Jump to content
FAS Goran
boki

Kamere & presretači

Recommended Posts

Danas bas prolazio kod sajma i primecujem da je kamera trenutno vise okrenuta ka srednjoj i brzoj traci. Ispravite me ako gresim :mellow:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je...u vrlo cudnom polozaju, da ne kazem krivom. :) I Jos nije ona klasicna sa onom kutijom ispod, nego kao ona obicna za pracenje saobracaja....tako da je pitanje i da li radi. 

A onu klasicnu za zutu traku mislim i da su skinuli, stoji samo draz koliko se secam....

Edited by Stilisa

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Stilisa said:

Tako je...u vrlo cudnom polozaju, da ne kazem krivom. :) I Jos nije ona klasicna sa onom kutijom ispod, nego kao ona obicna za pracenje saobracaja....tako da je pitanje i da li radi. 

A onu klasicnu za zutu traku mislim i da su skinuli, stoji samo draz koliko se secam....

A koje trenitno kamere mere brzinu u bg sem onih novobrogradskih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ustanicka ispod opstine tj. kod suda meri brzinu , prolazak kroz crveno a mozda i kad drzis mobilni i to u oba pravca -- prvo je bilo ka gradu , a sad su instalirali i ka meni tj. ka dusanovcu ............ :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kraj Jurija Gagarina, kod Dr.Ivana Ribara 2 krsta. Jedan snima kada se prolazi iz pravca Mileve Ajnstajn i Dr.Ivana Ribara pa u Jurija Gagarina (kod skretanja tramvaja) i ima kameru ka napred i jednu nazad (verovatno crveno, prepoznavanje i brzina). Ofc jedna sto gleda ka ulazu u blok posmatra i dva banalna semafora, pa ko prodje dobice sigurno razglednicu.

Drugi je iz pravca kruznog toka (Surcinska) ka gore pomenutoj raskrsnici. Nisam video od kamera sta ima jer nisam prolazio, ali da ih ima ima ih.

U Bul.Milutina Milankovica (nekadasnji 3.bulevar) odavno postoji kod hotela In za merenje brzine (blize stanici).

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je ona kod sajma samo za pracenje saobracaja -- tuda prolazim svako jutro u 20 do 6 i jure kao ludaci u pravcu novog mosta -- skoro svi ............ :lol:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim samo se ja vucem ko slina do sledeceg semafora :D 

Inace posto idem bar jednom nedeljno poslovno za Obrenovac, video sam vise puta pandure sa kamerom posle ukljucenja sa novog mosta u pravcu ade, cini mi se da snimaju samo brzinu ovih sto se spustaju sa mosta. 

Edited by Nikola 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja isto .......... mislim ali ne verujem , ja idem do cukarice (tamo imam lastu radnicku) jer radim u obrenovcu vec 30 god. ............ :lol: , a u povratku (oko 16h) ih ima ka gradu ispod novog mosta (radnicka) sa radarom skoro svaki dan , i samo pecaju za brzinu -- vole taj novi most u oba pravca (izgleda).

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/15/2019 at 2:15 PM, Nikola 1.6 said:
Koliko vidim samo se ja vucem ko slina do sledeceg semafora  

Nisi jedini, ko ima para za bacanje neka me obidje
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tc pijaca blok 45 iz pravca Dr.Ivana Ribara ka gradu, pre semafora kamere, jedna okrugla za nadgledanje saobracaja i dve usmerene ka semaforu, skoz desna i srednja traka. Sta snimaju ne znam, verovatno crveno jer nisam video jos neki senzor za brznu.

 

Gandijeva, na banderi kod cvecare 2 kamere, usmerena ka semaforu iz pravca Dr.Ivana Ribara i druga usmerena izgleda na stanicu tramvaja...verovatno za pretrcavanje pesaka i prolaz kroz crveno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omladinskih brigada - Medicina rada (A blok), okrugla kamera za nadgledanje saobracaja na dtubu iz pravca omladibskih. Na istoj raskrsnici iz Omladinskih za svaku traku iz omladinskih kamere za crveno svetlo i jedna za pravac iz 70-70a kao i iz skretanja ulevo iz pravca blokova
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošle nedelje postaviše još dve kamere u Goce Delčeva, i to baš na mestu gde svi dolaze da jedu šiš ćevap.

Za sad vidim da i dalje ne obraćaju pažnju na nedozvoljeno parkiranje u onoj traci gde je Taxi stajalište pa sve do semafora.

Da li su ih postavili za čuveni prekršaj gde svi naprave zabranjeno skretanje levo i polukružno kad krenu ka Megatrendu ili zbog neceg drugog?

Jedna je okrenuta ka hotelu Jugoslavija, druga ka hotelu Tulip Inn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jer ima strelica samo za pravo, ne sme levo. Polukružno može tek na kraju ulice na onom semaforu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Axic said:

Jer ima strelica samo za pravo, ne sme levo. Polukružno može tek na kraju ulice na onom semaforu.

Ajaooo da,i ja videh kamere tu juce...sklanjace garant sve parkirane okolo i na ulici tj kaznjavace :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali je nelogično da one ka Bulevaru Nikole Tesle sklanjaju jer šta će ljudi koji tu žive. Ispada da samo sa desne strane ko  bude parkiran neće biti kažnjen a ostali hoće. 

Do sad ih nisu dirali i ne verujem da će jer je slična situacija u Džona Kenedija, Luja Adamiča i ostalim okolnim ulicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio bas taj dan tu kad su stavljali krst sa dve kamere preko puta sis cevapa..naravno ja cekao u redu za 3 komada samo za mene....buduci da sam zbog posla zadnjih nedelju dana prokrstario ceo beograd mislim da ce svaka raskrsnica i veca ulica biti pokrivena kamerom-za koju namenu ce biti koja kamera objasnice nam Nebojsa iz Beograda..
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/25/2019 at 10:42 PM, Axic said:

Jer ima strelica samo za pravo, ne sme levo. Polukružno može tek na kraju ulice na onom semaforu.

Nisam siguran da na toj raskrsnici postoji takav znak. Mozda gresim. Pogledacu....

Na Google street view ga nema.

Čak ima i znak za prestrojavanje "za levo"

 

1.JPG2.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/25/2019 at 10:42 PM, Axic said:

Jer ima strelica samo za pravo, ne sme levo. Polukružno može tek na kraju ulice na onom semaforu.

Da li znak "obavezno pravo" ili "dozvoljeni smerovi pravo i desno" iskljucuje mogucnost polukruznog okretanja? Ako je zabranjeno skretanje levo jer je npr ta ulica jednosmerna tj skretanjem u nju bi se uslo u pogresan smer, to ne bi trebalo da znaci zabranu polukruznog okretanja. 

Znak "zabrana polukruznog okretanja" stoji u prometnim ulicama gde bi takva radnja usporila tok saobracaja ili iz nekih drugih razloga. Da li ste videli negde na istom stubu i znak zabrane polukruznog i obavezan smer? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stacionarni radar za brzinu (ne znam da li je bio ranije postavljen, znam za kamere) kod Usca, pravac most Bratstva i jedinstva - Usce, konkretno raskrsnica kod TC Usce. Postavljen gde i kamere, ali traka za pravo (pored 2 za skretanje u levo)

 

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

+ 2 kamere kod ekonomskof fakulteta, kid Parking garaza, pravac za pravo i skretanje za tramvajski most, za prekrshaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kamere za merenje brzine vozila za obe trake (izuzev zute) posle SIV-a (Palate Srbija) potez prema gradu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je s onim sto pokazuje brzinu u pancevu ima i kameru bas kod rafinerije i kad predjem 50 on izbaci crveno kad smanjim zahvali se kazu da je kamera za brzinu ali jos ne radi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...