Jump to content
FAS Goran
boki

Kamere & presretači

Recommended Posts

Ako si vozio do 70 neće ništa.

Ako si vozio 71 hoće, naravno, ako su te snimili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ako je bilo malo preko 70, napravis sporazum i ćao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcemo, malo mi se komplikuje sve jer sam prijavljen na jednoj adresi a zivim na drugoj, pa mozda i tu upadnem u neki problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milan-jtd Hoce 99%... Inace skoro su smislili novu foru na novom beogradu(Zaboravio sam kako se zove ulica) stoji jedan radar svi prodju i po gasu, a malo dalje odatle stoji drugi... Napravili su bogami lepu kolonu :rtfm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu je ustvari trostruki radar. :D 

Prvo ide kamera u Jurija Gagarina kod Buvljaka, pravac ka Gazeli. Kad su se ljudi navikli na nju, tj. davali po gasu tek kad je prođu, onda su postavili radar ispod novog mosta (preko Ade) i tako hvatali sve koji samo čekaju da prođu kameru i ubrzaju. Ali, pošto su se ljudi navikli i na taj radar ispod novog mosta preko Ade, onda par stotina metara iza njega (negde kod Beogume, pred samo penjanje na Gazelu), postave opet radar. :D

 

Ovakva ''hajdučka sačekuša'' je tipičan primer koliko Saobraćajnu Policiju na čelu sa Draganom Bogosavcem:

 

mup01.jpg

 

...ustvari kao da boli ona stvar za bezbednost u saobraćaju, već smatraju da oni postoje samo da bi naplatili određeni broj kazni. Kao da ne zna da postoji jedan drugi državni organ koji se zove Poreska Uprava, kome je posao da uplaćuje u budžet i tera sve ostale da uplaćuju u budžet.

Zadatak saobraćajne Policije je da svoje ljudske i materijalne resurse koje svi mi plaćamo (npr. ta dva patrolna vozila, radare u njima, uniforme i plate za 4 čoveka), koriste tako da nam svima povećaju bezbednost u saobraćaju. Dakle, da koriste te resurse na onim deonicama gde je bezbednost saobraćaja ugrožena (a, to mogu videti po statistici broja udesa sa materijalnom štetom i povređenim/poginulim licima na određenoj deonici). Ali, pošto ih izgleda nije briga za to, onda prave ovakve sačekuše, ili postavljaju radare na nizbrdicama gde ćeš i sa biciklom biti u prekršaju, a kamoli sa autom, ili na onim pravcima gde nije opšte ograničenje od 50, nego je manje od toga, ali ljudi po automatizmu misle da je ograničenje 50, i tako... Ili, kao što na obilaznici, a nakon puštanja u saobraćaj punog profila autoputa posle Ostružničkog mosta u pravcu ka Dobanovcima, postave radar u kontra smeru, koji iako je sada faktički širok kao i ovaj novi deo je i dalje sa manjim ograničenjem, još iz vremena kada je taj pravac bio jedini i koristio se kao polu-autoput. Imamo paradoks da je na jednoj traci autoputa ograničenje 120 (kada idete od mosta ka Dobanovcima), ali u kontra smeru tog istog autoputa su ostali znakovi 60 i 80 (kako gde, iz vremena dok se taj pravac koristio kao poluautoput), i sada hvataju ljude koji tu voze brže od toga...

 

Evo, postaviću mapu kasno večeras (120%), a poslaćemo i Email MUP-u za komentar, da vidimo hoće li išta odgovoriti za takvo korišćenje, odnosno zloupotrebu ljudskih i materijalnih resursa kojim raspolažu. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodatno, ispod mosta na Adi, montiraju se na dva mesta, ispod nadvožnjaka, standardno ali sam ih 2x video i na samoj raskrnici gde se pravo ide ka Gazeli i Sajmištu a levo ka M.Milankovića i M.Popovića.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sa mapom nije posao od par sati, nego znatno više jer ima dosta podataka koje treba obraditi. Evo zato početak, pa će se u narednom periodu dodavati i druge lokacije po drugim delovima grada. :thumbup: 

 

Novi Beograd >>> 

Dr Ivana Ribara, raskrsnica sa Jurija Gagarina, pravac od kružnog toka Vojvođanska ka Blokovima.

 

mup nbgd 003.jpg

 

Ne zanima ih cela ta ulica, nego negde od njene polovine gde se nalazi znak sa ograničenjem 40 Km/h:

 

lok str 01.jpg

 

Radar nameste na samoj raskrsnici sa Jurija Gagarina, uglavnom sa desne strane, mada je svejedno. Sve preko 60 Km/h je odlazak na Sud.

 

image-0-02-01-d5302ece9f0e9afe254f71a7d2aea85d89de35f2adfa4c58254fc6b20e61541f-V.jpgimage-0-02-01-064f2b9aaa20e93cfa810feb52e7985712d6ce2d6ce33e9509e15d7078370ed3-V.jpgimage-0.02.01.7c9c536168e44d02ac1ffb8c04c2aaa35bbf1dfa1caeb959663afb7f6a3c3c5a-V.jpg

 

Novi Beograd >>>

Vojvođanska ulica, negde u visini solitera (jedan jedini na staroj Bežaniji), ali znaju da stanu i malo dalje, neposredno pre kružnog toka ka Ledinama, nekada i na samom kružnom toku budu parkirani:

 

lok 03.jpgimage-0-02-01-e55d39b6965a9380c6f80fe640a3b4f4d5d783dc88e94ed91843565063f997c5-V.jpg

 

Novi Beograd >>> 

Tošin bunar, stanu posle IMT-a, pravac ka Studenjaku, radar postave u onom hladu desno, gde su parking mesta, ili pravac ka Vojvođanskoj kod Eko pumpe. Snimaju u oba smera, zavisno od doba dana.

 

lok 04.jpgimage-0c8955345d96fdecddef61f260db0e092bccbc4bdc2ea57339ff52b8200998ee-V.jpgimage-0.02.01.11ffa23e898614d636f3f31e389d1246859beaba75f940c7b207d8337d67fdfe-V.jpg

 

Novi Beograd >>>

Jurija Gagarina, pravac od TC Delta City ka Buvljaku, Gazeli:

 

lok 05.jpg

 

Ok, na tom pravcu ooodavno stoji kamera za brzinu kod Buvljaka, ili kod Beoafrike, zavisno kako gledate. Snima vozila u odlasku od nje, pravac ka Gazeli. Na mapi je njena pozicija zaokružena.

 

cam02.jpg

 

Ali, baš zato što su se ljudi navikli na tu kameru, saobraćajna Policija je koristi kao svojevrsni ''mamac'', tako da im je cilj da uhvate i pre i posle kamere, tj. sve ljude koji misle da samo treba da uspore u zoni par desetina metara posle kamere. Zbog toga radar često stoji na lokacijama koje su obeležene strelicama, odnosno:

- odmah negde malo posle TC Delta City, pravac ka Buvljaku.

- ispod mosta na Adi, pravac ka Gazeli.

- kod Beogume, neposredno pre penjanja na Gazelu.

 

image-0.02.01.273f011df4d3d29c0f977cb34fcded3aae8f4448375ff54f2286277989a8f5d7-V.jpgimage-46239f1ddc0073b44a16a610c8033ca996df0dba9165c510dd95d5bdd9db134b-V.jpgimage-ffa6c6999faf6c468ac7535bc681885fb01f4cc1005ae144f6a5052001d7ad46-V.jpg

 

Ispod mosta na Adi znaju da postave radar i u kontra smeru, tj. pravac ka Buvljaku.

 

Bulevar Vojvode Mišića (pored Sajma) >>>

 

sajam .jpg

 

Na novim toboganima stoje na mestima koja su prilikom njihove izgradnje predviđena za autobusko stajalište. Ali, stajališta nema, tako da je za njih idealno. Jednako često snimaju oba pravca, tj. od grada ka Adi, kao i od Ade ka gradu. Na mapi je ta pozicija zaokružena, bukvalno na samim novim toboganim (ispod mosta).

 

lok 06.jpglok 07.jpg

 

Ali, radar znaju da postave i pre i posle te lokacije, u oba slučaja u pitanju je pravac ka Adi. Ta su mesta obeležena strelicama na mapi. 

Odmah kod poslednje hale Sajma (hale broj 4), neposredno pre petlje za most preko Ade, pravac ka Adi:

 

image-f548b757197e897a16af58172edd6586b4667c715ae17933c1a5e1bc942b4dcb-V.jpg image-64e34cbdbb792ee430049b0de373bee8a5d3bff095e761c81993753facdfe5e2-V.jpg

 

Ili, hvataju nizbrdicu, tj. spuštanje sa novog tobogana, pravac ka Adi, jednako kao što tim radarom hvataju na još jednoj nizbrdici tj. spuštanje sa novog mosta, ka Adi:

 

image-df8d0ad0e85d5c54bbdefd347376f16ea0e92546ed7c74578e176eff4356078a-V.jpg

 

Kad smo već kod hvatanja na nizbrdicama, evo jedne gde su svaki dan:

 

Spuštanje od Žarkova ka Čukaričkoj Padini (ka FMP-u) >>>

 

lok 10.jpg

 

Ta se ulica po novom zove Maršala Tolbuhina, faktički je to spuštanje sa Julinog brda. Na mapi su strelicama obeležene dve lokacije jer hvataju (malo ređe) i na penjanju od FMP-a ka Žarkovu.

Na nizbrdici stoje posle Petrol pumpe, na uzbrdici kod Đelmaš servisa.

 

image-0.02.01.389812ffe5a2aebc8755e077144abed4ad62d572b57d705a801cebc33fea863e-V.jpgimage-0-02-01-370af374de1e3f0e402f5d0fcaeb4e83226a17722bb27d0e1990211f0d10569d-V.jpg

image-0.02.01.2839eb49ac94f73fdbdb9330d7ac2b9ed75327ed5172ec083a7d092516629d17-V.jpgimage-437a4cbcdda574441c66d095eeaf4c5659565cfa33158dd1035c7616e055a54a-V.jpg

 

Usko u vezi sa prethodnom lokacijom, petlja sa Obrenovačkim putem kod Čukaričke Padine, posle crkve, pravac ka gradu >>> 

 

lok 11.jpg

 

Stanu na trotoar. Dakle, prođete skretanje desno za Padinu, nastavite pravo pored Crkve ka petlji, kad tamo radar na trotoaru gde pokazuje strelica:

 

lok 12.jpglok 14.jpg

 

Evo na jednoj mapi sve te tri lokacije koje su usko povezane:

 

lok 15.jpg

 

 

Nastaviće se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakvo je stanje sa kamerama na novoj raskrsnici na tošinom bunaru? mislim da sam profurao kroz crveno pre neki dan

Edited by dj90

Share this post


Link to post
Share on other sites

zar jos niko nije imao iskustva sa tom raskrsnicom

ne znam na koju foru su te kamere, da li se gleda samo ako bude nekog sudara ili ima senzor koji beleži odma da si prešao na crveno, pitam jer sam par puta kod buvljaka isto  mislim prešao pa ništa nije bilo. A kamere su iste te koliko vidim

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mislim da prolazim "po sred" crvenog nego baš kad se upalilo da se razumemo, tako da nisam sto posto siguran već samo mislim da sam prošao

 

vozim ja fino, do sada nijednu jedinu kaznu nisam imao, glupo bi bilo da bude prvo pa muško :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kamera je pre buvljaka i snima brzinu.

Ne znam ništa o kameri na Tošinom Bunaru u delu koji su skoro proširivali. Znam da novi semafori na toj raskrsnici imaju opciju prilagođavanja saobraćaju, pa su zato postavili one senzore u asfalt (brojači), moguće i da je kamera samo sa tom svrhom, tj. snimanje intenziteta saobraćaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

možda su zbog toga, realno previše je tih kamera na raskrsnici a nije neko važno mesto. Nema guzvi kad god prolazim

sad gledam one mape sa kamerama, uopšte nema tih kod tošinog bunara

 

u milutina milankovica da postave radar nakupili bi se para, tu se juri, tri trake nema gužvi, kvalitetan put

Edited by dj90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima par lokacija po Novom Beogradu sa tim kamerama za polazak na crveno koje su za mlacenje para.Kod studenjaka je bila (skoro sam prolazio odvaljena je pa je nema u ovom trenutku) bas na toj velikoj raskrsnici skretanje levo ka Zemunu od auto put-a tj bazena.Znaci nema sanse da se skrene levo a da ne udjes u raskrsnicu i naravno dok sacekas dok svi prodju ka Bazenu gore ti si u sred raskrsnice u debelom crvenom.

 

Iz dna duse mrzim da idem tuda upravo zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada te kamera slika za crveno,dobijes cetiri fotke.Na jednoj od fotku se vidi tvoj prolazak na crveno(znaci upaljeno crveno na semaforu,a ti na pola granicne linije zebre),druga fotka je kada si skroz prosao liniju,treca registracija auta,cetvrta(zaboravio sam)...Ako si vec usao u raskrsnicu i u medjuvremenu se upali crveno svetlo,neces dobiti kaznu.Samo je bitno da nisi na granicnoj liniji kada se upali i da nisi prosao istu kada se upalilo crveno.Ako si slucajno na zebri ili liniji kada se crveno upali,ne prolazi,zadrzi se tu do sledeceg zelenog jer onda nemaju fotku prolaza kroz crveno svetlo.Nadam se da ste uspeli da me razumete :) 

Ako si ti ispred zebre u trenutku palenja crvenog(to jest u raskrsnici) kazna nece stici...

Ovo je crveno..Znaci crveno on ispred semafora i sledeca fotka,njegov prolazak..

 

 

hro-kamera.jpg

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

ta kod studenjaka je zeznuta, isto kad skrećem ka bazenu iz tošinog, upali se zeleno za druge a crveno za tebe a ti na sred raskrsnice i ostali već kreću što je najgore i za pešake bude zeleno a ti treba na brzinu da izađeš iz te raskrsnice

ne mogu te kazniti zbog toga ali zeznuto je svakako

 

ja se nadam da one na novoj raskrsnici ne snimaju, videćemo kroz nedelju dve

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za crveno na primer nisam znao.Mislio sam kako god da je, a da si presao da te uvek slikaju i da ide kazna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

po ovoj slici što je okačena kamera je ispred semafora, kod tošinog su kamere na semaforu tako da se ne može videti semafor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su to na Tosinom kamere za nadgledanje saobracaja, upravo zato sto sve da te ona i slika, nema fizickog dokaza gde se vidi tvoj auto i crveno svetlo na semaforu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/5/2016 at 8:25 PM, dj90 said:
možda su zbog toga, realno previše je tih kamera na raskrsnici a nije neko važno mesto. Nema guzvi kad god prolazim

sad gledam one mape sa kamerama, uopšte nema tih kod tošinog bunara

 

u milutina milankovica da postave radar nakupili bi se para, tu se juri, tri trake nema gužvi, kvalitetan put

 

Kvalitetan je u pravcu T.Bunara

Prema M.Popovića i V.Popovića katastrofa.

Razbijem auto svaki put.

Mene na T.Bunaru buni onaj semafor odmah posle nadvožnjaka kada se ida iz pravca Kose ili blokova.

Preblizu je nadvožnjaku i 2x sam ga kasno video i prošao kroz crveno :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://mondo.rs/a931782/Info/Crna-Hronika/Beograd-udes-na-Novom-Beogradu.html

 

evo kao što je i pomenuto, milutina milankovica vapi za tim kamerama

-----------

 

inače u ponedeljak čini mi se kad sam išao ibarskom ograničenje je bilo 60, meni je kazaljka bila između 60 i 65 i snimali su iza neke krivine iz kola pa ćemo videti šta će mi stići

najgore od svega što su mi ovi iza trubili, blicali, da ubrzam, preticali me preko pune.....

Edited by dj90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...