Jump to content
FAS Goran
boki

Kamere & presretači

Recommended Posts

2 hours ago, totti said:

Isto važi i za bivšu zaustavnu traku na auto-putu kroz Beograd...

Milina da spicis njom, sa desne strane ovima koji su u koloni. Pretpostavljam da te oni koji ne znaju za caku, gledaju kao bahatu budalu i nasilnika :D . Mada, iskreno nije ni dobro obelezeno. Umesto da stave tablu na pocetak trase: recimo iz smera Gazele odmah pre bivse ELP pumpe, pa odmah iza Arene, odmah iza Oml. Brigada, odmah iza Studenjaka - oni su te zelene table (da su sve tri trake u funkciji) stavili na pola deonice. Takodje su i na asfaltu preklopljene stara puna i nova isprekidana linija. Pomalo konfuzno, tako da ko ne prolazi tuda cesto, iskreno ne moze ni da zna. Pogotovo sto su ljudi prepadnuti onom starom, drakonskom kaznom za zaustavnu.

Kada su bile vece guzve oko 17h, sa Autokomande sam najbrze stizao upravo tim novootvorenim zaustavnim trakama. Dok brza traka jedva mili :blink: .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde se nalazi kamera za žutu traku u bulevaru oslobođenja ka slaviji?

Nisam znao tačno u koju ulicu treba da skrenem pa sam išao žutom jedan deo. Video sam neke kamere na stubovima ali ne deluju mi da su za žutu traku

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neprodje dan da nestoje sa radarom kod careve ćuprije. Kad se silazi sa Banovog Brda prema hipodromu tj.na onu raskrsnicu levo je prema mostu na Adi a desno Topčideru.Nevide se uopšte dok se neispravi put, posle je već kasno.

Screenshot_20210303-203453.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me sta snimaju ove nove kamere po karaburmi i mirijevu ima ih skoro na svakoj raskrsnici i semaforu  dal je to za kontrolu saobracaja ili prekrsaje juce sam video kameru na uglu jovanke radakovic i ladnih voda u mirijevu postavljena visoko na banderi samo s jedne strane ima sad dal snima prekrsaje ili nesto drugo to ne znam 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, dach@ said:

Za sada izgleda samo prate saobraćaj i neregistrovana vozila.

Znaci sve ove kamere po mirijevu karaburmi zvezdari prate saobracaj i neregistovana vozila e to me je zanimalo hvala drug

Video sam neku na banderi skoro je postavili na uglu jovanke radakovic i ladnih voda na mirijevu bas visoko postavljena pa mi bilo cudno sta snima a samo je jedna duguljasta u pitanju nema nikakva kutija pored nista cak nema ni svoj stub stavili je na neku tanku metalnu banderu pa reko otkud znam neko kaze snima prekrsaje i neregistrovana vozila ma da neverujem

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, Rile_bg said:

tih kameta ima svugde po gradu, na svakoj raskrsnici.

Da negde stoje na samom semaforu gde snimaju i napred i nazad negde stoji po jedna znaci te su sad samo za kontrolu za sad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve te kamere po gradu koje su postavili povremeno uključe i naravno beleže i prekršaje. Sad je fora što niko ne zna kad su uključene a kad ne jer je nerealno toliko kamera i prekršaja ispratiti u jednom danu. 

Svakako bolje sačekati dva crvena nego platiti 10 crvenih :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Axic said:

Sve te kamere po gradu koje su postavili povremeno uključe i naravno beleže i prekršaje. Sad je fora što niko ne zna kad su uključene a kad ne jer je nerealno toliko kamera i prekršaja ispratiti u jednom danu. 

Svakako bolje sačekati dva crvena nego platiti 10 crvenih :)

To jeste ja jos nisam cuo da je neko dobio kaznu za crveno na mirijevu ili karaburmi ali ko zna sto ti kazes moze da bude tako kako si rekao ja sam se sjebo pre neki dan prosao bukvalno na crveno na raskrsnici ladne vode i jovanke radakovic na semaforu nema kamere ali ima nekih pedesetak metara postavljen kamera na neku staru banderu koja baca na semafor sad dal ce da stigne kazna ili nece videcemo ona bi morala 4 slike da slika i posalje a ima samo jednu kameru tako da nez videcemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Denis891

 

Nije baš nuklearna fizika za provaliti koja kamera služi čemu :D 

 

- Ako stoji pre raskrsnice, postavljena tako da snima semafor i automobile otpozadi >>> hvata crveno svetlo. Mora tako da bude postavljena jer na fotografiji mora da se vidi crveno na semaforu i auto u sred raskrsnice.

- Ako stoji iznad žute trake >>> opet je sve jasno.

- Ako pre kamere stoji ovakva tabla:

 

tabla kamera.jpg

 

...ta kamera je za brzinu. Ne može da bude kamera za brzinu bez da prethodno stoji ovakva tabla.

 

Sve ostale kamere po gradu (takvih je najviše) služe za nadzor saobraćaja i za kontrolu važenja registracije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da si upravu nez ovde gde sam ja prosao na crveno nisam je ni video i sutra dan preske sam tuda prolazio i slucajno je provalim.na banderi bas visoko postavljena na nekoj staroj banderi pre semafora sta snima saznacu kad dodje kazna na njoj nema nikakvih kutija senzora i slicno samo je usrafljena na 4 srafa na metalni stub cak sam prvo pomislio da je privatna od neke kuce tu al sto bi bacala na raskrsnicu da je tako u svakom slucaju videcemo ovde po netu i mapama se pominju kamere samo na novom bg koje rade ustanickoj i jos par lokacija

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Denis891

 

Evo ti tipični primer kako MORA da stoji kamera za crveno svetlo:

 

crveno.jpg

 

Inače, nemoj prolaziti na crveno...ubićeš tako nekoga sigurno pre ili kasnije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minutes ago, neshaoct said:

Ne može da bude kamera za brzinu bez da prethodno stoji ovakva tabla.

A ona čuvena na izlazu iz Užica što svakog snimi za prekoračenje kad se krene ka Zlatiboru. Čini mi se da za nju nigde nema table da snima brzinu kretanja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuo sam za nju, nisam je nikada video, ne znam gde tačno stoji...i još nikad mi nije stigla kazna sa te kamere.

Pretpostavljam da je to na delu posle nadvožnjaka i onog kratkog tunela, gde prema Zlatiboru na par kilometara postoje dve trake blago uzbrdo odmah posle Užica? Tu uvek dam po gasu, pa sam ili imao uvek sreće, ili nije radila tog dana, ili...

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, neshaoct said:

@Denis891

 

Evo ti tipični primer kako MORA da stoji kamera za crveno svetlo:

 

crveno.jpg

 

Inače, nemoj prolaziti na crveno...ubićeš tako nekoga sigurno pre ili kasnije. 

E ova nije stojala tako vec je stojala s desne strane na nekoj obicnoj banderi pored neke kuce i baca na semafor vidi se da je drzavna sad zasta je nez ma necu drug zurio sam upalilo se brzo svetlo a jbg vozim motor valjda nije slikala

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, neshaoct said:

Čuo sam za nju, nisam je nikada video, ne znam gde tačno stoji

 

On 3/29/2019 at 4:50 PM, Ivan said:

Dobro poznato mesto za sacekusu, verovatno samo automatizuju naplatu :) .  

Pravac iz Uzica uzbrdo uz Djetinju, ogranicenje 60km/h, cesto sam ih vidjao da dzedze na bus stanici sa desne strane. Cak ih ima i na GMaps :lol: :

 

Untitled7.thumb.jpg.e2ab61a0eb829d2b3525b6a3727c4907.jpg

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro pronašao lokaciju, na tom stubu stoji obična tabla za AMSS:

 

sv01.jpg sv02.jpg sv03.jpg

 

EDIT: Ne znam što bi im trebalo i patrolno vozilo ako već imaju kameru za brzinu na stubu...

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites
59 minutes ago, neshaoct said:

@Denis891

 

Evo ti tipični primer kako MORA da stoji kamera za crveno svetlo:

 

crveno.jpg

 

Inače, nemoj prolaziti na crveno...ubićeš tako nekoga sigurno pre ili kasnije. 

Evo bandera na koju su je postavili slika je stara s google mapa ali sad je tu kamera zasta je nez 

IMG_20210418_220455.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, neshaoct said:

Čuo sam za nju, nisam je nikada video, ne znam gde tačno stoji...i još nikad mi nije stigla kazna sa te kamere

Veruj mi i ja sam zagledao gde je kad sam zadnji put išao na Zlatibor i nisam je skontao. Alvirko mlađi je baš skrenuo pažnju na nju i da je ograničenje 50 tako da sam se toga i držao.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...