Jump to content
FAS Goran
boki

Kamere & presretači

Recommended Posts

Čujem danas za jednu od funkcija svih onih silnih kamera za nadzor saobraćaja koje su postavili po gradu...

 

Naime, na jednu liniju tehničkog pregleda u Beogradu dođe policajac i zatraži dokumentaciju za 5-6 automobila koji su obavili tehnički na tom mestu i registrovani su. Zaposleni pokažu dokumentaciju, fotografije, Vozila su zaista tu bila na tehničkom, sve fotografije su tu, dokumentacija je uredna, što je potvrdio i policajac. Ali, onda izvadi svoj službeni lap-top i pokaže snimke sa kamera za nadzor saobraćaja, za istih tih 5-6 automobila u isto vreme kad su ta vozila bila na tehničkom. Ispade da su vozila u isto vreme bila i na tehničkom i u saobraćaju.

 

Epilog: tehnički je zatvoren jer su pravili falš satnicu, odnosno nakon obavljenog pregleda menjali su satnicu kako bi odradili više automobila, tj. prihodovali više od obavljenih tehničkih pregleda.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam krstare po NBG bulevarima, Milutina Milankovića, Mihaila Pupina, Jurija Gagarina.

Ali i ne da ih ima toliko često

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Даки said:

 Za sta su kamere kod paliluske pijace ulica ulije garasanina?

Nadzor.

 

=====

 

Svaka fiksna kamera koja služi za snimanje brzine ima tablu ispred nje koja nas o tome obaveštava. Mora da je ima. Ako table nema ta kamera ne služi za snimanje prekoračenja brzine.

Obaveznost postavljanja takvog saobraćajnog znaka (table): klik OVDE za preuzimanje PDF-a.

 

snimanje kamerom 02.jpg snimanje kamerom 03.jpg

 

snimanje brzine kamerom.jpg

 

U praksi - znak ispred kamere npr. na NBGD kod SIV-a:

 

siv kamera 01.jpg

 

Ako je u pitanju crveno svetlo i/ili žuta traka, ne treba ovaj znak pre kamere...ali tu ionako ne možeš da previdiš postojanje semafora ili žute trake.

Kamera za crveno i žutu traku postavljena je tako da snima vozilo u odlasku, tj. mora na snimku da se vidi i crveno na semaforu i vozilo u raskrsnici. Ako kamera snima samo u dolasku nije za crveno i/ili žutu traku, već za nadzor saobraćaja. 

 

U praksi - kamera za crveno svetlo kod TC Ušće...lepo se vidi kako snima zadnji deo vozila...tj. u odlasku:

 

usce kamera01.jpg usce kamera02.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
53 minutes ago, Vladimir 221 said:

Da li zna neko da li ima kamera na Pančevačkom mostu za prekoračenje brzine? 

 

Znaš i ti, a i ne znaš da znaš :D:D Pročitaj ovo:

On 5/30/2020 at 9:52 PM, neshaoct said:

Svaka fiksna kamera koja služi za snimanje brzine ima tablu ispred nje koja nas o tome obaveštava. Mora da je ima. Ako table nema ta kamera ne služi za snimanje prekoračenja brzine.

Obaveznost postavljanja takvog saobraćajnog znaka (table): klik OVDE za preuzimanje PDF-a.

 

Jel' si video negde takvu tablu kad je Pančevac u pitanju? Nisi? Onda nema kamera za brzinu. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na informacijama, danas sam ga malo zgazio jače preko Pančevca, a setih se posle da sam negde pročitao da su kao stavili kamere. Svakako je dobro znati za znak. Evo i linka gde sam pročitao. 

https://www.google.com/amp/s/www.blic.rs/a-m-p-article%3fuuid=635d233e-13f4-4075-b16a-fa845e028d9f&type=article&id=PULS_CMS-Article-635d233e-13f4-4075-b16a-fa845e028d9f&gem_id=zD3glD.iI8ED_ubbOnh7FcdS7zX8bQLmzZY1_x0bPtn.Z7&tpv=MOBILE_VESTI/BEOGRAD&tdv=BLIC_RS/blic/vesti/beograd/ART?espv=1

 

Pozdrav

Edited by Vladimir 221

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, a gomila kazni koje stižu ljudima na kućnu adresu poslednjih mesec dana a tiču se istekle registracije?

Kamera snimi tablice vozila u saobraćaju, provera u sistemu, ne registrovano vozilo, kazna na kućnu adresu. 

 

Ima neko neki primer?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim (nisam siguran) da je to slučaj samo ukoliko snime dodatni/primarni prekršaj, pa to za neregistrovan ide đuture.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skroz sam zaboravio da produžim registraciju a juče sam prošao pored ne znam koliko kamera. Jel neko dobio kaznu sa kamere za neregistrovan auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tom je pričao Dare u mentalnom razgibavanju pre jedno 3 nedelje. Zaustavili ga, koliko sam shvatio iznad šumarskog, tipa prekoračio brzinu, pitao čovek gde kad snimak, sačekajte u vozilu. Epilog usput testiran i na drogu i kasnio na emisiju jedno pola h, možda jače. Ima na yt snimak emisije. 

 

Ostalo mi upečatljivo baš što je pominjao beli BMW presretač, nije znao model al reče da je džip ili kako već

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/4/2020 at 9:22 AM, xalexas said:

Jel neko dobio kaznu sa kamere za neregistrovan auto?

javi nam ti :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...