Jump to content
FAS Goran
boki

Kamere & presretači

Recommended Posts

Већина камера за жуту траку бележе прекршаје само у периоду од 7 до 9 пре подне и од 14 до 18 поподне. Ван тих часова вожња жутом траком је дозвољена. То правило важи само ако на знаку пише ограничење када је забрањена вожња. Ако нема такваог знака, вожња жутом траком је увек забрањена. Иначе на Бранковом мосту је увек забрањена вожња жутом траком.

 

image.thumb.png.c278ec60ff957a55e59cc68457736a99.png

 

image.thumb.png.54270120a31cc8ab80d58ae10e086daa.png

 

Иако ти стигне казна није нека драма. Казна је 5000 или 2500 ако платиш у року од 8 дана. 

Edited by xalexas
Додате слике

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, xalexas said:

Иначе на Бранковом мосту је увек забрањена вожња жутом траком.

Osim kada je saobracajac na pocetku mosta i daje znak da moze u zutu traku... Ja im ne verujem, nikada nisam isprobavao

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, milan-jtd said:

Osim kada je saobracajac na pocetku mosta i daje znak da moze u zutu traku... Ja im ne verujem, nikada nisam isprobavao

Upravo to. Pitao sam policajca i rece da je iskljucena, a vidim i da dosta vozila prolazi lagano. Svaki dan u spicu stoji policajac koji mase ljudima sa onim znakom da mogu slobodno da idu zutom trakom.

 

Dva puta sam prosao za sad dok mi nije palo na pamet da mozda ipak radi. Javljam ako dobijem cestitku.

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, andreja.micovic said:

Kamere nisu uhvatile coutrymana

Mali off - vec danima u loop-u mi u kolima ide jedna stvar od Nikole Vranjkovica gde jedan stih kaze "Kamere su pokvarene uvek kada streljaju..... veliki grade..."

Izvini Neso, brisi slobodno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postavljanjem kamera, komponenti i programa za sakupljanj podataka, Gradska uprava za građevinsko zemljište i investicije započela je proširenje i unapređenje postojećeg sistema za nadzor bezbednosti saobraćaja.

Oprema je prvenstveno namenjena automatskom prepoznavanju registarskih tablica motornih vozila, detektovanju i dokumentovanju prolazaka svih vozila, kao i obradu i procesuiranje saobraćajnih prekršaja.

 

Sistem se postavlja na raskrsnici Bulevara oslobođenja i Bulevara cara Lazara, kao i na raskrsnici ulica Partizanska i Temerinska u Novom Sadu.

 

Investicija, vredna 15.5 miliona dinara, realizuje se radi unapređenja opšteg nivoa bezbednosti saobraćaja u Gradu Novom Sadu.

 

 

Izvor snsuzivo.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Krusevcu u glavnoj u centru grada su postavili kamere na probni period koja bi trebala da snima sve: pojas, telefon, brzinu, punu liniju, dal je registrovan auto, zaustavljanje i nepropustanje pesaka i posle mesec dana probnog perioda kazu da im treba jos 50 ljudi da zaposle da bi procesuirali sve te prekrsaje tako da odustaju od tih kamera :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

FOTO: "Oko sokolovo" stiglo u Novi Sad, uskoro kreće kažnjavanje nepropisnog parkiranja

Vozila koja će koristiti sistem "Oko sokolovo" od početka 2023. godine, pristigla su u Novi Sad, saznaje 021.rs.

U pitanju je pet terenskih vozila "dacia sandero", koja su zajedno sa pratećom opremom plaćena 45,9 miliona dinara, odnosno 78.000 evra po automobilu. Vozila su isporučila firme "Stojanov auto" i "Ada System", koje su bile jedini ponuđači na tenderu.
Iako su prvobitne najave bile da će "Oko sokolovo" početi da "operiše" Novim Sadom tokom novembra, prema nezvaničnim saznanjima 021.rs, to će se dogoditi početkom naredne godine.

Podsetimo, svako vozilo za kažnjavanje nepropisnog parkiranja imaće pet kamera sa uglom snimanja od 360 stepeni, uz prepoznavanje registarskih tablica.
 
Takođe, imaće četiri kamere visoke rezolucije koje će snimati non-stop, a koristiće se za analizu situacija. Uz to, biće opremljeni i drugom opremom neophodnom za identifikaciju prekršioca. 
 
Iz novosadske uprave su pre nabavke vozila naveli da će već u prvim danima primene "procesuirati" više od 1.000 prekršilaca dnevno. 
Novi Sad je, osim vozila, kupio i deset električnih bicikala koje će komunalna milicija koristiti za istu namenu, ali u pešačkoj zoni, na trotoarima i biciklističkim stazama.
 
Kada početkom 2023. godine Novi Sad počne da koristi "Oko sokolovo" biće među retkim gradovima u Srbiji koji primenjuju ovaj sistem za kažnjavanje nepropisno parkiranih vozača. Upotrebu je započeo Beograd pre dve godine, a zatim je njegov primer sledio Niš.

 

021.rs

 

 

Dacia od 78k eur :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti sve je moguce :D

 

Sledećeg utorka biće tačno tri meseca kako je počeo da radi sistem elektronske kontrole nepropisnog parkiranja, poznatiji kao „Oko sokolovo“.

Krajem juna Goran Vesić, zamenik gradonačelnika grada Beograda, najavio je „Oko sokolovo”, obećavši da će doneti „kraj bahatom parkiranju“.  U tu svrhu, kupljeno je 18 automobila marke Land Rover.

„Specijalizovana terenska vozila kupljena su na javnom tenderu, koštala su 29 hiljada evra, plus četiri hiljade za nadogradnju, što je znatno ispod cene, ali takva povoljna cena data je na tenderu“, objavljeno je na sajtu Grada.

Na pitanje novinara Pinka zašto su kupljeni baš džipovi, Vesić je odgovorio da je razlog tome teška oprema i rad od 24 časa.

 

„Obaveštavamo Vas da je uvidom u elektronsku evidenciju utvrđeno sledeće: ukupni novčani iznos kazni je 110.595.000,00 dinara. U navedenom periodu izdato je 8555 obaveštenja za prekršaje nepropisnog parkiranja vozila. Najveći broj obaveštenja koja je izdao sistem „Oko sokolovo“ odnosi se na nepropisno parkirana vozila na delu trotoara koji nije obeležen za parkiranje, a za koji je propisana novčana kazna u fiksnom iznosu od 5.000,00 dinara za fizička lica“, odgovorio nam je Sekretarijat za poslove komunalne milicije grada Beograda.

Uzimajući u obzir da je kupljeno 18 automobila po ceni od 33 hiljade evra  (29 hiljada evra vozilo plus četiri hiljade evra za nadogradnju), za „Oko sokolovo“ izdvojeno je ukupno 594 000 evra, što je oko 70 miliona dinara.

Pošto nam je zvanično potvđeno da je ukupan iznos novčanih kazni veći od 110 miliona dinara, Istinomer zaključuje da je obećanje Gorana Vesića da će se investicija u vozni park „Oka sokolovog“ isplatiti za mesec dana – ispunjeno.

 

https://www.istinomer.rs/izjava/za-mesec-dana-isplatice-se-oko-sokolovo/
 

 

 

Izgleda da je bas inflacija... 

Edited by darkman14

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, darkman14 said:

Dacia od 78k eur :D 

Malo je to.

Realno, pošto je tender u pitanju, pa pobedjuje najbolja ponuda, bilo bi logično da je onaj jedini ponudjač stavio cenu od 278 hiljada evra po jednoj Dačiji. Šta ga briga, to ionako plaća narod ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove novosadaske Dačije su "po komadu" plaćene i oko dva puta više od cene po kojoj je Grad Niš nedavno za iste namene nabavio Land Rovere ( istovrsne onim beogradskim ).

 

https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Oko-sokolovo-od-danas-na-ulicama-Nisa-do-avgusta-samo-opomene-a-onda-i-kazne.sr.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li ja dobro računam, ali i ovi električni bicikli za NS za "Oko sokolovo" su bagatelne cene sa opremom ...

Jer, kada ukupnu cifru od "13.434.000 dinara sa PDV-om" podeliš sa 10 komada bicikala, pa to posle prebaciš u evre, "po komadu" to dodje 11.482 evra ???

 

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/313518/Novosadski-inspektori-na-e-biciklima-uskoro-ce-loviti-one-koji-prave-prekrsaje.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ljudi parkiraju po NS, ja verujem da ce se ovo jako brzo isplatiti
image.thumb.png.b4b19a93d7a13d8505fb01ebff7b6c7c.pngimage.thumb.png.4d7ea8532686e0b0d508a2468b003119.pngimage.thumb.png.71aa5a88b512ee41fde244b0750ac018.pngimage.thumb.png.a8613ddc8b6ef9161b254706ff92406b.png

 

ovo sam na brzinu nasao sa google maps-a i ovo je iz 2014. Sada, 8 godina kasnije, isto je ovako, samo sto nema mesta da se prodje na trotoaru. A sve ovo je na 500m od samog centra Novog Sada. 

E sad, kao u svakoj maloj sredini, verujem da ce biti selektivno kaznjavanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

To kod kasarne maršalke…ljudi koju tu žive i nemaju neki izbor,jedino da se parkiraju u dvorištu

2D7CEBF4-90CE-4DC4-9145-F203B4AC709E.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshtry ima izbor, tu zivim, samo retko ko hoce da proseta 300m :) 
Ako moze  da utera na treci sprat, bilo bi najbolje. 

 

Jos uvek nije toliko zgrada napravljeno pa na ovoj strani Futoske koja pripada Sajmistu ima mesta u poprecnim ulicicama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, darkman14 said:

Kako ljudi parkiraju po NS, ja verujem da ce se ovo jako brzo isplatiti

Nije reč o tome koliko brzo će da se "isplati" ulaganje u sistem "Oko sokolovo" ( pa i da platiš po 78 hiljada evra po jednoj dačiji ), već je reč o tome da li je uopšte normalno ( i zakonito) da sredstvima bužeta "po najpovoljnijoj" ( a jedinoj ) ponudi za jednu dačiju "sa opremom" platiš 78.000 evra ( pri čemu se u BG za tu istu "opremu" plaćalo po 4.000 evra po vozilu ).

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, darkman14 said:

@neshtry ima izbor, tu zivim, samo retko ko hoce da proseta 300m :) 
Ako moze  da utera na treci sprat, bilo bi najbolje. 

 

Jos uvek nije toliko zgrada napravljeno pa na ovoj strani Futoske koja pripada Sajmistu ima mesta u poprecnim ulicicama. 

Živeo sam u Dože Đerđa kao student,devedesetih….sada mi taj deo neprepoznatljiv,ipak se gradilo…

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron apsolutno se slazem. Sada je u toku masovno asfaltiranje ulica po NS i pola je zatvoreno. Asfaltiraju se ulice koje bi trebalo da se asfaltiraju, ali i neke zabacene :D
Problem je sto smo svi oguglali na to, i ovo samo prodje kao informacija a ne kao bitna stvar koju mi placamo. 

 

@neshtry U toj ulici sam ja ziveo isto kada sam dosao, jako lepa ulica. Grbavica je haos za parking, ali to je sve cena zgrade od 4 sprata bez lifta koja ima suteren, visoko prizemlje, 4 sprata i potkrovlje kako bi se ispostovala forma da ne sme da se gradi zgrada visa od 4 sprata sa 5-6 parking mesta u dvoristu zgrade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Informacija za kolege koji idu ka Pozezi, Uzicu, Zlatiboru i dalje tim putem.

 

Pre nekog vremena je postavljen stacionarni radar kod diskonta pica u Prijanovicima kod Pozege, slican onom koji vec postoji na izlazu iz Uzica na Zlatiborskom putu (iznad Zeleznicke stanice na magistrali). Primetio sam da je kamera povezana i da blicne kada se prodje pored nje, ali nemam preciznu informaciju da li je pocela da salje kazne ili je jos uvek u pitanju neki probni period. Takodje jos uvek ne postoji znak za stacionarni radar na tom mestu.

 

U svakom slucaju savetujem oprez da ne biste bezveze placali kazne posto je tu ogranicenje 60, a skoro svi (ukljucujuci i mene) tuda prolaze brze od ogranicenja.

 

Kamera se nalazi na ovoj banderi, gledano iz pravca Cacka:

 

Screenshot_1.thumb.png.be224987204f4b57b97e248bc64b53ac.png

 

https://goo.gl/maps/T9N2kMbEgq6idJkC6

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najnoviji prilog sa RTS-a o radu presretača.

Prvi uhvaćen u snimku je na pravcu od isključenja kod Zmaja ka bivšoj lakat krivini... uhvaćen sa nešto preko 120 km/h:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...