Jump to content
FAS Goran
boki

Kamere & presretači

Recommended Posts

1 hour ago, neshaoct said:

EDIT: Ne znam što bi im trebalo i patrolno vozilo ako već imaju kameru za brzinu na stubu...

Ama, to sam samo coveku oznacio gde je lokacija :) , moj citirani post je od pre 2 godine i kusur, a situacija na GMaps jos starija ;) .

 

4475.thumb.jpg.e6ea39f9d408be982b470299b904545e.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam isao u februaru na Zlatibor i mislim da je na onoj nekoj uzbrdici kad se izadje iz Uzica al nisam je video..sad dal je ona mene videcu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ih i jos stotine po gradu. Opusti se :) Kao sto su ti kolege vec rekle, pracenje saobracaja i neregistrovanih vozila. Za sad. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se onemocalo pa baba postavila na banderu da ne mora ustajati 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lule

 

Dobrodošao na Forum :welcome: 

Slobodno baci pogled na ono što se pisalo pre nego si se registrovao...jer tako sebi najbrže pomogneš. :thumbup: 

Nema potrebe da se svakom ponaosob piše 100 puta isto, plus je i tom nekome brže da dobije odgovor tako što pogleda već napisano, a ne da čeka da mu neko opet to isto napiše.

 

Uglavnom, kamere za brzinu pre njihove lokacije imaju ovakvu tablu: klik OVDE (pogledaj sliku).

Ko kaže da mora da postoji takva tabla pre lokacije kamere za brzinu? Tako kaže ''Tehničko uputstvo za sprovođenje odredaba Pravilnika o saobraćajnoj signalizaciji - sa obavezujućom primenom'', član 8, pročitaj ga klikom OVDE.

 

Ovde imaš spisak skoro svih kamera u gradu koje se koriste za nadzor saobraćaja i kontrolu registracije (nisu i za brzinu ako nema table pre njih).

 

U Milentija Popovića nema takve table, pa samim tim nijedna kamera u toj ulici ne služi za merenje brzine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct

Veruj mi iscitao sam vecinu i video to za tablu, ali ne mogu da se serim da li je tamo bila. Jutros sam kasnio i sjurio sam se do usca 120. Pa posle kad se presispitujem reko necu valjda u zatvor. Hvala puno pao je kamen sa srca :D

Edited by Lule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takvih kamera ima i po NS stoje na sredini par metara ispred semafora.Ovde bogami i snima prekrsaje kad prodjes na crveno ili nesto drugo i samo ti stigne fotografija na kucnu adresu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najviše saobraćajnih kamera je u Italiji

 

austrija.jpg

 

Britanska firma Zutobi koja se bavi obukom vozača, prikupila je niz statističkih podataka o evropskim državama sa, navodno, velikom tačnošću. Najviše nas je zanimao podatak o broju kamera na putevima.

 

Apsolutni evropski šampion je Italija sa čak 8.073 policijske kamere u funkciji. Velika je Italija država, ali i broj kamera je ogroman. U Nemačkoj ih je 3.813, u Francuskoj 2.406, a u Sloveniji samo 113 (od Italije je površinom manja 15 puta). U Austriji su aktivne 1.182 kamere, u Slovačkoj samo 13, a u Češkoj 149. Uzevši u obzir visinu kazni, broj kamera i ograničenja brzine Zutobi smatra da su saobraćajno najrigoroznije države redom: Norveška, Italija, Velika Britanija, Grčka, Holandija... U prvih deset saobraćajno najblažih su Albanija, Letonija, Češka, Slovačka, Poljska.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

skrenuo sam u kolarčevoj polukružno gde smeju samo taksisti, pandur me video i napisao kaznu

nebitno to, nego krenuo da mi se pravda da mora da mi piše zato što ima kamera pa će njemu da pišu krivičnu ako mi ne napiše kaznu

zašto bi onda on stajao tu ako kamera može da snimi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/6/2021 at 1:58 PM, dj90 said:

skrenuo sam u kolarčevoj polukružno gde smeju samo taksisti, pandur me video i napisao kaznu

nebitno to, nego krenuo da mi se pravda da mora da mi piše zato što ima kamera pa će njemu da pišu krivičnu ako mi ne napiše kaznu

zašto bi onda on stajao tu ako kamera može da snimi?

Nece da se raspravlja sa tobom. To je jedini nacin da se oslobodi tvog pritiska.  Niko mu ne brani da upise tvoje podatke u svesku, pa da polako natenane pise kaznu u stanici. Šta cemo u tom slučaju sa kamerom na ulici?!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nisam se ja ni svađao sa njim, sam je krenuo da mi se pravda

ja znao da sam kriv i da me je uhvatio i to je to, ništa ja nisam zamerao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obratite pažnju na petlji Orlovača promenili su poziciju. Pre su uvek stajali na isključenju sa Ibarske prema Rakovici,sada su tačno prekoputa na uključenju sa obilaznice na Ibarsku prema lipovačkoj šumi.Onaj novi deo od kružnog toka prema petlji je 80 km/h a tačno od petlje je 60 km/h. Uglavnom ih vidjam skoro svaki dan od 9-12 prepodne radi radar

Screenshot_20210703-203252.png

Edited by dach@

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, milan-jtd said:

Cuo sam da je od jutors kamera za brzinu u funkciji,

Ne mogu da ispravim vise post, ali proverena informacija, sada je test faza, uskoro krece kaznjavanje, verovatno od avgusta.

Eto tako, zivi bili :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na evropskim putevima raste broj superkamera

 

kamere 45.jpg

 

Nakon što je postavljena na glavnim drumskim koridorima u Francuskoj, prva superkamera radi i u Belgiji. Uređaj može da kazni 32 osobe u isto vreme zbog prebrze vožnje, prelaska semafora na crveno svetlo, upotrebe mobilnog i drugih prekršaja. Francuska već neko vreme koristi ove kamere. Kamera za merenje brzine se nalazi u Belgiji na E411 u blizini Beeza i za sada se koristi samo za proveru da li se vozači pridržavaju propisanog rastojanja. Superkamera ima domet od 200 metara i može istovremeno da prati vozila na osam traka.

Kamera za merenje brzine se zvanično zove Mesta Fusion, a proizvodi se u Francuskoj. Uređaj može da meri brzine i do 300 km/h tokom dana i noći. Uređaj takođe može da otkrije da li neko prolazi kroz saobraćajnu gužvu trakom za hitne slučajeve. Uglavnom, svi mogući prekršaji koji vam padnu na pamet - kamera to pokriva. Za sada je u Belgiji u test periodu. Međutim, već sada se najavljuje da će ih biti naručeno više od 400.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pored mobilne kamere i policajaca projurili sa 225 km/h

 

217298-potera.jpg

 

U Albaniji, dok je policija sprovodila kontrolu brzine na autoputu, Lamborghini Huracan i BMW M4 Coupe su prošli ispred radara sa 225 km/h i nisu osetili potrebu da se zaustave. Međutim, begunci nisu pobegli pravdi.

 

Nekoliko kilometara dalje, na ulasku u grad Vloru, zaustavila ih je policijska patrola. Vozači su ispraćeni na razgovor u policijsku stanicu. Lamborghini i BMW su došli iz Švajcarske. Dvojica muškaraca za volanom su poreklom sa Kosova i imaju 40 i 37 godina. Vozač Lamborghinija je dobio kaznu od 1.400 evra zbog prebrze vožnje, nesavesnog korišćenja automobila, vožnje bez registarskih oznaka i otpora vlastima. Vozač BMW-a će iz istih razloga morati da plati kaznu od 1.000 evra, a njemu je olakšavajuća okolnost bila registracija na prednjem delu vozila. Italijanski superautomobil je bio iz švajcarske rent-a-car kompanije u Schuebelbachu, dok je nemački coupe bio na ime kompanije za čišćenje u kantonu Schwyz.

Ceo snimak rada patrole, i deo gde prolaze ova dva auta bez stajanja.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dusanovac, iskljucenje/ukljucenje na autoput, kod srednje skole. 

 

Postavljena kamera, moguce za monitoring na autoput ali mozda i za prekrsaje, jer vozaci umeju sa mosta u kontra smer da krenu da bi izasli na autoput. 

 

Verovatno je stavili preko vikenda, nije je bilo ranije. 

 

IMG_20210823_160419.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neko jutro (oko 4am) greškom prozujao na crveno u Žarkovu na raskrsnici izmedju Trgovačke i Braće Vučković... Danas kada sam prolazio vidim kameru koja gleda u semafor :wallbash: 

Za koliko stižu te kazne ako je kamera radila uopšte?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/23/2021 at 4:08 PM, ISV_01 said:

Dusanovac, iskljucenje/ukljucenje na autoput, kod srednje skole. 

 

Postavljena kamera, moguce za monitoring na autoput ali mozda i za prekrsaje, jer vozaci umeju sa mosta u kontra smer da krenu da bi izasli na autoput. 

 

Verovatno je stavili preko vikenda, nije je bilo ranije. 

 

IMG_20210823_160419.jpg

Jeste od skoro tu. Iznenadjenje je sto ne stoji na onim predimenzioniranim stubovima kao vecina nego kao da ju je neko dodao na banderu. Bas pomislih kako je izuzetak i vise lici da ju je neko privatno stavio tu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su usmerene u bilbord, onda da vide da li isti radi tj da li menja sliku (ako je bilbord sa izmenljivim sadrzajem tipa led paneli) a ako su na put... Nem pojma. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...