Jump to content
FAS Goran
driftwood1

Lancia Nuova Delta 1.9 TwinTurbo

Recommended Posts

u drugoj brzini na 2500 obrtaja ide 50 km/h,a u trecoj na 2500 70km/h...ako u trecoj spustis na 2000 brzina je negdje oko 45km/h, a po gradu je zbog vijugave ceste i ne mozes voziti vise od 50  km/h....e sad da li da je vozam u drugoj pri visim obrtajima ili da idem trecom sa nizim obrtajim....ona u trecoj lijepo ide nije bucno ali se bojim da je ne zagusim.


 

:smoke:

a bilo je sta i za vidjeti...zenu sam zaboravio u kaficu,a nisam je se sjetio ni iduca 4 dana.

 

A sta reci vise???

Koji auto te klase i cene jos moze probuditi takve emocije?

Sve si rekao!!!

S moje strane Puuuuuuuno bezbriznih kilometara i ponekad se ipak seti i da imas zenu. Mada pored takve lepotice..........????

 

Sta reci na to jos kad zena pohvali zenu,a jos se ne zali sto je ne primjecujes 4 dana :):laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi za plivajuci zamajac nije dobra ta voznja na malom broju obrtaja, jbg vozi je u drugoj pa ubacis povremeno u trecu. Zbog EGR I ne znam jel imas DPF slobodno je povremeno izvezi negde ako imas otvorenog puta I "procepi" je, jednostavno modernim dizelima to je potrebno

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma slobodno kruziraj 1800-2200 rpm, ne moze nista da joj bude, tako je najopustenije... ali ponekad i poteraj te 2 turbine :D Auto ti je bombona... i ja tako nesto uskoro pocinjem da trazim
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis ona bi iz kreveta presla u Deltu :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

au sunce ti biiip,kako mocno izgleda,fantasticna je u svakom pogledu,da te super sluzi i da uzivas do vozis,Ja sam eto posle punta,kupio jednu lanciu,manju nego delta,al svaki put sedam sa zadovoljstvom u lanciu,ime joj je musa :unworthy:

svaka cast

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da je Platino i da ima prednje senzore pretpostavljam da ima :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na lijepim zeljama :cheers:

Posjeduje magic parking ali ga jos nisam isprobao... zadnji kraj  je malo nepregledan ali sreca senzori odradjuju svoje.

 

Ali stvarno motor je prica za sebe,puca od snage te nevjerovatno brz odgovor na stisak papucice gasa....ovih dana bas sam gledao da me mine zelja te da ga potjeram za dusu i nakon predjenih 600km rijecima se ne moze opisati to zadovoljstvo...krstarica brate :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Magic parking je ekstra stvar ali ne znam kako se pokazala u praksi :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko bi jos mislio o parkiranju kad bi imao 2 turbine :D haha
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam priliku da probam  opel insigniu bi turbo sa istim tim motorom mada mislim da taj motor u nekom grande puntu bi bio  ludilo . :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon 7 godina druzbe s prvom djevojkom dolso je vrijeme da se razidjemo, kao  svaki pravi muskarac pao sam na mladju  koja je upravo stigla:D:D

Lancia delta 1.9 Twinturbo S, 2013 god i predjenih 18 000 km (slovima - osamnaest hiljada) :D

Na staroj delti registracija vrijedi jos mjesec dana pa necu da novu registrujem dok na staroj ne istekne registracija ili je ne prodam...pa cu tek onda podijeliti iskustva i zapazanja. Zanemarive su razlike, ali opet se donekle osjete. Na prvu Instrument tabla definitivno izgleda ljepse, volan je tanji kad se obuhvati rukama, iako je upaljen city mode nova lancia  se teze namotava, malo je glasniji rad motora u unutrasnjosti te sjedala su malo meksa ali nisu bas nesto drasticno vise profilisana u odnosu na prethodna...evo to je ono sto sam usipo primjetiti u nekih 15 min voznje.

 

l7.thumb.jpg.7a3e8703f174606528189b8759fb4180.jpg IMG_20210228_112849-01.jpeg IMG_20210228_113006-02.jpeg IMG_20210228_112751-01.jpeg

 

  IMG_20210228_112832-01.jpeg IMG_20210228_112453-01.jpeg IMG_20210228_112607-01.jpeg.63653180c99d8af09c01bffb59952e1e.jpeg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to je prava Delta :thumbup: , u skladu sa istorijom modela i auto za entuzijaste. Cekao sam radoznalo da stigne i da pogledamo, jer si i na temi o kupovini pisao sta si iskopao i koliko je presla. Svaka cast, a mislim da zasluzuje zaseban topic i da bi trebalo da prebacimo, ako se slazes?

Nego, nesto mi ne delujes impresioniran ili je jos nisi provozao za dovoljno utisaka? Sibni i neku sliku enterijera, meni je S u kompletu daleko najlepsa verzija Delte. Prazno mesto, mozda Hard Black izmedju, pa onda sve ostale. I gde nadje da bas u crno-belo "bacis" sliku sa cajgerima :D ? Extra detalj - jer su i naglasenom zutom bojom i fontom hommage originalnoj Delti Integralci (cudi me da nije konfigurabilni displej). Ako nije neumesno pitanje - sibni mi na PM koliko te je izasla na kraju, zivo me zanima, s obzirom na to u kakvom je stanju. Koliko se secam, nisu isle sa RSS i Sport modom?

Sjajan autic, u zdravlju ga vozio a nemam sumnje da ces uzivati, puno bezbednih kilometara!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...