Jump to content
FAS Goran
boki

Kamere & presretači

Recommended Posts

Sada gledam puteve koji dolaze iz Bajine Baste,ni na jednom od njih nema kamera.  

Screenshot_2.jpg

Screenshot_3.jpg

Edited by MarkoVa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budite oprezni u Valjevu. Stigla mi cestitka sa kamere. 64.6kmh.

20170626_110353.jpg

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ona na raskrsnici Jurija Gagarina i Antifasisticke borbe (kod buvljaka), iz pravca Jurija Gagarina ka Mostu na Adi? Koliko znam - samo brzinu. Da nema kakvih promena, posto sam prosao na žuto ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, dj90 said:

šta snima ona kamera kod expo centra u pravcu ka gradu u m milankovica

 

Koliko ja znam, ne snima ništa. :D 

Nikada je nije bilo ni na jednom spisku kamera, pre nje nema onog obaveznog znaka za snimanje, tako daaaa...a, i do sada bi mi stiglo ko zna koliko kazni od nje, a nije stigla nijedna. 

Misliš na ovu kameru:

 

kamera.jpg

 

Neko mi reče da tu blizu ima jedna firma koja se bavi kamerama, pa su je oni postavili kao svojevrsni izlog klijentima šta sve mogu da snime (pokazuju im uživo šta ona snima).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za kolege iz Sremske Mitrovice. Da li ima kamera negde na putu ka Rumi? Sinoć mi nešto blicnu kad sam prolazio tuda, negde posle groblja, mislim da taman počinje 80 ograničenje. Išao sam 82-83 km/h, valjda. 

Nisam siguran jel od farova, jel od neke neispravne reklame koja je baš u tom trenutnku proradila. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, ne da ja znam. Tu je uglavnom radar, ali ka pravcu za SM (posle groblja, a pre groblja, kad dolaziš iz Rume i Vognja je ograničenje 60!).  

Verovatno da je nesto drugo u pitanju! ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

otkad su pooštrili ove kontrole i zakone nikad više udesa nije bilo, svaki dan bude po dva teška a ko zna koliko da se uopšte ni ne spomene

 

i ja sve više gledam u kazaljku ili sa strane da vidim snima li ko, pa onda da li je iza presretač a sad moram da osmatram i nadvožnjake, samo je pitanje kada ću se i ja slupati negde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa onda teraj do opsega gde se moze progledati kroz prste, eventualno gde su kazne smesne (plus prepolovljene za placanje u roku od 8 dana) a nema bodova i miran si.

Bar sam ja zadnjih par godina tako poceo da radim, otakako su poostrene mere i uvedeni bodovi. Stizem za nijansu sporije, jes' da je manje uzitka u voznji, ali mi je i mirna glava (sto nema cenu) i skoncentrisan sam na desavanja na putu. Dam oduska sebi malo na otvorenom, po krivinama (tamo gde moze od 'ajduka) i to ti je. Zato i kazem da vise ni matori 1.9 nemam gde da vozim kao covek. A gledamo svi kao nesto jace, pri cemu nas deru za registraciju.

Najjaci su mi oni koji podju na dalji put, jos gore odmor, krenu da zisce a kad dodju optereceni su time da li ih je negde snimila kamera ili presretac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to i kažem, ja dok gledam u kazaljku koliko vozim može svašta da se desi

realno ti novi zakoni nemaju veze sa bezbednoću već samo da uzmu pare, nikad više udesa nije bilo. A da ne pričam da zakon nije isti za sve

 

pusti ti mene da je vozim lepo kako hoću kao do sada i sve uredu, ko je normalan nikakva pravila mu nisu potrebna, zna koliko i gde može da vozi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozis po ogranicenju i nema problema. Na ulazu u Smederevo posle stare zelezare stoji kamera koja meri brzinu i pokazuje na ekranu. Idem tacno 50 ona pokazuje 45 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, dj90 said:

pusti ti mene da je vozim lepo kako hoću kao do sada i sve uredu, ko je normalan nikakva pravila mu nisu potrebna, zna koliko i gde može da vozi

Jbg, takvo tumacenje moze biti prilicno restegljivo i zavisilo bi od coveka do coveka. Zato zakoni i postoje, a kod nas nije toliko problem ni u njima koliko u nesprovodjenju. Ni stari zakon od pre 10 godina nije bio toliko los, koliko se nije realizovao na terenu, a znamo svi vrlo dobro zbog cega... Ni dan danas se nije bas mnogo odmaklo po tom pitanju, osim sto su same kazne rigiroznije nego tada, uveden je sistem bodovanja, itd. Apsolutno se slazem da ima milion nelogicnosti na putevima.

15 hours ago, dj90 said:

pa to i kažem, ja dok gledam u kazaljku koliko vozim može svašta da se desi

Kod mene je upravo suprotno ;) , otkako sam pre nekoliko godina o'ladio i trudim se da vozim u opsegu tolerancije, mnogo sam opusteniji i sva paznja je skoncentrisana na desavanja na putu. Opet kazem, manje je zadovoljstva u voznji i performansama, ali i kinta u dzepu i mirna glava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to svakako, a delom dolazi i posle 20+ godina staza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze biti korisno.Lokacije fiksnih kamera u Valjevu.ULAZ U VALJEVO IZ PRAVCA ŠAPCA OBA SMERA SNIMA OGRANICENJE 50 KM/H.ULAZ IZ PRAVCA LOZNICE OBA PRAVCA 50KM/H.ULAZ IZ PRAVCA BG NA DUPLIM TRAKAMA  60 KM/H.USKORO CE I TU BITI JOS JEDNA DA SNIMA IZLAZ PREMA BG.U CENTRU KOD IDEE KAMERA SNIMA SEMAFOR.DUPLE TRAKE SKRETANJE ZA ŠABAC KAMERA SNIMA RASKRSNICU U SLUČAJU NEZGODA.USKORO KREĆU KAMERE ULAZ IZ PRAVCA BAJINE BAŠTE I UŽICA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...