Jump to content
FAS Goran
boki

Kamere & presretači

Recommended Posts

Da se ja pitam, prvo bih sve one kamere po gradu uključo da prate ko koristi mobilne telefone u vožnji i deebeelo bih kažnjavao!

Ovo više nije normalno, ljudi ne samo da pričaju, nego šalju poruke i lajkuju po društvenim mrežama. 

A što se merenja brzine na auto putu tiče, podržavam, ali ne mislim da je na autoputu brzina najveći problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tom nekom logikom onda treba da postave i obaveštenja da te kamera snima ako prođeš na crveno? Ljudi, zakon je jasan, a i svako ko ima dozvolu je dužan da poznaje saobraćajne propise. Ograničenje brzine je jedan od mnogobrojnih propisa i tu nema nikakve mudrolije ovako ili onako, treba ovo ili ono. Ja da se pitam, nikakva obaveštenja nikad ne bih postavljao.

Ja prvi ograničenje ne poštujem slepo, ali ga kršim toliko da eventualno prođem sa novčanom kaznom. I spreman sam na to, nema kuknjave ako se desi.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno se slažem sa Banetom,sve koji telefoniraju u vožnji treba snimati i kažnjavati!U 21. veku ima x načina za handsfree telefoniranje,ja u puntu znam za bar tri…

I da treba tabla sa upozorenjem da snima crveno svetlo iako je zakon jasan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/4/2022 at 2:15 PM, neshtry said:
I da treba tabla sa upozorenjem da snima crveno svetlo iako je zakon jasan


E, tako i na taj način se polako postaje ono društvo gde moraš na igračkama da pišeš da se ne jedu i na sonoj kiselini da se ne pije.
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te stvari pišu isključivo zbog tužbi. Nemojmo da se pravimo neuki. Ako u zakonu piše da ispred kamere za nadzor treba da stoji znak a oni ga ne stave ti možeš da oboriš presudu sudije za prekršaje. Ameri su skapirali da ih manje košta da napišu svaku glupost na znakovima nego da gube tužbe. Nisu oni baš tako glupi kako mi mislimo da jesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja upravo na to i skrećem pažnju kako se postaje debilno društvo - ti sad zakonski treba da obaveštavaš nekog da će biti slikan i procesuiran ako prekrši zakon.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stalno imam utisak da smo mi Srbi najpametniji a ostali svi mnogo glupi a nekako ipak mnogo uspešniji od nas. Obaveštenje o kamerama je zbog privatnosti na koju mi uopšte ne obraćamo pažnju. Da li ćemo se setiti privatnosti tek kada i ovde zaživi kineski sistem o nagrađivanju poslušnosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al' se zato svi odriču privatnosti kad im neko ukrade kola ili opljačka stan, pa onda kukaju da se vrate snimci sa kamera i mole boga da ih ima na svakih 200 metara... Nemojmo biti licimeri.

Liberali i zeleni su već dobrano usr*li ovaj svet.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/4/2022 at 2:55 PM, totti said:

E, tako i na taj način se polako postaje ono društvo gde moraš na igračkama da pišeš da se ne jedu i na sonoj kiselini da se ne pije.

U pravu,ali to je konvencija i tako treba,nisu svi istog intelektualnog nivoa,nažalost,voziš i sam i vidiš kako je u stvarnosti…

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko kolike su kazne za vožnju neregistrovanog vozila za pravno lice? 

Kolega je 6 dana vozio neregistrovan auto pa me zanima da li da mu izjavim saučešće?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nema potrebe da brine za tako mali istek registracije. Meni se isto desilo, vozio sam tri dana nakon isteka registracije. Skroz sam bio zaboravio na registraciju. Prošao pored ne znam koliko kamera uzduž i popreko po gradu. Slava dragome Bogu, nikad mi ništa nije stiglo. Desilo mi se pre dve godine. Bio sam se oduzeo kad sam shvatio pored koliko sam kamera prošao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako kome, nama je pak stiglo. Nekoliko kazni po 5.000 din (za svaku kameru koja je slikala), plus kasnije još nešto za plaćanje od sudije.
Mislim da više nema razlike fizičko/pravno lice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova tema me je baš zanimala zbog mog slučaja. I šta bi sa tim kaznama? Da li ste platili za svaku kameru ili su vas kaznili samo sa jednom od 5000?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za svaku po 5000. Čak ima nekoliko od istog dana, samo sa različitih lokacija.
A za ovo što je stiglo od sudije nisam u toku, to je sad kod advokata.
Kazne su iz perioda Decembar 2020. - Januar 2021., a stigle su posle možda nepunih godinu dana.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda kolegi da izjavim saučešće. Dečko je inače vozač u firmi koja je u centru BG, dnevno prošparta Beograd i NBG uzduž i popreko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je 6, 7, 8 kazni po 5.000 (ne sećam se tačno broja) i to je plaćeno. Nema tu žalbe, na šta da se žalimo?

A za ovo od sudije nisam u toku.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/5/2022 at 1:11 PM, Jackkk said:
Onda kolegi da izjavim saučešće. Dečko je inače vozač u firmi koja je u centru BG, dnevno prošparta Beograd i NBG uzduž i popreko...

Bilo je ranije neke priče da te kamere ne snimaju istekle registracije baš svaki dan, ali ne znam koliko je to tačno. A i te priče su bile pre godinu, dve.
Tako da... ko će ga znati
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, totti said:

Nema tu žalbe, na šta da se žalimo? emoji3.png

Pa da se smiluju da pišu jednu kaznu dnevno :) Koliko si dana vozio sa isteklom registracijom? Stvarno je horor ako kažnjavaju sa više kazni u istom danu. Znači ako prođeš u jednom danu pored 20 kamera - kazna ti bude 100.000??? Malo je nenormalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nenormalno, ali je tako. Oni to mogu da tumače da si svesno pravio više vožnji, a ne možeš da dokažeš da je to jedna.

Nisam ja vozio, tad sam imao koronu, pa drugi nisu obraćali pažnju na važenja registracija.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, xalexas said:

Mislim da nema potrebe da brine za tako mali istek registracije. Meni se isto desilo, vozio sam tri dana nakon isteka registracije. Skroz sam bio zaboravio na registraciju. Prošao pored ne znam koliko kamera uzduž i popreko po gradu. Slava dragome Bogu, nikad mi ništa nije stiglo. Desilo mi se pre dve godine. Bio sam se oduzeo kad sam shvatio pored koliko sam kamera prošao.

Ako su ukapirali,odnosno sistem odreagovao i zabeležio,ide kod sudije za prekršaje i od njega zavisi….mene su kaznili za prekoračenje od manje od 24h,još je policajac došao kod mene kući da mi skine tablice….

Ja bih rekao da se ništa od toga nije deselo,odnosno,nije ga sistem ni registrovao…

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ovom sistemu sam pricao, u emisji SAT su pricali o tome, merenje prosecne brzine izmedju portala. Ovako izgledaju te kamere: 

image.thumb.png.35e762a9d7f82c58e1165ef9b0003e9b.png

 

A evo i emisije na YT:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Francuska: Greškom kaznili hiljade vozača

 

kamere 13.jpg

 

Među četrdeset francuskih departmana (pokrajina) koji su podigli ograničenje brzine na delu svojih magistralnih puteva na 90 km/h je i Gers. To se odnosi na približno 350 km puteva u Gersu od 1. juna 2022. uključujući deonicu RD928 koja se nalazi između opština Solomiac i Mauvezin. Na ovoj deonici se od 26. jula nalazi pokretni radar, ali je uređaj bio kalibrisan na staro ograničenje od 80 km/h.

Zbog toga su mnogi vozači kažnjeni zbog prebrze vožnje, a nije trebalo… Između 26. jula i 28. jula svi vozači registrovani pri brzini većoj od 81 km/h su kažnjeni. Hiljade je onih koji nisu vozili brže od 90 km/h. Čim su saznalo za problem, vlasti su obavestile Automatizovani centar za nadzor saobraćajnih prekršaja (CACIR). Kazne zabeležene između 26., 27. i 28. jula do 13:40 biće obustavljene, uverava prefektura. Vlasnici vozila koji su dobili novčanu kaznu naknadno će primiti još jedno pismo sa obaveštenjem o poništenju postupka.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par dobio kaznu za prebrzu vožnju, a bili na odmoru: ''Ostavili smo auto na parkingu aerodroma!''

 

vw golf kazna.jpg

 

Par iz Velike Britanije je ostao zbunjen nakon što im je stigla kazna za njihov automobil koji je navodno uhvaćen u prebrzoj vožnji u Mančesteru, dok su oni bili daleko na odmoru u Španiji.

 

Gary Thornburn i Clare Beards su ostavili svoj automobil na aerodromu Mančester kod službe za parkiranje 3. avgusta, pre nego što su otputovali u Mursiju u južnoj Španiji na 13 dana. Međutim, primili su obaveštenje o kazni od policije 16. avgusta. U pismu, koje je datirano na 10. avgust, navodi se da je njihov beli Golf GTI uhvaćen kako vozi brzinom od 88.5 km/h u zoni sa ograničenjem od 50 km/h, oko 15-ak kilometara od aerodroma. Fotografije su pokazivale njihov automobil kako čini prekršaj 5. avgusta, dva dana nakon što su gospodin Thornburn i gospođa Beards ostavili svoje vozilo na aerodromu. Službenici aerodroma su rekli da je automobil ostao na sigurnom za vreme njihovog putovanja, tako da nije mogao da se koristi za činjenje prekršaja. Rekli su da je ključ takođe bio na sigurnom i da je sigurno reč o drugom automobilu. Policija nije direktno komentarisala slučaj, ali je rekla da će se u slučaju žalbe na obaveštenje o prebrzoj vožnji postupak nastaviti ''sve dok se ne utvrde sve okolnosti''.

 

Gospodin Thornburn je za Manchester Evening News rekao: ''Znao sam da odvoze automobile sa aerodroma na neko drugo mesto, ali ne mislite da ćete biti optuženi za prebrzu vožnju. Otvorili smo poštu i moja supruga je ušla i rekla da sam dobio kaznu za prebrzu vožnju od 5. avgusta, ali ja sam rekao da to nije mogao da bude bilo ko od nas jer smo tada bili odsutni''. Par je kontaktirao policiju da im kaže da su bili u Španiji i da nisu mogli da voze automobil kad je učinjen prekršaj. Čekaju odgovor, a policija se još nije oglasila. Portparol aerodroma Mančester je rekao: ''Svesni smo da je kupac koji je rezervisao parking Meet & Greet na aerodromu Mančester primio obaveštenje o kazni zbog prebrze vožnje od policije Mančestera. Razumemo da bi to bilo uznemirujuće za dotičnog kupca i odmah smo pokrenuli istragu nakon toga. Ova istraga je pokazala da je automobil koji je rezervisan kod nas ostao u sigurnom skladištu dok ga kupac nije preuzeo po povratku. Ključ od vozila je takođe bio na sigurnom.''

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li neko da potvrdi da je kamera za zutu traku na brankovom mostu u smeru ka gradu ugasena u spicu, da znam da li sam na*ebao ili ne:ermm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...