i usb cd mp3 pionircem tako da krstarim laganom brzinom ali ono sa bodovima je bilo carski dobro u grmlje nisu uskocili :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pouzdanost....hmmmm, suštinski ne znam koliko je pouzdano, ali do sada, za ova tri meseca koliko vozim novi auto "utabanim" stazama - to funkcioniše bez greške.

 

Inače, Maps Update izlazi na svaka 4 meseca.

 

Gps live je uvek aktivan:

- kada koristim navigaciju registruje sve kamere

- bez uključene navigacije registruje kamere za brzinu

 

Naravno, glavno je pitanje kojim tempom TomTom ažurira baš sve promene kod nas (svaka nova instalirana kamera, novi naziv ulice, novi kilometar autoputa, neka zaobilaznica, ukinut deo neke pruge,....i dr....)!

Edited by nebojsa zvezdara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preko puta Lipovog lada cesto stoje parkirana policijska vozila na trotoaru iza kioska jer verovatno tu zivi neko bitan pa policija cuci non stop. Cesto prolazim tu i kolima i peske. To naravno ne znaci da dodatno tu negde ne stoji i radar kako rece kolega @werp690 i hvala mu na tome da znam da pripazim. Od pre par meseci stoje nove kamere kod Djerma u oba smera. U pitanju su velike kamere sa radarom i blicem okrenutim na obe strane u svakom od smerova. Pretpostavljam da mogu da snimaju i prolazak na crveno i brzinu pa uvek prodjem ispod njih do 50 Kmh, ali iako sam vidjao razne divljake da prolete ispod, nikada nocu nije opalio blic. Takodje, tu non stop pesaci prolaze i na crveno i van pesackog prelaza pa bih iskreno i voleo da kamera radi i arhivira u slucaju da ne daj Boze zgaze nekog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mislim na tu patrolu koja sedi kod onih pljeskavica i sto cuva nekoga.

Bas preko puta Lipovog lada kod one Arome stoje sa radarom i nisane sa stalka. Danas su na istom mestu sedeli i nisanili iz kola. Bas sam usporio da bi pogledao i op radar u kolima i nisane. Stoje tu prepodne izgleda svaki dan, izgleda da " ide posao " .... St ose tice kamera kod djerma ne znam sta prate ali cesto sam tuda hvatao zuto i brzinu, stiglo bi nesto do sada, mada nikada nije kasno....

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam informaciju da od 16. januara tj od pre 3 dana kamere krecu da beleze sve prekrsaje, zuta traka, brzina, koriscenje mobilnog, pojas, semafor...

Da li je informacija pouzdana saznacemo brzo, podelio sam je da ne bi saznali od nekog ovde. 

Kamere su biometrijske kakve su odavno u Kini samim time nisu po nasem zakonu dozvoljene ali... 

Edited by oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje kamere? Za merenje brzine bi trebalo da imaju neki lidar, za prolazak na crveno bi trebalo da budu povezane sa semaforima i senzorima za prolazak itd... Ako pričaš o onim kamerima na krstovima, ne verujem da su sposobne za to. To svakako jesu biometrijske kamere i mislim da služe samo za nadzor i praćenje stanovništva. To je mnogo ozbiljnije nego beleženje prekršaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumem tvoje pitanje i ne znam odgovor. Verovatno ne sve onda vec samo one koje su osposobljene za to sta si opisao... A mi ne znamo da mozda nisu sve osposobljene, mozda svaka moze da meri brzinu, mozda ne zna za semafor a mozda i njega vidi u snimku, svakako eto meni su upitni semafori i mozda radar, ostalo moze da snimi svaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima,

Pre par dana sam uspeo da prođem na puno crveno na raskrsnici Jurija Gagarina i Antifašističke borbe (jedno 1, 1.5 sekundi nakon paljenja crvenog). Jasno mi je koliko je i opasno i glupo, ali eto, desilo se i meni. Sada me zanima, da li kamera koja stoji na nosaču(u smeru od novog beograda ka gazeli) beleži i prolaske na crveno svetlo, sa obzirom da je jedno dobrih 30ak metara udaljena od same raskrsnice? Što sam uspeo da nađem po netu je da je ta kamera samo za brzinu, dok na listi koja se više puta pojavljivala ovde po tredu, nije navedeno šta snima, već samo da tu postoji kamera. Ako sam slikan, za koliko otprilike stiže čestitka i jel moguće nekako proveriti da li sam slikan pre nego što mi stigne, jer mi kaznu od sokolovog oka uredno nisu doneli niti ostavili ikakvu cedulju ispred vrata, već je samo firmi u kojoj radim stiglo naređenje za prinudnu naplatu kazne godinu dana nakon "izdavanja" prekršajnog naloga. Naravno dotle se kazna popela na fiksnih 25 000 plus troškovi pokretanja postupka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za brzinu mi je stiglo za oko mesec ipo do tri , relativno brzo ali je procedura gde treba da se izjasnis da li si upravljao vozilom itd. Ako je vozilo rentirano i sl. odnosno cak ni na firmu se ne vodi kontam da to ide prvo tamo vlasniku upisanom u saobracajnu i sl., zato je i stigao taj nalog kao takav pravnom licu a i vreme toga bi trebalo da bude duze tipa dodas oko mesec dana (i to je sad pitanje kako koliko) jer se oni izjasnjavaju da su rentirali auto tamo nekom pa sad otprilike mozes proceniti koliko mu to dodje ...

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, WerfAwf said:

...uspeo da prođem na puno crveno na raskrsnici Jurija Gagarina i Antifašističke borbe (jedno 1, 1.5 sekundi nakon paljenja crvenog). Jasno mi je koliko je i opasno i glupo, ali eto, desilo se i meni. Sada me zanima, da li kamera koja stoji na nosaču(u smeru od novog beograda ka gazeli) beleži i prolaske na crveno svetlo...

Ovako izgleda kamera koja snima crveno svetlo:

 

crveno.jpg

 

Kao što vidiš stoji blizu raskrnice, okrenuta ka njoj (ne ka autu koji prilazi raskrsnici), jer na istoj slici mora da se vidi auto u raskrsnici i semafor na kojem sija crveno.

Ta kamera kod buvljaka (sada već ima u oba smera) služi za kontrolu brzine, kao što pokazuje i postavljeni znak pre nje:

 

brzina.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, nemanja84bg said:

Za brzinu mi je stiglo za oko mesec ipo do tri , relativno brzo ali je procedura gde treba da se izjasnis da li si upravljao vozilom itd. Ako je vozilo rentirano i sl. odnosno cak ni na firmu se ne vodi kontam da to ide prvo tamo vlasniku upisanom u saobracajnu i sl., zato je i stigao taj nalog kao takav pravnom licu a i vreme toga bi trebalo da bude duze tipa dodas oko mesec dana (i to je sad pitanje kako koliko) jer se oni izjasnjavaju da su rentirali auto tamo nekom pa sad otprilike mozes proceniti koliko mu to dodje ...

Vozilo se vodilo na mene, trebalo je da mi stigne prekršajna prijava na kučnu adresu, pa da mogu da platim u 8 dana pola, ali umesto toga, niko mi nije došao (znam da sam bio kući u vreme kada su me navodno tražili na adresi), već se kazna preinačila u kaznu za nedostavljanje info o tome ko je vozio auto tada i pošto ja nisam ni znao da ikakva kazna postoji, logično je nisam ni platio i oni su izdali nalog za prinudnu naplatu kazne, otuda u firmi. 0/10 iskustvo, samo mi jedno jutro stiže mejl da je dobijen nalog da mi se 27000 skine sa plate (25000 jer nisam prijavio ko je auto vozio i još 2000 za pokretanje postupka), ni pomena o prekršaju za koji treba da se plati niti kada je učinjen. Tako da sam malo naplasen da mi se sa ovim crvenim ne desi isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshaoct said:

Ovako izgleda kamera koja snima crveno svetlo:

 

crveno.jpg

 

Kao što vidiš stoji blizu raskrnice, okrenuta ka njoj (ne ka autu koji prilazi raskrsnici), jer na istoj slici mora da se vidi auto u raskrsnici i semafor na kojem sija crveno.

Ta kamera kod buvljaka (sada već ima u oba smera) služi za kontrolu brzine, kao što pokazuje i postavljeni znak pre nje:

 

brzina.jpg

Onda moguće i da nije za crveno (barem se ja nadam). Nisam obraćao pažnju na znak, baš ću pogledati kada budem prolazio tuda. Na tom mostu je sada situacija sa kamerama malo drugačija (ima ukupno ja mislim 3 kamere. jedna crna koja gleda na raskrsnicu, i 2 bele koje gledaju u nadolazeće automobile). Ako beleži prekršaje, ova od NBGD ka gazeli bi mogla da vidi i tablice i semafor u istom kadru. Jedino što mi daje nadu je što je 30ak metara od raskrsnice, valjda bi morala da stoji bliže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...