Jump to content
FAS Goran
boki

Kamere & presretači

Recommended Posts

ja sam video danas kameru na pancevackom mostu od panceva ka bgu na izlazu sa mosta na krivini u levo na banderi - dal je za brzinu ne znam,koliko sam video samo je kamera nema nista oko nje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kamera za brzinu ima ispod sebe "radar" kojim mora da detektuje prekoračenje brzine, ako ta to nema, onda je samo za nadzor saobracaja, eventualno uocavanje nekih drugih prekršaja (telefon, pojas, istekla registracija - rekoše da ce ovo poslednje u budućnosti moći da detektuju).

Takvih kamera sa dodatnim uredjajem ispod imate kod SIV-a, Ušca, Medicine rada na NBGD u Oml. Brigada, J. Gagarina kod buvljaka....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavili su i kod Specijalnog suda u Ustanickoj! Cuvajte se..sada snima i brzinu..tolerise se "navodno" do 74kmh...sve preko toga slika. Drugara uhvatila sa 80..nije ni on znao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Ivan BG said:

Beše snima saobraćaj u smeru ka centru grada?

Ako mene pitas ne znam..

znam da je snimala samo crveno svetlo. Sad i brzinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pravcu grada je duze tu a ima i nova u pravcu ka dusanovcu i meni (konjarniku) --- na istom mestu i stubu , produzili gore i stavili je ....... :rant:.

ja sam tuda prosao pre neki dan sa 55-56 km pa cemo videti sta ce biti , 74km mi je prevelika brzina za ustanicku jer tu zivim (konjarnik) i mislim da je 50km max a mozda 40km na nekim mestima ............... :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

74kmh im je fora...Ja sam blizu tu,u Nebojsinoj i slazem se da je max brzina 50 sasvim dovoljna. Za dodatnu kameru nisam znao a prolazim tuda skoro svaki dan..isao sam preko 50 sigurno ali preko ne.  Zato i nisam dobio kaznu... :) namerno su stavili necujno hehehe da pecaju,a vala i za neke i treba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Pancevackom putu obitavam, evo vec 12 godina I za sad, nema nikakvih kamera.

U pravcu iz BG ka Pancevu imaju dve "ceke":

  • odmah po silasku sa mosta, posle prvog semafora, iza saobracajnog znaka, kazu ljudi iz Bexa da su tu svako jutro! Prolazim oko 06.20 I tada ih nema, pretpostavljam da se postavljaju kasnije.
  • na novom putu, kod sljunkare, obicno su tu oko 15 casova.

U pravcu iz PA ka BG:

  • prekoputa sljunkare, kod trafo stanica.
  • racvanje puteva, pa naizmenicno snimaju stari I novi put.

 

Ovde su najcesce, mada znaju da iznenade usput!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz pravca BG ka PA skoro svaki dan su tu pre semafora (čim se sidje sa mosta) mere brzinu i često viđam da ima zaustavljenih.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazem, ja ranije prolazim, pa ih ne vidjam, ali uvek prikocim!

Inace ona kamera posle mosta, ka Bogosloviji, koju je neko pre pomenuo, snima saobracaj, ne meri nista!

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo sada , nedelja oko 15h , za 48 god. mog zivota nisu bili ovde a zivim prekoputa , ustanicka / vojislava ilica kod intereksa punto sa radarom , malo nize ka hotelu srbiji.

i ja sam isao odozdo , od dusanovca nesto gore do okretnice 17 i 31-keca.

okrenuo sam se gore na raskrsnici da ih slikam , ovaj mucenik je isao ispred mene (sivi punto) pa neki crni pa ja , svi smo gazili preko 60 km a mozda i vise u koloni.

na toj uzbrdici svi mu tu daju po gasu do vojislava ilica gore , ali svi (znam i svaki dan gledam) , cak prolaze i kroz donji semafor na crveno jer nema uilce sa desne strane gledajuci odozdo (dusanovac-centar) , sto ne opravdavam jer ima dece i skola tu blizu.

njega snimio i istrca odmah (zaustavi ga) , mene nije i ovog crnog ispred mene , mada smo svi kocili ali kasno ---- i nama pokaza prodjite dalje rukom ......... :mellow:

 

 

IMG_20180211_143016.jpg

IMG_20180211_143018.jpg

IMG_20180211_143022.jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, cuore_sportivo said:

Stavili su i kod Specijalnog suda u Ustanickoj! Cuvajte se..sada snima i brzinu..tolerise se "navodno" do 74kmh...sve preko toga slika. Drugara uhvatila sa 80..nije ni on znao.

Ta što stoji tu do sad bi sebe isplatila ko zna koliko puta da belezi zabranjeno polukruzno skretanje na onom semaforu iznad do kojeg objektiv 100% hvata. Vise puta u poslednjih mesec dana video i policijska, taxi vozila i ostale da tu naprave polukruzno a lepo stoji znak da može samo pravo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa mozda se vec i debelo isplatila (taj znak niko ne je...be tu) svi okrecu kola.

stavili su i na drugu stranu istu kameru ka dusanovcu i to skoro ............. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu sam i ja okretao polukruzno sto puta jbg uvek zatreba da se vratim na drugu stranu..inace ja sam za tu kameru ispred specijalnog suda milsio da snima brzinu pa kad god sam tuda isao ka gradu vozio sam 49 kad ono cvrc ispade da snima samo crveno...

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, shortee said:

Tu sam i ja okretao polukruzno sto puta jbg uvek zatreba da se vratim na drugu stranu..inace ja sam za tu kameru ispred specijalnog suda milsio da snima brzinu pa kad god sam tuda isao ka gradu vozio sam 49 emoji3.pngemoji3.png kad ono cvrc ispade da snima samo crveno...

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Snima i brzinu...bas sam zato i napisao iznad da se pazite. Drugara navatala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobrano sam prekoračio brzinu, zaustavio me pandur, pitao jel znaš koliko je ograničenje, pogledao dokumenta i vratio

da li je moguće da me je pustio tek tako? nisam obratio pažnju da li ima radar u kolima? da li je moguće da mi stigne čestitka ako ima, ali opet mi nije jasno zašto bi me pustio tek tako

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, dj90 said:

dobrano sam prekoračio brzinu, zaustavio me pandur, pitao jel znaš koliko je ograničenje, pogledao dokumenta i vratio

da li je moguće da me je pustio tek tako? nisam obratio pažnju da li ima radar u kolima? da li je moguće da mi stigne čestitka ako ima, ali opet mi nije jasno zašto bi me pustio tek tako

Ne bi trebalo nista da ti stigne, da bi stiglo mora da ti da napise zapisnik, da unese tvoje podatke iz LK, saobracajne, i da ti uruci da ga potpises...Desava se da te puste...ok lik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez zapisnika stigne kad je staticna kamera tj ona koja snima saobracaj, ili cak iz presretaca jer se i ona vodi kao kamere koje snimaju saobracaj. Ali u tvom slucaju, kad te zaustavi na ulici, nece nista, morao je da napise zapisnik i da ti preda... 99% sam siguran da je tako. Mene su tako zaustavili kod Sava centra - radar, i ja pitam jel mozemo da resimo da ga castim, moze, ja pitam jer nece nesto da mi stigne na kucu, kaze nece vidis da te nisam nigde upisao, ja reko ok. 

A ti cak nisi ni siguran dal ima radar u autu... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbm li ga, videćemo. ja nisam ni čašćavanje stigao da pomenem. Pustio me odma

 

možda je mene i neki presretač usnimio pa javio ovom da me zaustavi

nemoguće mi je da sam prošao tako lako, mnogo sam brže vozio nego što treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta god da bude naučio sam lekciju, dovoljno mi je bilo što sam se u*enjao kad me zaustavio

poneo me pravac ko mladog majmuna, kao da vozim prvi put

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...