Jump to content
FAS Goran
boki

Kamere & presretači

Recommended Posts

sa vise strana sam cuo price da kamere koje su postavljene i koje se jos uvek postavljaju sluze samo za pracenje saobracaja dok neko kaze da su to kamere za sve i radar i slikaju,pa reko da otvorim temu pa da pokusamo da dodjemo do istine

Share this post


Link to post
Share on other sites

razne price sam cuo,kao sto rekoh u prvom postu pa ajde da resimo dilemu ;)

Edited by boki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kamere koje snimaju prekrsaje i identifikuju registarske oznake trebalo bi da budu nameštene mnogo niže od ovih o kojima pričamo, a koje su na velikim visinama. Mislim da su ove ipak za praćenje saobraćaja, gužvi, demonstranata i sl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče sam imao priliku da isprobam jednu kameru, nažalost. Poneo sam se onako kako se inače ne ponašam. Iz trake za pravo skrenuo sam na uslovno levo a meni je već bilo crveno.

Jako sam zainteresovan da kamere ne rade. Inače na toj raskrsnici postoji bar jedna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce pustena u rad jedna u Bul. despota Stefana (29. novembra) koja snima zutu traku... Nije ona mala kao na vrhovima bandera nego je onako bas ima i postavljena je relativno nisko... Danas sam procitao u novinama da radi, sad ko ce ga znati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam, sve te kamere koje slikaju bi trebalo da bljesnu u tom momentu kako bi i vozač znao da je uslikan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto mi se cini da ce kradja tablica postati uobicajen problem

Koliko je realno da uslikaju bas sve i kazne za kretanje u zutoj traci, recimo na Gazeli, u nekom spicu kada je ta traka puna ko oko...

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koliko je realno da uslikaju bas sve i kazne za kretanje u zutoj traci, recimo na Gazeli, u nekom spicu kada je ta traka puna ko oko...

Gazela nema zutu traku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidiš dobro me podseti... uzmite samo običan lak za kosu što žene koriste i ima Bog da vas vidi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...u svetu su ''rešili'' taj problem sa tablicama, odnosno kamere su toliko dobre da mogu slikati i neki detalj na automobilu na osnovu kojeg se auto može kasnije raspoznati. Npr. slikaju ti neku ogrebotinu, ili ulubljenje...ili neki drugi specifični detalj.

Velika rezolucija i ako krene priča ''nije to moj auto''...''nisu to moje tablice''...ili sl...samo se izvuče neki detalj...i auto bude prepoznat...- dovoljno za sudiju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ove kamere u nasem gradu ne mogu da mere brzinu, vec sluze za voznju zutom trakom, prolazak kroz crveno itd. kao sto ste vec naveli gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam nesto polovicno cuo na fox-u izgleda da tek 4 kamere rade,tj da su tek 4 kamere postavljene koje imaju mogucnost da snimaju i odnose se za zutu traku uglavnom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta ce sad, jednog da zaposle da bulji u monitor i da zapisuje table i stampa fotografije kola. Pa nije valjda kamera automatska pa cim nagazis na zutu crtu ona kaze skljoc. Razumem za crveno i radar pa da nesto bude okidac ali sta bre sa zutom trakom? Aj malo bolje objasnite samo da se objasnjenje ne poklapa sa prvom recenicom ovog posta :)

I kako to da nemamo na forumu nekog predstavnika saobracajne policije koji vozi Fiat-Lancia...stvarno nema smisla :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto sam ja cuo, a to je da ce oni u bazu ubaciti sve brojeve tablica vozila koja se smeju kretati zutom trakom (GSP, taxi...)... Kamera snima non-stop i tamo negde izbacuje samo automobile koji nisu upisani u bazu i tim ljudima se salje kazna. Ne znam sta ce samo sa gomilom divljih taksista... Ma luda kuca, bice ovde mnoooogo glupih situacija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoše ovako:

- postoji ''bela lista'' u kojoj su tablice svih vozila koja smeju ići žutom trakom.

Takođe, pokazali su i kako izgleda fajl sa podacima o prekršiocima tj, na lap-topu su samo bile izlistane sve tablice...dosta njih.

Dakle, niko ne mora da gleda u monitor, nego kamera snima tablice i svaku tablicu u žutoj traci beleži. Šalje fajl sa brojevima tablica, tamo ih upoređuju sa ''belom listom'' i ostaju samo one tablice koje se ne nalaze na tom spisku.

A, onda stiže čestitka na kućnu adresu...

p.s. Pominjali su da kamere neće raditi stalno, već samo u špicevima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što u 29. novembra postoje periodi kada žuta traka "ne radi", odnosno kada se može voziti žutom trakom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 ove kamere za zutu traku i BICE postavljeno 9 kamera za crveno svetlo sto dalje implicira da ovih 200 i nesto kamera koje su postavljene ipak sluze samo za kontrolu saobracaja,sad slusao na TV-u

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...