Jump to content
FAS Goran
boki

Kamere & presretači

Recommended Posts

@Denis891

 

Svaka takva kamera ne služi za kazne, već da psihološki utiče na vozače u cilju smanjivanja brzine.

Svaka kamera koja snima brzinu i na osnovu nje se šalju kazne, mora biti prethodno obeležena znakom kojim nas o tome obaveštavaju. Zato ne treba da se bojite svake kamere koju negde vidite, već npr. ovakvih:

 

- SIV:

Screenshot_20.jpg

 

- Buvljak:

Screenshot_21.jpg

 

- Omladinskih brigada:

Screenshot_22.jpg

 

Nisu oni ovde slučajno postavili znakove pre kamera, nego su ih postavili jer to moraju da urade ako žele snimke tih kamera da koriste u postupku vezano za prekoračenje brzine (kao što piše na znaku).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je onda s kamerom kad se ide od usca ka zemunu ima u oba pravca nigde znak da meri brzinu a cuo sam od par ljudi da radi i da stizu kazne urerno 

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_20190610_085925.thumb.jpg.91fa18cb84a54651c6fa7ec290ece305.jpg

 

Nikako da okačim. Od skora sam je primetio, ugao Cara Dušana o Futoške. Kad se dolazi iz pravca Limana teško se primećuje zbog krošnje. Šta snima ne znam, daleko mi za crveno svetlo, a opet brzinu, to je pred semafor i baca na traku koja je za skretanje desno

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Denis891 said:

Sta je onda s kamerom kad se ide od usca ka zemunu ima u oba pravca nigde znak da meri brzinu a cuo sam od par ljudi da radi i da stizu kazne urerno 

Misliš li na ovu kameru:

 

Screenshot_20.jpg

 

Sve kamere koje snimaju crveno svetlo, ili žutu traku - nemaju posebnu tablu pre njih. Kao što si video na onim znakovima, na njima piše ''kontrola brzine''.

Ispod ove kamere sam ko zna koliko puta prošao sa preko 50 Km/h godinama unazad, nikada ništa nije stiglo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na nju sam mislio pa tu nema ni semafor a nema ni zuta traka 

Znaci za kontrolu saobracaja je

Jedan drugar pandur mi reko da uskoro pustaju da meri brzinu ona na kraju pancevackog mosta gore pre semafora mada ja mislim da od toga nema nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Užice je od nedavno pokriveno saobraćajnim kamerama i jednim radarom. Pišem Vam ovo najviše jer dosta vas ide na Zlatibor ili preko Zlatibora do Crne gore i sličnih destinacija na tu stranu i mora proći tranzitom iznad Užica. Mnogo ljudi "pada" iznad Grada na magistrali je ograničenje 60 i iza krivine je pravina a svi se opustimo i vozimo bar 80. Tu su ranije stalno stajala kola saobraćajne policije, ali sada je postavljen i radar na stub koji snima iz oba pravca danju i noću. Čisto imajte na umu kako bi Vam novčanik ostao netaknut. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, neshaoct said:

Misliš li na ovu kameru:

 

Screenshot_20.jpg

 

Sve kamere koje snimaju crveno svetlo, ili žutu traku - nemaju posebnu tablu pre njih. Kao što si video na onim znakovima, na njima piše ''kontrola brzine''.

Ispod ove kamere sam ko zna koliko puta prošao sa preko 50 Km/h godinama unazad, nikada ništa nije stiglo. 

Isao sam 80 km/h i samo je bilo nasmesite se,foto sesn me kostao 5000 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ristivoje

 

Nisam išao toliko brzo tuda jer u 100% slučajeva skrećem desno na raskrsnici. Zeznuto je kad se ide pravo, a semafor otvoren. Očigledno da imaju neku malu toleranciju preko 50 Km/h kad je ta raskrsnica u pitanju.

Pogledao sam sada opet na Street View, vratio se malo više unazad i stvarno stoji i pre te kamere onaj znak:

 

Screenshot_160.jpg

 

...tako da ta kamera definitivno služi za snimanje brzine. Em ima znak pre nje, em si ti dobio kaznu kao potvrdu da radi. :) 

Samo su važne, po pitanju brzine, kamere pre kojih stoji onaj znak.

 

@Denis891

Ipak nije samo za kontrolu saobraćaja, ima znak i pre nje.

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedno pitanje ovako, da li je nekome stigla kazna za prekoračenje brzine na mostu na adi, posto vidim da svi jure kao ludi tuda. 
Ja nigde i ne videh postavljene kamere za merenje brzine, iako je max brzina 50 km/h (brzina u naselju), a to sto jure ko sumanuti, to je druga prica. Uglavnom dobijes razglednicu kada se sa NBG iskljucujes prema Adi jer ume policija sa radarom da bude odmah posle spusta sa desne strane gde je prosirenje pa samo cilja. Iskreno je tamo video dugo ali umeju biti pozicionirani.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam samo šta im je naseljeno na tom mostu,uvek se štrecam kad prelazim da nenaletim na te kamere.Staviće oni tamo kamere sigurno,samo da prijave da ne bude štete 

Edited by dach@

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/19/2019 at 8:26 AM, dach@ said:
Ne znam samo šta im je naseljeno na tom mostu,uvek se štrecam kad prelazim da nenaletim na te kamere.Staviće oni tamo kamere sigurno,samo da prijave da ne bude štete 

Nije ni most Bratstva i jedinstva "naseljen" ali se nalazi u naselju pa je i tamo toliko ogranicenje. Isto vazi i za obilaznicu BG-Borca-Pancevacki put, a tamo ko po magistrali idu 80+... Just sayin'

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Varvarinac 89 said:

da li je nekome stigla kazna za prekoračenje brzine na mostu na adi, posto vidim da svi jure kao ludi tuda

Meni nije, a dva puta dnevno prolazim tuda (citaj: prolecem kao i svi ostali) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav da li neko zna za sta sluzi novo postavljena kamera u radnickoj kod parkinga na adi vidi se na slici u delu crvenog kruga je postavljena nova kamera ne vidi se na slici posto je stara slika, ali vozaci znaju verovatno na sta mislim? :)

 

 

ranicka.jpg

Edited by abarth #

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tu nisam video detektor brzine (dzombu) vec samo izgleda za prekrsaje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, Suki83 said:

Da li u Sapcu postoje kamere koje snimaju, npr., prelazak preko pune linije?

 DOBAR DAN!!!

 

pitaj Vendi, neki dan je pevala u Sapcu...

 

P.S.

prodaj kameru koja snima preko pune linije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Most na Adi - Tošin bunar. Na sredini negde tj. čim krene spuštanje iz pravca mosta sa desne strane,stoje baš često zadnjih 10 dana.Nevide se dok nekrene spuštanje a onda je kasno 

Edited by dach@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasli su gde ce da stoje.

Nije da se to ne vozi brzo, ali mislim da ima mnogo gorih tj rizicnijih mesta gde bi mogli da budu.

Razume se, ovde im je lakse da uzmu parice i ispune svoju kvotu za dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...